Dali se treba klanjati ikonama ? I idolima u crkvi?

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[Quote = "Adrian BG, post: 1350513, member: 187.453"] Ne moram ja diskutovati tamo, ovdje si napisao:

BOG JE SAMO JAHVE - NE ISUS, NE SVETI DUH

Ja sam samo pokazao da nije onako kako ti govoriš. Ne samo zbog tebe, već i zbog drugih koji možda prate naša dopisivanja. [/quote]

Prostudiraj stihove prije toga i poslije toga stiha,
pa mi javi - TKO je Tko.

----------------------------------------------------------------
Klanjati se treba samo Bogu Ocu Jahvi - KAO Bogu.
Jer - Otac je Jedini Bog.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Pa gospodine problema nema ,nemaš vjeru nemaš crkvu , nemaš svoje JA ,pa dobro klanjajtese kome .hoćete .Nauka je i Budizam i kuran , i sve ko zna što .

Kada se nema Biblijskih argumenata - prelazi se uobičajeno na
OSOBNOST!
Jel tako?

Ja nisam Gospodin.
Moja vjera je PREJAKA!
Nemam Crkve?
Gdje je 2- 3 - TO je Crkva?!
Nemam svoje Crkve - jer nema niti jedne ispravne.
Moje JA - nije moje - nego Božje Jahvino i Isusovo - Istinito - Biblijsko.

Od kada mi je Bog Jahve progovorio - ja sam "fanatični" vjernik.
--------------------------------------------------------------------------

Kako je Ime tvome Bogu?
Stihom?

Kome se treba klanjati?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
(4) Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.

NE RADI LIKA ISUSA, MARIJE, SV. PETRA,......

5) Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj,.

BOG JE SAMO JAHVE - NE ISUS, NE SVETI DUH

Bog sam ljubomoran

BOG JAHVE JE LJUBOMORAN – NE ISUS, NE SVETI DUH

Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena,

BOG JAHVE KAŽNJAVA GRIJEHE – NE ISUS, NE SVETI DUH

(6) a iskazujem milosrđe tisućama.

BOG JAHVE JE MILOSRDAN

koji me ljube

KOJI LJUBE BOGA JAHVU

i vrše moje zapovijedi

KOJI VRŠE ZAPOVIJEDI BOGA JAHVE – NE ISUSA, NE SVETOG DUHA


NE RADI LIKA ISUSA, MARIJE, SV. PETRA,......Kome ga treba radit Jahvi koga nitko nije vidijo, Budi,Alahu , ida ne nabrajam.

BOG JE SAMO JAHVE - NE ISUS, NE SVETI DUH .... Meni je Bog samo ISUS

BOG JAHVE JE LJUBOMORAN – NE ISUS, NE SVETI DUH...
Isus nemože biti ljubomoran ,onje Bog ljubavi , a ne neki razbojnik. Ako je tvoj Bog ljubomoran štoje on neki peder.

BOG JAHVE KAŽNJAVA GRIJEHE – NE ISUS, NE SVETI DUH... Zato jese Isus i rodijo zbog greha,
ajmo pojednostavnit Jahve Bog se odlučijo roditi kao čovjek ,dabi otkupijo grehe . Zato postoji ono OTAC, SIN I DUH SVETI. U starom zavjetu ,toliko zločina i strave daje to neshvatljivo , ovako malim stvorenjima kao štosmo mi . Paeto jedan razlog zašto je Bog odlučijo dase rodi.

BOG JAHVE JE MILOSRDAN...Jašta je ,poubijao je više ljudi nego nas danas ima na planetu , gdje ti tu vidiš milosrđe . Samo Isus se rodijo radi milosrđa.

KOJI LJUBE BOGA JAHVU... LJubav prema Jahvi je prestala odkad se Isus rodijo . Isus je Jahve Isus je Bog.

KOJI VRŠE ZAPOVIJEDI BOGA JAHVE – NE ISUSA, NE SVETOG DUHA...Po zapovjedima Jahve ,još uvjek bi morali nositi mačeve inoževe, u današnje vrjeme svibi morali imati Tenk i mitraljez.
Po Isusovoj zapovjedi treba nam samo ljepa rječ ljubav i cvjeće , pa usporedi jer jošsi neraspoređen.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
------------------------------------

Isus je u svom nebeskom oblicju kao jedan od clanova Bozanskog trojstva Otac svima nama, kao sto su to i ostale dve licnosti.


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Gdje to piše u Bibliji? Koji stihovi?

TROJSTVO, BOŽANSKE LIČNOSTI – 3!?!?!

