Gej parada uskoro

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
12.08.2009
Poruka
455
Ja mislim da ova parada kao i sve druge aktivnosti u tom smeru, nemaju za cilj borbu za nekakva prava. To ce svima biti jasno kad ta manjina u potpunosti zavlada civilizacijom. Tada cemo morati svi da budemo kao oni da bi smo npr. dobili posao. Na vladajucim pozicijama ce biti samo njihovi itd.
Jos nekima u ovoj zemlji su bila navodno ugrozena prava, pa sad vidimo kako su oteli tudju zemlju. Ovo je samo primer u sta se ponekad pretvara borba "obespravljenih". Od kolibrija postade orao.
Nikome nije na kraju jasno, kakva to oni prava traze. Zar je uopste bitno s kim je ko sinoc bio u krevetu? Sta mene i verujem vecinu drugih briga, da li je komsija spavao sa zenom ili muskarcem prosle noci. To su privatne stvari. Zasto se od toga pravi citav spektakl? Jedini odgovor koji se na to pitanje namece je da se kuva nesto krupnije.
Opet ce neko da kaze - teorija zavere ili nekakva fobija da nam se lose sprema i priprema. Da je neko tamo civilizovan a da smo mi majmuni koji se bez razloga uzrujavaju. Videli smo koliko su ti "civilizovani" objektivni.Koliko arsina imaju. Za neke vazi zakon dok su drugi van zakona, vec kako se njima "civilizovanima" cefne. A tek koliko su civilizovano otimali, pljackali i razarali druge. Oni da mi budu primer? Mozda zato sto su sami sebe proglasili da su nacivilizovaniji a izrodise najvece fasiste, serijske ubice i pedofile. Srbija je bila najbolja i najsrecnija kad je postovala svoje tradicionalne vrednosti i kad se nije divila izmisljenim likovima iz holivuda. To je jedini nacin da ovaj narod opstane. Licemerje je iskompleksirano oponasanje gorih od sebe.
Kao narod, muku mucimo sa natalitetom. Sve je vise bracnih parova koji ne mogu da imaju dece. Sve je vise narkomana. Upropastise nam ono sto je najvrednije za reprodukciju stanovnistva a to su mlade generacije. Odavno vec infiltriraju svakojake sekte, i jos su nam samo ovi pederi falili da nam usvajaju i razboljevaju i ono malo dece. Zar nam je bolesna Evropa vaznija od sopstvene nacije. Pa kod njih i pedofili imaju svoje politicke partije.
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
Ne mogu da shvatim da jedna gay parada izaziva vise paznje nego li tuzna sudbina siromasnih, nezaposlenih, obespravljenih heteroseksualaca, bolesnih, starih, zatocenih u bolesnim porodicama i citavoj plejadi nesrecnika u ovoj zemlji na koje niko ne obraca paznju.
A onda od jedne parade pedera koja traje samo jedan dan u godini prave frku i pridaju joj znacaj koji ne zasluzuju.
 
Član
Učlanjen(a)
12.08.2009
Poruka
455
Ne mogu da shvatim da jedna gay parada izaziva vise paznje nego li tuzna sudbina siromasnih, nezaposlenih, obespravljenih heteroseksualaca, bolesnih, starih, zatocenih u bolesnim porodicama i citavoj plejadi nesrecnika u ovoj zemlji na koje niko ne obraca paznju.
A onda od jedne parade pedera koja traje samo jedan dan u godini prave frku i pridaju joj znacaj koji ne zasluzuju.

