FK Crvena Zvezda

Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Pa to i nije bila tajna da je Zvezda najgledanija,znalo se,najvise nas ima...
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Tošić: Nikada ne bih prešao u Humsku

01 Oktobar 2010 | 10:56 |

Tošić: Nikada ne bih prešao u Humsku



Duško Tošić je letos mogao da pređe i u Partizan. Ipak, defanzivac Crvene zvzde ne žali što je potpisao za klub iz Ljutice Bogdana, iako crno-beli igraju u najelitnijem evropskom takmičenju.

- Nije mi žao što sam izabrao Crvenu zvezdu, ja sam njen navijač od malena, iako sam igrao samo za OFK Beograd. Nema, dakle, greške. Nikad, uostalom, ne bih obukao crno-beli dres! Uopšte se ne kajem što ne igram Ligu šampiona - kazao je Zvezdin bek za početak razgovora za Sporstki žurnal, a zatim prokomentarisao meč Lige šampiona, između Partizana i Arsenala.

- Kao što je trener (Crvene zvezde) Aleksandar Kristić istakao, videli smo i vrline i mane komšija. Naravno da sve više mislimo na taj meč, jer je za nas na neki način to evropska utakmica. Nećemo, nažalost, imati jaču proveru ove sezone, zato se polako i pripremamo. To je realnost. Da se ne lažemo, medijska pažnja svima godi, ali Partizan ima razlog da bude u žiži. Igra Ligu šampiona, a kad Zvezda bude u skorije vreme igrala isto takmičenje, naravno, više će se pisati o njoj. Svakom po zasluzi. Mi treba da uradimo sve da osvojimo titulu kako bismo mi igrali sledeće sezone kvalifikacije za Ligu šampiona. Jedna godina nije ništa, ako u narednim budemo postizali uspehe. Zato ne treba da budemo ljubomorni što Partizan igra elitno takmičenje, već da idemo napred i pobeđujemo.

Tošić je zatim i situaciju u Jelen Superligi.

- Posle teške utakmice u Ligi šampiona, Partizan očekuje teško gostovanje u Novom Sadu. To je jedna od utakmica, u kojoj neko od nas može da izgubi, pa u neku ruku nadam se povoljnom rezultatu. Odnosno da Vojvodina osvoji makar bod. Ipak, više gledamo u naše dvorište, jer je najvažnije da mi pobedimo i odemo mirno na pauzu. U nastavku nas očekuje težak ciklus, u kojem su gostovanje Sevojnu, pa duel sa komšijama. Došlo je i dosta novih igrača, nov je trener, dakle, potrebno je vreme da se sklopi mozaik. Eto, i Murinjo je došao u Real, stigli su i novi igrači, pa ne pobeđuje sa 2:0, 3:0... Čak nije ni prvi u Španiji! A, ima igrače poput Ronalda, Benzeme... Na kraju će se, ipak, pisati samo bodovi - zaključio je Tošić uz tvrdnju da će veoma brzo biti u boljoj formi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
20
Дакле, од данас смо поново први ... Свемир је у равнотежи. :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Zvezda sama na vrhu

Zvezda sama na vrhu!

03 Oktobar 2010 | 20:13



Fudbaleri Crvene zvezde osamili su se na čelu tabele posle pobede nad Metalcem rezultatom 2:0 u sedmom kolu Jelen Superlige Srbije. Crveno-beli su tokom celom meča držali konce u svojim rukama, stvarali šanse iz kojih su dva puta i stigli do pogodaka.

Zvezda je povela u 13.minutu posle akcije Kadua i proigravanja kroz sredinu da bi u kaznenom prostoru Metalca odlično reagovao Andrija Kaluđerović koji je preciznim udarcem iz prve matirao golmana gostiju Bogunovića. Samo tri minuta kasnije viđeno je novo, odlično proigravanje Kadua posle koga je Milovanović izašao sam ispred Bogunovića, šutirao, ali je golman Metalca sjajno zaustavio njegov udarac. U nastavku akcije sa nekih sedam metara odbijenu loptu Kaluđerović nije uspeo da smesti u gol gostiju, pošto je ona posle njegovog udarca prohujala pored desne stative.