-------------------------------------------------------

Isusu u svom zemaljskom oblicju se odrekaoo svojih Božanskih atributa, uzeo je novu formu, postao je MONOGENES TEOS - ( MONO -Jedini / GENES - vrsta ) jedino bice takve vrste koje je ujedno i Bog i covek - Bogocovek.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Gdje to piše u Bibliji? Koji stihovi?

BOGOČOVJEK!?!?!

-------------------------------------------------------

Ostale dve licnosti Bozanskog trojstva su u tom poretku stvari Isusovog ponizenja ostale na nebu kao Otac, i one su Otac i Hristu u zemaljskom oblicju, kao sto su otac svima nama koji se radjamo na ovoj zemlji.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ostaješ pri tome da SD nije bio na Zemlji – dok je Isus bio na Zemlji?!

Stihovi su protiv tebe!

-------------------------------------------------------


ISUS BOG U PONIŽENJU:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Gdje to piše u Bibliji? Koji stihovi?

BOG se PONIZIO!?!?!?

-------------------------------------------------------

Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;

Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Da li su i ljudi u OBLIČJU BOŽJEM?

Na čiju sliku su ljudi stvoreni?


NE piše sa se je BOG PONIZIO,

Nego – ISUS se ponizio.

-------------------------------------------------------------------


ISUS VASKRSLI BOG KOGA TOMA PREPOZNAJE KAO BOGA A ISUS TO ODOBRAVA

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Gdje to piše u Bibliji? Koji stihovi?

VASKRSLI BOG!?!

Stihovi kažu da je ISUSA – Bog Otac USKRSNUO!


Bog ne umire – Isus – UMRO!?!?

------------------------------------------------------------------

Toma odgovori i reče mu: Gospod moj i Bog moj.

Reče mu Isus: poverovao si zato što si me video. Blaženi su koji ne videše - a poverovaše`` ( jovan 20. 24 - 29 )

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Kome je Toma rekao – Bog moj?


Čitaj sljedeći stih:

Ivan 20,29

Reče mu Isus: "Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!


„Budući da si me vidio“!

Boga nitko nije vidio.

Ako je Toma vidio Isusa,

znači da nije vidio Boga,

jer Boga se ne može vidjeti.

Isusa su vidjeli – znači Isus nije Bog.


------------------------------------------------------------------------------


Pogledajmo sljedeći stih:


Ivan 20,31

A ova su zapisana da vjerujete:

Isus je Krist,

Sin Božji,


i

da vjerujući imate život u imenu njegovu.

--------------------------------------------------


Šta je istina –

Isus je Krist – ne Bog


Šta je istina –

Isus je Sin Božji – ne Bog.


Kako možeš imati život?

Pa tako da vjeruješ da je

Isus – Krist

i da je

Isus – Sin Božji.


Ne Bog!

------------------------------


Toma zaziva Isusa, a onda Boga svoga Jahvu.

Ne govori Toma Isusu – pa ti si Bog.

Takvih primjera imaš više u Bibliji.


--------------------------------------------------


Da li je Toma – tada shvatio da je Isus = Bog?

Da li su tada svi apostoli shvatili da je Isus = Bog?

-------------------------------------------------------------------


Ako – DA!


1,

Zašto nisu svi padali nadalje na koljena kada su vidjeli Isusa?

2,

Zašto se apostoli nisu zapitali – kako to da vidimo Boga – a živi smo?

3,

Zašto se apostoli nisu zapitali – zašto nas je Isus lagao,

jer nam je rekao da Boga nitko nije vidio?

4,

Zašto apostoli nadalje ne nazivaju Isusa – Bože Isuse! - ?

5,

Zašto apostoli nadalje govore da nitko Boga nije vidio?



NE RADI LIKA ISUSA, MARIJE, SV. PETRA,......Kome ga treba radit Jahvi koga nitko nije vidijo, Budi,Alahu , ida ne nabrajam.

BOG JE SAMO JAHVE - NE ISUS, NE SVETI DUH .... Meni je Bog samo ISUS
BOG JAHVE JE LJUBOMORAN – NE ISUS, NE SVETI DUH... Isus nemože biti ljubomoran ,onje Bog ljubavi , a ne neki razbojnik. Ako je tvoj Bog ljubomoran štoje on neki peder.

