Hitna pomoc potrebna.

Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Zdravo.Imam hdd od 160 gb.Sad sam upravo primetio da mi je nesto progutalo nesto vise od 3 gb.Kako da vratim taj izgubljen prostor???
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Gde si Zigo brate, jel si opet raspalio neku zahtevnu igru, ako je to, onda kad se zasiti memorija, racunar pocne da koristi prostor sa hard diska da bi nadoknadio memerijski deo, nista strasno, to se kasnije vrati u normalu. Jedino ako nije nesto gore u pitanju. Znaci pitanje je koliko imas memorije, a sta si zadnje igrao na racunaru, pa pogledaj zahteve za igru prvo. E sad, moz da bude i nesto drugo, al mora pocnemo od negde.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
raspalio.Bazlik sta?? ako gta sa na 1 gb ram nesto zahtevno.Win xp u pitanju

Neznam sta je al sam izbrso gta sa i imo sam epizode od lud zbunjen normalan sad imam 17 giga.al mi nije jasno kako da odbije 3 i vise gb .a nisam nista instalirao
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
System restore, neki program koji cuva sesije, kao sto rece Bazlik, virtual ram, virus itd... Mnogo stvari moze biti. Pokusaj prvo sa disk cleanup.
Kod:
http://upload.serbianforum.org/repository/Torgandwarf/Disk%20Cleanup%20Advanced.rar
Moze i ovako sa ovim batch, on ce otvoriti dodatne opcije i ocistice prilikom restarta racunara....
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Zavisi koji deo GTA , pa jos ako si nesto radio paralelno sto zahteva dodatnu memoriju, onda je stvar jasna, realno gledano 1GB je malo, pa samim tim se i ovo desava. Idi u kontrolni panel, pa system, pa advanced, pa perfomance, settings, pa opet advanced i pogledaj na koliko ti stoji na Currrently allocated. Tu moze i sam da menjas ono, obicno se stavlja duplo od onoga sto ima u sistemskom ram, il kako vec bese, bezi mi iz secanja. Znaci ko ima malo rama na XP, on poveca virtuelnu memoriju, da mu sluzi ko ram...u tvom slucaju, jos je neizvesno sta se tu desava, mozda si instalirao nesto, pa si zaboravio, neke igre sa torrent-a, se ne instaliravaju standardnim putem.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Zavisi koji deo GTA , pa jos ako si nesto radio paralelno sto zahteva dodatnu memoriju, onda je stvar jasna, realno gledano 1GB je malo, pa samim tim se i ovo desava. Idi u kontrolni panel, pa system, pa advanced, pa perfomance, settings, pa opet advanced i pogledaj na koliko ti stoji na Currrently allocated. Tu moze i sam da menjas ono, obicno se stavlja duplo od onoga sto ima u sistemskom ram, il kako vec bese, bezi mi iz secanja. Znaci ko ima malo rama na XP, on poveca virtuelnu memoriju, da mu sluzi ko ram...u tvom slucaju, jos je neizvesno sta se tu desava, mozda si instalirao nesto, pa si zaboravio, neke igre sa torrent-a, se ne instaliravaju standardnim putem.

Ja bih radije preporucio ugradnju jos nekog modula rama, jer hard disk ce brze stradati tako...
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
REcimo google earth nemam. mozda su me virusi pojeli jer sam dva usteko u avastu sa cuick scan

al izgleda da su tamo ta dva pravila problem.ne znam.znam da su oba virusa bila u temp folderu i oba sam zezno praznjenjem temp foldera.

system restore odavno iskljucen

znam sta sam poslednje instalirao sad se secam.CCleaner pro +

svi moji viruse se nalaze u TEMP folderu

C drive initial size 1488 mb virtual memory a maximum size2976 mb od space avaiable (sad) 25740 a (malopre) je bilo 8660 mb
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
REcimo google earth nemam. mozda su me virusi pojeli jer sam dva usteko u avastu sa cuick scan

Kada si imao 3GB slobodna vise? Pre dva sata, juce ili pre 6 meseci? AKo si ispraznio TEMP idi u C:/users/USERNAME/appdata/roaming i proveri velicinu svakog foldera. Trazi tamo bilo sta sumnjivo po velicini. Prostor si najverovatnije izgubio tamo ili u programs folderima koje si verovatno vec pregledao.
 
Natrag
Top