Elen Vajt i originalno Božje probuđenje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znaci verovatno opet sebe velicas? Zdrava osnova je verovatno ono sto ti mislis da je zdravo (naravno ti ces da kazes: ne ja nego Bog koji govori kroz mene) da li je neko ko nije istomisljenik sa tobom nezdrav sto se tice osnove?

Govorio sam cisto o filozofiji.

Za mene je biblija jedino merilo, i sve sto cujem i procitam merim kroz Bozansko otkrivenje, i prihvatam sve sto je u skladu sa njenim otkrivenjima i zdravim odnosom prema sebi i svetu koji nas okruzuje.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zimba..sve najbolje.
Ukljuci se po nekad..

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Znaci verovatno opet sebe velicas? Zdrava osnova je verovatno ono sto ti mislis da je zdravo (naravno ti ces da kazes: ne ja nego Bog koji govori kroz mene) da li je neko ko nije istomisljenik sa tobom nezdrav sto se tice osnove?

Još ću samo sada da se umešam, pa da begam.
rikudou, da li si naišao na neki komentar da je neko od prisutnih napisao da nije u pravu, da je taj drugi u pravu , da je njegova vera prava a da se on sam prevario u svojoj.

Nije niti ćeš to videti.

Jer svako voli svoju veru, svako veruje u učenje svoje crkve ( što je i prirodno) a ako neko vremenom i shvati zabludu, pre će umreti nego priznati svoj promašaj.

Zato, mislim da je prosipanje iz šupljeg u prazno bitisanje ovde, nastojanje da se drugima ulije znanje koje "ja" posedujem, ponovno dokazivanje ono što je odavno dokazano a to je da nema tolerancije za neistomišljenike.

Ja bih bio glup kada bih očekivao da ti počneš da veruješ kao ja ili da ti očekuješ da ja verujem kao ti. Ovo je samo primer, ne mislim na tebe konkretno.
Umesto da smo iznosili ono što je lepo u našoj veri, da svako o svojoj nauci nešto lepo kaže kako bismo je sami upoznali, mi se ovde prepucavamo, vređamo, ponižavano druge . Ne ističemo lepo već ružno.
A Bog je rekao Ono sto želiš tebi da rade, radi ti drugima.

Zar vi svi ovo želite.

Zbogom od mene, neka vas sve Bog blagoslovi, budite dobrii i budite srećni.
I pazite na reči, Bog vas sve čuje.

Bratski pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ellen White je bila prvi Adventni vesniku pocetku Adventne ere.
postoji poslednji koji ce doci na kraju Adventne ere, ali ja nisam jedini, jer sam reformni pokret koji Bog podize da najavi Hristov drugi Dolazak Isusa Hrista je Ilija koji ce doci.

Evo samo jedne analize koja potvrdjuje da je Bog sve predodredio svojim Bozanskim planom i providjenjem.

BROJ 26

- Od rodjenja moje bake 1922 godine, do rodjenja moje majke 1948 proslo je tacno 26 godina.

- Isto tako, od rodjenja moje majke 1948 godine, do mog rodjenja proslo je 26 godina.

- I na kraju, od mog rodjenja 1974 godine, do 2000 kada sam krsten biblijskim krstenjem u Adventistickoj crkvi - proslo je 26 godina.

- Od smrti prvog vesnika Adventne crkve Ellen G White 1915, do vremena upoznavanja mog dede sa mojom bakom i pocetak njihovog zajednickog zivota 1941 godine, proslo je 26 godina

broj 7 biblijski broj

- Od smrti prvog Adventnog vesnika Ellen White 1915 godine, do rodjenja moje bake 1922 proslo je 7 godina.

- Od 1941 godine u kojoj su se moj deda i baba upoznali i sklopili bracnu zajednicu, do rodjenja moje majke 1948 proslo je 7 godina.

- Od vremena mog prvog dolaska u crkvu 1993 godine, do mog krstenja 2000 proslo je 7 godina.

- Od 2004 godine kada me je Bog licno pozvao u sluzbu u delu jevandjelja, do 2011 kada je odpocelo izlivanje Bozjih sudova na ovu zemlju proslo je 7 godina.

I na kraju jos jedna pojedinost.

- Od mog rodjenja 1974 godine, do 2004 kada me je Bog licno pozvao u sluzbu proslo je 30 godina.

