"Da me mimoiđe čaša ova". Šta to znači?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Covek se ne radja gresan, kao sto ti mislis da su nam misli kvarne od rodjenja. Covek se radja cist i nevin, tj. njegova dusa je cista

Daleko od toga. To je vera nehrišanskih religija. Čovek se na žalost rađa sa sklonošću ka grehu, a sama sklonost jeste greh.

Ti kazes da je to dete zasluzilo smrt samim rodjenjem??? Pa zasto bi zasluzilo ako nije krivo?

Evo prosto. Posledica greha je smrt. Jel tako? A znamo da deca su smrtna i umiru. Ako umiru, znači da imaju greh. Ako ne bi imali greha, ne bi umirali. Možda nam je to čudno, možda mi mislimo drugačije, ali naše misli nisu relevantne i naše poimanje pravde. Relevantno je ono što kaže Pismo a to je da je plata za greh smrt. Bebe umiru, deca umiru, što znači da je to po 'zasluzi'. Zasluga je to što imaju greh, tj. što im je već uračunat.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Daleko od toga. To je vera nehrišanskih religija. Čovek se na žalost rađa sa sklonošću ka grehu, a sama sklonost jeste greh.

Ne! To nigde u bibliji ne pise!

Covek se samo radja sa oslabljenim palim telom koje ga vuce na greh! To je ono sto pise, i to je njegovo nasledje, to se naziva "gresnost". To je ta sklonost ka grehu. A vi taj termin pogresno tumacite i kazete da on oznacava i "zlu dusu"!

Covek se ne radja zao i pokvaren, to nigde u bibliji ne pise! Njegova dusa je cista pri rodjenju!

A ako pise suprotno, da mu je dusa prljava i da su mu misli zle cim se rodi, ti mi nadji gde to pise? Toga nema nige!

Evo prosto. Posledica greha je smrt. Jel tako? A znamo da deca su smrtna i umiru. Ako umiru, znači da imaju greh

Ne! Netacno!

Ona umiru samo zato sto su nasledila oslabljeno i propadljivo telo! A ne zbog induvidualnog greha koje su pocinila! Deca jos nisu ucinila ni dobro ni zlo, pa ne mogu biti kriva!

djavo je zao, pa ne umire. Kako on onda zivi a gresan je? Znaci, samo umiranje nema veze sa tim da li je neko gresnik!

Mi umiremo zbog "pale prirode", a taj termin se pogresno tumaci, kao da ukljucuje da je i nasa dusa automatski zla pri rodjenju, i da nosis teret Adamove krivice. To nije tacno!

Krivica je induvidualna, i stice se tokom zivota. A nastaje tako sto te palo telo (oslabljeno telo) vuce i mami, jer telo zahteva zadovoljenje. Telo zudi, a tvoja dusa se suproti, jer uglavnom zna da su to neispravne zelje, o tome je pisao i Pavle, pa ne citas.. To je borba izmedju duha i tela! Ne cinis ono sto hoces nego ono sto neces to cinis..

A kada bi vladao savrseni sklad izmedju duse i tela, kada bi duh ziveo u savrsenom telu, tada ga ne bi vukle neispravne zelje..

Dakle, mi patimo zbog nesklada duse i tela, jer je nase telo je nesavrseno i propadljivo..

A to je ono sto se naziva "palom prirodom" i cesto se ne razume pravilno, pa se u to ukljucuje i neka "zla dusa". Kao da to ide jedno s drugim.

kaže Pismo a to je da je plata za greh smrt.

Jeste, ali plata za induvidualni greh, a ne da ti placas krivicu drugoga, krivicu svog praoca!

Nigde u bibliji ne pise da mi nosimo Adamovu krivicu i da cemo zbog toga umreti!

Mi umiremo zbog nasledja, jer smo nasledili propadljivo telo. A odgovaramo samo za svoje licne grehe!

Znaci, od "pale prirode" do "zle duse" i nije toliko dalek put kada pogresno tumacis!

Ti pogresno tvrdis da su deca kriva pri rodjenju za neki Adamov greh i da zato trebaju da umru? Tvrdis da im je dusa prljava i zla od rodjenja. To nigde u bibliji ne pise!

znači da je to po 'zasluzi'.

Nije po zasluzi vec po nasledju, zato jer je Bog prokleo Adama a on je posle imao decu. Deca ne mogu naslediti savrseno telo ako im otac nije imao. Dakle to je telesno nasledje. A ne mozes ti naslediti tudju krivicu. Bog je coveka stvorio dobrim. Dusa pri rodjenju nije prljava, iako se nalazi u propadljivom telu!

