Ekumenizam

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pravoslavna crkva se deli na dva dela oni koji su za papu i ekumenizam i na one prave Pravoslavce koji ce da osnuju svoju crkvu sa sedistem u Krusevcu!E vidis tada dolazi i nas car iz Rusije koji se zove Andrej njega ce projaviti najveci Ruski monah a licno ce ga zacariti Ruski car u Krusevcu taj nas car Andrej je potomak loze Nemanjica sa majcine strane i on ima blagoslov od Gospoda da stvori Srpsku drzavu.Tada posle tih desavanja Ruski car vraca sve izgubljene Srpske zemlje i stvara se blok od 7 pravoslavnih zemalja u koje antihrist zajedno sa papom nece smeti da pridje.To vreme ide ja i vi cemo ga docekati pa da vas onda pitam sta ono vi pisaste po forumu ko nece doci i ko nece vladati.

Znači Andrej Kozirjev će postati novi srpski car, a onda će on osloboditi sve srpske zemlje zajedno sa haškim osuđenicima. Ali čekaj toj priči fali iskušenje i stradalništvo . Srbi moraju da stradaju ( bar polovina), da bi došlo zlatno doba. Ajde piši nam od čega će Srbi sve da stradaju.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Znači Andrej Kozirjev će postati novi srpski car, a onda će on osloboditi sve srpske zemlje zajedno sa haškim osuđenicima. Ali čekaj toj priči fali iskušenje i stradalništvo . Srbi moraju da stradaju ( bar polovina), da bi došlo zlatno doba. Ajde piši nam od čega će Srbi sve da stradaju.

Ja znam da se ti radujes svakoj smrti Pravoslavnog Srbina ali i tome ce doci kraj.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Kuku nama , i glad i žeđ i pomori razni ;
Zakukaše Srbi u nevolji
al sa živog Boga ne setiše
Niti boga niti svojih grijeha
A sve Kota na koljena kleči
blijedo mu lice od užasa
...... ..... .....
Tad satanu gospod odriješio
iz pakla ga na Srbe pustio
.... ....... ....
Bljunu oganja iz adovih žvala
Pa zapali kuću Srbinovu
... .... ....
Još zaveza jezik u Srbina
da ne smije pjevati ni kukati
niti božje ime spominjati

..... ... ... .... ...

Tako išlo zadugo zemana
Dok nabuja zemlja Srbinova
od mrtvijeh srbskih telesa
i od krvi srpskih mučenika
ka tijesto od jakoga kvasca
Tad Anđeli božiji zaplakali
A Srbi se bogu obratili
jedinome svome prijatelju


Kako je moguće da su se Srbi Bogu obratili kada je satana zavezao jezik Srbima " da ne smeju pjevati ni kukati niti ime božje spomenuti" (boldovano).

Blago majci koja Kotu rodi
i Srbima dok ih takav vodi.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Ja sam mislio da si ti pametniji a ti ko malj:Dpa fino sam ja pre pisao da sektasi nemaju mozga ni razuma inace nebi bili u sekti!:DSve ti je malju objasnjeno u samom tekstu samo ti ne mozes da skontas za koji period se govori.Skontao bi ti da iz tebe ne izbija tolika zloba ona ti neda da to skontas!Potrudi se malo neka ti pomogne drugarica ona je vako na nivou razuma.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Koto koncentriši se malo, pusti sad maljeve i čekiće , radnja ima svoj vremenski kontinuitet i govori o tome kako je satana zavezao jezik Srbima da ovi ne mogu pevati ni kukati niti božije ime spominjati a posle toga kada ih je satana skoro satro oni se odjednom obratiše i to bogu . Kako je to moguće ? Pošto si ti pametan čovek, ti bi trebalo to da nam objasniš.
Vidiš kako ja tebe ne vređam , čak te hvalim kako si pametan :)
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Старац Пајсије о новим документима и жигу звери.avi

Vidi prvo nisam mogao da verujem da ne kontas mislio sam da po svome obicaju provociras al sad vidim da si kloc.Sve je Gospod dozvolio satani da radi sa Srbina al da se duse ne dotice!A kakvu ulogu ima dusa covecija e to bi znao da si malo pazljivije citao Pravoslavne postove.Srbin mora da se preobrazi u dusi svojoj da ne cini vise ono sto je cinio pa Gospoda razljutio.E kada bude taj preobrazaj a koji ce doci samo kroz nevolju onda ce Srbin u dusi svojoj iskreno se kajati i traziti oprost za ucinjene grehe.Gospodu nije vazno sta ce satana da radi sa nasih tela,drzave itd.. Gospodu je dusa vazna jer ona nema cenu ona se ne moze nadoknaditi a sve ostalo moze.