BOG JAHVE KAŽNJAVA GRIJEHE – NE ISUS, NE SVETI DUH... Zato jese Isus i rodijo zbog greha,
ajmo pojednostavnit Jahve Bog se odlučijo roditi kao čovjek ,dabi otkupijo grehe . Zato postoji ono OTAC, SIN I DUH SVETI. U starom zavjetu ,toliko zločina i strave daje to neshvatljivo , ovako malim stvorenjima kao štosmo mi . Paeto jedan razlog zašto je Bog odlučijo dase rodi.

BOG JAHVE JE MILOSRDAN...Jašta je ,poubijao je više ljudi nego nas danas ima na planetu , gdje ti tu vidiš milosrđe . Samo Isus se rodijo radi milosrđa.

KOJI LJUBE BOGA JAHVU... LJubav prema Jahvi je prestala odkad se Isus rodijo . Isus je Jahve Isus je Bog.

KOJI VRŠE ZAPOVIJEDI BOGA JAHVE – NE ISUSA, NE SVETOG DUHA...Po zapovjedima Jahve ,još uvjek bi morali nositi mačeve inoževe, u današnje vrjeme svibi morali imati Tenk i mitraljez.
Po Isusovoj zapovjedi treba nam samo ljepa rječ ljubav i cvjeće , pa usporedi jer jošsi neraspoređen.

NE RADI LIKA ISUSA, MARIJE, SV. PETRA,......Kome ga treba radit Jahvi koga nitko nije vidijo, Budi,Alahu , ida ne nabrajam.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Gdje čitaš – TREBA RADITI NEKOME?

--------------------------------------------------------------------------


BOG JE SAMO JAHVE - NE ISUS, NE SVETI DUH .... Meni je Bog samo ISUS

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Zašto Isus ne sjedi na Božjem prijestolju,

Nego – vječno Zdesna Božjeg prijestolja?

TKO je ONAJ koji sjedi na Božjem prijestolju – SLIJEVA Isusu?

----------------------------------------------------------------------------------

BOG JAHVE JE LJUBOMORAN – NE ISUS, NE SVETI DUH... Isus nemože biti ljubomoran ,onje Bog ljubavi , a ne neki razbojnik. Ako je tvoj Bog ljubomoran štoje on neki peder.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Zašto je Isus razbacao stolove trgovaca u Hramu?

ŠTO Ga spopade?

Da li si čitao Otkrivenje gdje se kaže kako će

Isus satrti 2/3 Zemlje kada dođe drugi puta?


Za to – PEDER – sigurno dobivaš prvu nagradu.

---------------------------------------------------------------------------------

BOG JAHVE KAŽNJAVA GRIJEHE – NE ISUS, NE SVETI DUH... Zato jese Isus i rodijo zbog greha,

ajmo pojednostavnit Jahve Bog se

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Sad si gore reko da Jahve NIJE Bog – nego – ISUS!

Što je tvoja istina?

---------------------------------------------------------------------------

odlučijo roditi kao čovjek

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Daj mi taj stih da se Jahve odlučio roditi kao čovjek!

---------------------------------------------------------------------------

,dabi otkupijo grehe . Zato postoji ono OTAC, SIN I DUH SVETI. U starom zavjetu ,toliko zločina i strave daje to neshvatljivo , ovako malim stvorenjima kao štosmo mi .

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Za tebe je ZLOČIN ono što je Bog Jedini Jahve radio?

Bit ćeš sigurno nagrađen za to.

Za tebe je ZLOČIN – kada Bog Jahve „eliminira“ ZLE!

Ti navijaš za, i želiš ZLE!

--------------------------------------------------------------------

,Paeto jedan razlog zašto je Bog odlučijo dase rodi.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Daj mi taj stih da se Jahve odlučio roditi kao čovjek!

---------------------------------------------------------------------------


BOG JAHVE JE MILOSRDAN...Jašta je ,poubijao je više ljudi nego nas danas ima na planetu , gdje ti tu vidiš milosrđe . Samo Isus se rodijo radi milosrđa.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Gore si reko da se je JAHVE rodio kao Isus –

Kažeš da je je Jahve – Zločinac,

A sad kažeš – Isus – se rodio radi milosrđa,

A taj Isus je Jahve!?

Jel ti vidiš u kakove kontradikcije zapadaš?

---------------------------------------------------------------------

KOJI LJUBE BOGA JAHVU... LJubav prema Jahvi je prestala odkad se Isus rodijo . Isus je Jahve Isus je Bog.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Dokažio stihovima.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tko je na Božjem prijestolju – a Tko vječno Zdesna Božjeg prijestolja?

----------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Zašto nisu svi padali nadalje na koljena kada su vidjeli Isusa?

