Hriscansko gostoprimstvo

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Vaše tumačenje Boga je ruženje Njega, jer je dozvolio jednom stvorenju da bude posrednik, a druge osuđuje za svece. Boga pravite nepravednog, a time pokazujete sebe.

Isto kao kada bi neko bio spasen za Sodomu, a neko za iste grijehe uništen.



I sada se prebacuješ na drugi kolosijek. Kao da sam ja napao Pavla, a ne vaše tumačenje stiha.



Ovo odlično dolazi katolicima i pravoslavcima.



Za spasenje ljudi može samo da bude neko ko je i Bog i čovjek. Kako može da bude stvorenje posrednik između stvorenja i Boga. Može samo Bog i čovjek.

Dakle mora da ima 2 prirode u sebi.

Da li ti to imas neku posebnu filozofiju za 1.Timoteju 2:5???
Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
Decko,hoces li reci da to sto pise u Bibliji nije istina jer ne odgovara tvom nakaradnom filozofiranju???
Ko je za tebe posrednik izmedju Boga i ljudi? Pretpostavljam da mislis da su to popovi ,ali posrednik je samo JEDAN,a ne vise njih,zar ne?
A sta mislis da li je Isus prvosvestenik? Ako je prvosvestenik kako je onda on Bog otac?
A sta mislis kako to polozaj svestenika i kralja deli sa jos 144.000 otkupljenih sa zemlje??? koji su mu susvestenici i sukraljevi?
Otkrivenje 14:1
1 I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, i s Njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime Oca Njegovog napisano na čelima svojim.
20:6 Blažen je i svet onaj koji ima deo u prvom vaskrsenju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s Njim hiljadu godina.
Da nisu mozda i tih 144.000 posrednici? Nisu ,a Biblija kaze da ce biti rame uz rame Hristu 1000 godina,pa da li su onda i oni bogovi i posrednici i kome???
Dakle isus Hrist je i na nebu podlozan svome ocu uvek na vjeke vjekova....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kad govorimo o posredniku,govorimo o imenu te osobe,i o njegovom polozaju kao posredniku.
Isus Hrist je jedini posrednik izmedju Boga i ljudi i to treba svima nama da bude na cast i hvalu.,
ali mi ovde ne zelimo da razvodnjavamo temu tvojim spamovanjem ,jer je ovo tema o hriscanskom gostoprimstvu.
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Gostoprimstvo je jedna od osnovnih vrlina hrišćanstva.

I ne samo hrišćanstva. Gostoprimstvo je značajka svih religija, to je prvenstveno odlika ljudskosti.
Ali ovdje je od prvotnog posta naglašena smisao hrišćanskog gostoprimstva prema sadašnjim migrantima iz ratom ugroženih područja koji su drugačiji u mnogočemu od hrišćana a prvenstveno su drugačiji religiozno.
To što su ti migranti drugačiji, po hrišćanstvu nikako ne bi trebala biti zapreka gostoprimstvu. To bi svakome trebalo biti jasno.
Prvenstveno ljudski a svakako i hrišćanski gostoprimstvo bi trebalo biti neupitno i nešto sasvim normalno u smislu pružanja neophodnog utočišta i barem najosnovnije pomoći potrebitima bez obzira na sve.
Danas je, na žalost, općenito ljudskost pala na niske grane zbog mnogih razloga, prvenstveno zbog modernog načina življenja pa tako i gostoprimstvo kao vrlina nestaje kod mnogih.
Pojedinci ipak još uvijek imaju dovoljno ljudskosti i na razne načine pokušavaju pomoći bližnjima kojima je pomoć potrebna.
Na žalost, mnogo više je onih koji izmišljaju svakakve razloge kako bi lažno opravdali svoju negostoprimljivost a nazivaju se hrišćanima.
Teroristi i ostali zlikovci bi ionako iznašli načine činjenja zla kada ovih migranata i ne bi bilo pa tako terorizam razni kriminal i slično nikako ne bi smjeli biti lažna opravdanja neljudskom ponašanju u smislu ne pružanja gostoprimstva onima koji to stvarno trebaju.
Skoro svi političari svojim politikanstvom tu čine najviše zla samo kako bi ostvarili sebi nepripadajuću materijalnu korist.
Mnogi koji sebe smatraju i nazivaju hrišćanima i smatraju se humanima svjesno ili nesvjesno slijepo vjeruju beskrupuloznim političarima pa i sami izmišljaju razloge kako bi pokušali opravdati svoju neljudskost.
Hrišćanstvo je jednostavno, ljudskost je jednostavna. Hrišćanin ili jesi ili nisi, čovjek ili jesi ili nisi u punom značenju tih riječi.
Ako imaš imalo ljudskosti u sebi onda si gostoljubiv bez obzira bio ili ne bio hrišćanin.