I sama priroda je podlozena propadljovosti, pa jel ona gresna? Sta su Bogu krive zivotinje, i zasto one umiru? Jesu li i one zgresile, da li nose greh Adamov?

Pises besmislice, nigde u bibliji ne pise da se covek radja zao! Apsolutno nigde!

Zasluga je to što imaju greh, tj. štoim je uračunat.

Gde pise da ti je uracunat Adamov greh? Ne pisi besmislice, to nigde u bibliji ne pise!

Ti ne razumes ni sta je greh, ni kako nastaje. Vec taj termin koristis pausalno, a ne znas ni sta njime opisujes. Kazes da nasledjujes tudju krivicu, sta vi pisete to je strasno! Ucite da vam je dusa prljava od rodjenja, da nasledjujete zlu dusu, i da su deca pri rodjenju automatski zla..

Ma gde to pise u bibliji? Gde pise: "deca su zla od rodjenja"???
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Ne! Netacno!

Ona umiru samo zato sto su nasledila oslabljeno i propadljivo telo! A ne zbog induvidualnog greha koje su pocinila!

Plata za greh je smrt kao što i piše. A ne umiru zbog svog pojedinačnog greha već zbog sklonosti. A ta sklonost je posledica pada naših praroditelja.

Covek se ne radja zao i pokvaren, to nigde u bibliji ne pise! Njegova dusa je cista pri rodjenju!

Kažem ti Mire, to je nehrišćansko tj. pagansko verovanje.

Jeste, ali plata za induvidualni greh

Pošto sam priznaješ da deca nemaju individulan greh, i upravu si, ipak umiru. Dakle, smrt je isključivo posledica greha. Ne njihovog individulanog, naravno.

Ti pogresno tvrdis da su deca kriva pri rodjenju za neki Adamov greh i da zato trebaju da umuru?

Ne 'da treba' već zaista i umiru. To je sve plata za greh.

Nije po zasluzi vec po nasledju, zato sto je Bog prokleo Adama a on je posle imao decu.

Pa to je u skladu sa ovim gore. Prokletstvo Adamovo je na njegovu decu i sve nas. Ali ne može neko biti proklet ako nije grešan. Greh je i prokletstvo. To jasno govori da je greh njima uračunat.

Ma gde to pise u bibliji? Gde pise: "deca su zla od rodjenja"???

Plata za greh je smrt a deca umiru. Poveži stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Plata za greh je smrt kao što i piše. A ne umiru zbog svog pojedinačnog greha već zbog sklonosti. A ta sklonost je posledica pada naših praroditelja.

Stihove daj.. Gde pise da nasledjujes Adamovu krivicu??? Gde to pise?

Drugo je umiranje, umires zato sto si nasledio Adamovu prirodu, a ne zato sto si nasledio njegovu krivicu!

Kada govoris o "sklonosti", to nije nista drugo nego palo telo koje te vuce i mami. Znaci ti pricas o "sklonosti" a ne znas ni sta je to, to je posledica "palog tela", jer te telo vuce i mami, a to se naziva "pala priroda". Ali pala priroda ne ukljucuje i "zlu dusu", to nigde ne pise! Dusa je odvojena od tela, nju je Bog udahnuo u mrtvo telo..

Kažem ti Mire, to je nehrišćansko tj. pagansko verovanje.

Mozes ti da kazes sta god hoces ako nemas stihove. Navedi mi gde pise da se covek radja sa "zlom dusom"???

Ja to nigde nisam procitao! Ja sam citao da se radja sa "palim telom" , a dusa nije isto sto i telo! Telo je samo kontejner u kojem se nalazi dusa, jer je Bog udahnuo dusu.

I kada kazes da nasledjujes "krivicu Adamovu" nemas za to stihove. Cela ta teologija je suplja..

Pošto sam priznaješ da deca nemaju individulan greh, i upravu si, ipak umiru. Dakle, smrt je isključivo posledica greha. Ne njihovog individulanog, naravno.

Ne lupaj, i djavo nosi krivicu pa ne umire! Umiranje nema veze sa krivicom! Ne mozes ti reci da deca umiru zbog krivice! Ona umiru zbog nasledstva, jer su nasledila propadljovo telo.

Sta pises ti? Jel vidis da to veze nema s biblijom?

Ne 'da treba' već zaista i umiru. To je sve plata za greh.

