Da li slaviti subotu ili nedelju

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A za sta to nedelju karakterisu tradicionalne crkve, ne razumem ovu izjavu?

Kao dan kada se uzima euharistija i ujedno dan Hristovog vaskrsenja.

Ponavljam - apostoli nisu mogli da odvoje nedelju za euharistiju - jer nedelja nije dan kada je Isus umro, a euharistija je simbol simbol Hristove smrti.

"Јер ја примих од Господа што вам и предадох, да Господ Исус ону ноћ у коју биваше предан узе хљеб.
И захваливши преломи и рече: узмите, једите, ово је тијело моје које се за вас ломи; ово чините мени за спомен.
Тако и чашу, по вечери, говорећи: ово је чаша нови завјет у мојој крви; ово чините, кад год пијете, мени за спомен.
Јер кад год једете овај хљеб и чашу ову пијете, смрт Господњу обзнањујете, докле не дође" ( 1 Korinćanima 11. 23 - 26 )

Dakle - ne može se nedeljom uzimati euharistija koja obznanjuje smrt Isusa Hrista, jer euharistija je simbol Isusove smrti, a ne vaskrsenja.

Nedelja bi se mogla prihvatiti da postoji izričita zapovest data od strane Hrista i apostola da se ona poštuje i obeležava kao dan Hristovog vaskrsenja - ali takva zapovest nije data.

Ucini cudo i verovacu ti.

Naravno da je Bog onima koje je danas podigao dao duhovne darove, da kroz te darove čine i "čuda" kako ih ti kvalifikuješ.

Recimo - iz ličnih iskustava koje sam doživeo od perioda 1993, a posebno od 2000 - 2008 godine oni se mogu sažeti u sledećem.

U ovom periodu imao sam:

- proročkih snova 28
- vizija 7
- ličnih Božžjih obraćanja putem glasa 14
- čuda isceljenja - mog ličnog i mojih bližnjih i prijatelja 4
- ispunjena proročanstva koja su data za pojedince ili se tiču određenih događaja - a data su putem direktnih Božjih otkrivenja 11
- direktni Božji odgovori na molitvu u trenutku molitve ili neposredno posle 17

Ovde se ne računaju lična iskustva sa Bogom u svakodnevnoj zajednici sa njim, i njegovom vodstvu u različitim situacijama.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Kao dan kada se uzima euharistija i ujedno dan Hristovog vaskrsenja.
Opet neznanje vodi te u tvoju zabludu, crkvs po pravilu vrsi Svetu Evharistiju SVAKI DAN, ali je preovladala praksa sluzenja liturgije nedeljom, na Svetoj Gori npr. i u manastirima se vrsi liturgija svaki dan, a u parohijama liturgija se takodje ne vrsi samo nedlejom vec i velikim praznicima, iz prakticnih razloga liturgija se u parohijama sluzi redje nego u manastirima, a ne zbog neke simbolike ili dogme!
Dakle - ne može se nedeljom uzimati euharistija koja obznanjuje smrt Isusa Hrista, jer euharistija je simbol Isusove smrti, a ne vaskrsenja.
Nedelja bi se mogla prihvatiti da postoji izričita zapovest data od strane Hrista i apostola da se ona poštuje i obeležava kao dan Hristovog vaskrsenja - ali takva zapovest nije data.
Data je samo sto se ona ne nalazi u Svetom Pismu vec u Svetom Predanju znas i sam sta je Sveti Jovan rekao da kad bi se popisalo sve sto je Hristos ucinio ni u sami svet ne bi stale napisane knjige, Sveto Pismo obuhvata samo jedan mali deo celokuone nauke Hristove.Evharistija se vrsi na svakoj liturgiji, a liturgija se vrsi svaki dan u manastirima sto znaci da se oni svaki dan pricescuju, a u parohijama iz prakticnih razloga liturgija se sluzi redje.
- proročkih snova 28
Znas sta je On rekao za snove, jedino ako je tvoja vera bila veoma utvrdjena i nepokolebljiva tek onda bi ti se Bog javio i dao putokaz, On se ne javlja neutvrdjenima u veri, a ti koliko ja znam nisi medju njima.
- proročkih snova 28
- vizija 7
- ličnih Božžjih obraćanja putem glasa 14
- čuda isceljenja - mog ličnog i mojih bližnjih i prijatelja 4
- ispunjena proročanstva koja su data za pojedince ili se tiču određenih događaja - a data su putem direktnih Božjih otkrivenja 11
- direktni Božji odgovori na molitvu u trenutku molitve ili neposredno posle 17