Ova parada i jeste nacin da se skrene paznja sa stvarnih problema. Na zalost kad vlast nije sposobna da resi probleme, uvek pribegava vec isprobanom receptu: napravi sporedni problem da se narod zabavi i da mu se skrene paznja sa stvarnih problema.
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
A narod je izgleda sposoban samo da se zapali ili za pedere ili za sport, sve ostalo ga vise ne dotice.
Ne izlazi na ulicu da se bori za svoja prava , osim ako ga neke politicke partije ne izmanipulisu kao milion puta do sada.
A sto grca pod malim platama, otkazima i gomilom nepravdi to nije dovoljan razlog da se solidarise sa slicnim sebi.
Umesto toga pribegava zabavi lova na vestice koja traje samo jedan dan a te vestice nisu krive sto oni sami zive tako mizernim zivotima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Ok. Nisu bolesni nego imaju urođene bolesne afinitete. Može i tako, no problemo..
I šta kažeš, vekovima i vekovima unazad pedera koliko hoćeš? Ma nemoj...? :)
Sve u svemu i meni je poznato da su uglavnom svi istorijski poznati vladari imali sklonosti ka istom polu.
A svaki takav, pobio je tuce i tuce ljudi.
Divota od takvih. Ma, trebalo ih je više razumeti i tada, nego šta da se radi? Ljudi greše..

Drago mi je da ni ti nisi za krv na ulicama, zato, parada... ne mora biti izvedena? Što mora, ajd'..?
Eto, kad svi pomalo znamo o takvima kakvi su i šta bi hteli.. šta ima da demonstriraju?



Izvini, ali jel' se ti sprdaš sa nama? Ako si ozbiljno postavio pitanje, zaista ne znam šta da ti odgovorim. :dntknw:
"Eto, tako, znam."
To je moj odgovor.

Što se tiče glumaca uopšte.... rofl... Smem da se kladim da i oni pevaju od sreće sa njihovim platama. Mhm.
Pa majke ti čoveče, reci ti meni, koliko su i Đuričko i Bjelogrlić plitki pa da prepričavaju parče nečijeg, ne znam, pismenog zadatka, nekih 16 sekundi za dž.????
Ja bih rekao da nisu plitki ni malo. Jesi li obratio pažnju da je tekst potpuno isti. 3 puta. Samo imena i prezimena...
Oni su to dakle od srca i iskreno izgovorili? Ne kažem da je i jedan od njih za krvoprolića kojekakva, itd, ali tvrdim da to nije njihovo mišljenje.

Sva ta tri, ustvari taj jedan commercial.

Ma, možeš ti i bolje da primetiš neke stvari....


Postoje genetske , urođene i stečene bolesti, homoseksualizam nije uopšte bolest jer nezadovoljava patogenetske, sanacione i formalno-dijagnostičke kriterije kojima se određuje bolest. Znači homoseksualnost je afinitet i anomalija . Pa toliko je naučnih radova i studija napravljeno u vezi toga (još pedesetih , šezdesetih godina) tako da je cela rasprava bespredmetna.
Drugo , karakter ljudi ne zavisi od njihovog seksualnog opredeljenja . Postoje zločinci, sadisti , dobri i loši ljudi i kod hetero kao i kod homoseksualaca. Ako ćemo tako posmatrati onda su najveći svetski zlotvori bili heteroseksualci - Ivan Grozni , Staljin , Hitler, Pol Pot itd.itd. Treba pogledati listu najvećih svetskih zlotvora i neuporedivo ubedljiv broj tih ljudi su bili heteroseksualci. Takođe nije tačno da su u antičko doba ili bilo koje doba samo u višim slojevima bili homoseksualci. Homoseksualizam je bio rasprostranjen u svim slojevima u približno istom broju (procentualno) i ne postoji kauzalna povezanost između materijalnog bogastva, društvenog položaja i ovog afiniteta.
Nisam ni ja za to da paradu treba održati po svaku cenu ali nemam ništa protiv nje. Naravno država može učiniti korake kojima bi se obezbedilo da se parada održi u miru ali ona to neće jer želi da problem koristi zarad maskiranja drugih društvenih problema.
U vezi glumaca . Jasno je da tekst nije njihov i da su ga oni manje više naučili , međutim to ne znači da se oni ne slažu sa tim tekstom i da su potplaćeni. A da li su oni dobili neke pare to ne možemo znati ni ti ni ja kao što ne možemo znati da li je recimo Bora Čorba dobio pare za raznorazne reklamne akcije podrške gde je takođe naučio tekst napamet ili da li je Cane dobio pare od popova za Akciju "Podignimo Stubove" ili "Pesme iznad istoka i zapada". Sumljam da su Čorba i Cane ušli u takve projekte a da ih ne podržavaju.. TAkođe sumnjam da je Bjelogrlić podržao paradu zbog para jer pouzdano znam da je bogat čovek koji ne živi od glume a njegovi stavovi povodom parade su bili poznati mnogo ranije.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
62
Bilo da je u pitanju bolest (sto bi u mnogome olaksalo njihov polozaj),nenormalnost,nastranost,poremecenost.... sve jedno - ne smemo tolerisati promovisanje te "pojave" - jer se paradiranjem nece staviti tacka na njihove monstruozne zelje i htenja,naprotiv - to je samo uvod i zagrevanje......zato smatram da je bolje na vreme spreciti nego kasnije se hvatati u kostac sa silnim problemima
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Gej parada traje deset dana!

