Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Na sajtu HP-a nema podrške za win 7, već samo za win 8, možeš instalirati i taj driver (to je driver za APU E-1200, tj., tvoj CPU ima i integrisano grafičko jezgro HD Radeon 7310 sa chipsetom), to je kompletan driver i za chipset (A68M) i APU:
Kod:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4132&lc=en&cc=rs&dlc=sr&sw_lang=&product=5319516#N194
Druga solucija je da skidaš sa AMD-a aplikaciju za Auto detect:
Kod:
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx
On će proveriti hardware i pokazati update za tvoj driver.
Treća solucija je da skineš driver za drugi laptop, koji koristi istu grafiku i chipset, s tim što on ima podršku za win 7 x86:
Kod:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-105174-4&cc=ca&dlc=en&lc=en&os=4063&product=5273505&sw_lang=
Sa novom serijom AMD APU čipova počinju da nameću win 8, mada bi trebali biti kompatibilni i za win 7, samo što su update-ovani, (imam sličan slučaj sa mojim lapom na win 8, instalirani su generički driveri, noviji nego u podršci na Intelovom sajtu i radi sve)
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
Pitanje veza za merenje temp cpu

zdravo .imam problem nemogu nikako da proverim temperaturu cpu pokusavao sam sa everestom ,Core Temp itd pokusavao sam ne daje nidje informacije evo npr;04112012013.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
3
agp graficka???POMOC

Zdravo svima zeleo bix da vam postavim jedno pitanje u vezi AGP SLOTA kompjutera....AGP SLOT !!!.jpg

Na svom kompjuteru imam graficku karticu Nvidia FX5200...I zeleo bix da je promenim sa nekom jacom grafickom karticom ali sve kartice koje su jake imaju ONAJ VELIKI ULAZ a taj ulaz ne pasuje na AGP slot.....AGP KARTICA.jpg
1 pitanje: Dali moze Graficka sa velikim sirokim ulazom za slot da stane na one obicne BELE slotove PCI sto na njix ubacujemo zvucnu,wifi..itdimages.jpg
2 pitanje:Dali moze Neka praporuka za AGP karticu sa pixel shaderom 2.0 ili jaci a da je 256 ili 512???
 
Član
Učlanjen(a)
01.08.2009
Poruka
3.218
Ako mislis da agp kartica stane u pci-e slot, to ne moze. A agp karticu ti ne bi ni preporucio, bolje uzmi pcie graficku ako vec imas mogucnost.
 
Član
Učlanjen(a)
13.05.2012
Poruka
3
jel to znaci da graficka sa ovakvim ulazom:

305893.jpg



MOZE DA STANE NA MOJ PCI SLOT?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
jel to znaci da graficka sa ovakvim ulazom:

305893.jpg



MOZE DA STANE NA MOJ PCI SLOT?

Brkaš brate mnogo, AGP grafička staje u AGP slot, PCI grafička ide samo u takav slot, a PCI-Express slot je namenjen samo toj primeni, kako se oni fizički ne podudaraju, tako i software-ski ne odgovaraju jedan drugom. što se tiče AGP grafike, vidi na Limundo.
Na primer N7600GS SILENT/HTD/256M ima pixel shader v3.0, 128-bit interface, 256MB GDDR2 na 8X AGP, pogledaj možda je nađeš, bila veoma dobra grafika u svoje vreme, a ta gore što si je postavio je još bolja, ima duplo širi interface (256-bit GDDR3) i isto Shader Model 3.0, pogledaj na Limundo možda nađeš, oko 20-tak evra su.
I da, za njih ti treba malo bolji processor iz tog vremena, trebao si reći ostatak konfe, matična (model), CPU (model) i napajanje (snaga), jer za te jače grafe treba 4-pin ili 6-pin power connector dodatno (zavisno koju ćeš uzeti), jer ako ti se nešto ne uklapa, džaba kupovina, mada msm da gubiš vreme, odavno je to otišlo u istoriju, ne isplati se upgrade toga više.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
10
Probaj iz Control panela da pokrenes NVIDIA Control panel, dalje opcija Set up multiple displays, prati uputstvo i to je to.
 
Natrag
Top