Eset i bezicni mis problem

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Ja sam ušitelj i volim bas da detaljisem i ne odustajem dok ne nadjem resenje. Bilo je puno interesantnih problemskih situacija i jos uvek nije bilo neresenog zadatka ;) Svaki zadatak ima resenje.

Imao sam ja mnogo neprospavanih noci prilikom sredjivanja telefona, ubacivanja rom-ova, modifikovanju, prilagodjavanju... To su mi najsladji trenutci jer se uvek nauci nesto novo. Isto tako je bilo i sa kompovima. Lako je bilo ubacivati windowse u nove kompove, ali je interesantno kada se naleti na neku kantu pa problema preko glave. Trazio sam ja resenje i od vas ovde ;)

Uzivam da pomazem drugim ljudima i nikome nikad nisam nista naplatio. Gotovo da imam servis za kompove i telefone :) Prijatelji, prijatelji prijatelja... su trazili pomoc i svima sam pomogao i na srecu sve je bilo sa uspehom,a desavalo se da sam resenja nalazio na mnogim dobrim forumima i od mnogih dobrih forumasa, kao sto ste i vi "mali veseljaci" :)

Prelepo je nesebicno pomagati i videti druge ljude zadovoljne. Ima me na mnnogim forumima, posebno koji su za mobilne telefone, necu ih sada reklamirati. Imam skockane sve rezolucije za iGO navigaciju, naravno uz pomoc mog imenjaka VladaCepesha ;) i kome god zatreba, dovoljno je samo pp da posalje sa modelom telefona i ubrzo dobija detaljno uputstvo koje ne moze da omasi i koje bi i mojim djacima prvacima bilo jasno i mogli bi uz pomoc njega da imaju navigaciju.

Ispadoh da se hvalim, ali je i mnogo toga sto ne znam i sto zelim da naucim i od vas, a i od mnogih drugih pametnijih od mene koji pomazu drugima na forumima.

Čoveče, što ja kenjam :D
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Da li je instaliran mouse server na pc? Da li je aktivan proces za isti? Da li ste pokusali preko wifi hotspot ili ste koristili internet konekciju za pristup serveru, ukoliko ta aplikacija to dozvoljava. i da li su svi parametri u redu? Videh da je ovde bitno da su na istoj wifi mrezi:
Kod:
http://wifimouse.necta.us/help.html
Moguce da ruter dodeljuje neku drugu adresu uredjaju ukoliko se vise uredjaja konektuje na wifi, pa je potrebno dodeliti adresu u samom ruteru koja se nece menjati iz odgovarajuceg range-a. Sto se tice eseta, dovoljno je iskljuciti firewall, ili se moze dodati izuzetak kao sto vec rece Quronja. Da li je instaliran neki program za odrzavanje sistema, recimo tuneup utilities zna da napravi problem sa nekim programima.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ne znam apsolutno nista o ovakvim misevima pa ne mogu ni da pomognem ali cesto imam problem sa android telefonima kada je FTP preko WiFi u pitanju. Ispostavilo se da ni proizvodjaci telefona najcesce nemaju resenje i da je jedini lek koji je njima poznat FACTORY RESET samog telefona. Za divno cudo FR zaista resava ovaj problem ali svakako donosi nove muke oko reinstalacija. Napominjem - u pitanju je FTP mada je princip konekcije identican. Takodje, ne koristim nikakav oblik AV-a ni na kompjuteru a kamoli telefonu.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Instaliran je mouse server i nalazi se u pokrenutim procesima

9.jpg


U kompu imam wifi karticu kojom se bezicno kacim na wifi, a na isti wifi se kacim i na telefonu. WiFi hotspot nisam mogao da probam jer mi je telefon iskljucen zbog neplacenog racuna pa cu to moci da probam tek posle plate kada platim racun pa me ukljuce pa cu vam to javiti.
Sto se tice odrzavanja systema koristim samo CCleaner Pro.

Sto se tice factory reseta mogu da kazem da mi ni on ne bi pomogao jer sam ovo probao na mom note 2 gde stalno ubacujem nove rom-ove, a samim tim cesto krecem sve iz pocetka, a i na supruginom s4 i9505 tqko da ni factory reset ne pomaze
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Ja sam ušitelj i volim bas da detaljisem i ne odustajem dok ne nadjem resenje. Bilo je puno interesantnih problemskih situacija i jos uvek nije bilo neresenog zadatka ;) Svaki zadatak ima resenje.

