Hriscanska Muzika

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Izvini jer to čitaju opelo?
Ja govorim o slavljanju a ne o tužnom skupu.
Ti za glas Divne Ljubojević i Pavla Aksentijevića kažeš da to tebi nije hrišćansko pevanje....a ovi jesu...koja je to kafana u pitanju?

Slušaj i uči:

Jel ti ovo paše?

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo je pojanje u tradicionalnim crkvama kao opelo, bez zivota, tugaljivo i mukonosno.

jedna obicna klasicna melodija ima vise duha i lepote, cak i poneka narodna pesma, recimo od Zorice Brunclik "sve je ljubav"

Narodnu muziku ne treba slusati u svakom slucaju, ali svestenici tradicionalnih crkava bi po nesto mogli da nauce od tih ljudi, bar intonaciju, a ono sta oni pevaju i kako izvode to navodno Hriscansko pojanje - je uzas za slusati


Hriscanska muzika se prepoznaje po lepoti melodije i rima, i po nacinu izvodjenja.
Svako moze da uporedi pa da donese svoj zakljucak.

Nema sva klasicna muzika kvalitetan prizvuk, ali vecina ( bar od ovih poznatih kompozitora ) su divne melodije.

Sto se tice "Nabuko ili hor Jevreja, to je posebna prica, i jedno lepo muzicko delo za slusanje.

Evo jedne koju je Bah komponovao imajuci kao inspiraciju licnost Gospoda Isusa Hrista.

Postavicu u dve verzije, kao instrumental, i kao pesmu u crkvenom, kao i u modernom izvodjenju.

ISUS - RADOST COVEKOVE CEZNJE ( ZELJE )



 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Koliko vidim ti bi pobegao kad bi 4000 Levita udarilo u desetine raznih instrumenata.
Ogromne bubnjeve,gitare,rogove,trube,farfe....ti se tamo nebi vratio niti našao potrebu da budeš tamo gde je Bog prisutan jer On traži slavljenje i narod uz gromovne zvukehvali Boga za sve što ne može izreći.
To što ti nudiš je gluma slavljenja jer pravo slavljenje izaziva radost srca a koga raduju ta opela...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Radost je u radosnoj pesmi, a ti govoris o opelima a to je upravo obelezje pojanja tradicionalnih crkava, tako da iznosis kontradikcije i nabacujes tudji greh drugima.
Nesto si tu pogresio, kao da nisi nikada slusao opela, niti to uporedio sa muzikom protestanata - u ovom slucaju Adventista.

Ja ne bih pobegao vec ti, jer ne bi u tome prepoznao tugaljivo pojanje pravoslavnih izvodjaca.

Ti propagiras Pravoslavno pojanje, do skora si podrzavao Pentakostalizam, to je cudno - ali poznajem takvu vrstu ljudi.
Neki cak dolaze i u Adventisticku crkvu, ali nemaju neki svoj odredjeni stav, vec idu od crkve do crkve.

Jednoj starijoj osobi sam jednom prilikom u holu Adventisticke crkve prijateljski napomenuo zasto luta po razlicitim crkvama i nema jednu duhovnu orijentaciju.
Njena reakcija je bila katastrofalna, tako da se izdrala na mene, i da nije bilo tu nekih ljudi sigurno bi me i fizicki napala.

Od tada uvek kad je sretnem - ona me gleda kao svog najveceg neprijatelja.

Ti izgledas kao ova vrsta ljudi.

Izjasni se ko si u stvari, jer u suprotnom dalja diskusija nema smisla.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ovi Jevreji ZNAJU koga slave i zamisli uopšte ne mare za metlarku i odbacivanje Izrailja jer imaju BOŽJE proroke.Uopšte ih nije sram to što čine,ti sad izvini što nije po tvom ukusu ali Bogu jeste.


Vidi tek ove Pravoslavne kako ti reče u opelu,ja ovo vidim kao radost koja Bogu peva i ima radost spasenja dok jedu batak koji je tebi i metlarki znak otpadanja od Boga i zamisli još jedu i govedinu i ribu....strašno,i još ovako glasno pevaju....nije ovo za tebe ti idi na opelo i hvali metlicu.


