Druga strana ljubavi ili da li je i ovo ljubav?

Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Topla ljetna noc.S glavom na njegovom ramenu polako se opustam,otkucaji nasih srca postaju ravnomerniji i polako tonem u san....
Kroz polusan opet cujem komsije- zidovi tanki prozori otvoreni,smjenjuju se muski i zenski glas,optuzbe ,poricanje,pravdanje,bahatost....
Pokusavam da se ugnezdim a da se previse ne meskoljim,pokrivam usi uzasnuta onim sto cujem i ostajem ukocena slusajuci i dalje.....
Ne nije niko nikog ubio ali,
pulsirajuci u glavi mi odjekuje- spavao sam s tvojom sestrom,cuju se tihi jecaji i tresak,da li je on vrata zatvorio ili je ona nesto razbila, bacila...posle toga muk,neka teska tisina da sam skoro prestala disati.....Tisina prenu ovog mog,malo se udobnije smesti i blazeno nastavi spavati.

Neznam ljudi kakve su osobe,nebitno,i zene i muskarci kad mogu na takav nacin prevariti partnera?Kao u spanskim sapunicama,da pozelis njenu sestru,punicu,kakvi su to umovi?Bez obzira moze sestra izgledati lepse mladje,ne kazem mozda i ona ima svoje razloge ciljeve,mozda se dokazuje takmici ili jednostavno testira svoje mogucnosti,ali ako si u braku volis zenu mozda imate decu,tad se ne gleda sestra na taj nacin.
Sta vi mislite?
Da li opravdavate muskarca u ovakvoj situaciji?
Sta uciniti kad se nadjes u slicnoj situaciji?
Dokle su muskarci spremni ici?
Da li su zene krive,salju dvosmislene signale,provokativno se oblace ili setaju polugole po kuci?
Koliko muskaraca misli da je napravilo pogresan izbor birajuci jednu od sestara?
Kad se sazna kako zavrse te veze,da li se to moze oprostiti,opravdati?
Kakvi su ljudi(zene) koji oproste takvo nesto?
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Zivot je cudan,cesto ni sami ne znamo odakle nam neke misli i osecanja,da li nastaju u nama,zato sto smo" losi po prirodi" ,ili su rezultat neceg drugog,necijeg ponasanja,spleta okolnosti,pica,drustva i sl...
Imamo i ovakve situacije i sta mislite?

Zenina sestra!!
Izvor: forum hr
Ovako narode, treba mi savjet. Prije neki dan sam radio nesto u kuci roditelja moje zene (popravljao sam neki stari televizor). Mislio sam da u kuci nema nikoga i naravno odmah sam sebi napravio ugodnu atmosferu - muzika, pice i tako to.
I poslije nekog vremena kad sam popravio taj krs, krenem na gornji kat da se istusiram, naletim na nju. Moja svastika od svojih 25-26 u tangicama izlazi iz kupatila. Znaci na sebi je imala samo cipkane plave tangice i nista vise. Ja sam stajao u soku a ona, kad me je vidjela kako ja gutam pogledom, se nasmija, napravi jednu piruetu da je mogu vidjeti iz svih uglova i lagano udje u svoju sobu! Naravno, ja sam odmah pobjegao i ostavio tusiranje za drugi put.
Od tada stalno mislim na nju, zamisljam je u glavi ali ne znam sta da radim.
Ja sam ozenjen njenom sestrom i od same pomisli da bih mogao da se uvucem kod nje u krevet se jezim. Ali ona je zaista dobra riba, slobodnog ponasanja i sto je najgore mislim da se prima na mene.
Sa druge strane ne smijem ni da pomislim sta bi se desilo ako bih ja nesto tu izveo a moja ljepsa polovina saznala da je varam. I to jos sa rodjenom sestrom!!
Ali opet, testosteron radi li radi, ja samo razmisljam o tangicama i bezobraznom pogledu....
Ima li ko pametan da me posavjetuje sta da radim?
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
Ljubav prema grijehu...