"A jedanaest učenika otidoše u Galileju u goru kuda im je kazao Isus. I kad Ga videše, pokloniše Mu se; a jedni posumnjaše." (Matej 28,16.17)

Zašto se apostoli nisu zapitali – kako to da vidimo Boga – a živi smo?

"I reče Manoje ženi svojoj: Zacelo ćemo umreti, jer videsmo Boga. A žena mu reče: Kad bi hteo Bog da nas ubije, ne bi primio iz naših ruku žrtve paljenice ni dara, niti bi nam pokazao svega ovog, niti bi nam sad objavio takvih stvari." (Sudije 13,22.23)

"U početku... Bog Beše Reč." "I Reč Postade Telo i videsmo Slavu NJegovu..." (Jovan 1,1.14.15)


Zašto apostoli nadalje ne nazivaju Isusa – Bože Isuse! - ?

"A znamo da Sin Božji Dođe, i Dao nam je razum da poznamo Boga Istinitog, i da budemo u ISTINITOM SINU NJjegovom Isusu Hristu. OVO Je ISTINITI BOG i Život večni." (1. Jovanova 5,20)

"Jer u NJemu živi SVAKA PUNINA BOŽANSTVA Telesno." (Kološanima 2,9)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ја сам ти показао где, ти не прихваташ.

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно. (1.Јованова 5)

Тебе мучи исто као фарисеје, муслимане и остале како је један Бог, а има троје што су једно? Ја сам више пута описивао Бога као величанствену Реку (или Океан). Река има свој Извор (Отац) одакле излазе Вода (Дух Свети) и Живот (Син, Реч). Све је Река (Бог). Јер три међусобно зависна елемента чине - једно, а три међусобно независна елемента чине - заједно.

19. Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа, (Матеј 28)





Оца нико није видео сем Сина, и то није нешто што ми можемо видети. А Сина ко виде, виде и Оца јер се Отац кроз Сина објави и показа. Ми смо као рибе у океану које тврде да никада нису виделе океан. Као птице у лету које тврде да никада нису виделе ваздух кроз који лете. Као звезде које кажу да никада нису виделе Универзум.


28. Јер кроз Њега живимо, и мичемо се, и јесмо; као што и неки од ваших певача рекоше: Јер смо и род Његов. (Дела 17)


Колошанима 1
11. Јачајући сваком снагом по сили славе Његове, и у сваком трпљењу и дугом подношењу с радошћу;
12. Захваљујући Богу и Оцу, који нас призва у део наследства светих у виделу;
13. Који нас избави од власти тамне, и премести нас у царство Сина љубави своје,
14. У коме имамо избављење крвљу Његовом и опроштење греха;
15. Који је обличје Бога што се не види, који је рођен пре сваке твари.
16. Јер кроз Њега би саздано све што је на небу и што је на земљи, што се види и што се не види, били престоли или господства или поглаварства, или власти: све се кроза Њ и за Њ сазда.
17. И Он је пре свега, и све је у Њему.
18. И Он је глава телу цркве, који је почетак и прворођени из мртвих, да буде Он у свему први;
19. Јер би воља Очева да се у Њ усели сва пунина,
20. И кроза Њ да примири све са собом, умиривши крвљу крста Његова, кроза Њ све, било на земљи или на небу.


Толико од мене.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ја сам ти показао где, ти не прихваташ.

7. Јер је троје што сведочи на небу: Отац, Реч, и Свети Дух; и ово је троје једно. (1.Јованова 5)

Тебе мучи исто као фарисеје, муслимане и остале како је један Бог, а има троје што су једно? Ја сам више пута описивао Бога као величанствену Реку (или Океан). Река има свој Извор (Отац) одакле излазе Вода (Дух Свети) и Живот (Син, Реч). Све је Река (Бог). Јер три међусобно зависна елемента чине - једно, а три међусобно независна елемента чине - заједно.

19. Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа, (Матеј 28)

-----------------------------

Zašto nisi proučio OKOLNE stihove oko
1.Ivanove 5,
Gdje ti se jasno kaže da UZ Boga - koji je i Otac i LOGOS i SD,
Spominje i ISUS – skroz odvojen OD Toga stiha?
Zašto ne prihvaćaš istinu – nego dogmu?

------------------------------------------------------------------------------

Daj mi stih – TROJE KAO JEDNO!
Gdje TO piše što pričaš?
U Bibliji – NE!
Odakle ti onda?
Iz dogme – a dogma nije istina.

