"Da me mimoiđe čaša ova". Šta to znači?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
jer ona uci da je imao palo telo i da ga je ono vuklo na greh kao i sve nas.

Po tvojoj besmislenoj logici onda Isus nije ni pobijedio na krstu. Naravno da je imao oslabljeno tijelo sklono ka grijehu, što je upravo dokaz da i mi možemo da ispunimo Zakon.
Dakako, on nije poklekao i nije sagresio, cime je dokazao da svi mozemo pobediti kao i on sto je pobedio.

Da ali je nama potreban spasitelj, a Isusu nije bio. Pa ko tvrdi drugačije. Upravo si ti tvrdio da mi ne možemo da pobijedimo.

Pala ljudska priroda sama po sebi nije gresna,

Pa zato jeste pala jer je grešna, svako ko se rodio je grešnik, odmah , čim se začeo.
ona je samo "slaba" i "sklona grehu",

Da je samo onda ljudi ne bi umirali.

sto znaci da je Isus ostao cist jer nije poklekao!

A ko je rekao da jeste?

Ne znaci da ako si rodjen s palim telom ti si automatski gresnik, to je budalastina!
Zeznuo te David sa stihom da je začet u grijehu. Znači odmah je postao grešnik.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Radi se o duhovnom a ne fizičkom aspektu, na koji ti insistiraš. Isusu fizička patnja ne može pomutiti odnos sa Ocem. A ima nešto što Isusu može stvriti nelagodu, jedina stvar. Seti si šta je Isus na krstu zavapio. Je li se žalio na fizički bol ili je u pitanju duhovna borba?

Znam ja na što ti ciljaš, ali to na što ciljaš upravo opovrgava tvoju tezu. Naime, kad bi bilo točno ono što ti tvrdiš - 'da je Isus s radošću išao na križ' - onda Isus na križu ne bi zavapio ovo na što ti ciljaš - "Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?" - nego bi s radošću uskliknuo - Bože moj, Bože moj, hvala ti što si mi ovu radost priuštio!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Naime, kad bi bilo točno ono što ti tvrdiš - 'da je Isus s radošću išao na križ' - onda Isus na križu ne bi zavapio ovo na što ti ciljaš - "Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?"

Opet ću ponoviti, Isus nema nikakav problem sa ispunjavanjem volje Božije i za odlaskom na krst, za muke i fizičke patnje. On sam je kazao da to čini dragovoljno. Fizičke patnje Isusu nisu problem.

Kada smo kod vapaja Isusovog: "Oče moj, zašto si me ostavio", Isusu to stvara patnju. Ali šta znači ovaj vapaj? Šta znači da je Isus 'ostavljen' od Oca? To je duhovni osećaj razdvojenosti od Oca koji je osetio a koji ga je užasavao. A sada možemo preći najkonkretnije. Šta je to 'razdvojilo' Isusa i Oca? Šta kaže Gospod, šta je to što nas razdvaja od Boga?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Dakle, zašto je Isus zavapio - "Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?"

"Gle nije okrečala ruka Gospodnja da ne može spasiti, niti je otežalo uho njegovo da ne može čuti. Nego bezakonja vaša rastaviše vas sa Bogom vašim, i gresi vaši zakloniše lice njegovo od vas, da ne čuje", Isaija 59,1.2

Dakle, šta je zaklonilo lice Božije od Hrista a što je Njega bacilo u agoniju sada na krstu ali i u traženju da 'izbegne čašu' ?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Do sada si tvrdio da je Isus s radošću iščekivao razapinjanje i križ. Što ti sada bi?

Ni to nije tačno, već sam tvrdio da Isusu nije agoniju činilo to što ide na krst. Samo to rekoh.

Sada hoću da utvrdimo šta mu je činilo agoniju. Šta misliš na osnovu onoga što sam u prethodnom postu pomenuo? Šta kaže Isaija 59,1,2.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Najprije tvrdiš ovo - tvrdnja broj 1:

A šta je to što je Isusa tištilo? Hajde da postavim pitanje ovako, da bih pomogao. Isusa je tištilo nešto što nikada do tada nije osetio, nešto sa čime se nikada nije susreo. Šta misliš šta je to?

A zatim ustvrdiš ovako - tvrdnja broj 2:

"Gle nije okrečala ruka Gospodnja da ne može spasiti, niti je otežalo uho njegovo da ne može čuti. Nego bezakonja vaša rastaviše vas sa Bogom vašim, i gresi vaši zakloniše lice njegovo od vas, da ne čuje", Isaija 59,1.2

Dakle, šta je zaklonilo lice Božije od Hrista a što je Njega bacilo u agoniju sada na krstu ali i u traženju da 'izbegne čašu' ?

Pogledaj kako sam sebe opovrgavaš i smiješnim praviš. Najprije tvrdiš da je Isusa u Gecemanskom vrtu ‘bacilo u agoniju’ nešto sa čime se Isus prije toga nije nikada susreo, a u tvrdnji broj 2 ustvrdiš kako su to bili ljudski grijesi. Čovječe, besmislice pišeš, pa nije se Isus s ljudskim grijesima prvi put susreo u Gecemanskom vrtu nakon Posljednje (pashalne) večere sa svojim apostolima!?!? Zaista besmisleno.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Najprije tvrdiš da je Isusa u Gecemanskom vrtu ‘bacilo u agoniju’ nešto sa čime se Isus prije toga nije nikada susreo

Da.

a u tvrdnji broj 2 ustvrdiš kako su to bili ljudski grijesi.

U obe tvrdnje to je ono na šta ukazujem.

Čovječe, besmislice pišeš, pa nije se Isus s ljudskim grijesima prvi put susreo u Gecemanskom vrtu nakon Posljednje (pashalne) večere sa svojim apostolima!?!?

Znaš li šta znači to 'susreo' se sa ljudskim gresima, tada prvi put. Šta misliš?
 
Natrag
Top