Idolopoklonstvo - što je i primjeri

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zivotinjska licnost mu ne treba jer one ne vaskrsavaju (njihov duh se vrati pod zemlju - propada), a covek vaskrsava, pa se njegov Duh "vraca na nebo" gde se cuva!

Jadni tvoj bog njemu treba USB stik da ne izgubi podatke. Kako je tvoj bog jadan i bijedan, nije svemoguć pa mu treba materijalni dokaz da bi neko bio spasen.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ogroman broj primera Idolopoklonstva

5.Mojsijeva 4:
15 Zato čuvajte dobro duše svoje; jer ne videste nikakav lik u onaj dan kad vam govori Gospod na Horivu isred ognja,
16 Da se ne biste pokvarili i načinili sebi lik rezan ili kakvu god sliku od čoveka ili od žene,
17 Sliku od kakvog živinčeta koje je na zemlji, ili sliku od kakve ptice krilate koja leti ispod neba;
18 Sliku od čega što puže po zemlji, ili sliku od kakve ribe koja je u vodi pod zemljom;
19 I da ne bi podigavši oči svoje k nebu i videvši sunce i mesec i zvezde, svu vojsku nebesku, prevario se i klanjao im se i služio im; jer ih Gospod Bog tvoj dade svim narodima pod celim nebom;
Osija 14:
2 Uzmite sa sobom reči, i obratite se ka Gospodu; recite Mu: Oprosti sve bezakonje, i primi dobro; i daćemo žrtve usana svojih.
3 Asirac nas ne može izbaviti, nećemo jahati na konjima, niti ćemo više govoriti delu ruku svojih: Bože naš; jer u Tebe nalazi milost sirota
Mihej5:12 I istrebiću vračanje iz ruku tvojih, i nećeš imati gatare
Mihej 5:13 I istrebiću likove tvoje rezane i stupove tvoje isred tebe, i nećeš se više klanjati delu ruku svojih;
Avakum 2:18 Šta pomaže rezan lik što ga izreza umetnik njegov? Šta liven lik i učitelj laži, te se umetnik uzda u delo svoje gradeći neme idole?
19 Teško onome koji govori drvetu: Preni se! I nemom kamenu: Probudi se! Hoće li on učiti? Eto, obložen je zlatom i srebrom, a nema duha u njemu.
Isaija40:
18 S kim ćete dakle izjednačiti Boga? I kakvu ćete Mu priliku naći?
19 Umetnik lije lik, i zlatar ga pozlaćuje, i verižice srebrne lije.
20 A ko je siromah, te nema šta prineti, bira drvo koje ne trune, i traži veštog umetnika da načini rezan lik, koji se ne pomiče.
21 Ne znate li? Ne čujete li? Ne kazuje li vam se od iskona? Ne razumete li od temelja zemaljskih?
Isaija 44:
11 Gle, svi će se drugovi njegovi posramiti, i umetnici više od drugih ljudi; neka se skupe svi i stanu, biće ih strah i posramiće se svi.
12 Kovač kleštima radi na živom ugljevlju, i kuje čekićem, i radi snagom svoje ruke, gladuje, te iznemogne, i ne pije vode, te sustane.
13 Drvodelja rasteže vrpcu i beleži crvenilom, teše i zaokružuje, i načinja kao lik čovečji, kao lepog čoveka, da stoji u kući.
14 Seče sebi kedre, i uzima česevinu i hrast ili šta je najčvršće među drvećem šumskim; sadi jasen, i od dažda raste.
15 I biva čoveku za oganj, i uzme ga, te se greje; upali ga, te peče hleb; i još gradi od njega boga i klanja mu se; gradi od njega lik rezan, i pada na kolena pred njim.
16 Polovinu loži na oganj, uz polovinu jede meso ispekavši pečenje, i biva sit, i greje se i govori: Aha, ogrejah se, videh oganj.
17 A od ostatka gradi boga, rezan lik svoj, pada pred njim na kolena i klanja se, i moli mu se i govori: Izbavi me, jer si ti bog moj.
18 Ne znaju, niti razumeju, jer su im oči zaslepljene da ne vide, i srca, da ne razumeju.
Isaija 45:
9 Teško onom ko se svađa s Tvorcem svojim; crep s drugim crepovima neka se svađa; ali hoće li kao reći lončaru svom: Šta radiš? Za tvoj posao nema ruku.
Jeremija2:
27 Koji govore drvetu: Ti si otac moj; i kamenu: Ti si me rodio; jer mi okrenuše leđa, a ne lice; a kad su u nevolji govore: Ustani i izbavi nas.
28 A gde su bogovi tvoji koje si načinio sebi? Neka ustanu, ako te mogu izbaviti kad si u nevolji, jer imaš, Juda, bogova koliko gradova.