-------------------------------------------------------------------------------

Gdje piše da su TA 3 elementa ovisna jedan o drugome?
GDJE piše da je Bog Otac Jahve – OVISAN o bilo kome drugome!
Za Isusa TO piše.
ALI – ako svoje tvrdnje ne možeš jasnim stihom poduprijeti,
Onda je to nadodavanje Bibliji.

-------------------------------------------------------------------------------

U ime Oca – IME OCA JE JAHVE
i Sina – NE KAŽE SE U IME SINA
IME SINA JE ISUS = OD JAHVE DOLAZI SPASENJE
i Svetog Duha – KOJE JE IME SD?

Taj stih ti je dokaz za TTT?
TTT je – Bog Otac, Bog Sin, Bog SD!
GDJE TO piše u Bibliji?
Ako ne piše – izmišljotina je.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
[
BOG JE SAMO JAHVE - NE ISUS, NE SVETI DUH


Prostudiraj stihove prije toga i poslije toga stiha,
pa mi javi - TKO je Tko.

Evo malo prouči iove stihove
Biblijski dokaz da je Isus Krist Bog

U Ivanu 10:28 , Isus je rekao: " Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke." Ako Isus Krist nije vječan , kako onda on ima moć da daje " vječni život " ?

Micah 5:02 :" Zato će ih Jahve ostaviti dok ne rodi ona koja ima roditi. Tada će se Ostatak njegove braće vratiti djeci Izraelovoj."
Micah 5:02 kaže da je Isus Krist ", od vječne " , što je upravo ono što Psalam 93:2 i 63:16 Izaija govori o Bogu !

U Ivanu 8:58 , Isus je rekao farizejima : " Zaista, zaista , kažem vam , prije nego je Abraham bio , ja sam . " Pojam " Ja jesam" je točan termin koji Bog koristi u Izlasku 03:14 u odnosu na sebe ! Isus tvrdili da sevječni Bog Biblije .

Provjerite ove reference za sebe . U Mateju 22:42-45 , Isus tvrdi da je" Gospodin " psalma 110:1 . On omogućuje Tomi da mu se obraća kao " Gospodine moj i Bože moj" u Ivanu 20:28 .

On je" Otac vječni " i "Bog silni " iz Izaia 09:06 .

Pismo jasno kaže : Isus Krist je Bog Starog zavjeta .

Isus je tvrdio jednakosti s Bogom

Koliko poznaješ Bogova koji imaju sposobnost da položi svoj život , a potom ga ponovno ? Isus je imao tu moć .

( Ivan: 10.17) " Zbog toga me i ljubi Otac što polažem život svoj da ga opet uzmem."
(Ivan: 10.18):" Nitko mi ga ne oduzima, nego ja ga sam od sebe polažem. Vlast imam položiti ga, vlast imam opet uzeti ga. Tu zapovijed primih od Oca svoga."

Isus je imao moć nad svojim životom i smrti ! Kad je umro, on dragovoljno odustao svojim duhom ( Luka 23,46) .I povika Isus iza glasa: "Oče, u ruke tvoje predajem duh svoj!" To rekavši, izdahnu.

Gospodin Isus Krist je božanstvo . On je došao na ovu zemlju i trpio u ljudskom tijelu .Živio je savršenim Božanskim bezgrešnim životom. Muhamed nije platio za svoje grijehe , jer Muhamed nije bio Bog . Buddha nije platio za svoje grijehe , jer Buddha nije bio Bog . Zato nitko nije ,niti će ikad itko moći ,platiti za svoje grehe , Samo Isus Krist je bezgrešan , jer je samo Isus Krist je Bog . On jedino može spasiti svoju dušu od vječnih vatri pakla .

Prijatelju, mibi svi trebali znat Gospodina Isusa Krista kao svog osobnog Spasitelja .
( Ivan 14:6 )" Isus mu reče: Ja sam put, istina i život : nitko ne dolazi k Ocu , osim po meni . "

Ovako se može u nedodled .

Još jednom oprosti štosam uvrjedila i tvoga i svoga Boga,
dali ga netko zove Jahve ili Isus toje isto.

Bog
Nek se niko neljuti na boju jermije ova boja ljepa
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Evo malo prouči iove stihove
Biblijski dokaz da je Isus Krist Bog

U Ivanu 10:28 , Isus je rekao: " Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke." Ako Isus Krist nije vječan , kako onda on ima moć da daje " vječni život " ?

Micah 5:02 :" Zato će ih Jahve ostaviti dok ne rodi ona koja ima roditi. Tada će se Ostatak njegove braće vratiti djeci Izraelovoj."
Micah 5:02 kaže da je Isus Krist ", od vječne " , što je upravo ono što Psalam 93:2 i 63:16 Izaija govori o Bogu !