Metalac je najbolju priliku u prvom delu igre imao minut pre kraja, kada je Betolingar sa nekih 16 metara nakon jedne odbijene lopte šutirao preko prečke gola Stamenkovića.

Pred početak drugog dela, na severu viđena je koreografija sa natpisom "Vostani Serbie odavno si zaspala" a ispod natpisa oslikana je mapa južne srpske pokrajine.

U drugom poluvremenu slična slika iz prvog dela.Posle prilike Kaluđerovića u 48.minutu kada se ponovo istakao Bogunović, Zvezda je desetak minuta kasnije došla i do dugog pogotka.

Odličnu akciju Zvezde koja je išla preko Tošića i Koromana i centaršuta sa leve strane, posle čega je Vešović u kaznenom prostoru sjajno glavom spustio loptu Kaduu, završio je omaleni Brazilac koji je po drugi put savladao golamana Metalca. Najbolju šansu u drugom poluvremenu gosti su imali u 63. minutu kada je nakon nekoliko prebacivanja lopte sa desne na levu stranu, Adamović pokušao ali je u poslednjem momentu odbrana Zvezde izblokirala njegov udarac sa nekih sedam, osam metara. Do kraja meča crveno-beli su pokušali još nekoliko puta udarcima Vešovića i rezerviste na ovom meču, Trifunovića ali se rezultat nije menjao.

Trener Crvene zvezde, Aleksandar Kristić zadovoljan je bio angažovanjem njegovih izabranika na meču sa Metalcem i istakao da mu prija prvo mestoo ali podsetio da prvenstvo ima 30.kola.

- Ovo je bila utakmica kao i svaka druga. Imali smo veliku želju i smatram da smo zasluženo pobedili. Delije su ponovo napravile predivan ambijent na "Marakani". Moji igrači su bili na nivou svojih obaveza i stigli do cilja. Jesmo prvi ali podsetiću vas da prvenstvo ima 30. kola - rekao je strateg Zvezde posle meča.

Crvena zvezda je prva na tabeli JSL sa tri boda prednosti nad Partizanom i četiri u odnosu na Vojvodinu koja je na trećem mestu.

Rezultati i 7. kola Jelen Super lige:

Crvena zvezda - Metalac 2:0
(Kaluđerović 13, Kadu 57)

Vojvodina - Partizan 2:0
(Đurovski 29. pen, Merebašvili 58)

Rad - Inđija 2:0
(Dimitrijević 53, Stanojević 72)

Subota:
Smederevo - Sloboda PS 0:0

Borac Čačak- OFK Beograd 1:1
(Vašington 27 - Trivunović 90. p)

BSK Borča - Javor 1:0
(Kajević 2)

Spartak ZV- Hajduk Kula 1:0
(Ubiparip 45)

Jagodina - Čukarički 1:1
(Beljić 45 - Rašković 14)

Tabela:
1 Crvena zvezda 7 6 1 0 10 2 19
2 Partizan 7 5 1 1 11 3 16
3 Vojvodina 7 4 3 0 9 1 15
4 Rad 7 4 2 1 8 3 14
5 Spartak ZV 7 3 4 0 7 3 13
6 Sevojno 7 2 5 0 5 3 11
7 Smederevo 7 2 4 1 6 2 10
8 Borac 7 2 4 1 5 5 10
9 OFK Beogr. 7 3 1 3 6 7 10
10 Jagodina 7 2 3 2 5 5 9
11 Inđija 7 2 1 4 7 8 7
12 BSK Borča 7 1 3 3 4 9 6
13 Javor 7 0 4 3 1 5 4
14 Metalac 6 0 2 4 1 7 2
15 Hajduk 7 0 1 6 4 12 1
16 Čukarički 7 0 1 6 1 13 1
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2009
Poruka
214
Milovanović: Stojkovića ću "pozdraviti" golom

00036580.jpg
Povratnik u redove Crvene zvezde Dejan Milovanović kategorički je odbacio mogućnost da jednog dana, u stilu nekadašnjeg saigrača Vladimira Stojkovića, zaigra na drugoj strani Topčiderskog brda. Partizan nije opcija za nekadašnjeg kapitena crveno-belih.

- Ne hvala, nikada ne bih igrao za Partizan. Ne želim da komentarišem Stojkovićev potez. Da li ću se rukovati sa njim pred derbi? Pa, više bih voleo posle gola da se rukujemo - istakao je Milovanović.

