FK Crvena Zvezda

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Vranješ rekao zbogom Zvezdi



Talentovani desni bek Ognjen Vranješje debitovao u sredu najjačoj selekciji BiH, odigrao 80 minuta u pobedi nad Slovačkom (3:2), i podigao fudbalski rejting, koji je i te kako primetan u jesenjoj sezoni, zahvaljujući zapaženim partijama za moldavski Šerif u Ligi Evrope.
Podsetimo da je Vranješ pozajmljen iz Zvezde, tada je ostavljena mogućnost da Moldavci (ili neko drugi) za 150.000 evra otkupe ugovor, na šta su spremni (uopšte se, saznaje „Sport“, ne postavlja to pitanje), tako da crveno-beli za sitne pare gube igrača koji je mogao da im bude od velike koristi u godinama koje dolaze.
Ono što je izvesno: Vranješ se neće vraćati na „Marakanu“, a da li će se zadržati u Šerifu ili izabrati neku od destinacija u Rusiji, odgonetnuće se, možda, već u januaru.



novosti.rs
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Kada je dolazio, pricali su da se radi o talentovanom igracu. Gledao sam ga par puta, uglavnom je ulazio sa klupe i na mene je ostavio solidan utisak. Trebali su coveku da daju sansu, a u tom trenutku i on je bio bolji stoper od onog kiksera Tutorica.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Jeste, slažem se, videlo se da je talentovan ali neko je procenio da je Tutorić iskusan i da će da drđi odbranu pa je još postavljen i za kapitena wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Lukić: Regionalna liga šteti Srbima!

Predsednik kluba sa Marakane smatra da oživljavanje SFRJ lige neće povećati kvalitet.

Čelnici Crvene zvezde ostali su dosledni u stavu da ne žele da učestvuju u regionalnoj ligi, iako su svi veliki klubovi sa prostora bivše Jugoslavije u istraživanju Pressa nedvosmisleno istakli da su zainteresovani za formiranje takmičenja koje bi obuhvatilo timove „od Vardara pa do Triglava".
Prema njihovom mišljenju, liga „avnojevske Jugoslavije" ne bi značajno podigla kvalitet srpskog fudbala i naši klubovi profitirali bi isključivo zbog gostovanja zagrebačkog Dinama i Hajduka. Takođe, oni smatraju da Sarajevo ili ljubljanska Olimpija uopšte nisu bolji od Metalca i Javora, ističući da bi njihova imena verovatno doprinela boljoj poseti samo u prvoj sezoni.
Javor bolji od Sarajeva
- Stav Crvene zvezde o eventualnom formiranju regionalne fudbalske lige je odavno poznat. Smatramo da u ovom trenutku takvo takmičenje ne bi donelo korist našim timovima. Praktično, mi bismo dobili samo jake mečeve protiv Dinama i Hajduka, dok bi, na primer, hrvatski klubovi profitirali, jer bi, pored Crvene zvezde i Partizana, u njihovoj zemlji gostovali Vojvodina i OFK Beograd. Pitanje je da li bismo dobili na kvalitetu, jer ne mislimo da je Sarajevo jači tim od Metalca ili Javora - rekli su nam u Crvenoj zvezdi.
Predsednik UEFA Mišel Platini je nedavno, prilikom posete Crnoj Gori, glasno poručio da treba razmisliti o formiranju regionalne lige na području bivše Jugoslavije, dok su prethodnih dana u razgovorima za Press takav stav podržali čelnici Partizana, Dinama, Maribora, OFK Beograda i Vojvodine. Ipak, i pored svega navedenog, odgovorni sa „Marakane" ističu da za takav revolucionarni poduhvat nije došao trenutak.
- Pored toga što smatramo da bismo dobili samo jake mečeve protiv Dinama i Hajduka, postoji još nekoliko razloga zbog kojih smo protivnici regionalne lige. Smatramo da svi savezi u regionu treba prvo da „počiste stvari u svojoj kući", naprave kvalitetna nacionalna takmičenja, poprave infrastrukturu, a zatim eventualno razmišljaju o ujedinjenju. Da ne pričamo o tome da bi takvo takmičenje donelo veliki bezbednosni rizik - ističu u Crvenoj zvezdi.
Predsednik najtrofejnijeg srpskog kluba Vladan Lukić u više navrata je istakao da razume stav velike većine klubova sa prostora bivše Jugoslavije, jer bi svi jako voleli da igraju sa Crvenom zvezdom. On smatra da je jedino gigant sa „Marakane" u ovom trenutku sposoban da napuni stadione širom Jugoslavije, a kao dokaz za svoju tvrdnju naveo je da je prošle godine Crvena zvezda bila gledanija od kompletne hrvatske lige.
A Subotica, Čačak...
- Ulazak tri ili četiri kluba iz Srbije u regionalnu ligu doveo bi u narednih nekoliko godina do svođenja ostalih fudbalskih klubova Srbije na amaterski ili poluprofesionalni nivo. To bi dovelo do gašenja tradicionalnih fudbalskih centara u Srbiji poput Kruševca, Čačka, Subotice, kao i novih, poput Smedereva i Jagodine. Crvena zvezda veruje da je posao svih fudbalskih funkcionera u Srbiji da prvo razvijemo srpsku fudbalsku ligu i pojačamo konkurenciju u njoj - izjavio je nedavno Vladan Lukić.
D. NEDELJKOVIĆ


