dva pitanjceta :)

Član
Učlanjen(a)
12.03.2011
Poruka
9
Pozdrav svima :)

tek sam video ovaj forum i dopali su mi se neki tutorijali, pa reko možda neko zna odgovore na ovo:

1. Koristim Firefox i sad, nije neki "problem", ali bih voleo da se ikonice od bookmarksa zadrže. Kako upalim firefox, neke su uvek u bookmarks baru, a neke se pojave tek pošto se sajt podigne (inače stoji bela ikonica)

Ima li načina da se jednom za svagda te ikonice sačuvaju?

2. Na poslu sam instalirao nov office paket i u njemu word. U starom wordu sam imao makro "broj u slova" kojeg mi ej napravio drugar i koji je radio tako što kopiam broj u jedan kvadratić, a onda mi makro automatski taj broj pretvori u slova (ta opcija je jako zgodna kada morate da ispod nekog broja morate da u npr ugovorima ukucavate onu birokratsku frazu (i slovima: pedesetčetirimilionadvestadvadeseti....isl)

sada to u novom Wordu nemam, ali sam sačuvao folder od tog drugara koji je to napravio.
U tom folderu ima neka tri fajla sa meni nepoznatim ekstenzijama.

Moje pitanje je, postoji li način da se sada opet napravi taj makro, ili da se ti fajlovi iz tog foldera nekako uvezu u novi word? Ako neko zna postupak, bio bih veoma zahvalan.

:)
 
Član
Učlanjen(a)
15.11.2010
Poruka
124
1) Da slučajno ne koristiš kakav CCleaner (onaj čistač) pa obrises sve iz bookmarks ?

Ili probaj ovako
1. Go to C:\Documents and Settings\[user]\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\[some weird name] and you will find a folder called "bookmark backups". There it keeps several backup files from the last few days available They are .html files if you are using Firefox 2.x, which you should be. You can open each one to find one that has your missing bookmarks.

2. Copy the one you need to the folder right above the folder you're in. There is a file in that folder called "bookmarks.html". Delete or rename that file and rename the file you just copied to "bookmarks.html".

3. Reopen Firefox and your bookmarks should be restored!


Drugo pitanje ne znam
 
Natrag
Top