Dodato posle 7 Sati 27 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ja mislim da bi ste vi mnogo napredovali u zivotu da se niste okrenuli tolikoj zlobi.Vas jedini zadatak na ovom forumu je da proganjate Pravoslavne vernike bilo kad i bilo gde i da podanistavate sve sto je Srpsko u tome ste se dokazali vise puta.Mislim da je to jako jadno sa vase strane jer lako je biti junak na forumu a u javnom zivotu se bojite svoje senke.Nikada niste napisali kojoj veri pripadate,koji je razlog sto to krijete?Napadate Pravoslavce a krijete svoju veru to samo rade jeretici i sektasi jer oni od sramote ne smiju da napisu u sta veruju jer bi onda dozivili osudu naroda.Necu vam odgovoriti ni na jedno vase postavljeno pitanje dok vi ne odgovorite kojoj veri i naciji pripadate!jel vas to sramota da napisete???

Dodato posle 2 Sati 15 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Urednice andjela 7 sa velikim postovanjem vam se obracam

Ovo dole je izraz velikog poštovanja (šta bi bilo tek da nije tako?)

Urednice andjela 7 trebali ste se odmah na pocetku predstaviti kao sto sam ja to uradio da bi citaoci ovi postova mogli da saznaju da pripadate drugooj veroispovesti verovatno katolkinja tako da ne dodje do zabune.Branite papu od kojeg na zemlji nema veceg zlocinca i jeretika,koji je blagoslovio da se pobije sto veci broj Pravoslavnih Srba,proglasava za svece najvece krvnike Srpskoga roda!Branite coveka koji je bio clan hitlerove omladine to moze da napise samo velika ustaskinja!Po naredjenju pape se desio Jasenovac a onda ko se pokazao kao najveci koljac Srba tog su proglasili za sveca.Moji vidici nisu uski vec siroki zato vam ja i smetam!Da sam ja ovo napisao na nekom Hrvatskom forumu sto ste vi napisali samo u drugom znacenju moja adresa bi bila odmah banovana.Ali takvi su Srbi oni sute dok jedna ustaskinja hvali najvece Srpske koljace po forumu ovo je nasa sramota i tuga!Ovaj moj post upucen vama ce biti verovatno obrisan a znam i zbog cega jer se ne smije pisati istina ona je zabranjena!A vas post ce ostati i bas mi je drago da ostane da ovi takozvani Srbi vide sta im pise ustaskinja po forumu koja podrzava one najvece krvnike Srpskog Pravoslavnog naroda!Njeno pisanje ne vredja milion dusa sto je pobijeno u Jasenovcu a papa proglasio za sveca ko se istakaom u tom klanju!

Nisam hrvatica- niti ustaškinja. A kao katolkinja mogu biti bilo koje nacije. Pa znate koliko nas ima.

Наслов: Koliko ima katolika u svijetu?
Порука од: Ivan Zelić 06. Новембар , 2010, 19:16:17 Statističke podatke o broju katolika u svijetu donosi Papinski godišnjak (Annuario Pontificio) koji izlazi početkom svake godine. Zadnji je dakle izašao na početku ove godine i donosi slijedeće podatke:

Katolika ukupno ima 1 milijarda i 166 miliona

Svećenika ima 409.166

Kandidata za svećeništvo ima 117.024

Redovnica (monahinja) ima 739.067

Biskupa (episkopa) ima 5002

Ivor:preslovljavanje.com


Broj pravoslavaca 150 miliona, očekuje se dalji pad

FoNet | 02. 08. 2008. - 18:57h

Prema procenama ruskih stručnjaka, broj pravoslavnih vernika u svetu ne prelazi 150 miliona. Podaci se odnose na petnaest autokefalnih crkava koje se međusobno priznaju, prenosi Verska informativna agencija.

Nepriznate crkve u Ukrajini i Makedoniji te razne starokalendarske raskolničke grupe imaju još desetak miliona vernika. Najbrojnija je Ruska pravoslavna crkva sa oko sto miliona nominalnih vernika, sledi rumunska sa 20 i grčka sa devet miliona.
Srpska pravoslavna crkva je četvrta po brojnosti i po toj proceni ima osam miliona vernika, a bugarska šest.

Sve pravoslavne crkve pogađa demografska kriza tako da će broj pripadnika i dalje opadati, prenosi Verska informativna agencija.

Interesantno je uporediti podatke koje imam u jednoj knjizi izdatoj 1979.
Katolika je bilo 724.426.000
Pravoslavaca 15o.000.000
Po procentu broja stanovnika to je bilo 18 % katolika.

