Eksterni plejeri u XBMC

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
EKSTERNI PLEJERI U XBMC

Ako zelite mozete podesiti da se pojedini video,muzicki,iso,img ... fajlovi iz XBMC pokrecu eksternim plejerima i programima.Potrebno je napraviti jedan XML fajl po imenu playercorefactory i u njemu postaviti komande ka zeljenim plejerima...Recimo ja imam podesene opcije za gotovo sve pa evo da to podelim sa drugima ...Otvaranje fajla iz defaultnog XBMC plejera,iz VLC,3D plejer za otvaranje 3d video fajlova,Iso plejer za otvaranje image datoteka ,Disk plejer,univerzalni plejer....itd...

xPeSN501D.png


Potrebno je kliknuti desnim klikom misa posto obelezite fajl koji zelite otvoriti a zatim posto se pojavi padajuci meni sa gore pomenutim opcijama klikom misa odaberete zeljeni fajl sa cime cete i otvoriti od eksternih plejera.Naravno kao sto rekoh potrebno je kreirati playercorefactory fajl ,usnimiti ga kao XML a zatim smestiti u skriveni XBMC folder i to na lokaciji u racunaru...

Kod:
C:\Users\User Name\AppData\Roaming\XBMC\userdata

Naravno morate i imate instalirane sve te programe pomocu kojih zelite otvoriti fajl eksterno...(Vlc,KMPlayer,TotalMedia Theatre 6,Virtual CloneDrive....)

Mozda ce nekom koristiti moj playercorefactory.xml fajl koji izgleda ovako...Crvenim obelezeno je ime precice u meniju desnog klika misa u xbmc ..broj 1.Plavo je putanja ka tom programu...broj 2.Takodje ja imam komande za neke specificne formate poput image i precice idu ka kreiranim batch fajlovima koji dalje preusmeravaju ka programu i u kojima se nalazi omogucavanje otvaranja tih fajlova..Takve .bat fajlove takodje postavljate skriveni XBMC folder i to na lokaciji u racunaru...

Kod:
C:\Users\User Name\AppData\Roaming\XBMC\userdata

pwN4m537.png


Moj playercorefactory.xml

PHP:
<playercorefactory>
<players>

<player name="VLC Player" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
<filename>C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe</filename>
<args>"{1}" /fullscreen /close</args>
<hidexbmc>true</hidexbmc>
<hideconsole>true</hideconsole>
<warpcursor>none</warpcursor>
</player>

<player name="3DPlayer" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
<filename>C:\Program Files\The KMPlayer\KMPlayer.exe</filename>
<args>"{1}"</args>
<hidexbmc>True</hidexbmc>
<hideconsole>true</hideconsole>
<forceontop>false</forceontop>
</player>

<player name="ISO Player" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
<filename>C:\Users\Alek\AppData\Roaming\XBMC\userdata\PlayISO.bat</filename>
<args>"{1}" /fullscreen</args>
<hidexbmc>True</hidexbmc>
<hideconsole>true</hideconsole>
<forceontop>false</forceontop>
</player> 

<player name="BDMV Player" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
<filename>C:\Users\Alek\AppData\Roaming\XBMC\userdata\PlayBDMV.bat</filename>
<args>"{1}" /fullscreen</args>
<hidexbmc>True</hidexbmc>
<hideconsole>true</hideconsole>
<forceontop>false</forceontop>
</player>    
    
<player name="Disc Player" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">            
<filename>C:\Users\Alek\AppData\Roaming\XBMC\userdata\PlayDisc.bat</filename>
<args>"{1}" /fullscreen</args>
<hidexbmc>True</hidexbmc>
<hideconsole>true</hideconsole>
<forceontop>false</forceontop>
</player>    
    
<player name="Universal Player" type="ExternalPlayer" audio="false" video="true">
<filename>C:\Program Files\ArcSoft\TotalMedia Theatre 6\uMCEPlayer6.exe</filename>
<args>"{1}" /fullscreen</args>
<hidexbmc>True</hidexbmc>
<hideconsole>true</hideconsole>
<forceontop>false</forceontop>
</player> 

</players>

<rules action="prepend">
<!-- Bluray ISO -->
<rule filename=".*iso.*" player="ISO_Player"/>
<!-- Bluray BDMV -->
<rule filename=".*bdmv.*" player="BDMV_Player"/>
<!-- Bluray MKV -->
<rule filename=".*mkv.*" player="Universal_Player"/>
<!-- Bluray M2TS -->
<rule filename=".*m2ts.*" player="Universal_Player"/>
<!-- Bluray Disc -->
<rule protocols="bd" player="Disc_Player"/>
<rule filename=".*3D*" player="3DPlayer"/>
</rules>

</playercorefactory>

Mozete ga naravno iskoristiti posto prilagodite vasim potrebama i preradite ga ako se recimo ne slaze putanja ka programu u vasem racunaru kao kod mene...

Dakle morate imati instalirane programe u racunaru ka kojima ce voditi putanja iz ovog XML fajla....Kada sve to uradite mozete iz XBMC otvarati fajlove programima po zelji......

Otvaranje video fajla u XBMC pomocu defaultnog plejera....

oxFr30.png


Otvaranje video fajla u XBMC pomocu VLC plejera....

0FhOjK2kg.png


Otvaranje video 3D filma u XBMC pomocu KM plejera....

TvjGcrFK.png


Otvaranje video fajla u XBMC pomocu TotalMedia Theatre 6 plejera....

lYx92Uy.png


Otvaranje video fajla u XBMC pomocu TotalMedia Theatre 6 Univerzalnog plejera..

3MYR9D.png


Uspu evo mog XML fajla i batch fajlova koje mozete downloadovati i sve ih spakovati na gore pomenutu lokaciju u okviru skrivenog foldera XBMC.Zatim otvorite jedan po jedan programom notepade ++ i podesite lokaciju ka programima ako vam nije defaultna kao kod mene.....

:download:

Kod:
https://www.dropbox.com/s/we60v1z8ru5lywv/ekst.rar

Ova stvar zna biti korisna nekada kada vam i zatreba .....
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
18
Pozdrav
Imam bluberry netcat m15 (android) i instaliran xbmc koji je vizuelno besprijekoran ali filmovi rade kao usporen snimak.Nisam siguran da li je do samog uredjaja ili postoji neka fora u podesavanjima za android.Pokusavao sam i sa ubacivanjem externog plejera ali nisam siguran da lis to uradio ispravno.Molio bih za malo pomoci ako je moguce.Hvala.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pozdrav
Imam bluberry netcat m15 (android) i instaliran xbmc koji je vizuelno besprijekoran ali filmovi rade kao usporen snimak.Nisam siguran da li je do samog uredjaja ili postoji neka fora u podesavanjima za android.Pokusavao sam i sa ubacivanjem externog plejera ali nisam siguran da lis to uradio ispravno.Molio bih za malo pomoci ako je moguce.Hvala.

Za android neznam iskreno ,a za eksterne plejere sam postavio kodove par stranica unazad u ovoj temi.....Tamo ti je sve objasnjeno oko kreiranja precice ka eksternog plejera.......
 
Natrag
Top