Daljina....

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Ljubav na daljinu šta vi mislite o tome.

Da ili ne? I da li je izvodljivo?





Po meni možda u retkim slučajevima,ali mi nekako uvek ona rečenica "Daleko od očiju još dalje od srca" deluje realno.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
"Daleko od očiju još dalje od srca"

Slažem se sa tobom u ovom što si napisala,ja lično nikada tim platonskim vezama nisam davo značaj.Jednostavno to je veza koja funkcioniše jedan kratki vremenski period,a onda puca 100%.
 
Poslednja izmena:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
U principu, to retko moze da funkcionise, mada ja znam vise takvih primera. Elem, i ja sam imala takvu vezu godinu dana, vidjali smo se samo vikendom i to ne svakog vikenda, pa sad zivimo zajedno vec 5,5 godina.
Imam prijatelja koji takvu vezu odrzava vec 8 godina, a vidjaju se jos redje.
Moja sestra je 4 godine zivela u takvoj vezi pa sad zivi u skladnom braku.
Ali, sve je to retkost... uglavnom ne ide...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Prosto je neverovatno da crvendac_011 posle niza primera sa pravim pocetkom daje zakljucak "retko"
Verujem i iskustveno po mom okruzenju veci procenat ljubavi na daljinu vise traju od onih drugih. Daljina ucini da se dublje upoznaju, bliskost se cesto svodi na zadovoljavanje fizickih potreba i/ili vrlo cesto potrebe da nismo sami.
Kod ovakvog pisanja, i veze na daljinu cesti su monolozi a tada hteli to mi ili ne odajemo pravog sebe, nema onog korekcionog faktora koji je u dijalozima gotovo neminovan...
Ovako se slatko ispricamo sami sa sobom te nas i drugi mogu blize upoznati.
Ako posle toga krene...
ne zavrsava se!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Prosto je neverovatno da crvendac_011 posle niza primera sa pravim pocetkom daje zakljucak "retko"
Verujem i iskustveno po mom okruzenju veci procenat ljubavi na daljinu vise traju od onih drugih. Daljina ucini da se dublje upoznaju, bliskost se cesto svodi na zadovoljavanje fizickih potreba i/ili vrlo cesto potrebe da nismo sami.
Kod ovakvog pisanja, i veze na daljinu cesti su monolozi a tada hteli to mi ili ne odajemo pravog sebe, nema onog korekcionog faktora koji je u dijalozima gotovo neminovan...
Ovako se slatko ispricamo sami sa sobom te nas i drugi mogu blize upoznati.
Ako posle toga krene...
ne zavrsava se!


Slažem se, ali je jako malo ljudi koji to mogu. Zato sam rekla da je retkost. Ja znam tih nekoliko primera, među svim ljudima koje poznajem, a to je jako malo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Prosto je neverovatno da crvendac_011 posle niza primera sa pravim pocetkom daje zakljucak "retko"
Verujem i iskustveno po mom okruzenju veci procenat ljubavi na daljinu vise traju od onih drugih. Daljina ucini da se dublje upoznaju, bliskost se cesto svodi na zadovoljavanje fizickih potreba i/ili vrlo cesto potrebe da nismo sami.
Kod ovakvog pisanja, i veze na daljinu cesti su monolozi a tada hteli to mi ili ne odajemo pravog sebe, nema onog korekcionog faktora koji je u dijalozima gotovo neminovan...
Ovako se slatko ispricamo sami sa sobom te nas i drugi mogu blize upoznati.
Ako posle toga krene...
ne zavrsava se!

Sve to zvuči moćno....moguće....izvodljivo ali treba imati u vidu da takva veza zahteva i veće nego obično strpljenje i međusobno poverenje a to je danas ipak dosta teško naći. Na osnovu primera iz života video sam neke "velike" ljubavi koje nisu izdržale daljinu. A i na ličnom primeru se pokazalo da to nije ni malo lako tj nije nešto preterano opstalo, mada to je sad bila neka specifična situacija...kad dvoje mladih traži vezu....samo da bi bili u vezi tj da ne bi mislili na prethodnu. U svakom slučaju mišljenja sam da su ovakve veze retkost ali ne i po svaku cenu osuđene na propast
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
nisu ni retkost, nisu ni neodržive ali opet presudjuje medjusobna iskrenost partnera tokom veze... a daleko od očiju daleko od srca je malo upoštena narodna izreka, mada je mi pretežno pripisujemo ljubavnoj sferi života
 
Natrag
Top