Ekumenizam

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Odlično!
No što smeta ako one koji tako misle i koji se trude da ljudima približe taj stav da smo braća,nazvati ekumenistima?

Ne bi koristio taj izraz, jer ekumenizam je danas postao sve samo ne težnja za ujedinjenjem Hrišćana, što je prvobitno bio cilj, danas se krenulo u ujedinjenje svih religija, što je ne samo opasno,nego i štetno, tu nema više čistog Hrišćanstva, dakle to vise nije prikladan izraz..
Pustimo mi crkvene vodje, neka oni rade svoj posao, oni ne znaju ni koga služe ni koga vode, pa su skrenuli u zajednistvo sa "paganima", "a sta to ima zajedničko svetlost sa tamom" -upozorava Biblija.
Dakle jedinstvo da, ali nikakva organizacija, koja će pod vođstvom čoveka skrenuti i nametati religiozne dogme i ideje. Naš vodja je Isus Hristos, a ne organizacija, i jedino prihvatanje cinjenice da smo svi braća u Hristu i da svi istog gospodara sluzimo, može biti temelj, i može nas spasiti od zamki i prevara protivnika, koji su se uvukli da stapanjem sa mnogobostvom uniste istinsku veru...
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Zamka protivnika je da je ekumenizam usmjeren i na nekršćane!To je laž koju netko plasira a vi povjerovali!To se zove međureligijski dijalog a ne ekumenizam!Crkvene vođe su kao i mi obični vjernici,neki dobri neki osrednji a neki loši!Nemaš pravo sve nazivati neznalicama!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tema je Ekumenizam...
Ništa lepše,ništa plemenitije nema od jedinstva vere i ljubavi prema braći.
Jedino je problem što iza te parole stoji najveća prevara i predzadnja a zadnja je ustajanje smtno ranjene glave iz bezdana i čuda lažnog proroka.

Kad želite lukavo davladate svim RELIGIJAMA morali biste ujedinitisve njih, a da biste ih ujedinili morate onu šačicu sveth koji veruju Bibliju kako piše (fundamentalistički) takve treba ismejati i eliminisati ako neće u čorbu da uđu.
Da bi SVI prihvatili nekoga kao Boga treba neverovatno čudo bez presedana kao recimo ustajanje tobož mrtvog a da je taj već poznati mirotvorac i vođa iz verskih krugova kome satana daje presto.

Da li takav stiže iz onog VELIKOG GRADA koji nudi vino bluda svetu...piše DA.
Zašto bi satana dao presto takvoj osobi koja je verski poglavar?
Zato što on služi svom gospodaru i glumi vernika Božjeg zbog te glume dobija presto imitacija Isusovog prestola.
Piše da Isus nisu hteli poslušati a kad dođe drugi njega će poslušati.
Sve ekumeniste će pred noge satani položiti jer ne ljube nauku Božju jer im omilješe laskave reči.
Kad kažu svi MIR,MIR,MIR a mira NEMA BEZBOŽNICIMA tad će ih stići pogibao.
Zato se sad radujte jer posle ide pogibao kad nećeteBožju reč već mile reči.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Zamka protivnika je da je ekumenizam usmjeren i na nekršćane!To je laž koju netko plasira a vi povjerovali!To se zove međureligijski dijalog a ne ekumenizam!Crkvene vođe su kao i mi obični vjernici,neki dobri neki osrednji a neki loši!Nemaš pravo sve nazivati neznalicama!

Ne, ti ovde gresis, vec sam pricao o tome na drugoj temi, ali da se ne bi ponavljao, citiracu jedan deo:

''Ekumenizam je dijaloski napor unutar hriscanskih crkava, medjutim ekumenizam je danas napustio svoj prvobitni plan dijaloga i vaznost postizanja jedinstva medju hriscanima i okrenuo se drugim religijama.
Godine 1970. ustanovljen je program dijaloga sa ljudima svih vera, religija i ideologija.
Godine 1973. bila je konferencija ''Svetskog Saveza Crkava'' u Bangkoku. Ovu konferenciju vec tada nije vodio nijedan hriscanski lider,''vec predsednik svetskog budistickog drustva''.
Na ovoj konferenciji bila su pozvana sva ''bozanstva'' da donesu spasenje savremenom svetu.

