HDD- Jel ima pomoci?

Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Imam neki Samsung HDD, ni jedan program ne nalazi bad sektore, ali Hard Disk Sentinel pokazuje ovo (slika).

Da li moze da se uradi nesto ili da ide u kantu?

Pokusao sam HD Regenerator, koji sam pokrenuo preko USB-a prilikom ukljucivanja racunara i nista.


Hvala :)
 

Prilozi

  • HDD.jpg
    HDD.jpg
    97,5 KB · Pregleda: 44
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Mozes da pokusas LowLevelFormat ili WD ZeroFill. Oba alata ces lako skinuti sa interneta. Disk mi ne izgleda da je za bacanje. Pre ce biti da je problem bio samo u upisu podataka. Formatiraj jednim od ona dva alata pa proveri onda u sentinelu.
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Mozes da pokusas LowLevelFormat ili WD ZeroFill. Oba alata ces lako skinuti sa interneta. Disk mi ne izgleda da je za bacanje. Pre ce biti da je problem bio samo u upisu podataka. Formatiraj jednim od ona dva alata pa proveri onda u sentinelu.

Ista situacija, i dalje 79%.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Jesi li odradio FULL (ne QUICK) format? I okaci ako mozes novu sliku iz sentinela. Bilo bi dobro da se na slici vidi i leva strana prozora iz sentinela tj. podaci o particijama i zauzetosti.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Imas samo jedan bad sector. Ako sam u pravu greske ispod toga je napravio file system (sto je posledica greske u windowsima). Ove greske se gotovo nikada ne mogu izbrisati iz log file-a u SMART-u hard diska ali disk mozes koristiti normalno. U sentinelu imas SURFACE TEST, odradi ga i ako se ne javi problem sve je u redu. Jedino ce te nervirati saznanje da ti je health 79% :)


EDIT: Ako nisam u pravu pojavice se problem vec prilikom formatiranja diska.
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Imas samo jedan bad sector. Ako sam u pravu greske ispod toga je napravio file system (sto je posledica greske u windowsima). Ove greske se gotovo nikada ne mogu izbrisati iz log file-a u SMART-u hard diska ali disk mozes koristiti normalno. U sentinelu imas SURFACE TEST, odradi ga i ako se ne javi problem sve je u redu. Jedino ce te nervirati saznanje da ti je health 79% :)


EDIT: Ako nisam u pravu pojavice se problem vec prilikom formatiranja diska.

Ma bitno mi je da radi, da mogu da ubacim sistem na njega :). A ovo sto mi pise da isproveravam kablove?
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Standardno obavestenje iz sentinela koje gotovo nikada nema veze sa realnim zivotom. Od hiljadu problema sa diskom jednom ce problem biti u ostecenom ili labavom kablu.
 
Natrag
Top