Ali iza svega stoji strah!

Hrišćane zli politički vođe truju strahom od tzv. globalne islamizacije i sličnim izmišljotinama.

Istinski hrišćani su sigurni u svoju vjeru, ne boje se, pogotovo ne podliježu izmišljenim strahovima i ne slušaju lažne proroke poput većine današnjih političara.

Pomozi barem nekome kome je pomoć potrebna, ili nemoj ali onda nemoj niti odmagati, bio hrišćanin ili ne!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kako On može, a Marija ne može? A Isus po vama isto stvorenje kao i ona.

To se zali Jehovi Bogu,a nemoj meni.
Pitaj njega zasto je odredio da Isus bude jedini posrednik izmedju Boga i ljudi,a mozes mu kazati i da se to tebi ne dopada,pa mu iznesi svoj predlog,mozda ce te poslusati :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To se zali Jehovi Bogu,a nemoj meni.

Tebi se žalim jer je to tvoja nauka. Ne misliš valjda da smatram da je tvoja nauka od Boga.

Pitaj njega zasto je odredio da Isus bude jedini posrednik izmedju Boga i ljudi,

Vidiš da nsii u stanju da razumno obrazloziš svoje vjerovanje nego vjeruješ bez ikakvog smisla.

Biblija osuđuje to, stoji da nam je dat razum da poznamo istinu. Vjeruješ iako je bez smisla. I nemaš objašnjenja zašto.

a mozes mu kazati i da se to tebi ne dopada,pa mu iznesi svoj predlog,mozda ce te poslusati

Pa Bog osuđuje vjerovanje u ljude i obožavanje stvorenja. Tako da se Bog složio sa mnom, a vi ste dokazali idolopoklonstvo jer obožavate stvorenje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tebi se žalim jer je to tvoja nauka. Ne misliš valjda da smatram da je tvoja nauka od Boga.



Vidiš da nsii u stanju da razumno obrazloziš svoje vjerovanje nego vjeruješ bez ikakvog smisla.

Biblija osuđuje to, stoji da nam je dat razum da poznamo istinu. Vjeruješ iako je bez smisla. I nemaš objašnjenja zašto.



Pa Bog osuđuje vjerovanje u ljude i obožavanje stvorenja. Tako da se Bog složio sa mnom, a vi ste dokazali idolopoklonstvo jer obožavate stvorenje.

Tripo,
A dal ti to tvrdis da Bog laze?,ili da izmislja da je samo isus posrednik?
1.Timotejeva 2:5
5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
Hajde molim te prestani da filozofiras,i daj mi stih gde pise da je jos neko sem Isusa posrednik izmedju Boga i ljudi???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo,
A dal ti to tvrdis da Bog laze?,ili da izmislja da je samo isus posrednik?
1.Timotejeva 2:5
5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus,
Hajde molim te prestani da filozofiras,i daj mi stih gde pise da je jos neko sem Isusa posrednik izmedju Boga i ljudi???

Pa kako može Isus da bude posrednik (a kažeš stvorenje kao i Marija i sveci) a ne mogu sveci.

Pa posrednik je neko ko ima prirodu i jedne i druge strane. Ko je i Bog i čovjek.

Pa po tebi mogu da budu i Marija i sveci jer su i oni stvorenja kao i Isus po vama JS.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa kako može Isus da bude posrednik (a kažeš stvorenje kao i Marija i sveci) a ne mogu sveci.

Pa posrednik je neko ko ima prirodu i jedne i druge strane. Ko je i Bog i čovjek.

Pa po tebi mogu da budu i Marija i sveci jer su i oni stvorenja kao i Isus po vama JS.

Sveci "nisu posrednici"!

Tripo, svestenik u Izraelu je bio covek - " posrednik"!

Dakle "moze" to biti covek, ali posrednistvo zahteva "svetost", ne "bozanstvo", jer su svestenici morali biti sveti pre ulaska u Hram!

Sad, na cemu ti temeljis tvrdnju da "posrednik mora biti Bog"???

To mi objasni?

Ako si u pravu, to bi unistilo J.S. , pa me zanima jer ja ne vidim da "mora biti Bog"..
 
Natrag
Top