Da li Zivotinje imaju isti duh kao i ljudi?

Da li i zivotinje imaju isti duh kao i ljudi?

  • Nemaju,to je glupost.Ljudi su iznad zivotinja.

    Votes: 0 0,0%
  • Imaju,ali ne smem da priznam zbog straha od popa

    Votes: 0 0,0%
  • Naravno,da imaju.pise u propovedniki3:19

    Votes: 6 100,0%

  • Total voters
    6
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pitanje je zasto postavljaju pitanja koja nisu za ovu temu na koja traze odgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Adrian.

Kontradiktoran si, jer prvo tvrdis da starozavetni zakon ne vazi vise za Hriscane, a potom pravdas neke obicaje u tradicionalnim crkvama i kayes da su se oni praktikovali u starom zavetu u Svetinji..a osudžuješ one koji poštuju Subotu onako kako zapoveda biblija.

Ja ostajem pri svom - da su ucenja i obicaji koji se danas praktikuju u tradicionnalnim crkvama preneseni iz mnogoboštva, odnosno da su ti mnogobožački običaji samo obučeni u novo ruho - Hrišćansko.


Не буди лицемеран. Ја сам навео пример богослужења у Храму и како се то чинило у Старом завету. Ти све хришћанско називаш сатанистичким, многобожачким и паганским. Све ти је мрско, гадно и одбојно. Ето шта си научио у тој секти. То и јесте циљ њеног оснивања. У твом случају - мисија успела.

Рухо које ви носите је споља само хришћанско, да се тако учини људима. А у вама је дух фарисејски, јеретички. Споља сте чистунци, а срце и истину заваравате.

А то што ви и Јеховини сведоци говорите да вам је дух исти као код говеда, само могу да се сложим. Петар неразумне животиње пореди са неразумним људима, то је тај дух неразумни. Нека вам је по вашој науци. Од сада када тврдите да вам је дух као код стоке, ја ћу се слагати са вама. Мој дух није говеђи, а ви како вам воља.

Пошто тако злоупотребљавате Проповедника, вадећи само једну реченицу, доводите и остале списе у проблем (за вас). Јер и Исаија на почетку говори о Вечном Оцу, Кнезу мира, а тек у другом делу пророкује о Његовом страдању и Жртви. Не можете ВАДИТИ ИЗ КОНТЕКСТА. Ти то пишеш годинама, а увек дискредитујеш самога себе.

Лако је рећи:


propovednik 3:19
Jer šta biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni,
i svi imaju isti duh;
i čovek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.
Kojom filozofijom covek ovo moze promeniti???

Zaokret, Saturday at 1:25 AM Report
#62 Like Reply
tripo 41 likes this.

...без целе проповеди, без разумног посматрања целог мисаоног дела. Цела проповед је контекст, нема подела. Соломон говори као неразумни људи, а тек на крају одговара себи. Као Господ што рече, говорећи у првом лицу (али као неко други, као безбожник):

19. И казаћу души својој: Душо! Имаш много имање на много година; почивај, једи, пиј, весели се.

Господ говори као неразуман човек? Не, Он казује по речима тог неразумног. Већ у следећој реченици Он одговара, не себи већ безумнику који тако говори. То је радио и Соломон, ова Христова реч је потпуно исто што и Соломонова проповед. Као да сами са собом говоре (и Соломон и Господ).

20. А Бог њему рече: Безумниче! Ову ноћ узеће душу твоју од тебе; а шта си приправио чије ће бити?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adrian, istina je, ti u crkvi opravdavas samo ono sto se tebi svidja a biblijsku istinu zanemarujes.
Prouci malo bolje ovu temu mnogobozackih elemenata unutar crkve, a za to moze da ti posluzi razlicita literatura, cak i pravoslavnih pisaca koji otvoreno govore o tome.

Recimo - mozes procitati knjigu "MASONSKI I OKULTNI SIMBOLI" od Keti Barns koja podrobno pise o ovoj temi.

----------------------------------------------------------

19. И казаћу души својој: Душо! Имаш много имање на много година; почивај, једи, пиј, весели се.
20. А Бог њему рече: Безумниче! Ову ноћ узеће душу твоју од тебе; а шта си приправио чије ће бити?

