Gde idemo posle smrti?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Biblija kaže da ćemo u grob nakon smrti. Sve ostalo je paganska nauka.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Nauka o besmrtnosti ljudske duše i zagrobnom životu je oduvek bila zastupljenja u mnogobožačkim učenjima i filozofijama i vezuje se za različite mitove i legende.

Ideja o besmrtnosti duše je bila obeležje stare Vavilonske religije.
Tokom istorije ona je iz Vavilona preneta u Egipat, a iz Egipta u Grčku.
Glavni nosioci ideje o besmrtnosti ljudske duše - bili su sveštenici tajnih Grčkih religioznih kultova, takozvanih "misterija"

Možda si ti u pravu, samo su onda Isus i sveti Pavao širitelji babilonske, egipatske i grčke religije. Kome sada vjerovati? Isusu i svetom Pavlu ili tebi?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Treba verovati reči Božjoj koju su objavljivali i Isus i Pavle, a ne otpalom delu Hrišćanstva crkvi koja je ovo učenje preuzela iz mnogoboštva nakon 2 veka posle Hrista.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Treba verovati reči Božjoj koju su objavljivali i Isus i Pavle, ...

A Isus onom razbojniku na križu kaže da će još onog petka biti u raju!? A sveti Pavao dvoji što mu je korisnije, umrijeti kako bi bio s Kristom, ili još neko vrijeme ostati u tijelu (poživjeti) kako bi bio na korist drugima. Evo, ovako uče Isus i sveti Pavao. A ti učiš da su ove njihove riječi laž.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Odlazak u raj ili pakao duša je pagansko učenje.

"Patrokolovi podvizi i smrt" strana 349. "Rekavši to UMRE Patroklo, NJEGOVA DUŠA tiho odlete u carstvo mračnog Hada, žalosna što je napustila mlado snažno telo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A Isus onom razbojniku na križu kaže da će još onog petka biti u raju!? A sveti Pavao dvoji što mu je korisnije, umrijeti kako bi bio s Kristom, ili još neko vrijeme ostati u tijelu (poživjeti) kako bi bio na korist drugima. Evo, ovako uče Isus i sveti Pavao. A ti učiš da su ove njihove riječi laž.

Kao prvo - biblija nije kontradiktorna.

Kao drugo, ovo sam već objasnio, a tiče se kasnijih prepisa u kojima su prepisivači izmenili smisao teksta.

Izvorni tekst ovog biblijskog citata glasi:

"ZAISTA TI KAZEM DANAS, BICES SAMNOM U RAJU"

Ovo je u kontekstu biblije i nekih ranijih Isusovih izjava.

Naime, Isus je negde ranije u tekstu davao izjave gde ce on prebivati nakon svog raspeca, da ce tri dana i tri noci biti u grobu a ne da ce otici u raj.

"Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći" ( Matej 12. 40 )

Nakon vaskrsenja i susreta sa Marijom on kaze "NE DOHVATAJ SE DO MENE JER SE JOS NE VRATIH OCU SVOJEMU"

Dakle, Isus nakon smrti na krstu nije otisao u raj, vec kako i sam kaze - prebivao je u grobu do casa vaskrsenja.

Osim toga, ovaj tekst je identican nekim drugim tekstovima gde se pominje izraz DANAS.

Na nekim mestima Bozja rec kaze "ZAISTA VAM KAZEM DANAS, DA CE TE POGINUTI NITI CE TE PRODULJITI DANA SVOJIH"

"ZNAJTE DA VAM JA SVEDOCIM DANAS"

"KAZUJEM TI OVO DANAS"

itd..itd..

Što se tiče apostola Pavla, on nigde nije izjavio da će odmah nakon smrti otići u raj i biti sa Hristom, već govori o svojoj smrti - sa svešću da je smrt za njega samo kratak san nakon koga će se probuditi o vaskrsenju i ući u raj zajedno sa svim spasenim.
( Za ove ili slične tekstove treba pogledati različite prevode )

"Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod
u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku" ( 2 Timotiju 4. 6 - 8 )

Dakle, apostol Pavle jasno kaže - da će on i verni ući u raj tek U DAN ONAJ prilikom Hristovog drugog dolaska i vaskrsenja mrtvih.

Sledeće reči je upravo izgovorio apostol Pavle, a govore o tome - da ni jedan čovek neće ući u Božje nebesko carstvo pre drugoga, nego svi zajedno prilikom vaskrsenja.

"Јер вам ово казујемо ријечју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи онијех који су помрли.
Јер ће сам Господ са заповијешћу, са гласом арханђеловијем, и с трубом Божијом сићи с неба; и мртви у Христу васкрснуће најприје;
А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити.
Тако утјешавајте један другога овијем ријечима"
( 1 Solunjanima 4. 15 - 18 )

Ako mrtvi odmah nakon smrti odlaze u raj - onda je apostol Pavle svesno izgovara laži.

Hvala Bogu što nije tako, i što je biblija jasna po ovom pitanju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Kao prvo - biblija nije kontradiktorna.

Kao drugo, ovo sam već objasnio, a tiče se kasnijih prepisa u kojima su prepisivači izmenili smisao teksta.

Izvorni tekst ovog biblijskog citata glasi:

"ZAISTA TI KAZEM DANAS, BICES SAMNOM U RAJU"

Ovo je u kontekstu biblije i nekih ranijih Isusovih izjava.

Prepisivači zabrljali. :roll::roll::roll: Čovječe, daj se uozbilji. Neki i Boga niječu ovim tvojim skandaloznim argumentom i objašnjenjem. Kažu, Novi zavjet su napisali vješti manipulatori. Eto, ti se koristiš istim argumentom koji koriste oni koji Boga niječu. Razlika je jedino što bi slušajući ove prve netko mogao i pristupiti Bogu, a slušajući tebe ljudi bi mogli samo pobjeći od Boga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, ti praviš od biblije čistu kontradikciju.
Biblija sama sebe tumači.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ne, ti praviš od biblije čistu kontradikciju.
Biblija sama sebe tumači.

Tako je, i diferencijalne jednadžbe same sebe rješavaju.:mig:

P.S. Kad Biblija sama sebe tumači, zašto ti na drugoj temi napisa (kopira) onu hrpetinu teksta što "pametuju"? Kad Biblija sama sebe tumači, što vi adventisti radite sa onih 100 000 stranica što Jelena napisa?
 
Natrag
Top