Jedan od iskusnijih igrača u timu viceprvaka Srbije veruje da skoro svi fudbaleri koji su u prošlosti igrali na „Marakani" imaju želju da se u budućnosti vrate u taj klub.

- Igrao sam sa Nenadom Kovačevićem u Lansu i sigurno je da i on ima želju da se vrati jednoga dana. Svi mi imamo istu tu želju, osim možda Stojketa.

Čitaoce Zvezdinog sajta zanimalo je mišljenje igrača crveno-belih povodom dosta pitanja vezanih za autoritet trenera Aleksandra Kristića i priče po novinama uperene protiv Milovanovića da do kasno ostaje na splavovima.

- Ne bi bio trener Zvezde da nema autoritet. Ima podršku svih nas. Što se tiče noćnog života to apsolutno nije istina - jasan je Milovanović.

Postoje trenuci koje Milovanović želi da pamti ceo život, a naravno i oni koje bi najradije promenio.

- Uvek ću pamtiti debitantski gol na JNA u derbiju. Najradije bih zaboravio poraz od Partizana 4:2.

Kada je reč o poređenju kvaliteta Crvene zvezde i Partizana, Milovanović smatra da crno-beli možda imaju veći fond igrača, ali da Zvezda svakako poseduje kvalitet u borbi za titulu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Dace mu Deki jedan iz slobodnjaka,kao sto samo on ume,za ostalo su tu Kaludjerovic i Trifunovic...
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Koroman: "Morao sam u toalet"

Koroman: "Morao sam u toalet"
6. oktobar 2010.

19764701634cac9915708d3907103786_extreme.jpg


Fudbaler Crvene zvezde Ognjen Koroman izjavio je za portal sportske.net da njegov izlazak sa terena tokom utakmice sa Metalcem nije izazvan ljutnjom.

Koroman je netipičan odlazak sa terena opravdao stomačnim problemima koje su uslovili vitamini.

Fudbaler Crvene zvezde smatra da su se u protekla tri dana pisale gluposti i da nikada ne bi mogao da se naljuti na trenera. "Nema nikakve ljutnje, otrčao sam u svlačionicu jer mi se išlo u toalet. Imao sam stomačnih problema i to je jedina istina", rekao je Koroman.


Koroman je ocenio da je sve to bio pokušaj da se napravi afera pred važne mečeve koji dolaze.

"Trener odlučuje. On može da radi šta hoće. Ja sam profesionalac. Ovo je pokušaj da se napravi afera. Pred nama su veoma važni mečevi", rekao je iskusni fudbaler.

Koromana je protiv Metalca zamenjen u 67. minutu, kada je u igru ušao Miloš Trifunović, a 32-godišnji fudbaler je umesto na klupo otišao u svlačionicu. Trener Crvene zvezde Aleksandar Kristić tada je rekao da će to biti rešeno unutar kluba.

----------------------------------------------------------

Kakav car ja neverujem, slago ga je ko Pinokio !
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Mislim da je najveci dug napravio TOPLICA SPASOJEVIC(taj covek zna o fudbalu samo ono sto procita u novinama).Doveli su ga po politickoj liniji ,a ne kao coveka koji je bio u sportu i koji se razume u sve sto nosi jedan klub(osim novca koji je volsebno nestao iz kase).
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Ko zna od kad je taj dug i koliko njih su tu umesali prste,ogromne su to pare....
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Ovaj Koroman me nekad nervira jer voli da preteruje, ali moram da priznam da je poslednjih nekoliko utakmica odigrao dobro, i bio je jedan od kjlucnih igraca.

Za Toplicu Spasojevica se slazem, a i da spomenem Bunjevcevica i Iliju Ivica, dvojicu najgorih direktora Zvezde. Ovaj prvi je doveo Zemana za milion evra, sto je van pameti kada se znalo da je Zvezda u problemu sa finansijama. O pojacanjima koje je dovodio ne zelim ni da pisem, fudbaleri koji nisu imali kvalitet ni za nasu drugu ligu. Ovaj drugi je propustio priliku da potpise ugovor sa nekoliko talentovanih mladih igraca. Njegova plata kao direktora je bila 20 000 evra mesecno.
 
Natrag
Top