Ako je dusa nesto sto prebiva u coveku kao svesni nezavisni elemenat od tela, onda ovaj tekst u tom slucaju ovaj tekst je kontradiktooran jer dusa ne moze da jede i da pije.

Ovde je upravo stvar u onome o cemu sam ja i govorio - u razlicitim prevodima.

Na nekim mestima u bibliji umesto izraza dusa stoji odgovarajuca licna zamenica.

Tako ovaj tekst glasi "I KAZACU SEBI: IMAS MNOGO IMANJA..... A BOG NJEMU RECE: BEZUMNICE UZECU ZIVOT TVOJ OD TEBE..."
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Драган, проучио сам ја много тога. Највише сам проучио банализовање (буквализовање) када затреба да се рашири лажна доктрина. Ако каже: "Душо, једи", не мисли Господ да душа буквално једе. Говори о томе да безумном (световном) човеку душа само иште јело, пиће и остала задовољства.

Као да ја кажем: "Срце моје, не воли је више", онда сви знају на шта се мисли.

Да кажем срцу: "Срце! Једи, пиј, весели се, не секирај се ни за шта (почивај)!", значи ли то да срце једе, пије и весели се? Исти је случај као са душом. Знам ја да ти разумеш, само ми није јасно докле ће се тако наставити. Господ рече да јереси морају доћи, али ово данас је страшно. Где год се окренеш, све неки са откривењима, а у ствари извртачи Писма.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja imam i pismo, ali imam nesto jos vaznije.
Jer imati pismo ne znaci da covek poseduje i samu istinu, vec mora imati zajednicu sa Bogom kroz koju ga Bog osvedocava u istinu i daje mu da je razume i da li je nesto od njega ili ne.

Meni je Bog licno dao dar da prepoznajem duhove i svaki put lazni, jer kao onaj koji sam pozvan za vesnika Gospodnjeg on me u svakom trenutku kada je to potrebno osvedocava duhom da li je neka tvrdnja ili ucenje istinito ili ne.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Meni je Bog licno dao dar da prepoznajem duhove i svaki put lazni, jer kao onaj koji sam pozvan za vesnika Gospodnjeg on me u svakom trenutku kada je to potrebno osvedocava duhom da li je neka tvrdnja ili ucenje istinito ili ne.


Благо теби, онда. Заиста. А ако лажеш и измишљаш, онда тешко теби.



А што се тиче оног поста пређашњег, не видим какве везе имају твоји дарови са фигуративним говором души или срцу.


"Ako je dusa nesto sto prebiva u coveku kao svesni nezavisni elemenat od tela, onda ovaj tekst u tom slucaju ovaj tekst je kontradiktooran jer dusa ne moze da jede i da pije."


Да кажем срцу: "Срце! Једи, пиј, весели се, не секирај се ни за шта (почивај)!", значи ли то да срце једе, пије и весели се?


Видиш како је једноставно? Тако и ја разликујем ко заиста разуме, а ко тврди да му Бог сведочи, а лажа је. Данас има много видовњака и пророка који тврде свашта. Ту се види како ти заиста изврћеш и правиш се наиван код истине, без обзира шта тврдиш да си.


Ovde je upravo stvar u onome o cemu sam ja i govorio - u razlicitim prevodima.

Na nekim mestima u bibliji umesto izraza dusa stoji odgovarajuca licna zamenica.

Tako ovaj tekst glasi "I KAZACU SEBI: IMAS MNOGO IMANJA..... A BOG NJEMU RECE: BEZUMNICE UZECU ZIVOT TVOJ OD TEBE..."


И казаћу ја теби: ниси ти никакв весник, већ обичан муљатор који вара по форумима људе. Ловац на душе који тврди да има визије, и ко зна шта се дешава у твојој глави. Или свесно лажеш, или ти није добро. Само да докажеш да је душа склоп, зато и ваш превод гласи: "себи".


Душо.JPG
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisi dokazao da nije isti duh životinja i ljudi. U Bibliji piše da jeste.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
У реду. Написао сам горе: ако будете тврдили да вам је дух као говеђи, ја ћу се сложити. Дакле, ако ти је дух као дух стоке, онда веруј тако.
 
Natrag
Top