ZAŠTO CRVENA ZVEZDA NE ŽELI U REGIONALNU LIGU
1. Smatra da to ne bi dovelo do velikog poboljšanja kvaliteta
2. Ima stav da bi srpski klubovi profitirali samo zbog mečeva protiv Hajduka i Dinama
3. Bezbednosni rizik
4. Loša infrastruktura
5. Mogućnost da dođe do gašenja strateških fudbalskih centara u Srbiji


Press
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Milovanović: Dugo sam čekao pogodak, a onda sam napravio glupost

Sjajan pogodak Dejana Milovanovića u 56. minutu meča sa Borcem koji je Crvena zvezda dobila sa 2:0 prilično je obradovao povratnika u redove crveno-belih čiji je bio kapiten na utakmici sa Čačanima.
“Dugo sam čekao ovaj gol. Trebalo je i ranije da dođe ali sada sam pogodio i to posle dva duela na sredini terena. Bio sam baš radostan i željan „severa“ pa sam skinuo dres. Za tu glupost sam dobio žuti karton i sada me nema protiv Spartaka. Ipak, Zvezda ima dovoljno kvaliteta da u Suboticu ode po pobedu i bez mene”, rekao je Milovanović a prenosi zvanični sajt Crvene zvezde.
Kapiten crveno-belih u ovom meču ističe da je ovoga puta Zvezda igrala kako treba:
“Mislim da na ovom meču nismo ostali dužni navijačima, što nam se u prošlosti mnogo puta dešavalo. Sada smo igrali, dobro, dominirali, stvarali šanse i na kraju postigli dva lepa gola “, rekao je Milovanović.
On ističe da čitava ekipa željno iščekuje gostovanje u Subotici.
“Bilo bi sjajno da se lepo vreme zadrži kraja jeseni odnosno do gostovanja u Subotici da ne bismo igrali po kaljuzi ili snegu, jer tada je maltene nemoguće igrati fudbal ‘do noge. Mislim da smo protiv Borca pokazali izlazak iz krize ali još je to daleko od željenog “, dodao je Milovanović.


Blicsport.rs
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Litvanac na probi u Zvezdi: Pokazaću šta znam

23. novembar 2010. 16:49 > 16:57
Litvanski reprezentativac, 24-godišnji Dominikas Galkevičijus (24) imao prvi trening u Crvenoj zvezdi. Odluka o ugovoru uskoro.


v189927p0.jpg



Galkevičijus je u prošlom šampionatu bio proglašen za najboljeg igrača u Litvaniji, a ove sezone je sa Ekranasom osvojio titulu šampiona te zemlje.