- Od Hristovog rodjenja do pocetka njegove javne sluzbe proslo je isto tako 30 godina.
ZA ZIMBU :
AKO JE JOŠ NA FORUMU,
MISLIM DA IMAŠ DOBAR UVID U ODNOS VERE FORUMAŠA.ALI NEKA TE TO NE BRINE. PA UPRAVO AKO BI POGLEDAO PROPOVED VERUJ I ZBIĆE SE, biće ti kristalno jasno zašto je to tako. nije to do laodikeje ili spediya ili mike ili ne znam koga ovde,mene recimo tebe,ne to je do toga da li smo mi posejano Božje seme Reči od pradavnih vremena u Božjem umu,dali smo mi to seme obećanja kroz Hrista ,u tome i jeste tajna da je Bog sve sejao po svojoj vrsti,a da je i sotona došao i posejao svoje seme noću i to seme sotone je sve što nije Božje seme jer svako seme mora dati svoju vrstu to je zakon Božji svuda oko nas. tako jedan vernik ima test. on mora dati seme Reči sve reči. ako reč kaže d a je ružno ženi da krati kosu ili da nosi mušku odeću da mu je to gad,onda taj vernik ako je ta Reč u njemu seme,on mora dati rod Reči i dobri rod i neće to raditi. ako je on pak seme sejano noću ,od zloga on je onda jedan hibrid on nije orioginal od obećanog semena Hristosa koji je sva Reč i on će doneti jednog jehovinog svedoka,katolika,pa pentekostalca,adventistu it.d i kao što semenka soje mora dati strogo soju i semenka ječma strogo mora dati ječam u klasu tako i jehovin svedok mora dati strogo jehovinog svedoka ne i seme Reči,katolik jednog katolika ne i seme Reči i on će verovati u ukazanje marije ma kako to bilo protiv Reči,jer on nikad ne daje seme Reči i kako ćeš ti promenuiti Božji zakon ,da svaka vrsta ima dati svoj rod?!!

http://www.youtube.com/watch?v=-h5H9zKuHZ0

Za laodikeju:


vrlo me brine ovo što govoriš,mislim da asi doista u problemu. ovo nije čak ni za veliku rasopravku.

ZA MIKU:

naslov je sasvim u redu,samo ga ti ne razumeš,kao ni suštinu propovedi unutar. kroz originalno Božje probuđenje,najbolje se vidi suština ažnih probuđenja,kao pod grešnim vođstvom elen vajt. jasno je opisano ako je Božje probuđenje,a kako je probuđenje koje je od čoveka.


 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
@mrsavkić
nije li ti vruče kolega ispod ove "kože"?
ne ,ti nisi u toku oko toga. koža je dobra zaštita od vrućine, i od zime jednako. to me danima i godinama štitilo od toga.
ZA LAODIKEJU:
REČ JE SVEDOČANSTVO. NEĆU TE UBEĐIVATI DA SE MOLIŠ AKO NEĆEŠ,ALI MISLIM DA BI TI DONELO KORIST.MISLIM DA TOLIKO TOGA BI JOŠ TREBAO DOBITI OD GOSPODA.
NEVERSTVO JE NE VEROVATI REČI BOŽJOJ. OVDE JE TO UVELIKO PROBLEM SA MNOGIMA.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, kada bi verovali samo reci, i kada bi se molili bez predrasuda, ne bi bilo pogresnih razumevanja.
Al nazalost, covek uvek ima poslednju rec naspram Bozje.

Ja licno nemam taj problem, jer mene je Gospod osvedocio i otkrio mi je istinu o svim stvarima koje se ticu svih istina zapisanih u bibliji.
Adventizam ovu istinu poseduje, to je moje svedocanstvo i svedocanstvo samog Gospoda.

Da li ce neko ovo svedocansvo prihvatiti stvar je covekove slobodne volje.

Zato je molitva bitna, jer Bog zeli da covek ovu istinu spozna i da je sledi, a ako on u to ne osvedoci coveka, on sa svojom gresnom prirodom ostaje opskrven sumnjom, i time daleko od istine.
Ako covek hoce da ga Gospod osvedoci, on ce to i uciniti, jer covek je sam svoj najveci neprijatelj, jer njegova rec naspram Bozje i covekova sumnja i predrasude su kao zid koji ga odvaja od Boga i spoznaje istine.