Kota, neće biti brisan tvoj post kako si predvidio, mada to svakako zaslužuje. Biće ostavljen kao primjer koji će pokazivati kako ne treba pisati na ovom Forumu. Nemaš nikakvo pravo da nekoga etiketiraš da je ustaša, zbog toga što se njegovo mišljenje o Papi razlikuje od tvoga. Ljudi mogu imati različita mišljenja o svemu, pa i o papama i patrijarsima, mogu ih uvažavati ili neuvažavati, ali uvijek moraju imati na umu da ti sveštenici stoje na čelu miliona vjernika i da se ne smiju javno vrijeđati, jer se time vrijeđaju i ti milioni ljudi koji im vjeruju, a to je nedopustivo.

Jurivaka, podpisujem ovo doslovce.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Vidi prvo nisam mogao da verujem da ne kontas mislio sam da po svome obicaju provociras al sad vidim da si kloc.Sve je Gospod dozvolio satani da radi sa Srbina al da se duse ne dotice!A kakvu ulogu ima dusa covecija e to bi znao da si malo pazljivije citao Pravoslavne postove.Srbin mora da se preobrazi u dusi svojoj da ne cini vise ono sto je cinio pa Gospoda razljutio.E kada bude taj preobrazaj a koji ce doci samo kroz nevolju onda ce Srbin u dusi svojoj iskreno se kajati i traziti oprost za ucinjene grehe.Gospodu nije vazno sta ce satana da radi sa nasih tela,drzave itd.. Gospodu je dusa vazna jer ona nema cenu ona se ne moze nadoknaditi a sve ostalo moze.

Dodato posle 7 Sati 27 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ja mislim da bi ste vi mnogo napredovali u zivotu da se niste okrenuli tolikoj zlobi.Vas jedini zadatak na ovom forumu je da proganjate Pravoslavne vernike bilo kad i bilo gde i da podanistavate sve sto je Srpsko u tome ste se dokazali vise puta.Mislim da je to jako jadno sa vase strane jer lako je biti junak na forumu a u javnom zivotu se bojite svoje senke.Nikada niste napisali kojoj veri pripadate,koji je razlog sto to krijete?Napadate Pravoslavce a krijete svoju veru to samo rade jeretici i sektasi jer oni od sramote ne smiju da napisu u sta veruju jer bi onda dozivili osudu naroda.Necu vam odgovoriti ni na jedno vase postavljeno pitanje dok vi ne odgovorite kojoj veri i naciji pripadate!jel vas to sramota da napisete???

Ovde kao da mi se obraćaju dve osobe , prva koja mi ne persira a druga u dodatku mi persira. E sad koliko god osoba sačinjavaju Kotu ja ću mu odgovoriti kao da je jedna i to bez persiranja.
Koto kažeš dušom su se bogu obratili jer se Srbin preobrazio u duši svojoj (tako je napisano). Međutim uzrok preobraženja nije ljubav prema bogu već strah , strah od kazne. Cela priča je veličanje uslovnog refleksa , Gospod Bog Pavlov da bi Srbi bili pokorni primenjuje kaznu a kada su pokorni onda im on daje nagradu. A gde je tu prava ljubav (znači činiti i voleti nekoga iako se ne očekuje niša za uzvrat), već jedini motiv treba da bude strah ili nagrada.
A sad da prokomentarišem ovaj dodatak koji je navodno Kota sam napisao. Znaš Koto rukopis se lako prepoznaje , ali odgovoriću ti kao da si ti sam pisao.
Prvo ja nemam javni živort , nisam ja ni pevaljka ni političar da bih ga imao , imam privatan život i nikoga ne proganjam a naročito ne Pravoslavce.
Drugo , Nerado se nacionalno i verski izjašnjavam ali kad si zapeo reći ću - pripadam Srpskoj naciji kršten u Pravoslavnoj crkvi. Ali naciju i veru nisam sam birao i ne mislim da sam zbog toga bolji od nekoga ko nije Srbin i Pravoslavac i zato to ne ističem. Ne mislim da sam zbog toga bolji od Hrvata, Mađara, Albanca, Afrikanca, Roma muslimana , Izraelca itd.
Na kraju , nije tema ko je šta po naciji i veroispovesti , zato prestani da teraš ljude da se izjašnjavaju.
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruka
34
I šta ćemo sa svim onim Papama od pre raskola koje slavi pravoslavna crkva, kako se niste rešili tih kako kažete jeretika i satanista.

Sta sa papama od PRE RASKOLA?
Pre raskola je bila jedna crkva. Zbog falsifikovanja, laznog propovedanja, udaljavanja od izvornog, nastaje raskol.

Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A kao katolkinja mogu biti bilo koje nacije. Pa znate koliko nas ima.

