Hyundai Accent ne pokazuje broj obrtaja

Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Auto je iz 2003. godine, benzinac, 1300 kubika, manuelni menjač. Prešao 200000 km. Sve je OK, osim što ponekad kada se upali motor kazaljka obrtomera stoji na nuli. Ovo se obično desi nakon više dana stajanja auta. Kada se to desi, nakon otprilike jednog kilometra vožnje ona počinje pomalo da se kreće, tako da na primer na 3000 obrtaja (po osećaju), pokazuje manje od 1000. Kada se zaustavim na kraće da sipam gorivo ili kupim nešto i ponovo upalim motor, onda obrtomer radi normalno. Motor sve vreme radi normalno, stabilno, dobro vuče, potrošnja normalna i ne upali se check engine lampica.
Da li je u pitanju senzor broja obrtaja i gde se on nalazi?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.11.2013
Poruka
35
Auto je iz 2003. godine, benzinac, 1300 kubika, manuelni menjač. Prešao 200000 km. Sve je OK, osim što ponekad kada se upali motor kazaljka obrtomera stoji na nuli. Ovo se obično desi nakon više dana stajanja auta. Kada se to desi, nakon otprilike jednog kilometra vožnje ona počinje pomalo da se kreće, tako da na primer na 3000 obrtaja (po osećaju), pokazuje manje od 1000. Kada se zaustavim na kraće da sipam gorivo ili kupim nešto i ponovo upalim motor, onda obrtomer radi normalno. Motor sve vreme radi normalno, stabilno, dobro vuče, potrošnja normalna i ne upali se check engine lampica.
Da li je u pitanju senzor broja obrtaja i gde se on nalazi?
Ja sam imao iste simptome ali sa kilometar satom. Ne bi znao kolikom brzinom vozim nego bi po okretajima procjenio ali za dan dva bi radio normalno pa opet uglavnom netko je rekao da je vjerovatno do mehanizma u satu sto je dosta skup kvar tako da sam odustao od toga kvara i tako.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Imao sam pre i taj problem. Rešio zamenom senzora brzine. Koštao me 200 dinara na AliExpress i 200 dinara poštarina. Zato sad slutim da je opet neki senzor, ali koji i gde je?
 
Natrag
Top