Ferguson diže Runija u nebesa, Leonardo uveren u prolazak dalje

Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Ferguson diže Runija u nebesa, Leonardo uveren u prolazak dalje



Trijumf Mančester junajteda u Milanu od 3:2 u prvom meču osmine finala Lige šampiona treneri ekipa potpuno drugačije su videli. Aleks Ferguson je, priznavši da je engleski prvak mogao da gubi i sa tri razlike u prvom poluvremenu, odbio da preokret nazove srećom, dok je njegov kolega sa klupe roso-nerih Leonardo upravo tako okarakterisao činjenicu da su gosti uspeli da se vrate u život posle katastrofalno odigranog prvog poluvremena.

wks7ko.jpg


Menadžer gostiju je istakao da je uvodnih 20 minuta na San Siru bilo očajno po njegov tim.
"Mogli smo da izgubimo sa nekoliko golova razlike. Prvih 20 minuta smo stvarno bili loši, nismo bili onakvi kakvi bi trebalo da budemo. Ali, kada smo počeli da igramo kao što smo očekivali, bilo je to jedno sasvim dobro izdanje. Mogli smo da gubimo sa dva ili tri pogotka razlike, a ne bih mogao da nazovem naš preokret srećnim", rekao je strateg Mančester junajteda.


Ferguson nije štedeo reči hvale na račun Vejna Runija, čija su dva pogotka omogućila engleskom klubu da dođe do prednosti od 3:1 pre nego što je Sedorf postavio konačan rezultat na San Siru.
"Runijeva forma je zapanjujuća. Bio je potpuno nezaustavljiv u drugom poluvremenu, bio je gotovo savršen", rekao je strateg ekipe sa Old Traforda.


Upitan da li bi Runi mogao da se poredi sa Mesijem i Kristijanom Ronaldom, Ferguson nije oklevao da kaže da je napadač Mančester junajteda na istom nivou kao i igrači koji su osvojili FIFA nagradu za najboljeg fudbalera sveta u prethodne dve godine:
"Njegov kvalitet je na istom nivou kao kod dvojice pomenutih. On je najavio da će popraviti svoju golgetersku formu i sada, kada je u tome uspeo, mora biti svrstan među najbolje na svetu".


Sam Runi nije želeo da previše priča o svom nastupu, već se osvrnuo na ostvareni rezultat u Italiji:
"Bilo je teško posle onako lošeg starta, ali smo dali sve od sebe i potpuno zasluženo došli do trijumfa. Uopšteno govoreći, bolji tim je i ostvario poebdu. Ipak, nije sve bilo kao što smo zamislili. Bio sam jako nervozan na poluvremenu, ali sam posle žutog kartona rešio da odigram još bolje. Svi smo, pre ili kasnije, u nekim trencuima nervozni, a ja sam izvukao pouke iz prvog dela meča i pomogao ekipi da dođe do pobede koja nas je oduševila. Iskreno, mislio sam da će posle vođstva od 3:1 jedino naš tim biti sposoban da postigne još neki gol, tako da nas je smanjenje prednosti prilično razočaralo jer je Milan na taj način ostao u igri. Ipak, pobeda od 3:2 na San Siru je svakako sjajan rezultat", rekao je Runi.

35mo1l0.jpg


Golgeter Mančester junajteda se osvrnuo i na nastup Dejvida Bekama protiv svog bivšeg kluba, okarakterisavši nastup engleskog reprezentativca kao "izuzetno dobar".
"Mogli ste da vidite sav kvalitet koji on poseduje. Iskustvo, izvođenje prekida, centaršutevi… On je sjajan igrač i protiv nas je odigrao izuzetno dobro", dodao je Vejn Runi.

16j3dqp.jpg


U taboru roso-nerih vladalo je sasvim drugačije raspoloženje nego što je to bio slučaj u gostujućem. Leonardo nije želeo da kritikuje svoje igrače, ali ni da pohvali nastup Mančester junajteda.
"Nismo postizali golove onda kada smo bili u prilici, a zaslužili smo da ih damo. Naš rival je, sa druge strane, svaku svoju šansu iskoristio a nas su u nekoliko navrata samo centimetri delili od smeštanja lopte u njihovu mrežu. Ne mogu da kritikujem moju ekipu, ni zbog toga, ni zbog celokupnog utiska koji je ostavila. Jasno je da se ne može odigrati svih 90 minuta u ritmu kojim smo počeli utakmicu, ali priznajem da nas je mnogo poremetio gol Skolsa za 1:1, jer je postignut prilično srećno. Posle ovakvog meča, ne mislim da je naš trijumf od 2:0 na Old Trafordu nešto nemoguće", rekao je Leonardo, dodavši da "ništa još nije gotovo".


Izvor:Blic
 
Natrag
Top