U Ivanu 8:58 , Isus je rekao farizejima : " Zaista, zaista , kažem vam , prije nego je Abraham bio , ja sam . " Pojam " Ja jesam" je točan termin koji Bog koristi u Izlasku 03:14 u odnosu na sebe ! Isus tvrdili da sevječni Bog Biblije .

Provjerite ove reference za sebe . U Mateju 22:42-45 , Isus tvrdi da je" Gospodin " psalma 110:1 . On omogućuje Tomi da mu se obraća kao " Gospodine moj i Bože moj" u Ivanu 20:28 .

On je" Otac vječni " i "Bog silni " iz Izaia 09:06 .

Pismo jasno kaže : Isus Krist je Bog Starog zavjeta .

Isus je tvrdio jednakosti s Bogom

Koliko poznaješ Bogova koji imaju sposobnost da položi svoj život , a potom ga ponovno ? Isus je imao tu moć .

( Ivan: 10.17) " Zbog toga me i ljubi Otac što polažem život svoj da ga opet uzmem."
(Ivan: 10.18):" Nitko mi ga ne oduzima, nego ja ga sam od sebe polažem. Vlast imam položiti ga, vlast imam opet uzeti ga. Tu zapovijed primih od Oca svoga."

Isus je imao moć nad svojim životom i smrti ! Kad je umro, on dragovoljno odustao svojim duhom ( Luka 23,46) .I povika Isus iza glasa: "Oče, u ruke tvoje predajem duh svoj!" To rekavši, izdahnu.

Gospodin Isus Krist je božanstvo . On je došao na ovu zemlju i trpio u ljudskom tijelu .Živio je savršenim Božanskim bezgrešnim životom. Muhamed nije platio za svoje grijehe , jer Muhamed nije bio Bog . Buddha nije platio za svoje grijehe , jer Buddha nije bio Bog . Zato nitko nije ,niti će ikad itko moći ,platiti za svoje grehe , Samo Isus Krist je bezgrešan , jer je samo Isus Krist je Bog . On jedino može spasiti svoju dušu od vječnih vatri pakla .

Prijatelju, mibi svi trebali znat Gospodina Isusa Krista kao svog osobnog Spasitelja .
( Ivan 14:6 )" Isus mu reče: Ja sam put, istina i život : nitko ne dolazi k Ocu , osim po meni . "

Ovako se može u nedodled .

Još jednom oprosti štosam uvrjedila i tvoga i svoga Boga,
dali ga netko zove Jahve ili Isus toje isto.

Bog
Nek se niko neljuti na boju jermije ova boja ljepa
Evo malo prouči iove stihove
Biblijski dokaz da je Isus Krist Bog
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Probaj davati stih po stih u jednom postu.
Ovako je sve nepregledno – a kad ja odgovorim –
Količina za čitanje je NEPREGLEDNA.
Molim te – nemoj preskakati stalno na novo,
A nismo riješili predhodno!

Reci – slažem se – ne slažem se – zato i zato!
Probaj odgovoriti na postavljena pitanja.
--------------------------------------------------------------------------------------

U Ivanu 10:28 , Isus je rekao: " Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke." Ako Isus Krist nije vječan , kako onda on ima moć da daje " vječni život " ?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Isus je vječan OD trenutka svog nastanka,
Kao što su i anđeli vječni,
Kao što će i ljudi biti vječni.
Vječnost ne znači – TAJ je Bog.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Isus je dobio OD Boga Oca Jahe MOĆ da daje Život.

IVAN 3,16
Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
TKO je DAO?
---------------------------------------------
IVAN 12,50
I znam: zapovijed njegova jest život vječni. Što ja dakle zborim, tako zborim kako mi je rekao Otac.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ČIJA je zapovijed – ŽV?
-----------------------------------------------
IVAN 17,2
i da vlašću koju si mu dao nad svakim tijelom dade život vječni svima koje si mu dao.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
TKO je DAO?
---------------------------------------------
Jel ti jasno da je SVE DAO – Bog Otac Jahve?
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Micah 5:02 :" Zato će ih Jahve ostaviti dok ne rodi ona koja ima roditi. Tada će se Ostatak njegove braće vratiti djeci Izraelovoj."
Micah 5:02 kaže da je Isus Krist ", od vječne " , što je upravo ono što Psalam 93:2 i 63:16 Izaija govori o Bogu !
U Ivanu 8:58 , Isus je rekao farizejima : " Zaista, zaista , kažem vam , prije nego je Abraham bio , ja sam . " Pojam " Ja jesam" je točan termin koji Bog koristi u Izlasku 03:14 u odnosu na sebe ! Isus tvrdili da sevječni Bog Biblije .
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus je egzistirao i prije Abrahama.
Zbog toga - ZATO - nije i Bog!

