Da svi budu jedno!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Pesma koja govori upravo o ovoj temi:

We All Are The One(Svi smo mi jedno)


Tekst pesme:

Listen can I have your ear
Everybody gather near
Can I ask a question now
Can somebody tell me how
How we got so separated
How we got so torn apart
When did we become divided
Tell me now, how did it start

Some are episcopalian, church of God, lutheran, cogc, presbyterian,
Gospel, and the ccn, baptist and methodist, oneness and the trinity

When will we remember we are free..

And we all are one
We all are one my brothers
And we all are one
And we all are one my sisters
And we all are one
And we all are one together
One in the Lord
And we all are one my brother
And we all are one
And we all are one my sister
And we all are one
And we all are one

Can we learn to love , (yes), without prejudice, (yes)
Can we learn to live, (yes), with togetherness
Are we one united, (yes we are), are we undivided, (we are),
Are we past the past, (yes we are), are we free at last, (yeaaaa...)

Lead -
Tell me can you hear the sound
Divided walls are falling down
Loving god and loving man
Holding up each others hand
Differences are tolerated
Starting bonds of unity
Showing all the world we are free

Lead & chorus -
And we all are one (3x)
One in the lord (repeat often as like)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Без обзира на наша догматска трвења, сигуран сам да бисмо сви притрчали у помоћ некоме коме је то потребно. Верујем да би наша вера била у пракси видљива без "дресова". Тада се заиста не виде разлике. Само исправно и здраво срце.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Без обзира на наша догматска трвења, сигуран сам да бисмо сви притрчали у помоћ некоме коме је то потребно. Верујем да би наша вера била у пракси видљива без "дресова". Тада се заиста не виде разлике. Само исправно и здраво срце.

Tacno i ja sam siguran u to. Ja bi pritekao u pomoc svakom..
Zato se i pitam, cemu sva ova dogmatska trvenja medju nama?
Cinjenica je da ne shvata svaki covek Boga na isti nacin, pa cak i u istoj crkvi razliciti ljudi imaju razlicita misljenja.
Nemoguce je pronaci dva coveka koji isto misle..
A biblija jasno kaze: ''niko ne moze Isusa Gospodom nazvati osim Duhom Svetim''.
''Videsmo jednog gde tvojim imenom izgoni demone i branismo mu jer ne ide za nama, NE BRANITE MU.. NIJE PROTIV VAS..''
To je srz evandjelja, sluzba Isusu, dobra dela, obratiti svet na cistotu, mir, ljubav i jedinstvo.. To je poruka evandjelja, a ne dogma koja nas razdvaja..

Buduci da svi priznajemo naseg Gospoda Isusa Hrista i da ga svi volimo, ne bi smele da postoje podele medju nama.
Postoje ''slabi u veri'' i ''jaki'' , a mi koji smo jaki treba da nosimo ''slabosti slabijih''.
Medjutim zbog ciste ljudske sujete pojedini ljudi tokom istorije razdvojili su crkvu i stvorili sekte, neki iz dobre namere, ali opet sa pogresnim rezultatom.
U crkvi se ostaje, pa makar i cela bila iskvarena, a ti koji si cist treba da poneses slabosti onih koji su skrenuli i da ih povedes ispravnim putem. Martin Luter bese dobar covek s dobrim namerama, ali je pogresio sto se odvojio od crkve, opet iz svoje sujete..

Pa kazite, zar ne bi bilo lepo kada bi smo se svi slagali?
I kada bi svu energiju koju trosimo jedni protiv drugih usmerili na obracenje sveta?
Pa pogledajte u kakvom smo okruzenju, nemoral i nasilje svuda, a mi se bavimo sobom. Cemu to?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Видели смо пример и да су се апостоли раздвојили због неслагања, али то не значи да су почели да мрзе један другог. Таман посла. Свако да буде уверен у своју мисао, али не ван Писма, већ у духу Писма (речи Божије). Ако и има неслагања по неким питањима, а имамо заједничке основе хришћанске вере и чинимо праведно, онда "ситна" неслагања или расправе су мало битне, а могу да дају погрешну слику да смо у мржњи. Верујем да то није случај.


36. А после неколико дана рече Павле Варнави: Хајде да се вратимо и да обиђемо браћу по свим градовима по којима проповедасмо реч Господњу како живе.
37. А Варнава хтеде да узму са собом Јована прозваног Марка.
38. Павле пак говораше: Оног који нас је одустао у Памфилији и није ишао с нама на дело на које смо били одређени, да не узимамо са собом.
39. Тако постаде распра да се они раздвојише, и Варнава узевши Марка отплови у Кипар.
40. А Павле избравши Силу изиђе предан благодати Божјој од браће.
41. И пролажаше кроз Сирију и Киликију утврђујући цркве. (Дела 15)


Што се тиче Лутера, он није хтео да се одвоји од католичке цркве, већ да Библија постане доступна свакоме, и најобичнијем сиромаху. Хтео је и да се престане са продавањем реликвија и "улазница за Рај", куповину излазне карте из Чистилишта и осталих економских превара које су злоупотребљаване за материјалну добит. Намере су му биле часне и искрене. Свако ко може Лутера да сатанизује, тај не познаје прилике тог времена и не сагледава најбоље ствари. Он је био искрени католик, а противник злоупотреба обичних, сујеверних, нешколованих и уплашених људи. Куповина Спасења? Има ли то смисла?

