Drugi sastanak – sudbonosni test

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Drugi sastanak – sudbonosni test

02. jun 2011. 12:29 > 12:53

Ako je prvi sastanak dobro prošao, pred drugi ćete biti još nervozniji.

v207962p0.jpg
Guliver/Getty Images


On razmišlja: "Ona je prelepa/prepametna/previše popularna/suviše otmena da bi se gnjavila s nekim poput mene. Pogotovo nakon što sam prosuo supu po košulji."

Ona razmišlja:
"On je previše zgodan/pametan/popularan/prefinjen da bi me ponovo pozvao. Naročito jer sam brbljala kao navijena."

Ako znate da ćete ponovo izaći, oboje ćete provesti sledeći dan analizirajući svaku reč i pokret ne biste li se uverili da je onaj drugi uživao koliko i vi.

Ko koga treba da zove?
Na kraju prvog sastanka uglavnom neko (najčešće muškarac) kaže: "Nazvaću te". Ako se tako završilo, sačekajte nekoliko dana da vidite da li će vas zvati. Ako ste samo razmenili brojeve telefona ali je ostalo nejasno ko će koga zvati i ako je on pozvao na prvi sastanak, poptuno je prihvatljivo da ti pozoveš na drugi (pod pretpostavkom da je sve prošlo dobro).

"Ali, devojke, ukoliko vi zovete, nemojte reći da niste upozorene. Neke moje prijateljice nemaju ništa protiv da zovu muškarce i tako postižu sjajne rezultate. Oni su bili oduševljeni time što je devojka dovoljno samouverena da preduzme odlučujući korak. Ali kad god sam ja to uradila odbilo mi se o glavu. I to je tako. Ubedim samu sebe da je on samo stidljiv, da mu nisam dovoljno naznačila da ima zeleno svetlo, da nešto nije bilo u redu sa mojim telefonom ili da je izgubio moj broj, i onda ja pozovem njega. Čim izgovorim: 'Ćao, samo sam htela da ti zahvalim za divno veče', znam da sam pogrešila“, piše Trejsi Koks u Knjizi "Vrele veze".

Ona dalje objašnjava kako se sprijateljila sa jednim muškarcem koga je ona zvala na drugi sastanak, a on ju je odbio. "Bila si previše nestrpljiva. Više nijo bilo izazova. Muškarci najviše vole da osvajaju“, objanio joj je on.

Dakle, upozorene ste, ali srećno ako ipak odličute da vi pozovete njega.

"Ako ste kukavica poput mene i odlučite se da čekate, odustanite ako je rekao da će vas pozvati i nije to uradio u naredna tri dana. Ako ste vodili ljubav na prvom sastanku, odustanite već posle prvog dana."

Šta obući, gde otići?
Pritisak u vezi sa izborom garderobe i mesta sastanka je malo slabiji za drugi sastanak. Mnogi parovi se još odlučuju za večeru ili piće, mada uglavnom na opuštenijem mestu nego prvi put.

Nemojte se iznenaditi ako se oboje budete ponašali kao stidljivi školarci kada se ponovo vidite. Verovatno nećete moći da osetite isti stepen bliskosti kao kada ste se rastali prvi put. Sačekajte da prođe sat, dva - ako ste mislili da je prvi sastanak ispunjen očekivanjima, drugi je još gori. Na kraju krajeva, oboje ste opet tu, što znači da priznajete da se doapdate jedno drugome i da hoćete još!

Šta očekivati?
Drugi sastanak se, ako ste oboje još zainteresovani, uglavnom pretvara u maratonski razgovor tipa "hajde da ostanemo budni celu noć i ispričamo jedno drugome ono što nismo nikome rekli".

Rastajete se (nerado) i iako ste spavali samo pola sada, sutra ujutru na poslu lepršate kao da ste na sedmom nebu. Ili će biti tako ili je drugi izlazak bio potpuni promašaj. Oboje ste shvatili da je prvi sastanak bio greška, lepo ponašanje se povlači i nazirete kakav je on zapravo.

Oni hrabriji će se potruditi da izađu i na treći sastanak kako bi se uverili da nije reč samo o različitom bioritmu ili o "Mesecu u Škorpiji", kako bi rekli astrolozi. Oni razumni odustanu ako i treći sastanak bude podjedanko loš.

Ukratko: na drugom sastanku nemojte paničiti ako vam se "zaveže" jezik, nemojte otkriti sve svoje tajne, bez obzira na to u kolikom ste iskušenju. Setite se da drugi sastanak predstavlja "veliku zaluđenost": shvatite sve što vam kaže kao kompliment, ne kao jevanđelje.

Uobičajene greške na drugom sastanku

Njene greške:
1. Pretpostavka da ste par.
Nemojte mu govoriti: "Moji roditelji će biti oduševljeni tobom", ili: "Šta radiš za Božić?". Prihvatljivo je da predložite treći sastanak, ali ništa više od toga.

2. Planiranje sledeća tri sastanka.
Žene su po prirodi veoma organizovane, tako da misle da nema ničeg lošeg u tome da i njemu to uradimo. One žele da znaju kada će se ponovo videti kako bi isplanirale svoju nedelju, a on to tumači kao da je ona previše nestrpljiva.

Njegove greške:
1. Povlačenje zato što se stidi velike bliskosti na kraju prvog sastanka.
Ona će to shvatiti kao znak da on nije zainteresovan i takođe će se povući deset koraka unazad, što vas ne vodi nikuda.

2. Prerano i preterano opuštanje.
Znate da joj se sviđate jer inače ne bi izašla na drugi sastanak. Ali, verujte, ona nije spremna za onaj smešni trik sa šibicama koji izvodite na žurkama.

(MONDO)



 
Natrag
Top