Da Vam se ponudi prilika da radite u inostranstvu, da li bi napustili Srbiju?

Da Vam se ponudi prilika da radite u inostranstvu, da li bi napustili Sbiju?

  • Da

    Votes: 153 64,8%
  • Ne

    Votes: 47 19,9%
  • Ne znam

    Votes: 36 15,3%

  • Total voters
    236
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
jedno veliko DA i nikad se vise nebi ni vratio u ovu bednu drzavu cak bi se odreko i drzaljvanstva i zaboravio bi da pricam srpski kad vidim u kakvoj drzavi zivimo sramota me sto se vodim kao srbin a posebno ja koji sam bio u vrhu jedne stranke pa sam video neke stvari koje 99% gradjana neznaju da se desavaju tek me je tad jos vise sramota sto sam srbin

Da li je moguce da ti ne mozes da odes iz ove "bedne" i "jadne "zemlje?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.709
Udovac sam,imam četvoro dece,tako da bi to za njih,barem,bila ogromna promena,inače da sam "samac",BIH,sigurno.

Sestra i zet mi Žive i Rade u Španiju,Ibiza,bili smo prošle godine kod njih dva meseca,na odmor,gde ćeš lepše,i kad sam ih,klince,onako,neobavezno pitao da pređemo da živimo tamo, ma kakvi......NOVI BEOGRAD je NOVI BEOGRAD,kako kaže najmlađi.,a i nemaju sneg....;);)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
28.04.2009
Poruka
18.127
Imam roditelja u kelnu s kojim doduše vrlo slabo komuniciram :), imao sam priliku da odem i bio nekada davno ali Srbija je samo jedna.
A ko misli da tamo cvetaju ruže veoma se vara. Ok jesu plate mnogo veće nego kod nas, ali su i troškovi života puno puta veći nego ovde.
Ja sam za ostanak u srbiji sve dok budem bio u mogućnosti da prehranim moju porodicu.
Tamo se zna preko nedelje posao, dodješ kući da si toliko umoran da moraš da legneš da spavaš, ustaješ i ideš na posao !!
A ovde ...
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Imam roditelja u kelnu s kojim doduše vrlo slabo komuniciram :), imao sam priliku da odem i bio nekada davno ali Srbija je samo jedna.
A ko misli da tamo cvetaju ruže veoma se vara. Ok jesu plate mnogo veće nego kod nas, ali su i troškovi života puno puta veći nego ovde.
Ja sam za ostanak u srbiji sve dok budem bio u mogućnosti da prehranim moju porodicu.
Tamo se zna preko nedelje posao, dodješ kući da si toliko umoran da moraš da legneš da spavaš, ustaješ i ideš na posao !!
A ovde ...


Istina. Troskovi su astronomski. Bar nama. A i u Köln sigurno ;)
Npr. voda je paprena. 1000€ dodatno placamo racun godisnje, pored mesecnog iznosa. Drzava na sve nacine pokusava izvuci sto vise, kroz poreze i raznorazna osiguranja, koja su obavezna. Telefoni..ma uzas. Davanje otkaza za ugovor je, prosto, nemoguca misija. Sve je to realno. Ali takodje i to, da je na strani, mnogo lakse naci posao i zaraditi taj novac. Uvek imas izbora. U Srbiji situacija bas i nije takva. Ja bih najvise volela da se vratimo kuci. Ali, od cega tamo ziveti i obezbediti sebi egzistenciju. Svako drugo preduzece je u strajku...
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
49
ma super je ovde u srbiji za onog ko radi u državnoj firmi ili administraciji

a oni koji rade kod privatnika isto radno vreme ko na zapadu za 15000 din. mesečno pa još ni to ne dobije
kad bi svi ovi koji hvale našu srbiju u ovom postu priznali gde rade i otvorili karte bilo bi nam sve jasno

niko nije lud da voli zapad pa ni ja ali najžalosnije ješto ovde nema posla ili ako ga ima nema plate
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
pa ovde u srbiji mozes lepo ziveti. otvoris firmu i onda krades koliko mozes, a kad te uhvate, onda malo podelis sa njima i opet nanovo dok ne postanes pravi biznismen ... to je srbija. u ovoj zemlji nemozes samo na posten nacin da zaradis pare i obezbedis sebi egzistenkciju samo na mesec dana. zato se i javljaju svi ovi problemi oko strajkova i zato necemo nikad u evropu.
nije ni tamo preko grane sve tako sjajno i bajno , ali makar znate da imate neku ( kakvu takvu ) zastitu i pravo.
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
ma super je ovde u srbiji za onog ko radi u državnoj firmi ili administraciji

a oni koji rade kod privatnika isto radno vreme ko na zapadu za 15000 din. mesečno pa još ni to ne dobije
kad bi svi ovi koji hvale našu srbiju u ovom postu priznali gde rade i otvorili karte bilo bi nam sve jasno

niko nije lud da voli zapad pa ni ja ali najžalosnije ješto ovde nema posla ili ako ga ima nema plate

Apsolutno se slazem,ja kad ne bih morao ne bih nikad napustio rodni grad,znaci ne bi ziveo ni u jednom drugom gradu u Srbiji,tu sam rodjen,zivim vec 20 godina u istoj kuci,ne moze covek tek tako tako da ode,ali kad pricamo o nekim drugim stvarima,pogledajte samo koja je razlika izmedju Beograda i Vojvodine i juga Srbije,ima li negde vise ljudi bez posla nego na jugu nase zemlje ili onih koji rade za 10000 do 15000 hiljada,da se ne lazemo,pa moja keva radi za 14000,a u vreme kad je isla u srednju Trgovacku skolu trebao ti je odlican uspeh da bi je upisao...
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
49
o tome i ja govorim apsolutno se slažem ja nisam otišao niti oću al mom detetu savetujem ako se ukaže prilika da ode jel ovde nažalost posla nema (sever vojvodine)
 
Natrag
Top