Sa druge strane ne smijem ni da pomislim sta bi se desilo ako bih ja nesto tu izveo a moja ljepsa polovina saznala da je varam. I to jos sa rodjenom sestrom!!
Ali opet, testosteron radi li radi, ja samo razmisljam o tangicama i bezobraznom pogledu....:fool:
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ne znam ljudi kakve su osobe,nebitno,i zene i muskarci kad mogu na takav nacin prevariti partnera?Kao u spanskim sapunicama,da pozelis njenu sestru,punicu,kakvi su to umovi?Bez obzira moze sestra izgledati lepse mladje,ne kazem mozda i ona ima svoje razloge ciljeve,mozda se dokazuje takmici ili jednostavno testira svoje mogucnosti,ali ako si u braku volis zenu mozda imate decu,tad se ne gleda sestra na taj nacin.
Sta vi mislite?
Da li opravdavate muskarca u ovakvoj situaciji?
Sta uciniti kad se nadjes u slicnoj situaciji?
Dokle su muskarci spremni ici?
Da li su zene krive,salju dvosmislene signale,provokativno se oblace ili setaju polugole po kuci?
Koliko muskaraca misli da je napravilo pogresan izbor birajuci jednu od sestara?
Kad se sazna kako zavrse te veze,da li se to moze oprostiti,opravdati?
Kakvi su ljudi(zene) koji oproste takvo nesto?
I muškarci i žene znaju ''brljati'' po tom pitanju...Moguće je da se muškarci više upuštaju u te ''čudne avanture'', ali ja poznajem devojku koja je zavadila dva brata...Oni još uvek ''ne govore''..Prvo je išla sa jednim bratom, a onda sa drugim, pa se posle opet vratila prvom, pa se za njega i udala...Verovala ili ne...Ne zna se ko je tu nenormalniji ona ili oni...Katastrofalno je...

Mislim, da neki ljudi uopšte ne razmišljaju o posledicama, oni žive od trenutka do trenutka, a ne u vremenu....To su beskarakterni ljudi, koji nemaju ni trunke griže savesti. ''Nagoni'' postoje, a mi smo tu da ih obuzdavamo, jer je život pun iskušenja, a mi treba da znamo kako da im se odupremo...

Kakvi su ljudi koji to oproste...e to stvarno ne znam...To nisu stvari za opraštanje, čak ni za razmišljanje o nekom opraštanju...Ljudi greše, ali to su greške do kojih nije ni smelo doći..U mojoj glavi takve varijante i ne postoje...

Mislim da su i žene pomalo krive što su pogrešno shvaćene...Jedan dan sam bila u velikom marketu, i videla sam neku klinku koja se ''izderala'' na jednog starijeg gospodina koji joj je navodno gledao u dekolte, a dekolte je bio takav da je više bilo van nego unutra...Pa ako je neko nešto ''izložio'', znači da je dao znak za slobodno gledanje..Ako ne želiš da te neko tako posmatra, odnosno neko ko ti nije po ''jusu'', a ti obuci nešto prikladnije...
Mada ima i onih muškaraca koji pilje i kad si normalno obučen, ali to je retkost..Mada neki upitljiv i prijatan pogled uvek prija, bar meni...Ništa preterano, a imaš osećaj da si primećen...Ništa strašno...
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Da Dum,slazem se,kao sto sam i mislila,vi imate tu osobinu da sve lagano ,lepo i takticno vratite u normalu- bas kamo spada.I tu nema puno diskusije :)
Iako sam vise na strani zenske populacije,jer bilo kako bilo,jos uvek su slabiji pol,ima situacija gde zene ne razmisljajuci o posledicama, igraju neku svoju igru.
A muskarci,(neznam zasto ih nema da daju neki komentar, nije tema samo za zene,) a muskarci,oni su po meni jos uvek lovci,pa kad im se nesto nudi na pladnju,zasto ne uzeti?
Cula sam za brakove dve sestre se udale za dva brata,blizanci ozenili blizanke ili ozenio snahu posle bratovljeve smrti.Ovo sredina ne osudjuje.Neznam u kakvom su srodstvu potomci?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ovaj primer sa tangicama i svastikom...na svakom forumu ima ovakvih likova tj "ispovesti" :lol: i na ovom forumu je svojevremeno otvorena tema...baš bi bilo dobro kad bi je neko našao yes
Ovde se radi isključivo o pitanju morala i (ne)prihvatanja shvatanja određene sredine. Pošto je porodica osnovna ćelija iz koje potiče funkcionisanje jednog društva stavovi o njenom zasnivanju su nesumnjivo bitni. Ako moralnih obzira nema onda ne postoje ni standardi i norme i svaki postupak bi se mogao opravdati a najtužnije je kad ljubav bude opravdanje. A dokle je u svakom pojedinačnom slučaju bilo ko spreman da ide nije ni bitno, ako je granica pređena, onda nema nazad. Postoje i civilni i crkveni zakoni koji se bave ovim pitanjima pa je to sve ukupno dovoljan skup informacija da li je oproštaj moguć.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ovaj primer sa tangicama i svastikom...na svakom forumu ima ovakvih likova tj "ispovesti" :lol: i na ovom forumu je svojevremeno otvorena tema...baš bi bilo dobro kad bi je neko našao yes
Ovde se radi isključivo o pitanju morala i (ne)prihvatanja shvatanja određene sredine. Pošto je porodica osnovna ćelija iz koje potiče funkcionisanje jednog društva stavovi o njenom zasnivanju su nesumnjivo bitni. Ako moralnih obzira nema onda ne postoje ni standardi i norme i svaki postupak bi se mogao opravdati a najtužnije je kad ljubav bude opravdanje. A dokle je u svakom pojedinačnom slučaju bilo ko spreman da ide nije ni bitno, ako je granica pređena, onda nema nazad. Postoje i civilni i crkveni zakoni koji se bave ovim pitanjima pa je to sve ukupno dovoljan skup informacija da li je oproštaj moguć.
Brzo daj neki konkretan odgovor, inače će ti ovaj post, završiti na mojoj temi...:lol:

