Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Ajmo videt sa poredjenjem sa jednim drugim cija je cena za 4700 manja !
Isti proizvodjac a razlika je u 2 GB manje memorije i umesto 750 ima 500 Gb hard, grafika ista ???
Za ono sto ti hoces da radis, ovo je sasvim dovoljno a sam razmisli dali ova razlika vredi tih dodatnih para za onaj koji si ti predlozio ?
Kod:
http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-acer-aspire-e1-531g-b9604g50maks-156-intel-b960-.11.html?productId=32803

Sad moj predlog u skoro istoj cenovnoj grupi, skuplji za 800 dindji :
Kod:
http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-asus-k53sd-sx809-156.11.html?productId=32126
razlika: u pitanju je ASUS, takodje sa 4 Gb rama na istom taktu, isti hard od 500 Gb, ali procesor je i3, najnovije tehnologije, i nezavisna graficka sa 2 Gb DDR3 rama !!!
E sad jos mala dodatna stvar, uskoro ce postati jako vazna, na ovom Asusu imas i USB 3.0 , sto na prethodnim nemas.
Sve u svemu ako bih ja uzimao lap, za posao, izabrao bih ovaj Asus, naravno ako imam ogranicenje sa lovom.
Pa sad izaberi sam ???;)
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Vidis nisam o tome razmisljao. Promaklo mi je to. Bas cu to sada pogledati. Hvala na zapazanju.

Ne moras ovo uopste da gledas, ima svakako na sajtu proizvodjaca.
Linux je daleko bolja solucija na racunarima, ali, zbog svog potpuno drugacijeg rada i okruzenja, tezak za mnoge korisnike, steta.
Onaj ko ti instalira Os, jednostavno ce obrisat prethodnu verziju na lapu, uobicajeno, kao kod reinstalacije Wina
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2012
Poruka
18
pokusao sam i sa drajverom sto mi je cimbri ponudio ali ista prica... stvarno ne znam gde vise da ih trazim,ako znate neki sajt dajte link...Pozzz
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Ocisti ostatke starih drivera sa driver sweaper-om, pokrenes win u safe mode pa onda imas da skeniras za drivere i ocistis trazice ti restart. Drivere nadji ovde:
HTML:
http://www.geforce.com/drivers

Izaberi svoj operativni sistem, model graficke.
 
Član
Učlanjen(a)
21.08.2011
Poruka
17
Problem sa grafickom. Please help..

Ovako ljudi imam Asus radeon hd 7770 dc v2 i radila je ekstra i bila tih i sve ostalo. I ne znam sta me teralo da joj flesujem bios. Tj pokusao sam da ubacim bios od sapphire -a koji je fabricki OC i ima mogucnost menjanja napona, sve je bilo ok ali kada sam restartovao graficka uopste nece da izbaci sliku, ventilator radi ali slike nema. Posto je graficka pod garancijom odnecu da probam da mi zamene.. Ako to ne uspe sta d a radim? :(
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2010
Poruka
39
Vece opterecenje procesora od memorije

[FONT=&quot]Hvala na pokusaju da mi pomognes.[/FONT]Sto se tice procesa koji opterecuju procesor, ne mogu da ih vidim kad se racunar ukljuci i kad se otvara windows.Kad zavrsi, otvaranje, kazaljka se vrati na nekih 10% i ako nista ne radim ona stoji na malom postotku opterecenja.Otvaranjem bilo kojeg softvera,ona opet zna doci na 100%.Sto se tice virusa i zarazenosti kompjutera,skenirao sam ga antivirusnim programom i malvarebytes,cim sam primjetio navedenu anomaliju.Prije toga vecinom je kazaljka memorije isla prema stotki, dok od procesora mozda nekad max,ako je tezi program, do nekih 60-70%.Nejasno mi je zasto je vece opterecenje uglavnom preuzeo proces
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Integrisana grafička

Da li mogu skinuti sa neta za integrisanu grafičku softver ili da pustim da sam abdejtuje.ako pustim odabere VIA CHROME9 HC IGP FAMILY WDDM. Maticna je asus k8vvm. pozdrav
 
Natrag
Top