Наслов: Koliko ima katolika u svijetu?
Порука од: Ivan Zelić 06. Новембар , 2010, 19:16:17 Statističke podatke o broju katolika u svijetu donosi Papinski godišnjak (Annuario Pontificio) koji izlazi početkom svake godine. Zadnji je dakle izašao na početku ove godine i donosi slijedeće podatke:

Katolika ukupno ima 1 milijarda i 166 miliona

Svećenika ima 409.166

Kandidata za svećeništvo ima 117.024

Redovnica (monahinja) ima 739.067

Biskupa (episkopa) ima 5002

Ivor:preslovljavanje.com


Broj pravoslavaca 150 miliona, očekuje se dalji pad

FoNet | 02. 08. 2008. - 18:57h

Prema procenama ruskih stručnjaka, broj pravoslavnih vernika u svetu ne prelazi 150 miliona. Podaci se odnose na petnaest autokefalnih crkava koje se međusobno priznaju, prenosi Verska informativna agencija.

...
Interesantno je uporediti podatke koje imam u jednoj knjizi izdatoj 1979.
Katolika je bilo 724.426.000
Pravoslavaca 15o.000.000
Po procentu broja stanovnika to je bilo 18 % katolika.


Jurivaka, podpisujem ovo doslovce.

Sta ovo treba da znaci? Sta potvrdjuje? Da li da katolika ima mnogo vise i da su oni zato u pravu?

Ako je dokaz da je neko u pravu ako je u vecini, onda sta reci za Isusa Hrista koji je bio u manjini?

PS
Koliko ima Indusa? Koliko muslimana? Koliko budista?

PSS
Aj, bezite bre, ako ste hriscani a to su vam to argumenti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Ovo dole je izraz velikog poštovanja (šta bi bilo tek da nije tako?)



Nisam hrvatica- niti ustaškinja. A kao katolkinja mogu biti bilo koje nacije. Pa znate koliko nas ima.

Наслов: Koliko ima katolika u svijetu?
Порука од: Ivan Zelić 06. Новембар , 2010, 19:16:17 Statističke podatke o broju katolika u svijetu donosi Papinski godišnjak (Annuario Pontificio) koji izlazi početkom svake godine. Zadnji je dakle izašao na početku ove godine i donosi slijedeće podatke:

Katolika ukupno ima 1 milijarda i 166 miliona

Svećenika ima 409.166

Kandidata za svećeništvo ima 117.024

Redovnica (monahinja) ima 739.067

Biskupa (episkopa) ima 5002

Ivor:preslovljavanje.com


Broj pravoslavaca 150 miliona, očekuje se dalji pad

FoNet | 02. 08. 2008. - 18:57h

Prema procenama ruskih stručnjaka, broj pravoslavnih vernika u svetu ne prelazi 150 miliona. Podaci se odnose na petnaest autokefalnih crkava koje se međusobno priznaju, prenosi Verska informativna agencija.

Nepriznate crkve u Ukrajini i Makedoniji te razne starokalendarske raskolničke grupe imaju još desetak miliona vernika. Najbrojnija je Ruska pravoslavna crkva sa oko sto miliona nominalnih vernika, sledi rumunska sa 20 i grčka sa devet miliona.
Srpska pravoslavna crkva je četvrta po brojnosti i po toj proceni ima osam miliona vernika, a bugarska šest.

Sve pravoslavne crkve pogađa demografska kriza tako da će broj pripadnika i dalje opadati, prenosi Verska informativna agencija.

Interesantno je uporediti podatke koje imam u jednoj knjizi izdatoj 1979.
Katolika je bilo 724.426.000
Pravoslavaca 15o.000.000
Po procentu broja stanovnika to je bilo 18 % katolika.



Jurivaka, podpisujem ovo doslovce.


Pa mogli ste jos napisati da je veci broj katolika jer se papa potrudio gde god je mogao da istrebi Pravoslavce a ono sto nije pobio to je pokatolicio!Ali istina je ovakva dzaba njima toliki broj vernika kada nemaju Blagodat Svetoga Duha koji ih je napustio 1054.god. kada su otisli u sveopstu jeres.Sveta Vodica u katolickim objektima se crva i postaje zabokrecina pa tajno zovu Pravoslavnog svestenika da on ocita molitvu jer onda ta Sveta Vodica stoji godinama u nepromenjenom stanju.Katolici nemaju ni jedno cudo a pokrali su toliko svetinja iz Pravoslavnih hramova to Gospod neda jereticima!Imaju toliko svecenika i svetinja a opet dolaze u Ostrog da se mole Svetom Vasiliju Ostroskom da im pomogne!Dobro je rekao otac Jojil katolicko krstenje nije krstenje to Gospod ne priznaje ako hoces da ti Sveti Vasilije pomogne moras se Krstiti u Pravoslavnoj veri i tako su se mnogi katolici ponovo Krstili pod Ostrogom i izlecili se.
 
Natrag
Top