I Lucifer je postojao prije Abrahama.
Da li je ZATO Lucifer = Bog?
----------------------------------------------------------------
Jel ti jasno?
Bog Jahve stvorio je VRIJEME i materiju.
Isus je UNUTAR vječnosti – jer je Materijalan.
Bog Jahve je IZVAN Vremenski.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Provjerite ove reference za sebe . U Mateju 22:42-45 , Isus tvrdi da je" Gospodin " psalma 110:1 . On omogućuje Tomi da mu se obraća kao " Gospodine moj i Bože moj" u Ivanu 20:28 .
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Psalam 110,1Psalam. Davidov. Riječ Jahvina Gospodinu mojemu: "Sjedi mi zdesna dok ne položim dušmane za podnožje tvojim nogama!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
TKO je Jahve?
KOME Jahve daje da Mu sjedne ZDESNA?
----------------------------------------------
Isus je TITULU Gospodin DOBIO OD Boga Oca Jahve!

Djela apostolska 2,36
Pouzdano dakle neka znade sav dom Izraelov da je toga Isusa kojega vi razapeste Bog učinio i Gospodinom i Kristom.
,,,,,,,,,,,,,,,,,
TKO je Isusa uzvisio da bude Gospodin?
Biti Gospodin – ne znači da je TAJ i Bog.
I ljudi su Gospoda!
-------------------------------------------

Toma se ne obraća Isusu sa BOŽE.
Boga nitko nije vidio – Isusa su vidjeli.
ZAŠTO Isusa nadalje NITKO ne zaziva – Bože Isuse! - ?
Zašto nitko ne pada na koljena kada vidi Isusa?
---------------------------------------------------------------
Zato jer nije i neće nikada biti Bog.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
On je" Otac vječni " i "Bog silni " iz Izaia 09:06 .
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Daj mi stih ih NZ gdje je Isus imao TO ime!?
Sam Isus ti kaže da ON – Isus – NIJE Otac.
Teorija TTT kaže Otac NIJE Sin.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Pismo jasno kaže : Isus Krist je Bog Starog zavjeta .
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nemoj molim te takove neistine prepisivati.
Tko sjedi na Božjem prijestolju?
Kako Mu je Ime i Titula?

Tko sjedi Vječno Zdesna Božjeg prijestolja?
Kako Mu je Ime i Titula?

Daj mi taj stih - Isus Krist je Bog Starog zavjeta
-------------------------------------------------------------------------------------
Isus je tvrdio jednakosti s Bogom
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Otac je veći od mene.
Otac je glava Isusu.
Jel to jednakost, ili – se tu misli na nešto drugo?
---------------------------------------------------------------------------------------
Koliko poznaješ Bogova koji imaju sposobnost da položi svoj život , a potom ga ponovno ? Isus je imao tu moć .
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog ne umire – to je osnova!
Bog je DUH – Isus je TIJELO.
Tijelo nije Bog!
TKO je Uskrsnuo Isusa?
Sam se nije uskrsnuo!
-------------------------------------------------------------------------------------
( Ivan: 10.17) " Zbog toga me i ljubi Otac što polažem život svoj da ga opet uzmem."
(Ivan: 10.18):" Nitko mi ga ne oduzima, nego ja ga sam od sebe polažem. Vlast imam položiti ga, vlast imam opet uzeti ga. Tu zapovijed primih od Oca svoga."
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Čitaj molim te pažljivije što daješ.
Nemoj po automatici samo copy-paste.
ČITAJ – Tu zapovijed primih od Oca svoga
Jel ti sada jasno?
---------------------------------------------------------------------------------------
Isus je imao moć nad svojim životom i smrti ! Kad je umro, on dragovoljno odustao svojim duhom ( Luka 23,46) .I povika Isus iza glasa: "Oče, u ruke tvoje predajem duh svoj!" To rekavši, izdahnu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
U ČIJE RUKE?
TKO je OTAC?
Tko je Uskrsnuo Isusa?
------------------------------------------------------------------------
Prijatelju, mibi svi trebali znat Gospodina Isusa Krista kao svog osobnog Spasitelja .
( Ivan 14:6 )" Isus mu reče: Ja sam put, istina i život : nitko ne dolazi k Ocu , osim po meni . "
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Čitaj!
nitko ne dolazi k Ocu
,.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