Kako će ovi ljudi slaviti za život opelom? NE! Već svim srcem kao što iznad čujemo od HRIŠĆANA jer oni slave a masoni opelo čine.

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tapsanje, urlanje, igranje, dizanje ruku u zanosu - ne moraju da budu pokazatelji necije posvecenoswti, vec samo spoljasnje manifestacije trenutnih osecanja ili cak glume.

Ja licno pozjem neke ljude koji redovno posecuju odredjene verske zajednice, i to radi sebicnih interesa.

Ovi ljudi su vrlo bucni, igraju pevaju, izrazavaju osecanja, a neki od njih su vrlo nemoralni, u sta sam se sam uverio.

Bitan je stav srca koje je u zajednici sa Bogom.

Ja tvrdim, da posvecen covek koji je ispunjen Duhom Svetim ,- nece proizvoditi ovakve manifestacije gore opisane, ili u videu koji si postavio, vec ce u svetoj poboznosti i skrusenog srca,i unmutrasnje radosti i dostojanstvu ispratiti pesmu ili molitvu, bilo da u njoj sam ucestvuje ili je prati.

Ja sam licno video ljude koji placu prilikom izvodjenja neke pesme ili propovedi, ali i to je cak bilo u duhu Bozjem.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tapsanje, urlanje, igranje, dizanje ruku u zanosu - ne moraju da budu pokazatelji necije posvecenoswti, vec samo spoljasnje manifestacije trenutnih osecanja ili cak glume.

Ništa ti neznaš.
Da bi se radovao Bogu prvo moraš znati JEVANĐELJE ato je RADOSNA VEST a ko ima veru u tu radosnu vest ima RADOST!!!
Ko nosi zakon taj ima osudu i nema radosti jer ga zakon ne oslobađa od smrti zato vi držite opelo umesto slavljenja!!!
Rekoh ja ranije da bi ti pobegao kao tvoj kolega od krsta kad bi čuo 4000 Levita i gromovnu muziku i silni hor i milione vernika koji iz grla viču svom Bogu a ti sa svojim kolegom pevajte opelo na uho.
Tebi je urlanje radost spašenih a rika metlarke na Boga i Njegove svete ti je sveto.

Ako i kad doživiš u šta sumnjam da ti neko blizak umre i vaskrsne kako bi ti reagovao..non-šalantno sklopio ruke i pevao opelo ili vikao i plakao od radosti slavio koliko te grlo nosi kao ova moja braća iznad što slave jer su oni VERUJUĆI i znaju ko ih spasi i pevaju svome OCU a ti sa tvojim opelo podeli jer vam stiže kraj jer je to čas tame sa Oriona koja će trajno biti svetlošću uništena i tad neće imati ko meni reći da lažem.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sam govoris sebi sud i sebi presudjujes sudom koji upucujes drugome.
Ja ne sudim nikome i ne izricem sud, vec ga prepustam Bogu.

Moji rodovi, pa i radost - su u mom srcu, i zadrzacu ih za sebe, a ti cini sto ti je volja..

Pozdrav!

SLAVA BOGU!


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Музика је одувек била на славу Бога. Није само ствар укуса у питању, већ је неразумно понижавати начине интерпретације који нису вековима, већ хиљадама година присутни. Имамо и примере где можемо упоредити. Не могу да замислим Јевреје после Мисира да певају уз Баха! Како некоме може таква хладнокрвна мисао да буде, не знам. Ту је ствар надутости, ароганције.

Сад су суботари културни, просвећени. Сви ми прости и заостали. Не могу они слушати те звуке...како је то јадно, немам речи. Ароганција уништава власника, полако али сигурно. Надима се, издиже изнад других, па онда као мех пукне и не зна куда би слетео...



2. Мојсијева, глава 15
20. И Марија пророчица, сестра Аронова, узе бубањ у руку своју; а за њом изиђоше све жене с бубњевима и свиралама.
21. И отпеваше им Марија: Певајте Господу, јер се славно прослави; коња и коњика врже у море.и осим ње не имаше ни сина ни кћери.