Ovde se ne računaju lična iskustva sa Bogom u svakodnevnoj zajednici sa njim, i njegovom vodstvu u različitim situacijama.
Ja i da sam na tvom mestu sve bih ovo menjao za samo jedno sjedinjenje sa zivim Bogom.Bog ne cini svoja dela tako, ti nisi bio utvrdjen u veri pre toga, to te je utvrdilo u veri i to automatski znaci da je Bog uticao na tvojus lobodnu volju, a Bog to ne cini, to cini samo djavo.Iz tvog iskustva mogu da zakljucim i bez malo razmisljanja da te djavo ima pod svojom vlascu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoj sud o mojoj utvrđenosti u veri je tvoje subjektivno mišljenje, a ja nemam šta da se pravdam čoveku, jer Bog zna koliko je bogato moje duhovno iskustvo, a čak i da nije - Bog bira ljude dovoljno otvorene za istinu i spremne da poslušaju svaku njegovu zapovest.

Ja imm sjedinjenje sa živim Bogom, a ako nešto imam -- zašto bi to ponovo tražio.

Tvoj sud je u svakom slučaju potpuno pogrešan.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Tvoj sud o mojoj utvrđenosti u veri je tvoje subjektivno mišljenje, a ja nemam šta da se pravdam čoveku, jer Bog zna koliko je bogato moje duhovno iskustvo, a čak i da nije - Bog bira ljude dovoljno otvorene za istinu i spremne da poslušaju svaku njegovu zapovest.

Ja imm sjedinjenje sa živim Bogom, a ako nešto imam -- zašto bi to ponovo tražio.

Tvoj sud je u svakom slučaju potpuno pogrešan.
To subjektivno misljenje je proisteklo iz citanja tvog iskustva i svako ko to procita zakljucice da se Bog nije javio jakom u veri coveku(tebi) vec coveku koji se veoma dvoumio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To subjektivno misljenje je proisteklo iz citanja tvog iskustva i svako ko to procita zakljucice da se Bog nije javio jakom u veri coveku(tebi) vec coveku koji se veoma dvoumio.

Da, ipak subjektivno mišljenje - jer ti zaključuješ i da sam se dvoumio, što nije slučaj - jer moja iskustva su išla pralelno sa poznanjem istine, i što sam više upoznavao istinu i Bog me je u nju osvedočavao - iskustva su bila sveobuhvatija.

Osim toga - postoje ljudi koje je Bog predodredio za određenu službu ili misiju koju treba da obave u ovom svetu, i on to otkriva tokom vremena ovim ljudima - on ih vodi i usmerava i vodi ka istini po svom Božanskom proviđenju, i što se tiče tih ljudi u pogledu istine - oni su predodređeni da je spoznaju.
On im daje duhovne darove, dar da raspoznaju duhove i da li je neki put pravi ili lažni, njih Bog vodi i govori im u svakom trenutku, i kod njih nema nikakvih sumnji ili dvoumljenja u pogledu istine..
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Osim toga - postoje ljudi koje je Bog predodredio za određenu službu ili misiju koju treba da obave u ovom svetu, i on to otkriva tokom vremena ovim ljudima - on ih vodi i usmerava i vodi ka istini po svom Božanskom proviđenju, i što se tiče tih ljudi u pogledu istine - oni su predodređeni da je spoznaju.
On im daje duhovne darove, dar da raspoznaju duhove i da li je neki put pravi ili lažni, njih Bog vodi i govori im u svakom trenutku, i kod njih nema nikakvih sumnji ili dvoumljenja u pogledu istine..

Ovo je definicija najopasnijih ljudi koje satana koristi protiv čovrčanstva. Oni mogu biti predsednici , lekari ili obični građani mada svi imaju istu karakteristiku. Smatraju da su izabrani da bi ih drugi sledili. Potrebni su im samo oni koji su spremni da im veruju i tu su poželjni što naivniji i povodljiviji sledbenici ne tako retko sa mentalnim poremećajem. Takvi ljudi ako sami sebe ubede da su vođe dobijaju fluid za zavođenje masa što je masa veća zavođenje je sve lakše i jednostavnije čist primer je Adolf Hitler koji je zaveo celu jednu naciju. Kao takvi i sa takvim osobinama najpodložniji su uticaju demona koji ih neosetno opsedaju ali upraqvljaju njihovim mislima i događajima koji vode kompletno društvo u pogrešnom smeru, veoma perfidno. Na žalost ovakve simptome ima i autor gornjeg teksta na sreću sa lošim fluidom za zavođenje ljudu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Peko - insinuiraš.
Ja nisam ni jednom rečju uputio na ikakvo liderstvo, vodstvo, ili slično, več jednostavno na činjenicu da Bog poziva ljude da rade u njegovoj službi objave jevanđelja ili određene vesti koju on šalje ovom svetu, kao što je to činio u biblijsko vreme - pozivajući proroke i apostole.

