Ekumenizam

Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
115
да

Skoro hiljadu godina ništa nije moglo ni približiti Istočnu i Zapadnu hrišćansku crkvu, a kamo li ih ujediniti. Tu je i "klasični" Bog bio nemoćan. Izgleda konačno da će novi bog NOVAC, to uspjeti!

Бог је дао сваком човеку слободну вољу.Проблем сједнињења је не решив,јер је за римокатоличку цркву суловљено примање верника исте крштењем по одлукама једног сабиора из18.или 19.века који је био одржан у Цариграду од стране неколицине православних поглавара.
А ово сједињење уз помоћ новца није уједињење.

Znaci,ukolko krstenje nije pogruzenjem ono je nevalidno?
Да не канонско.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pa Talibani tvrde isto što i ti , jedan je bog i jedna prava vera ( ovo vera znači crkva).
Ono što je jasno to je da se raskol među hrišćanskim crkvama desio i da bog ako postoji nije stvorio ljude da bi oni bili podeljeni i živeli u mržnji zbog njega.
S druge strane razumem podozrenje Pravoslavnih prema RKC. Eto ja recimo posle razgovora sa njima (RKC) prvo što bih uradio to je da prebrojim prste da vidim da li mi neki nisu ukrali (mada ni naši popovi ništa bolji nisu).
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
115
Pa Talibani tvrde isto što i ti , jedan je bog i jedna prava vera ( ovo vera znači crkva).
Ono što je jasno to je da se raskol među hrišćanskim crkvama desio i da bog ako postoji nije stvorio ljude da bi oni bili podeljeni i živeli u mržnji zbog njega.
S druge strane razumem podozrenje Pravoslavnih prema RKC. Eto ja recimo posle razgovora sa njima (RKC) prvo što bih uradio to je da prebrojim prste da vidim da li mi neki nisu ukrali (mada ni naši popovi ništa bolji nisu).

А ти си као православац?Ја тебе не мрзим.Пре бих рекао да ти осећаш мржњу према нама.А осим тога још и вређаш.
 
Natrag
Top