GEJ PARADA TRAJE DESET DANA!

Sreda, 29. Septembar, 2010.| Kurir

Organizatori Parade ponosa najavljuju različite manifestacije po celom Beogradu kao uvod u održavanje gej parade, sve počinje 1. oktobra

21039.jpg

BEOGRAD - Deset dana koji će protresti Srbiju!

Kako Kurir saznaje, gej parada, koja bi u Beogradu trebalo da se održi 10. oktobra, počeće zapravo deset dana ranije! Povorka ponosa biće kruna desetodnevnih dešavanja u Beogradu povezanih s pravima homoseksualaca.

Boban Stojanović iz Kvirije, jedan od organizatora, za Kurir otkriva šta će se sve dešavati u Beogradu u tih deset oktobarskih dana.

- Prajd vik, kako se naziva niz manifestacija koje ćemo organizovati, obuhvata izložbe, tribine, promocije knjiga, likovni „kvir salon“, u okviru koga će radove predstaviti eminentni umetnici poput Biljane Cincarević, Mirka Ilića, Jelene Jelače... Organizovaćemo i foto-izložbu na temu 20 godina gej-lezbijskog aktivizma u Srbiji, razne performanse, promocije filmova... Zamislili smo da sve počne 1. oktobra, a da se završi beogradskim prajdom - otkriva Stojanović.

On kaže da će svi događaji biti posebno obezbeđeni.

- U pitanju su skupovi u zatvorenom prostoru i kao takvi su prijavljeni policiji. Nemamo bojazan da će biti problema jer je policija najavila podršku i zaštitu - kaže Stojanović i dodaje da ovim povodom neće biti organizovani koncerti i žurke.


Amnesti internešenel apelovao je juče na vlasti u Srbiji da se potrude da najavljena parada prođe bez problema.

G. Raković - S. Mališić

Samo tetki lek da odnesem...


Podršku Paradi ponosa dalo je nekoliko javnih ličnosti i organizacija iz Srbije i okruženja. Kurir je kontaktirao sa onima koje sami homoseksualci smatraju gej ikonama.

Slavica Đukić-Dejanović, predsednica parlamenta: Zbog prethodno zakazanih obaveza, neću moći da dođem. A i nisam dobila zvaničan poziv.

Marko Karadžić, bivši državni sekretar: Ići ću svakako. Na ostale događaje ako mi vreme dozvoli.

Anabela Basalo, spisateljica: Ne, ali samo iz jednog razloga: ne verujem da će policija ispuniti obećanje i zaštititi nas koji podržavamo različitosti i gej populaciju od onih koji su žedni krvi i koriste ovu priliku da pokazuju svoju agresiju.

Neda Arnerić, glumica: Ne idem ni na kakve parade. Naravno da mi ova ne smeta. Svako živi svoj život.

Bojan Kostreš, potpredsednik LSV: Neću ići, u isto vreme imam turnir u banatskim šorama u Kikindi.

Nebojša Bakarec, odbornik DSS: Biću na ulici, ali na drugoj strani, na protestu koji će organizovati Dveri. Ali to ne znači da imam stav kao Velja i Palma.



 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top