 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
JEDNO – OTAC I SIN

----------------------------------------------------
Teoretičari TTT sa stihom – JEDNO -
dokazuju da je SIN Isus = OTAC Bog Jahve.
-----------------------------------------------------------

Time sami sebi rade kontradikciju.
JER – osnova TROJSTVA kaže:
Otac NIJE Sin – Sin NIJE Otac!
----------------------------------------------------------------

IVAN 10,30

Ja i Otac jedno smo.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Nikad ne čitaj samo jedan stih. Čitaj cijelu glavu. Čitaj cijelu Bibliju.

Na primjer – pročitaj stih prije:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

IVAN 10,29

Otac moj, koji mi ih dade, veći je od svih i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Očeve.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bog Otac Jedini Jahve je veći Od svih i od Sina.

Veći od Svih! – a stih – IVAN 10,30 kaže – jedno smo.

Kontradikcija? Ne! Čitaj i ostale stihove sa istom tematikom.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 17,11

Ja više nisam u svijetu, no oni su u svijetu, a ja idem k tebi. Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu koje si mi dao: da budu jedno kao i mi.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bog Otac Jahve je Isusu Svet.

Isus moli svoga Boga da sačuva Vjerne,

da Vjerni LJUDI budu – Jedno – sa Bogom, kao što je Isus – Jedno - sa Bogom.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ako tvrdiš da je

IVAN 10,30 Ja i Otac jedno smo. - dokaz da je Isus = Bog,

dolaziš u kontradikciju, jer stih IVAN 17,11

kaže da su i ljudi – Jedno – sa Bogom.

Znači – po tvom nauku – ljudi su Bogovi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 17,21

da svi budu jedno kao što ti, Oče, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Isus moli svoga Boga da sačuva Vjerne LJUDE,

da Vjerni LJUDI budu – Jedno – sa Bogom, kao što je Isus – Jedno - sa Bogom.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ako tvrdiš da je

IVAN 10,30 Ja i Otac jedno smo. - dokaz da je Isus = Bog,

dolaziš u kontradikciju, jer stih IVAN 17,21

kaže da su i ljudi – Jedno – sa Bogom.

Znači – po tvom nauku – ljudi su Bogovi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

IVAN 17,22

I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jedno -

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Isus moli svoga Boga da sačuva Vjerne LJUDE,

da Vjerni LJUDI budu – Jedno – sa Bogom, kao što je Isus – Jedno - sa Bogom.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Ako tvrdiš da je

IVAN 10,30 Ja i Otac jedno smo. - dokaz da je Isus = Bog,

dolaziš u kontradikciju, jer stih IVAN 17,22

kaže da su i ljudi – Jedno – sa Bogom.

Znači – po tvom nauku – ljudi su Bogovi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Veoma jasno i jednostavno da se vidi da takve osobe koje veruju u trojstvo da su mnogobosci!
Pravi Bog je jedan,svi ostali su lazni.
Jedino su Mojsije i Isus dobili tu titulu na odredjeno vreme i niko vise!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pišite o temi i ne spamujte! Tema je: Da svi budu jedno. O mnogoboštvu i Svetom Trojstvu, postoje posebne tgeme.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Poenta je los shvatanje prevoda.
Ispravan prevod je da svi budu u Jedinstvu.
e sad,nazalost sotona zeli da ljudi budu u zabludi,razdeljeni i nejedinstvu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Poenta je los shvatanje prevoda.
Ispravan prevod je da svi budu u Jedinstvu.
e sad,nazalost sotona zeli da ljudi budu u zabludi,razdeljeni i nejedinstvu.

Dobro si pronikao u njegov plan i vidis kako nas Hriscane razdeli jedne protiv drugih..
''Zavadi pa vladaj'', to je njegov moto.
Zato mi treba da se slozimo medjusobno i borimo protiv sotone, a ne da napadamo jedni druge, nismo mi sami sebi neprijatelji, vec je djavo nas neprijatelj protiv koga treba da se ujedinimo i borimo, ali ovde vidimo njegove spletke na delu...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pogledajte zanimljivi video koji razotkriva teznju Rimokqatolicizma za stvaranjem organskog jedinstva svih crkava zanemarivanjem jedinstva u istini.

 
Natrag
Top