''Svetski savez crkava'' je Ekumenska organizacija osnovana u Amsterdamu, a Ekumenizam onaj pravi pokrenut godine 1805. na ispravnim principima od Viljema Kerija danas ne postoji..''

Ako pricamo o Svetskom Savezu crkava ovde, mislim da malo podrobnije trebas pogledati sta se tamo desava, ili ti pricas o necem drugom?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Tema je Ekumenizam...
Ništa lepše,ništa plemenitije nema od jedinstva vere i ljubavi prema braći.
Jedino je problem što iza te parole stoji najveća prevara i predzadnja a zadnja je ustajanje smtno ranjene glave iz bezdana i čuda lažnog proroka.

Kad želite lukavo davladate svim RELIGIJAMA morali biste ujedinitisve njih, a da biste ih ujedinili morate onu šačicu sveth koji veruju Bibliju kako piše (fundamentalistički) takve treba ismejati i eliminisati ako neće u čorbu da uđu.
Da bi SVI prihvatili nekoga kao Boga treba neverovatno čudo bez presedana kao recimo ustajanje tobož mrtvog a da je taj već poznati mirotvorac i vođa iz verskih krugova kome satana daje presto.

Da li takav stiže iz onog VELIKOG GRADA koji nudi vino bluda svetu...piše DA.
Zašto bi satana dao presto takvoj osobi koja je verski poglavar?
Zato što on služi svom gospodaru i glumi vernika Božjeg zbog te glume dobija presto imitacija Isusovog prestola.
Piše da Isus nisu hteli poslušati a kad dođe drugi njega će poslušati.
Sve ekumeniste će pred noge satani položiti jer ne ljube nauku Božju jer im omilješe laskave reči.
Kad kažu svi MIR,MIR,MIR a mira NEMA BEZBOŽNICIMA tad će ih stići pogibao.
Zato se sad radujte jer posle ide pogibao kad nećeteBožju reč već mile reči.
Oprosti ali dugo nisam pročitao ovako glupi komentar o ekumenizmu!Skoro svi Kršćani Protestanti koji u Hrvatskoj nešto znače,ekumenski su orjentirani a ti bi njih sotoni predao!Zapamti već jednom,koliko ti puta treba reći,ekumenizam nije druženje sa nekršćanima.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Oprosti ali dugo nisam pročitao ovako glupi komentar o ekumenizmu!Skoro svi Kršćani Protestanti koji u Hrvatskoj nešto znače,ekumenski su orjentirani a ti bi njih sotoni predao!Zapamti već jednom,koliko ti puta treba reći,ekumenizam nije druženje sa nekršćanima.

Nismo svi pametni zato od mene nemoj ni očekivati nešto pametno da čuješ.
Nebi ih ja tamo poslao oni sami tamo idu.
Uopšte nije važno koju etiketu nosi već da li mu je draga Božja reč upozorenja ili mile reči varalice.
Znam ja šta je ekumenizam a šta pamflet.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Nismo svi pametni zato od mene nemoj ni očekivati nešto pametno da čuješ.
Nebi ih ja tamo poslao oni sami tamo idu.
Uopšte nije važno koju etiketu nosi već da li mu je draga Božja reč upozorenja ili mile reči varalice.
Znam ja šta je ekumenizam a šta pamflet.
Pamflete pišeš a kao,znaš što je pamphlet!
Banalno,što je lose ako se kršćani Katolici,Pravoslavci i Protestanti zajedno mole?Nije li to ispunjenje Isusove molitve"Oče,molim te da svi jedno budu?"Nemoraju biti u jednoj crkvi ali mogu imati stav da je Katolik(koji ima Duha Svetog) moj brat!Pravoslavac isto.Protestant isto!Ili ti misliš da su samo Adventisti pravi kršćani ili tko već!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pamflete pišeš a kao,znaš što je pamphlet!
Banalno,što je lose ako se kršćani Katolici,Pravoslavci i Protestanti zajedno mole?Nije li to ispunjenje Isusove molitve"Oče,molim te da svi jedno budu?"Nemoraju biti u jednoj crkvi ali mogu imati stav da je Katolik(koji ima Duha Svetog) moj brat!Pravoslavac isto.Protestant isto!Ili ti misliš da su samo Adventisti pravi kršćani ili tko već!