"Ко хоће Његову вољу творити, разумеће је ли ова наука од Бога или ја сам од себе говорим" ( Jovan 7. 17 )

Ovo je resenje covekovog problema neverstva, i putokaz ka spoznaji istine.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Tacno, kada bi verovali samo reci, i kada bi se molili bez predrasuda, ne bi bilo pogresnih razumevanja.
Al nazalost, covek uvek ima poslednju rec naspram Bozje.

Ja licno nemam taj problem, jer mene je Gospod osvedocio i otkrio mi je istinu o svim stvarima koje se ticu svih istina zapisanih u bibliji.
Adventizam ovu istinu poseduje, to je moje svedocanstvo i svedocanstvo samog Gospoda.

Da li ce neko ovo svedocansvo prihvatiti stvar je covekove slobodne volje.

Zato je molitva bitna, jer Bog zeli da covek ovu istinu spozna i da je sledi, a ako on u to ne osvedoci coveka, on sa svojom gresnom prirodom ostaje opskrven sumnjom, i time daleko od istine.
Ako covek hoce da ga Gospod osvedoci, on ce to i uciniti, jer covek je sam svoj najveci neprijatelj, jer njegova rec naspram Bozje i covekova sumnja i predrasude su kao zid koji ga odvaja od Boga i spoznaje istine.

"Ко хоће Његову вољу творити, разумеће је ли ова наука од Бога или ја сам од себе говорим" ( Jovan 7. 17 )

Ovo je resenje covekovog problema neverstva, i putokaz ka spoznaji istine.
sasvim je ispravno da osvedočenje Božje je veće od ljudske predrasude i da to rastavlja od otkrivenja istine. ali ja ti nisam nudio zmiju mesto hleba,ja sam ti rekao d a moliš i da ti se objavi zašto su apostoli imali jedno otkrivenje Isusovih reči u mateju 28.koje vi nazivate trojičnost ,a apostoli jasno prikazano imali otkrivenje krštenja u ime Isusa? pavle proklinje sebe ako bi potom došao i drugačije krstio nekoga. (galatima,1.gl.) zašto ne moliš i ne pitaš Gospoda u ime Isusa da li je krštenje u trojstrvo istinsko otkrivenje ili pak apostolsko u ime Isusa? zar sam te nukao na nešto moje? nešto što ne piše,jedno i drugo? ako imaš već iskustvo sa Hristom morao bi dobiti i temeljnu stvar zar ne ,od njega? vrlo prosto.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam već na ovo odgovorio.

Apostoli jesu ljude upućivali da se krste u ime Isusovo, što znači da prihvate Isusa za spasitelja i njegovu žrtvu kao otkup za svoje grehe, ali su oni sam obred krštenja vršili onako kako im je Isus i zapovedio "U IME OCA I SINA I DUHA SVETOGA"

Isus ne bi nešto zapovedio učenicima pa to kasnije porekao, i on ne daje kontradiktorne izjave.

Moje osvedočenje je od početka uvek bilo da je ovo istina i pravilno razumevanje.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ja sam već na ovo odgovorio.

Apostoli jesu ljude upućivali da se krste u ime Isusovo, što znači da prihvate Isusa za spasitelja i njegovu žrtvu kao otkup za svoje grehe, ali su oni sam obred krštenja vršili onako kako im je Isus i zapovedio "U IME OCA I SINA I DUHA SVETOGA"

Isus ne bi nešto zapovedio učenicima pa to kasnije porekao, i on ne daje kontradiktorne izjave.

Moje osvedočenje je od početka uvek bilo da je ovo istina i pravilno razumevanje.
kako si primio osvedočenje o ovome,kao i do sad izneto ili nisi direktno ništa dobio? kako misliš da ovo doturiš k meni ,da su apoostoli sa napomenutom svrhom da ne citiram kako si rekao krstili u ime ,a potom da su inače i obred krštenja imali u oca sina i sv.duha, daj jedan citat o tome gde su apostolio krstili tako,jer sve osim citata je dodavanje,zar ne? jedini citati koji postoje sa krštenjem apostola je u ime Isusa. koliko mene oči ne varaju.ovo vrlo ozbiljno govorim i očekujem tvoju krajnju ozbviljnost oko ovog svega!!
 
Natrag
Top