Jeremija 5:
7 Kako ću ti oprostiti to? Sinovi tvoji ostaviše mene, i kunu se onima koji nisu bogovi. Kako ih nasitih, stadoše činiti preljubu, i u kuću kurvinu stiču se gomilom.
8 Jutrom su kad ustaju kao tovni konji, svaki rže za ženom bližnjeg svog.
9 Za to li neću pohoditi? Veli Gospod, i duša moja neće li se osvetiti takvom narodu?
Jeremija10:
3 Jer su uredbe u naroda taština, jer seku drvo u šumi, delo ruku umetničkih sekirom;
4 Srebrom i zlatom ukrašuju ga, klinima i čekićima utvrđuju ga da se ne pomiče;
5 Stoje pravo kao palme, ne govore; treba ih nositi, jer ne mogu ići; ne boj ih se, jer ne mogu zla učiniti, a ne mogu ni dobra učiniti.

Jeremija 11:
13 Jer imaš bogova, Juda, koliko gradova, i koliko ima ulica u Jerusalimu, toliko podigoste oltara sramotnih, oltara da kadite Valu.
14 Ti se dakle ne moli za taj narod, i ne podiži vike ni molbe za njih, jer ih neću uslišiti kad zavape k meni u nevolji svojoj.

Jeremija 17:5 Ovako veli Gospod: Da je proklet čovek koji se uzda u čoveka i koji stavlja telo sebi za mišicu, a od Gospoda odstupa srce njegovo.

Jeremija19:4 Jer me ostaviše i oskvrniše ovo mesto kadeći na njemu drugim bogovima, kojih ne znaše ni oni ni oci njihovi, ni carevi Judini, i napuniše to mesto krvi prave.
5 I pogradiše visine Valu da sažižu sinove svoje ognjem na žrtve paljenice Valu, čega ne zapovedih niti o tom govorih, niti mi na um dođe

Jezekilj 8: 3-18 vizija sta su sve gadosti radili u hramu.
Jezekilj 16:48 Tako ja živ bio, govori Gospod Gospod, sestra tvoja Sodom i kćeri njene nisu činile kako si činila ti i tvoje kćeri. I Sodom je manje gresio od Jerusalima koji je prinosio decu na zrtvu.
20 I uzimala si sinove svoje i kćeri svoje koje si rodila, i njih si im prinosila da se spale. Malo li beše kurvarstva tvog,
21 Te si i sinove moje klala i davala si ih da im se provedu kroz oganj?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Jadni tvoj bog njemu treba USB stik da ne izgubi podatke. Kako je tvoj bog jadan i bijedan, nije svemoguć pa mu treba materijalni dokaz da bi neko bio spasen.

Da tvoj ce Bog ponovo da STVORI osobu a ne da VRATI NAZAD! Suprotno bibliji i znacenju reci VASKRSENJE (PONOVNO VRACANJE U ZIVOT) u bibliji. Nemoj vise da mi pises besmislice, necu da slusam. Nijednu stvar do sada na forumu nisi dokazao, samo pises u prazno..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da tvoj ce Bog ponovo da STVORI osobu a ne da VRATI NAZAD!

Zato što ti misliš da Bog nije svemoguć pa će da opet stvara.
Suprotno bibliji i znacenju reci VASKRSENJE (PONOVNO VRACANJE U ZIVOT)

:beee: :beee:a ko to spori. Kod vas i nije ponovno vraćanje u život nego u tijelo.

Vi i ne vjerujete u vaskrsenje nego u reinkarnaciju.

Nemoj vise da mi pises besmislice, necu da slusam. Nijednu stvar do sada na forumu nisi dokazao, samo pises u prazno..

Sada ću i javno za govornicom u crkvi da spomenem sve sa ovog foruma.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Zato što ti misliš da Bog nije svemoguć pa će da opet stvara.

Ne, nego ti ne verujes bibliji u kojoj stoji izraz VASKRSENJE - sto znaci - PONOVNO VRACANJE U ZIVOT a ne PONOVNO STVARANJE!

Ti imas nekog svog Boga koji umesto da vraca u zivot, ponovo stvara. To nije biblijska nauka!

Kod vas i nije ponovno vraćanje u život nego u tijelo.

To pise u bibliji da svako dobija "novo telo" a ne staro! Citaj kod Pavla.

Vi i ne vjerujete u vaskrsenje nego u reinkarnaciju.

Svaka crkva, pa i tvoja uci INKARNACIJU, prvi se INKARNIRAO HRIST u telo, a i mi cemo u novo telo! To nije paganska vec Hriscanska nauka!

Mogu citirati i iz udzbenika da to ucite!

A ti ne razlikujes REINKARNACIJU (neprestanu selidbu dusa) od INKARNACIJE koja je Hriscanska nauka i koja se desava jednom po pismu!

Takve besmislice moze da pise samo neko neobrazovan!

Sada ću i javno za govornicom u crkvi da spomenem sve sa ovog foruma.