Imao sam ja mnogo neprospavanih noci prilikom sredjivanja telefona, ubacivanja rom-ova, modifikovanju, prilagodjavanju... To su mi najsladji trenutci jer se uvek nauci nesto novo. Isto tako je bilo i sa kompovima. Lako je bilo ubacivati windowse u nove kompove, ali je interesantno kada se naleti na neku kantu pa problema preko glave. Trazio sam ja resenje i od vas ovde ;)

Uzivam da pomazem drugim ljudima i nikome nikad nisam nista naplatio. Gotovo da imam servis za kompove i telefone :) Prijatelji, prijatelji prijatelja... su trazili pomoc i svima sam pomogao i na srecu sve je bilo sa uspehom,a desavalo se da sam resenja nalazio na mnogim dobrim forumima i od mnogih dobrih forumasa, kao sto ste i vi "mali veseljaci" :)

Prelepo je nesebicno pomagati i videti druge ljude zadovoljne. Ima me na mnnogim forumima, posebno koji su za mobilne telefone, necu ih sada reklamirati. Imam skockane sve rezolucije za iGO navigaciju, naravno uz pomoc mog imenjaka VladaCepesha ;) i kome god zatreba, dovoljno je samo pp da posalje sa modelom telefona i ubrzo dobija detaljno uputstvo koje ne moze da omasi i koje bi i mojim djacima prvacima bilo jasno i mogli bi uz pomoc njega da imaju navigaciju.

Ispadoh da se hvalim, ali je i mnogo toga sto ne znam i sto zelim da naucim i od vas, a i od mnogih drugih pametnijih od mene koji pomazu drugima na forumima.

Čoveče, što ja kenjam :D
Aj da repliciram na ovaj post.
Problem nije do tvog antivirusa ili slicno vec samo do same aplikacije i to bas ove - WIFI Mouse Pro i njene povezanosti sa mrezom (znaci kad upadne u mrezu koja ne odgovara aplikaciji tu je istoj kraj bez obzira da li se vracali na prethodnu ili slicno; pomaze samo now windows, licno probao). Ja sam takodje prosle godine cackao ovo nesto i mogu da ti posaljem moju prepisku sa developerom te aplikacije (inace Kinezom sa slabim poznavanjem engleskog :D ) gde sam ja pokusavao da mu objasnim gde je problem da bismo na kraju potvrdili da je upoznat sa problemom ali i dalje nije reseno (pise u github projekta aplikacije).
Takodje preko hotspota ce ti raditi.
Ipak nije sve tako crno, po svim standardima (opcijama i karakteristikama) ova aplikacija je na drugom mestu. Na prvom je unified remote full (mogu ti poslati apk file posto se na playstore placa ako se ne snadjes). Aplikacija ima opciju bukvalno za sve (od kodi advanced preko senzora, guesta, postavljanja direktne veze do multiwindow...)


Inace, znam za tvoje privatne probleme sa drugog foruma gde si pisao tako da od mene puna podrska, nadam se da ce sve biti u redu ;)
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
@Vasili Zaitsev, pre svega hvala ti sto si mi rekao za taj problem koji postoji unutar same aplikacije jer mi na taj nacin skracujes muke da se vise ne zezam sa njom. Ja sam hteo da je imam jer moj blutut mis nema veliki domet pa da mogu da upravljam kompom kada povezem komp i tv hdmi kablom.

Sto se tog drugog problema tice sada je sve mnogo bolje. Bebac, tj. Matija odlicno napreduje i dobro je prosla operacija, ali cu strepeti dok sam ziv i mnogo mi je zao svih bebica koje prodju kroz to kroz sta je prosao moj Matija, a ima na zalost i jos vecih problema. Sada pratimo njevov psihoficki razvoj i stalno smo napeti da li sve radi na vreme. Poceo je da guguce na vreme, a od skoro i kikoce kada se smeje, ali me je strah bio jer su mu sacice stegnute poprilicno i nisu otvorene, ali me je obradovao pre 2 dana kada je poceo da hvata jednu igracku i da je gricka pa se nadam da ce se razvijati normalno kao i sve druge bebice koje nisu imale problem kao on i operaciju.

Reci mi samo koji ti je nadimak na tom forumu ako nije tajna d abih znao sa kim pisem ;)

Nasao sam na netu Unified Remote pro 3.2.1 i instalirao sam server i opet isti problem imam jer nece da se konektuje :(
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
1. Jesi li obrisao wifi mouse pro sa racunara? Ocistio sve njegove junk fajlove?
2. Kada si instalirao unified remote server na racunaru da li ti je pri prvom pokretanju trazilo da izaberes dozvole?
3. Mozes li da udjes u unified remote server i vidis pod connections; identity da li ti prikazuje android uredjaj posto se povezes na istu mrezu kao i racunar sto je?
4. Da li ti u adresi servera kao port stoji 2237 ili 9510?
5. Mozes li da uradis "forget this network" na racunaru, isto na telefonu pa da se onda ponovo povezes i probas ali sa portom 9510?
6.Mozes li da postavis screenshot sledeceg server settings;network da vidim sve portove?
7. Da li ti je stiklirano pod settings server; remotes "Automatically detect new or modified remotes"?
8. Na kraju, mozes li da postavis log file ali pre toga da ukljucis pod server settings; advanced sve tri opcije pod logging? Pa probaj jedno 10 puta da se konektujes i onda postavi log file.
 
Natrag
Top