Excel Situacija Nerazjašnjena?

Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
4
Poštovani,
unaprijed se izvinjavam svim forumašima ako sam postavila pitanje koje je neprikladno.
Moj problem se sastoji od toga što ja ne znam šta se dogodilo.
Da pređem na stvar.
Excelov dokument se sastoji od nekih 25 sheetova i svaki ima svoje obrasce i u njima uređene formule. Ne znam kako ali je kroz sve i jedan sheet prenesen 13. red i preko svakog 13. reda je taj iz prvog sheeta upisan u red 13 u svaki naredni. Sa tim da su podaci uneseni na prvom sheetu u sljedećim negdje dosljedni i jednaki a u nekim polovični. Samim tim su se svi spiskovi i njihove unešene formule poremetile.
Oni podaci koji su se nalazili u upitnom 13. redu su nestali. (prekopirani).
Kojom opcijom se to može izvesti?
Dakle da se iz 1.sheeta u svaki naredni (kod mene 26) prenese ili prekopira 13. red ?
Unaprijed zahvalna.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Poštovani,
unaprijed se izvinjavam svim forumašima ako sam postavila pitanje koje je neprikladno.
Moj problem se sastoji od toga što ja ne znam šta se dogodilo.
Da pređem na stvar.
Excelov dokument se sastoji od nekih 25 sheetova i svaki ima svoje obrasce i u njima uređene formule. Ne znam kako ali je kroz sve i jedan sheet prenesen 13. red i preko svakog 13. reda je taj iz prvog sheeta upisan u red 13 u svaki naredni. Sa tim da su podaci uneseni na prvom sheetu u sljedećim negdje dosljedni i jednaki a u nekim polovični. Samim tim su se svi spiskovi i njihove unešene formule poremetile.
Oni podaci koji su se nalazili u upitnom 13. redu su nestali. (prekopirani).
Kojom opcijom se to može izvesti?
Dakle da se iz 1.sheeta u svaki naredni (kod mene 26) prenese ili prekopira 13. red ?
Unaprijed zahvalna.
Iskreno, nisam baš sigurna kako si strane u okviru dokumenta povezala...Znači da li su strane nezavisne jedna od druge u okviru excel dokumenta ili se nadovezuju jedna na drugu formulama...Kako god...Verovatno si slučajno pritisla neki copy i prenela na ostale dokumente i time ''zeznula'' kompletni smisao formula...Ne mogu ovako napamet da ti kažem bez dokumenta na uvid, ali nećeš moći to da ispraviš ''automatski''..
Ti možeš 13. red kopirati na svih 26 strana, ali ćeš morati ponovo da kreiraš formule...(jednostavno insert new row i uneti podatke iz 13,reda)...Prati ćelije, onog momenta kada uneseš novi red, tog momenta ti se formule neće slagati upravo za taj red..., pa ćeš to morati malo da središ...
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
4
Hvala za tutorijale.
Naime, jasno mi je da je to nastalo greškom.
Da naglasim da je fajl u okviru svojih listova nastao tako što se kopirao prvi i svaki naredni od posljednjeg.
Pomislila sam da postoji operacija kojom sam zadala da 13. red prenese na svaki listić u okviru tog fajla.
Naravno da je copy/paste operacijom to sve i urađeno, samo sam se pitala da možda ne postiji na tastaturi kratica kojom se to možda može dobiti jer mi jednostavno nije jasno kako se to dogodilo.
Naravno da i ja polazim od toga da je to sve nastalo mehaničkom greškom u procesu rada.
Ako još neko ima ideju ili savjet zahvalna sam da posta.
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
4
Hvala na sugestijama.
Ja nisam pokušavala jer nisam stigla.
Ali probam pa javim.
Hvala još jednom!
 
Natrag
Top