KOME se mora doći?
Bogu Ocu Jahvi – ILI – Isusu?
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ovako se može u nedodled .
,,.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da, ako ne prihvatiš istinu.
--------------------------------------------------------------------------------------
Još jednom oprosti štosam uvrjedila i tvoga i svoga Boga,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Već ti rekoh – oprošteno od mene.
A ja mogu sada zamoliti i Boga Oca Jahvu – U Isusovo Ime,
Da ti oprosti.
------------------------------------------------------------------------------
dali ga netko zove Jahve ili Isus toje isto.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nije baš tako – TO su DVIJE različite OSOBE.
TO što ti radiš je IZJEDNAČAVANJE
Stvoritelja i stvorenja,
A za to je – vječne toplice – prva nagrada.

2. Solunjanima 1,8
u ognju žarkome i osveti se onima koji
ne poznaju Boga
i
ne pokoravaju se evanđelju Gospodina našega Isusa.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Jel ti jasno da su DVOJICA?
-----------------------------------------------------------------------------
Božji Sin DOBIO je IME OD Boga Oca Jahve.
Isus nije Jahve.
Ime Božjeg Sina - IMALA JE MASA LJUDI U SZ,
i 2 u NZ.

Jel znaš TKO je bio DRUGI Isus u NZ?
------------------------------------------
Ime - JAHVE - ima SAMO JEDAN,
a TAJ je JEDINI BOG.

Isus = OD Jahve Dolazi Spasenje!

OD Koga Dolazi Spasenje?
OD Boga Jedinoga Jahve.
Od Jahve koji je spasio i Isusa- neboga.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Кажем ти, "син Божији" се користи за анђеле у Старом завету, али не за сотону:


Јов, глава 2
1. Опет један дан дођоше синови Божји да стану пред Господом, а дође и сотона међу њих да стане пред Господом.



Он (сотона) се "одродио" од Господа својом побуном, али зато људи могу постати синови Божији својом вером:


Јован, глава 1
12. А који Га примише даде им власт да буду синови Божији, који верују у име Његово,
13. Који се не родише од крви, ни од воље телесне, ни од воље мужевље, него од Бога.


Све то није Син Божији Јединородни. Мислиш да су се фарисеји тек онако згражавали и саблажњавали када је Исус рекао да је Он Син човечији? И да је Син Божији? Ако смо сви синови човечији, зашто су они викали да је богохулиник што то каже за себе? Јер Он управо говори да се Бог појавио као Син човечији. Преводиоци Писма су знали разлику, зато негде стоји велико слово, а негде мало. Ти очигледно не знаш ту разлику, а они од којих си покупио ту науку намерно покушавају да изједначе те појмове, јер су непријатељи Сина Божијег. Лукави, препредени јеретици, богомрзци. Не могу да поднесу славу и величину мога Господа и онда Га непрестано унижавају. Све је то по чињењу тајне безакоња, тајне која одвраћа од Спасења.


Галатима, глава 4
4. А кад се наврши време, посла Бог Сина свог Јединородног, који је рођен од жене и покорен закону,
5. Да искупи оне који су под законом, да примимо посинаштво.
6. И будући да сте синови, посла Бог Духа Сина свог у срца ваша, који виче: Ава Оче!
7. Тако већ ниси роб, него син; а ако си син, и наследник си Божји кроз Исуса Христа.



Дакле, Јединородни - једини Син који је рођен. Ми примамо посинаштво због своје вере, Духом Светим кога ви непрестано одбацујете и унижавате. Зато Га и немате и не знате ништа сем онога што сте покупили из разних култова. У свом срцу немате сведочанство, истину.


Колошанима, глава 1
14. У коме имамо избављење крвљу Његовом и опроштење греха;
15. Који је обличје Бога што се не види, који је рођен пре сваке твари.
16. Јер кроз Њега би саздано све што је на небу и што је на земљи, што се види и што се не види, били престоли или господства или поглаварства, или власти: све се кроза Њ и за Њ сазда.
17. И Он је пре свега, и све је у Њему.


Није рођен као људи што се рађају. Ви земаљски мислите, зато и не схватате. Није рођен од крви и меса,све док не постаде тело, тј. када се Реч Божија оваплотила. Тада је рођен као Син човечији - савршен Човек, нови Адам. Шта се и трудим уопште...
 
Natrag
Top