Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Verovatno se kontroler na plocici na eksternom drajvu pokvario, sto ne mora da znaci da i sam hard disk uredjaj nije, mozda je i on,ali iz iskustva verovatno je ovo prvo. izvuci drajv iz kucista i povezi preko s-ata i naponskog kabla direktno na maticnu plocu, kompjuter ce ga prepoznati kao standardan hdd uredjaj i mocices dapovratis podatke.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Kao prvo, moras da znas da na odredjenim grafickim karticama, neznam zasto, ta opcija nece raditi, ali, pre nego sto povezes i pustis bilo sta,moras da na laptopu u podesavanjima ekrana, namestiz da pusta na dva odvojena displeja, s tim da ti laptop bude primarni a tv sekundarni, ili da tv radi kao prosirenje laptop-a, kako bi aktivirao drugi vga izlaz, jer on nije nonstop aktivan. Pre toga se potrudi da povezes sve potrebne kablove, jer vga izlaz radi pod odredjenim naponom i nije preporucljivo na zivo vaditi i prikljucivati uredjaje na njega. ako imas mogucnost da podesavas rezoluciju, stavi na najmanju mogucu koju mozes da namestis, jer tv ioanko ima rezoluciu manju od 640*480 pix, osim ako nije lcd ili plazma, frekvenciju osvezenja podesi na 60 HZ, ako i ta mogucnost postoji. televizor na av opciju i trebalo bi da dobijes ili kloniranu sliku desktop-a (nije bas preporucljivo jer neces moci da vidis ceo desktop), ili produzetak desktopa (po meni bolja opcija jer mozes prozor sa filmom da prevuces tamo i da na laptop-u radis druge sttvari, dok tamo ide film).
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Nema pravila za velicinu, sporiji (5400) su jeftinija opcija. uzmi 1TB, bice dovoljno.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
sve sam ja to radio ljudi.imam neko znanje sto se tice racunara uopsteno,i povezivao sam vga sa laptopa i sa svog desktop racunara i opet isto.na laptopu prepozna i pise da je ekran laptopa primarni a ovaj tv sekundarni i rezoluciu sam cacko sve moguce opcije, 800x600 60hz
640x480 60 hz i nece jednostavno crna slika, a na laptopu mi pokazuje da je pronasao drugi ekran.siguran sam da mi uzlazi na tv-u rade, jer sam ih proveravao, povezivao sam digitalni foto aparat i radi.vga iz laptopa spajo na monitor i radi.
i da spajao sam sve iso na svoj drugi tv i ista stvar


pre davno sam imao graficku na desktop racunaru koja je imala tv-out izlaz, i spajao sam ga u tv direktno i radilo je,tu sam imao problema sa rezoluciom i sa hz.ali sam se informiso i resio to.kad sam palio racunar ispisivalo mi je test biosa na toj staroj grafickoj,ali sa ovom novom kad spojim vga na tv nece ni bios pokaze ni nista , konstantno crna slika.nzm dali ovaj kabal ima uopste tu mogucnost da to konvertuje
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
Punjenje kertridz 301

Sinoc sam napunijo ketridz ovako kako je na sliku oznaceno bajama plava pa crvena i zuta,posle toga kad sam napunijo on mi umesto crvene zelenu boju daje znali nekako kako se pravilno puni mozda sam pogrijesijo boje???hp-301-print-cartridge-multipack-[3]-436-p.jpg
 
Učlanjen(a)
02.03.2012
Poruka
1
Zamena procesora, sta je potrebno?

Pozdrav. Imam jedno pitanje. Kad kupim drugi procesor i postavim ga na matičnu ploču, štaa dalje? Da li treba podesiti nešto u BIOS-u ili je to to :D. Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
uspeo sam ga aktivirati ali sam i pokupio trojanca preko tog programa. :smile:

Al' nema veze,uspeo sam ga skloniti!:D


Hvala puno!!!
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
e, to je onaj drugi problem. imas dve seme za pravljenje takve vrste kabla. tebi je izgleda zapala sema koja nije pravljena za tvoju graficku. ima sve na netu. ja sam nekada pokusavao da napravim pa sam odustao, previse nezgodan posao, pipkavo za mene. ako te ne mrzi proguglaj i nacices obe seme.
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
56
Verovatno si sipao boju u pogresnu rupu. Ja sam imao stampac sa slicnim ketridzima i prvo punjenje sam odno u servis da oni napune i da napravne rupe za boje. Posle toga sam ja sam punio tako sto sam stavljo cijodu u jednu po jednu rupu da vidim koja je boja i tako punio.

Posto si ti verovatno sipao neku boju u pogresnu pregradu i izmesalo ti se, resenje je kupovina novog ketridza. Problem moze da se resi i sa tampom ali se mora ostampati gomila listova dok ne izadje ta boja sto si pogresno sipao i dodje u normalu.

Moja je preporuke da kupis novi ketridz i da prvo punjenje odneses u servis, sledece punjenej ces znati sam kako treba.
 
Natrag
Top