Filozofirajte!

TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Verovanje u život posle smrti je nastalo iz straha ljudi od smrti i prolaznosti.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Horizont nikada nećemo moći dohvatiti. To ne znači da trebamo prestati to pokušavati.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne teče to rijeka, nego voda..., ne prolazi to vrijeme, nego mi...
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
[FONT=&quot]- [/FONT][FONT=&quot]Niko, koga poznajemo, nam ne odgovara u potpunosti. Kod tih osoba postoje svojstva koja nam više ili manje smetaju, ali nismo u stanju da na njih utičemo. Objašnjenje, naravno, leži u ljudskoj nesavršenosti. Prema tome, mi sami smo nesavršeni i ne možemo očekivati savršenstvo od poznanika. Da li zbog tih činilaca nesavršenosti treba da prekinemo svaki kontakt s njima? Ne, jer u tom slučaju ne bi bilo neformalnog kontakta među ljudima, a neformalna komunikacija je osnov ljudskog društva i društvenosti čoveka kao društvenog bića.[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2011
Poruka
15
Kada sam bila sasvim mala, vreme ispred doživljavala sam kao svemir u kome ću ploviti kao zvezda. Sada, kada sam "dostigla" taj svemir, vidim da sam mogla potražiti i drugo utočišćte jer postadoh satelit. Pratim nekek stope, neke stope prate mene, a tako ne rade zvezde.
 
Član
Učlanjen(a)
10.08.2011
Poruka
11
Nikad nebih ispravljao Drinu.jer nebi bila lepa Drina bez njenih krivina.Sto vise savladas krivina sve ti je lepsa Drina.
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Čujem neke koji kažu: ''Ja sam uvek kriv za sve''. Drugi, opet, tvrde da nikad nisu krivi i da je uvek neko drugi kriv. E pa, to tako ne funkcioniše. Niko ne može biti kriv za sve, ili ne biti kriv ni za šta. Svako je ponekad kriv za nešto i svako ponekad ispašta zbog krivice nekog drugog. To mu dođe kao ravnoteža. Do samog čoveka je da se trudi da što manje loših stvari uradi...
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Gresi, koje ljudi čine, nemaju veze sa verom, sa bogom. Ispaštaće zbog njih čak iako se utvrdi da bog ne postoji. U prirodi se uvek uspostavlja ravnoteža: koliko vode ispari, toliko će biti padavina. Koliko zla načinimo, toliko zla ćemo i pretrpeti (mi, ili naši potomci).
 
Natrag
Top