Pamflet je propagiranje nečega što se želi obznaniti ili unovčiti ili na kraju obavestiti.
Papstvo je posegnulo za pamfletom a nema pozadinu za tu ideju, jer takvo okupljanje svetlosti i tame nije blagosloveno.
A ko je svetlost a ko tama ovde nebih a svako ko jegledao video gde je Jovan Pavle II okupio sve što se miče po zemlji kao imaju istog Boga i istu veru to je prevara veka.
Štaznači biti jedno?
Znači prvo imati istog Boga i istu veru a to u gornjem slučaju nema.
Dalje,jedinstvo u namerama u mislima (Isusov um),u težnjama,u delima, u molitvama,u brizi za potrebe svetih,u postu, u življenju...itd.

Ja znam jednu od starih masonskih lozinki koja glasi: ,,BRAT JE MIO KOJE VERE BIO,,
Isus SVETE poziva da međuse budu jedno ikao što rekoh sad nebih ko je svet jer je opširna tema.
Svako bira svoj put ali ubeđivati da je ujedinjenje dobra i zlog korisno ja nisam za tu opciju ko želi nek izvoli i takav NIKAD neće paziti ko je zver i šta je žig jer je njemu i zver brat i Simon mag a priča SAMO VERNI SU TAMO je za naivne jer poglavar vernima smatra sve ali ne verne Bogu već njemu.
Po ovom pitanju više se nebih oglašavao.
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Pamflet je propagiranje nečega što se želi obznaniti ili unovčiti ili na kraju obavestiti.
Papstvo je posegnulo za pamfletom a nema pozadinu za tu ideju, jer takvo okupljanje svetlosti i tame nije blagosloveno.
A ko je svetlost a ko tama ovde nebih a svako ko jegledao video gde je Jovan Pavle II okupio sve što se miče po zemlji kao imaju istog Boga i istu veru to je prevara veka.
Štaznači biti jedno?
Znači prvo imati istog Boga i istu veru a to u gornjem slučaju nema.
Dalje,jedinstvo u namerama u mislima (Isusov um),u težnjama,u delima, u molitvama,u brizi za potrebe svetih,u postu, u življenju...itd.

Ja znam jednu od starih masonskih lozinki koja glasi: ,,BRAT JE MIO KOJE VERE BIO,,
Isus SVETE poziva da međuse budu jedno ikao što rekoh sad nebih ko je svet jer je opširna tema.
Svako bira svoj put ali ubeđivati da je ujedinjenje dobra i zlog korisno ja nisam za tu opciju ko želi nek izvoli i takav NIKAD neće paziti ko je zver i šta je žig jer je njemu i zver brat i Simon mag a priča SAMO VERNI SU TAMO je za naivne jer poglavar vernima smatra sve ali ne verne Bogu već njemu.
Po ovom pitanju više se nebih oglašavao.
Opet on o ujedinjenju.Što si zapeo za ujedinjenje kad ono niti nije cilj.Nego zajedništvo braće.To što je Papa okupio nije ekumenizam nego međuvjerski susret i dijalog.I to je dobro.Svet je po tebi vjerovatno samo Adventista .Isus je ulazio u Sinagoge.Ti vjerovatno nebih jer bi to smatrao sotonskim mjestom.Isus se družio sa nevjernicima,pa I Samarijancima,oni su za tebe tama I nebi ih ni pogledao.I Sirofeničanka je po tebi sa žigom Sotone.Ekumenizam je pokret započet od Boga,po meni,a po tebi od sotone.Lijepo,čuvaj se hule na Duha Svetoga jer ako nešto Božje proglašavaš sotonskim,onda je to hula.Takvi kao ti boje se Vatikana I Pape I kao,cilj je da se svi vratimo Vatikanu.A Vatikan čak nije ni clan ekumenskog pokreta,oni su samo prometrači!Ali sudjeluju.U tim druženjima imao sam divne prilike za posvjedočiti o nanovom rođenju katolicima.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pamflet je propagiranje nečega što se želi obznaniti ili unovčiti ili na kraju obavestiti.

