I glumci u borbi za novo srce dječaka Aladina Bašića

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Prijedor:
I glumci u borbi za novo srce dječaka Aladina Bašića











Izvor;
Nezavisne.com






Izvođenjem predstave "Derviš i smrt", u ponedjeljak naveče, u Pozorištu Prijedor, u kojoj je glavna uloga povjerena beogradskom glumcu Slobodanu Ćustiću, obezbijeđeno je 3.000 maraka za operaciju srca šesnaestogodišnjeg Prijedorčanina Aladina Bašića.Prodato je svih 300 ulaznica po cijeni od 10 KM, tako da su organizatori zadovoljni urađenim poslom.Ćustić je kazao da se rado odazvao pozivu svojih prijatelja iz Prijedora kako bi se i na ovaj način pomoglo Aladinovoj borbi za novo srce.


slikac.php



"Nijednog trenutka nisam se dvoumio kada je riječ o tome da mogu kao glumac pomoći da bude spasen jedan mladi ljudski život. Aladina sam posjetio u bolnici u Beogradu i mislim da sam sada bogatiji za jednu novo poznanstvo sa skromnim dječakom, za kojega se nadam da će pobijediti ovu bolest uz podršku svih humanih ljudi. Ni ovo loše vrijeme nije me spriječilo da dođem u ovaj lijepi grad i odigram predstavu", rekao je glumac.
Osim Ćustića, koji igra Ahmeta Nurudina i potpisuje režiju predstave, na daskama Pozorišta Prijedor našao se i Miloš Lazić u ulozi Bećira.
Ovaj 16-godišnji Prijedorčanin, koji je ostao bez oba roditelja i o kome se od njegove šeste godine stara tetka Hidajeta, trenutno se nalazi u Kliničkom centru u Banjaluci.
Zbog teškog oboljenja srca Aladin je dva mjeseca bio smješten na Institutu za majku i dijete u Beogradu da bi, zbog nešto bolje zdravstvene situacije, nedavno bio premješten bliže kući.
Za transplantaciju srca, koja će biti obavljena u nekoj od specijalizovanih evropskih klinika, potrebno je prikupiti 100.000 evra, koliko košta ovaj složeni operativni zahvat.
U sklopu humanitarnih aktivnosti za pomoć mladiću u Prijedoru je organizovan i humanitarni koncert Halida Muslimovića, na kojem je prikupljeno 20.000 maraka.
Pored toga, otvoren je i humanitarni broj telefona 1413, posredstvom kojeg se prikuplja novac za transplantaciju srca mladog Bašića.

 
Natrag
Top