Hdd zaključan

Član
Učlanjen(a)
30.12.2010
Poruka
18
E ovako u pitanju je laptop acer aspire 1350 i zaključan je hdd da li ga je moguće otključati ako je zaboravljen pasword HDD. hdd je hitachi ata 60Gb Kada upalim laptop odmah traži HDD pasword da li mu ima pomoći ili moram kupovati drugi hdd?
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Postoje načini ali mislim da nisu dostupni nama običnim smrtnicima. Rekao bih da je skupljanje parica za novi HDD vrlo dobra ideja.
 
Član
Učlanjen(a)
30.12.2010
Poruka
18
Pretpostavio sam da je tako nešto jer sam jedan dan proveo pokušavajući ga osposobiti u svakom slučaju hvala za mišljenje.Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Nema na čemu, u svakom slučaju. Ja sam imao zaključan HDD, nije mi bilo tako bitno da ga otključam (srećom!!) pošto sam imao drugi, ali mi je to predstavljalo izazov. Ne znam kojim alatom nisam probao i ništa. Naišao sam na tekstove o alatima koji bi to, eventualno, mogli da obave, ali nije bilo trika da ih nađem u nekoj 'free' varijanti, a njihove cene su potpuno van pameti osim možda za neke velike firme ili institucije. Sačekaj, možda se pojavi neko ko je uspeo da reši takav problem.
 
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
282
Sve vam zavisi od tipa enkripcije HDD-a, ja sam imao slucaj da cim ubacim tj ukljucim HDD zamrzne mi se komp a cim bih iskljucim HDD odmrzo bi mi se komp. Inace pokusavao sam iz DOS-a sve zivo + BackTrack, Ubuntu, Hiren's boot...
 
Natrag
Top