DNK analizom do odabira idealnog partnera

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
DNK analizom do odabira idealnog partnera

Ukoliko tražite pravu ljubav, možete i da se oslonite na DNK jer veća biološka usklađenost partnera znači bolji seks, manje prevara, dugovečnu ljubav, čak i zdraviju decu, tvrde kompanije koje se bave genetskim ispitivanjima.



Nanjuši partnera

Zagovornici testiranja DNK pre upoznavanja, kažu da ljude privlače oni čiji su geni imunog sistema drugačiji od njihovih. Biolozi navode da geni imunog sistema, koji su odgovorni za prepoznavanje stranih ćelija, poput virusa, kako bi ih drugi delovi imunog sistema napali, takođe određuju miris tela. I taj miris privlači one sa drugačijim genima imunog sistema.

To je dokazalo istraživanje švajcarskog biologa Klausa Vedekinda. On je utvrdio da žene koje ne uzimaju hormonsku kontracepciju prednost daju mirisu muškaraca sa imunim sistemima različitim od njihovih.

Ipak, direktor Klinike za genetiku u Klivlendu dr Rosio Moran kaže da ne treba previše verovati u to i dodaje da je nauka privlačenja suviše kompleksna da bi se svela na samo nekoliko gena.

Profesor psihologije sa Univerziteta Vilanova Patrik Marki navodi niz primera ljudi koji su u braku, a imuni sistemi im se ne razlikuju. On, takođe, ukazuje da su stotine studija potvrdile značaj tipa ličnosti i fizičkog izgleda kod izbora partnera.

- Nekima će odgovori na pitanja da li potencijalni partner puši, da li je debeo, da li želi decu, prevagnuti nad biološkim skladom - kaže antropolog Helen Fišer, autor knjige "Zašto njega? Zašto nju?", dodajući da je DNK samo delić slagalice.




Da ne gubiš vreme

Holzl kaže da još nije u mogućnosti da se pohvali uspehom jer je njegov sajt namenjen onima koji čuvaju privatnost i zato ne želi da ih prati kada prestanu da ga posećuju.

Kod onih koji se odluče na DNK testiranje, DNK profil će uz fotografije i test ličnosti, biti na sajtu. Zatim će se potencijalni partneri ukrštati na osnovu DNK, ali i podataka o onome šta je za njih bitno kako bi se opredelili za određenu osobu.

Iako prvi rezultati ne obećavaju, neke agencije, na prvom mestu "sense2love.com", ohrabruju članove da DNK testove uključe u svoje "generalije" kako bi smanjili mogućnosti za neuspeh.

- Žene žele da izlaze na sastanke, ali momci ne žele da gube vreme. Cilj nam je najbolji mogući rezultat za najkraće vreme - kaže osnivač sajta Anju Rupal.


Izvor: L&Z
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Zanimljivo,ali neka hvala više volim kada ja sama svojim srcem i emocijama odaberem partnera,pa makar i gubila vreme znam da će doći kad tad :);)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ja mislim da se ne bih osećala kao ljudsko stvorenje kada bih pokušala da uradim ovako nešto. Grozno.
 
Natrag
Top