"И дође ми реч Господња говорећи:
Пре него те саздах у утроби, знах те; и пре него изиђе из утробе, посветих те; за пророка народима поставих те.
А ја рекох: Ох, Господе, Господе! Ево, не знам говорити, јер сам дете.
А Господ ми рече: Не говори: Дете сам; него иди куда те год пошаљем, и говори шта ти год кажем.
Не бој их се, јер сам ја с тобом да те избављам, говори Господ.
И пруживши Господ руку своју дотаче се уста мојих, и рече ми Господ:
Ето, метнух речи своје у твоја уста"
( knjiga proroka Jeremije 1. 4 - 9 )
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Insinuiraš jer sve vreme upućuješ na liderstvo i to ono koje se nalazi u americi. Mnogo više upućuješ na elen vajt i njih nego na Isusa ili upućuješ na Isusa ali preko elen vajt i milera kao jedini put a istina je da samo upućuješ na elen vajt a Isus je samo običan paravan. Ne zameram ti mnogo jer ti to i ne vidiš. Isus ti je samo paravan a u stvari upućuješ na neke tamo amerikance. Elem, ne zameram kada se priča o Bogu pa makar to bilo i pogrešno bitno je pričati i razmišljati o Bogu i ne ćutati o tome pa makar to što pričamo bilo i neistinito ali o Bogu a ne o adventistima i elen vajt ...nedam se da primećujete razliku.
Isaija 62.6.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Da, ipak subjektivno mišljenje - jer ti zaključuješ i da sam se dvoumio, što nije slučaj - jer moja iskustva su išla pralelno sa poznanjem istine, i što sam više upoznavao istinu i Bog me je u nju osvedočavao - iskustva su bila sveobuhvatija.

Osim toga - postoje ljudi koje je Bog predodredio za određenu službu ili misiju koju treba da obave u ovom svetu, i on to otkriva tokom vremena ovim ljudima - on ih vodi i usmerava i vodi ka istini po svom Božanskom proviđenju, i što se tiče tih ljudi u pogledu istine - oni su predodređeni da je spoznaju.
On im daje duhovne darove, dar da raspoznaju duhove i da li je neki put pravi ili lažni, njih Bog vodi i govori im u svakom trenutku, i kod njih nema nikakvih sumnji ili dvoumljenja u pogledu istine..
Teorij o predodredjenju icega se suprostavlja nasoj slobodnoj volji, nista moj brate nije predodredjeno, da jeste onda je vera besmislena jer je vec odredjeno ko ce se spasti.
Peko - insinuiraš.
Ja nisam ni jednom rečju uputio na ikakvo liderstvo, vodstvo, ili slično, več jednostavno na činjenicu da Bog poziva ljude da rade u njegovoj službi objave jevanđelja ili određene vesti koju on šalje ovom svetu, kao što je to činio u biblijsko vreme - pozivajući proroke i apostole.

"И дође ми реч Господња говорећи:
Пре него те саздах у утроби, знах те; и пре него изиђе из утробе, посветих те; за пророка народима поставих те.
А ја рекох: Ох, Господе, Господе! Ево, не знам говорити, јер сам дете.
А Господ ми рече: Не говори: Дете сам; него иди куда те год пошаљем, и говори шта ти год кажем.
Не бој их се, јер сам ја с тобом да те избављам, говори Господ.
И пруживши Господ руку своју дотаче се уста мојих, и рече ми Господ:
Ето, метнух речи своје у твоја уста"
( knjiga proroka Jeremije 1. 4 - 9 )
Ne Laodikeja ti nisi govorio o pozivu vec o predodredjenju, a takva stvar kao preodredjenje ne postoji nigde sem kod Hristovog ovaplocenja.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja nisam ni jednom rečju uputio na ikakvo liderstvo, vodstvo, ili slično, več jednostavno na činjenicu da Bog poziva ljude da rade u njegovoj službi objave jevanđelja ili određene vesti koju on šalje ovom svetu, kao što je to činio u biblijsko vreme - pozivajući proroke i apostole.

Lako mi provjerimo tko tebe šalje, samo jedno pitanjce:

Je li Bog Adamu zapovjedio i je li Adam odmarao subotom?

Napomena: Uz pozitivan odgovor molim citat iz Biblije koji to potvrđuje.
 
Natrag
Top