Sve što ti ovdje pišeš ispunjava sve kriterije pamfleta koje si sam postavio.

Papstvo je posegnulo za pamfletom a nema pozadinu za tu ideju, jer takvo okupljanje svetlosti i tame nije blagosloveno.

Evo tipičnog pamfleta. Ovo nije pamflet jedino ako si ti jedini koji zna što je blagoslovljeno. Jedino ako si ti "pokupio pamet cijelog svijeta", tako da drugima nije ostalo ništa od pameti, ovo tvoje gore bi valjalo razmotriti. A jesi li ti "pokupio pamet cijelog svijeta"?

A ko je svetlost a ko tama ovde nebih

I nemoj o tome. To znaš jedino ti i čuvaj to "blago".

a svako ko jegledao video gde je Jovan Pavle II okupio sve što se miče po zemlji kao imaju istog Boga i istu veru to je prevara veka.

Istog Boga i imaju, a da svi ljudi isto vjeruju, tko ih na to može siliti? Ni Bog ih ne sili. A tvoja primjedba o "prevari veka", nije ništa drugo nego insinuacija i prijevara, jer baš nitko ne zastupa Ekumenizam izvan kršćanstva.

Štaznači biti jedno?
Znači prvo imati istog Boga i istu veru a to u gornjem slučaju nema.

Prema tebi, "biti jedno" ispunjava uvjete samo u tvom slučaju. Jedino u tvom slučaju postoji jedan dugi problem, ne postoji još netko tko ima istog Boga i istu vjeru kao ti. OK, ti si jedno "sam sa sobom".

Dalje,jedinstvo u namerama u mislima (Isusov um),u težnjama,u delima, u molitvama,u brizi za potrebe svetih,u postu, u življenju...itd.

Tako je, a ne jedinstvo u vjeri koju bi ti deklarirao i propisao.

Ja znam jednu od starih masonskih lozinki koja glasi: ,,BRAT JE MIO KOJE VERE BIO,,

Ima i jedna tvoja: "Brat je mio koji moju vjeru htio".

Isus SVETE poziva da međuse budu jedno ikao što rekoh sad nebih ko je svet jer je opširna tema.

Poznat je tvoj stav i o tome. Sveti su, po tebi, oni koji bi sve odbacili prihvaćajući "tvoju vjeru". Bog je jedan, a ispunjava se i uvjet "jedne i jedine ispravne vjere".

Svako bira svoj put ali ubeđivati da je ujedinjenje dobra i zlog korisno ja nisam za tu opciju ko želi nek izvoli i takav NIKAD neće paziti ko je zver i šta je žig jer je njemu i zver brat i Simon mag a priča SAMO VERNI SU TAMO je za naivne jer poglavar vernima smatra sve ali ne verne Bogu već njemu.

Evo, oslikavajući "poglavara" ti upravo oslika sebe. Što je prava vjera i prava vjernost Bogu znaš samo ti, pa za vjerovati Bogu nužno je vjerovati tebi, dakle, "poglavar" je upravo tvoja slika.
 
Natrag
Top