Duh,duša i telo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Covek bi pomislio da ako se vec naziva tako, onda treba tako i da zivi. I ja ne znam, valjda je dozvoljeno drugome vredjati majku, jer od moderatora ni traga ni glasa..

Interesantno, njemu je dopušteno vrijeđati tvoju majku, a moja danas novootvorena tema je zaključana za komentiranje. Ovo je sigurno bilo na traženje nekog od četvorice ovdašnjih subotara, ali istinu neće zaustaviti mojim progonom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Biblija govori 'narodnim jezikom', dakle izrazava se kao i mi u svakodnevnom govoru! I najbukvalniji pravoslavac ce reci da 'na ulici nema zive duse' a uopste time ne misli da je 'dusa telo'!

Ovo obavezno dajem na grupu. Ovaj primjer duboko umnog razmišljanja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To su sinovi Vale, koju dade Lavan Rahilji kćeri svojoj i ona ih rodi Jakovu; svega sedam duša. Post. 46, 25

Djela apostolska 27,37 A svih nas je u lađi bilo dvjesta sedamdeset i šest duša.

Djela apostolska 27,22 Sada vas pak opominjem: razvedrite se jer ni živa duša između vas neće stradati, nego samo lađa.

Provjerimo smislenost ovoga što ti pokušavaš ustvrditi.

Br 1,22: Bili su popisani Šimunovi potomci prema njihovim rodovima i porodicama: pribilježiše se, glava po glava, imena svih muškaraca od dvadeset godina naviše, ....

Zar zaista misliš i tvrdiš da su glave dokoturale do stola popisivača, i da bi ih onda jednu po jednu popisivač po imenu pribilježio!?!?

Ili:

Post 35,17-18: Kad su joj porođajni bolovi bili najteži, reče joj babica: »Ne boj se jer ti je i ovo sin!« Kad se rastavljala s dušomjer umiraše Rahela – nadjenu sinu ime Ben Oni; ali ga otac prozva Benjamin.

Dakle, po tripinu: čovjek = duša, moralo bi biti ovo: Rahela se rastavljala s Rahelom, ili, duša se rastavljala s dušom. Malo glupnuto se ovo čini, zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dakle, po tripinu: čovjek = duša, moralo bi biti ovo: Rahela se rastavljala s Rahelom, ili, duša se rastavljala s dušom.

Nemaš pojma da semitski jezici imaju malo korijena za riječi. Tako da duša znači osobu, život, emocije, apetit.

A smisao određuje značenje, ali nikada ne znači duh Kasper, kao u Kurvinoj crkvi.

Od tebe i nisam očekivao poznavanje hebr. riječi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nemaš pojma da semitski jezici imaju malo korijena za riječi. Tako da duša znači osobu, život, emocije, apetit.

A smisao određuje značenje, ali nikada ne znači duh Kasper, kao u Kurvinoj crkvi.

Od tebe i nisam očekivao poznavanje hebr. riječi.

A jesi li ovo od Miroljuba naučio? Miroljub ti ima desetovečernji fakultet hebejsog jezika - dvije večeri 1. semestar, dvije večeri 2. semestar i šest dana odmora. Po tvome znanju se vidi da si završio 1. semestar.

A kad ćeš naučiti malo grčki, da možeš preći i na Novi zavjet?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Interesantno, njemu je dopušteno vrijeđati tvoju majku, a moja danas novootvorena tema je zaključana za komentiranje. Ovo je sigurno bilo na traženje nekog od četvorice ovdašnjih subotara, ali istinu neće zaustaviti mojim progonom.

Koju su temu zakljucali? Zaista je to interesantno.. Koliko sam ga puta ja prijavio za vredjanje, bez efekta, ni traga ni glasa od njih, ali zato sankcionisu nas..Ocigledno je da imaju nekoga ko ih stiti, a nas sankcionise.. Da sam ja njemu vredjao majku, dobio bi momentalni ban.
 
Natrag
Top