U kojoj crkvi da dodjem da cujem? Obecavam da cu doci, samo mi reci gde propovedas?

Kad bi crkva slusala takve gluposti gde bi zavrsila, kako te nije sramota da lazes?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A ne poštujete Sina kao što Oca poštujete, što znači da ne poštujete ni Oca.
Mi svedocimo pre svega za Jehovu Boga,a tek posle za Isusa Hrista kao za drugu najmocniju osobu u celom svemiru,koji je nadlezan za nas i za celu planetu Zemlju.,tako da tvoje optuzbe nisu tacne.
Nego kad smo kod Isusa,hajde kazi nam ko mu je Otac???Dal Bog Otac,dal Sveti Duh,ili je on sam sebi Otac?,naravno Josip mu je ocuh.
Matej, glava 1
18 A rođenje Isusa Hrista bilo je ovako: kad je Marija, mati Njegova, bila isprošena za Josifa, a još dok se nisu bili sastali, nađe se da je ona trudna od Duha Svetog.
Dakle ako je trudna od Svetog Duha,jel on osoba ili pak Bozja sila???
Matej, glava 1
20 No kad on tako pomisli, a to mu se javi u snu anđeo Gospodnji govoreći: Josife, sine Davidov! Ne boj se uzeti Marije žene svoje; jer ono što se u njoj začelo od Duha je Svetog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne, nego ti ne verujes bibliji u kojoj stoji izraz VASKRSENJE

A ko to spori. Jesam ja rekao da ne piše u Bibliji.

sto znaci - PONOVNO VRACANJE U ZIVOT a ne PONOVNO STVARANJE!

To je tvoja predstava o Bogu. Tvoj bog nije svemoguć pa njemu treba CD ili USB stik sa podacima.

Moj Bog je svemoguć, pa tako može da ponovo vrati u život osobu koja je umrla.

Ti imas nekog svog Boga koji umesto da vraca u zivot, ponovo stvara. To nije biblijska nauka!

Tvoj bog nije svemoguć pa mu treba ovo što sam rekao.

To pise u bibliji da svako dobija "novo telo" a ne staro! Citaj kod Pavla.

A ko to spori. Što lupaš gluposti.

Svaka crkva, pa i tvoja uci INKARNACIJU,

Opet lupaš. Mi učimo vaskr. a vi reinkarnaciju.

prvi se INKARNIRAO HRIST u telo, a i mi cemo u novo telo! To nije paganska vec Hriscanska nauka!

A ko to spori ? Hrist je vaskr. poslje smrti.

Mogu citirati i iz udzbenika da to ucite!

A ti ne razlikujes REINKARNACIJU (neprestanu selidbu dusa) od INKARNACIJE koja je Hriscanska nauka i koja se desava jednom po pismu!

Ovu glupost može svako da kaže. A gdje ti je dokaz da ja ne razlikujem?

Takve besmislice moze da pise samo neko neobrazovan!

Tupso. to nema veze sa obrazovanjem nego sa razumom.

U kojoj crkvi da dodjem da cujem? Obecavam da cu doci, samo mi reci gde propovedas?

Ti si već bio u toj crkvi. Ja ću da demontiram tvoju nauku i na FB i u HAC.

Kad bi crkva slusala takve gluposti gde bi zavrsila, kako te nije sramota da lazes?

Pa HAC uči da nije potrebna nikakva ličnost za vaskr. Ti imaš svoje učenje u odnosu na PC.

Rekao si da mrtvi ne pričaju itd. dok PC uči da pričaju.

Za razliku od tebe ja ovdje imam dokaze i sve će na vidjelo i u crkvi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
A ko to spori. Jesam ja rekao da ne piše u Bibliji.



To je tvoja predstava o Bogu. Tvoj bog nije svemoguć pa njemu treba CD ili USB stik sa podacima.

Moj Bog je svemoguć, pa tako može da ponovo vrati u život osobu koja je umrla.



Tvoj bog nije svemoguć pa mu treba ovo što sam rekao.



A ko to spori. Što lupaš gluposti.



Opet lupaš. Mi učimo vaskr. a vi reinkarnaciju.



A ko to spori ? Hrist je vaskr. poslje smrti.



Ovu glupost može svako da kaže. A gdje ti je dokaz da ja ne razlikujem?



Tupso. to nema veze sa obrazovanjem nego sa razumom.



Ti si već bio u toj crkvi. Ja ću da demontiram tvoju nauku i na FB i u HAC.



Pa HAC uči da nije potrebna nikakva ličnost za vaskr. Ti imaš svoje učenje u odnosu na PC.

Rekao si da mrtvi ne pričaju itd. dok PC uči da pričaju.

Za razliku od tebe ja ovdje imam dokaze i sve će na vidjelo i u crkvi.

Odgovorio sam na sve to u temi "golovi i prorocanje" sto si otvorio. Necu da se ponavljam.
 
Natrag
Top