Ovde se ne radi samo o moralu, već o karakteru, ljudskosti i ljudskim ''nagonima'' koje moramo usmeravati...
Zamisli da sin ''trza'' na majku...Na primer, ima i toga...Nije to samo moral, tu postoje mnogi faktori koji utiču na mentalni sklop čoveka...O tome se radi...
Čovek mora da se rodi sa osećajem šta sme, a šta ne sme...Ne ''izgrađuje'' se čovek preko noći....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Brzo daj neki konkretan odgovor, inače će ti ovaj post, završiti na mojoj temi...:lol:

Ovde se ne radi samo o moralu, već o karakteru, ljudskosti i ljudskim ''nagonima'' koje moramo usmeravati...
Zamisli da sin ''trza'' na majku...Na primer, ima i toga...Nije to samo moral, tu postoje mnogi faktori koji utiču na mentalni sklop čoveka...O tome se radi...
Čovek mora da se rodi sa osećajem šta sme, a šta ne sme...Ne ''izgrađuje'' se čovek preko noći....

Moral je osnov svega.
Kako čovek može da se rodi sa osećajem šta je ispravno a šta ne...tome ga uče porodica i sredina u kojoj živi :acute:

OK..sad si pisala na brzinu, dozvoliću ti da se ispraviš na svojoj temi :lol:
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Moral je osnov svega.
Kako čovek može da se rodi sa osećajem šta je ispravno a šta ne...tome ga uče porodica i sredina u kojoj živi :acute:

OK..sad si pisala na brzinu, dozvoliću ti da se ispraviš na svojoj temi :lol:
Nisi pažljiv, ''sedi jedan''...:lol:

Čovek mora da se rodi sa osećajem šta sme, a šta ne sme...Ne ''izgrađuje'' se čovek preko noći....
Čovek se usmerava od svog rođenja, znači ne ''izgrđuje se preko noći....Moral je ok, ali za ''nagone'', mora da postoji i nešto više od morala...O tome se radi...
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Nagoni se javljaju kod uskracivanja,neispunjenih zelja,nezrelosti,nedefinisanosti ega itd,ovo kao amater pretpostavljam.Da li traziti opravdanje u teskom detinjstvu,zivotu,traumama,ili osudjivati jer se ipak covek mora kontrolisati i postovati neke zakone,moralne,ljudske i kako rece death row,civilne i crkvene.Kako covek koji nije ni pop,koji daje odresenje od greha,ni psiholog da trazi uzroke ovih devijacija u ponasanju,kako naci opravdanje za takvu osobu( a ne sudi da ti nebi bilo sudjeno) ,i svaki dan je gledati?Kako ostati normalan?Kako se pogledati u ogledalo i vidjeti osobu koju sve manje poznajete?Da li je osoba slabic,jer cast je nesto sto se jos uvek brani?Da li je braniti i kako,a da to ne izmakne kontroli?Da li je casno,odloziti to negde duboko u sebi,jer postoji mogucnost da se povrede nevini? I da li je moguce ziveti s tim saznanjem?
Posto se na par foruma nalazi nesto slicno,znaci to je nesto sto se desi s vremena na vreme, pa da malo obradimo ovu temu iz svih uglova,jer na drugim forumima se automatski opredele za i protiv i uz par komentara se tema zavrsi.Ostane nedorecena.
Da vidimo na koji nacin nastaju ove devijacije,kako pomoci pojedincima koji su pogodjeni ovom situacijom,i kako da se tako nesto predupredi?
 
Natrag
Top