"Mogu da igram na bilo kojoj poziciji u veznom redu, ali nekako mi najviše odgovara mesto centralnog veznog igrača. Direktor Ekranasa mi je rekao da Zvezda želi da me vidi nekoliko dana na probi i ja sam pristao. Sada sam prvi put u Beogradu i nadam se da će sve biti kako treba", rekao je Galkevičijus za Zvezdin sajt.

Galkevičijus je u Ekranasu od svoje 16. godine. U prošloj sezoni dao je 12 golova, najviše sa velike udaljenosti i zato jak udarac ističe kao svoju najveću igračku vrlinu.

Vezni fudbaler ističe da je i pre čuo za Crvenu zvezdu, ali da ekipu u koju je stigao na poznaje.

"Imaćemo utakmicu u sredu (u Nišu, protiv Radničkog, 13 časova) pa ću pokazati šta znam. Prvenstvo Litvanije je završeno pre otprlike dve nedelje ali još u meni ima snage za treninge i utakmice", rekao je litvanski fudbaler.

Ugovor sa Ekranasom mu ističe u junu 2011. godine. Ako bude po ukusu stručnog sportskog dela Crvene zvezde lako može da se dogodi da postane novi član beogradskog kluba.

(MONDO - foto: FK Crvena zvezda)
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Valjda su konacno nasli jednog kvalitetnog stranca. Jasno je da u zimskom prelaznom roku moraju da dovedu kvalitetna pojacanja, pre svega nam je potreban dobar paker na sredini terena. Prvo su doveli onog mladog reprezentativca Kameruna Amougua, koga su hvalili da je jedan od najtalentovanijih igraca u Kamerunu, ali se na kraju ispostavilo da nema kvalitet za Zvezdu. Nadam se da se nisu prevarili i sa ovim Litvancem.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ovde ko da dođe je veliki talenat kad je o strancima reč. Onaj glavonja iz Totenhema im je bio skup a iste pare su dali ako ne i veće za "Mađioničara" Salasa koji nije mogao da čučne zato što su mu sjebana kolena...
Tako da kao i svaki drugi put, ne očekujem ništa...u stvari samo malo mozga i da preovladaju sportski motivi, jel neko dobar ili nije dovoljno dobar za Zvezdu.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Za proteklih nekoliko godina doveli su mnogo stranaca, a retko ko je od nih imao kvaliteta. Kolumbijac Molina mozda i nije bio los, trebali su da mu daju vecu sansu. Kada je napustio Zvezdu otisao je mislim u Brazil, gde je igrao izvanredno. Li Adi je dobro pojacanje i najbolji stranac koga je Zvezda dovela. Pitanje je da li ce u zimskom prelaznom roku pronaci kvalitetna pojacanja. U nasoj ligi gotovo da ih nema, a ako ih i ima, vremena su se promenila, sada vise nemaju zelju kao ranije da igraju prvo za Zvezdu ili Partizan, vec zele kao i predsednici njihovih klubova da odu u inostranstvo. Adzic je pokazao da ne ume da dovede kvalitetna pojacanja, osim Adija, ostali su promasaj, tako da ne verujem da ce i u ovom prelaznom roku biti bolje. Jedan je Dzaja.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Sada su druga vremena u odnosu na ono kad je Džaja bio tu...za mene je najveća sramota odlazak mladih igrača...da ne nabrajam gde sve igraju sad po Evropi a otišli su zbog nemarnosti kluba. To je najveća tragedija...zato se i dovode neki stranci koji nije baš da su promašaj ali se većina dovodi pred kraj priprema pa praktično od prve utakmice zavisi njihova sudbina u klubu. Za mene je Kastiljo bio najbolje pojačanje...Adžić je jednostavno glup, ni kao igrač nije mnogo vredeo a ovako tek...
 
Natrag
Top