Pa djavo ne umire, on zivi iako je gresan, zato ne mozes umiranje vezati za krivicu. To sto mi umiremo nema veze sa krivicom nekog Adama, ne pisi besmislice. Nigde u bibliji ne pise da umiremo zbog krivice nekog drugog, bec da umiremo iako nismo sagresili slicnom krivicom kao Adam, to je rekao Pavle, da iako nismo krivi opet umiremo, zbog nasledja. Ti nisi citao.

Pa to je u skladu sa ovim gore. Prokletstvo Adamovo je na njegovu decu i sve nas. Ali ne može neko biti proklet ako nije grešan. Greh je i prokletstvo. To jasno govori da je greh njima uračunat

Ne pisi besmislice, nego daj stihove. Gde si ti procitao da si nasledio KRIVICU ADAMOVU???

I gde si ti procitao da se LJUDI RADJAJU ZLI???

Plata za greh je smrt a deca umiru. Poveži stvari.

Povezao sam, i djavo gresi od pocetka pa ne umire. Plata za greh je smrt, ali sama smrt ne mora doci kao posledica krivice! Vidis to po tome sto je Isus umro iako nije kriv, zato ne pisi gluposti, vec daj stihove..

Dokazi mi stihovima da si ti NASLEDIO ADAMOVU KRIVICU? A zatim mi pokazi gde pise da se LJUDI RADJAJU ZLI!?

Cela ta prica o urodjenoj gresnosti je suplja ko saksija, to nije biblijska nauka!

Covek se uopste ne radja zao i gresan, kao da je automatski kriv, on se radja sa palim oslabljenim telom koje ga vuce i mami, i on postaje gresan tokom zivota, i odgovara za te induvidualne grehe..

Pokazi mi da nisam u pravu?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Jos nesto cu ti reci, u bibliji pise: "Svi su SAGRESILI i izgubili su slavu Bozju".... Ne mogu "sagresiti" ako su pretohodno vec bili gresni! Znaci da nisu bili, i zato nisi u pravu da se covek radja gresan. On postaje gresan!

Opet na drugom mestu pise: "Svi se ukloniše i zajedno NEVALJALI POSTAŠE" - ne mozes "postati nevaljao" ako si pre toga vec bio takav!

Sve je u futuru, oni su
POSTALI GRESNI!

Teologija vam je suplja ko saksija! Ucite neku "urodjenu gresnost", krivite ljude za Adamov greh! Gde to pise?

Evo, navedi mi stihove, ako ih nadjes ja cu priznati da sam pogresio..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Moram da se ispravim, nije tacno sto sam napisao u prethodna 2-3 posta. Dugujem ti izvinjenje Jovane. Ne znam sta mi je, poceo sam da lupam gluposti, iako znam sta pise.. A to je valjda dokaz da ne treba puno filozofirati. Izvini otisao sam u ofsajd, nenamerno, kao da ne znam sta pise, sve sam te stihove zanemario :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Nema problema Mire. Ja te razumem. I ja sam ovo odbijao da prihvatim, nekako mi nije bilo 'pravedno' jer sam sve posmatrao u koordinatama našeg poimanja ekvivalenta. I onda sam van konteksta Pisma, pokušavao da razumem da mi samo za svoj lični greh stradamo i umiremo. Ali, jednostavni tekstovi Pisma su me polako vodili ka zaključku da mi imamo mnogo veći problem unutar nas od samo formalnog ispoljavanja greha. To je ono što Pismo i kaže da u nama nema ničega pravednog i dobrog. To ne zavisi od našeg prvog sagrešenja u životu (formalnog) već Biblija ukazuje na pokvarenost duha koju čovek ima po sebi. Naravno, imamo zdrav razum i savest, ali on nam služi da izaberemo ono što je dobro i da ne postupamo po našim stremljenjima koja su prirodno zla. Ali naša stremljenja jesu prirodno zla. E to je ono što je greh po sebi.

U svakom slučaju, razumem te Mire, jer sam i sam imao otpor prema ovom razumevanju. Neka nas Gospod vodi u pravom razumevanju onoga što nam je otkriveno. Neka je Bogu slava.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Moram da se ispravim, nije tacno sto sam napisao u prethodna 2-3 posta. Dugujem ti izvinjenje Jovane. Ne znam sta mi je, poceo sam da lupam gluposti, iako znam sta pise.. A to je valjda dokaz da ne treba puno filozofirati. Izvini otisao sam u ofsajd, nenamerno, kao da ne znam sta pise, sve sam te stihove zanemario :)

!?!?!?

To je ono što Pismo i kaže da u nama nema ničega pravednog i dobrog.

!?!?!? o_O !?!?!?

A gdje to Pismo kaže da u čovjeku nema ničega pravednog i dobrog. Gdje, citat?
 
Natrag
Top