Судије, глава 11
34. А кад се враћаше Јефтај кући својој у Миспу, гле, кћи његова изиђе му на сусрет с бубњевима и свиралама; она му беше јединица, и осим ње не имаше ни сина ни кћери.

1. Самуилова, глава 18
6. А кад се враћаху, и кад се Давид враћаше убивши Филистејина, излазише жене из сваког града Израиљевог певајући и играјући на сусрет цару Саулу, с бубњевима и с весељем и гуслама.

1. Дневника, глава 15
16. И рече Давид поглаварима левитским да поставе између браће своје певаче са справама музичким, са псалтирима и гуслама и кимвалима, да певају у глас весело.


Псалам 68
25. Напред иђаху певачи, за њима свирачи сред девојака с бубњевима:
26. На сабору благосиљајте Господа Бога, који сте из извора Израиљевог!

Псалам 81

1. Радујте се Богу, који нам даје крепост; покликујте Богу Јаковљевом.
2. Подигните песме, дајте бубањ, слатке гусле са псалтиром.

3. Трубите о мени у трубу
, о уштапу ради празника нашег.
4. Јер је такав закон у Израиља, наредба од Бога Јаковљевог

Псалам 149
2. Нека се весели Израиљ о Створитељу свом, синови сионски нек се радују о цару свом.
3. Нека хвале име Његово покликујући, у бубањ и гусле нека Му ударају.
4. Јер је мио Господу народ Његов, украшава смерне спасавајући их.
5. Нек се веселе свеци у слави, и нек се радују на постељама својим.

Јеремија, глава 31
4. Опет ћу те сазидати, и бићеш сазидана, девојко Израиљева, опет ћеш се веселити бубњевима својим, и излазићеш са збором играчким.

Псалам 150
1. Хвалите Бога у светињи Његовој, хвалите Га на тврђи славе Његове.
2. Хвалите Га према сили Његовој, хвалите Га према високом величанству Његовом.
3. Хвалите Га уз глас трубни, хвалите Га уз псалтир и гусле.

4. Хвалите Га с бубњем и весељем, хвалите Га уз жице и орган.
5. Хвалите Га уз јасне кимвале, хвалите Га уз кимвале громовне.
6. Све што дише нека хвали Господа! Алилуја!




И оно што ти не можеш ушима да слушаш:




Narodnu muziku ne treba slusati u svakom slucaju, ali svestenici tradicionalnih crkava bi po nesto mogli da nauce od tih ljudi, bar intonaciju, a ono sta oni pevaju i kako izvode to navodno Hriscansko pojanje - je uzas za slusati

Тебе не треба слушати, изгледа...уопште.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema govora o nikakvoj aroganciji, vec teznja da se ide pravim putem Bozjim.

Covek ne treba silovati svoj razum da prihvati nesto sto smatra pogresnim, a pojedini ovde na forumu imaju takvu teznju uj pogledu drugih, cak i da mjenjaju njihov ukus u pogledu muzike, hrane, ponasanja, i slicno.

Svako nek cini po savesti, ali prvo neka se iskreno moli Bogu, pa ce ga on usmeriti sta da cini.

Svako ko je nanovorodjen Duhom Svetim - Bog ce mu dati nebeski ukus za muziku, i on ce takvu muziku prepoznati kao Bozansku i nadahnutu, jer ce mu se kroz muziku objaviti sam Gospod.

To je moje licno iskustvo.

Zato smatram da je muzika koja se izvodi u Adventizmu najidealnija i najsvrsishodnija u tom smislu.

Licno volim da poslusam Jevrejske pesme.

Ovaj narod je tuzan i nesretan narod, mozda zbog svega sto je proziveo, mozda zbog suvisne brige za materijalnim opstankom.
Mada se i na licima bogatih ne vidi spokojstvo i sreca.

Sreca je u malim stvarima i zadovoljstvu coveka u onome sto ima, pa cak i da nema nista, njegov mir je u Bogu, ali problem je u tome sto ljudi ne traze Boga, a on je jedini izvor mira i srece, i bogatome i siromasnome.

O tome upravo govori prilozena pesma:

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top