Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
zaista neznam i nevidim
po čemu si ti kolega bolji od adventista - adventizma
jer
učenja su vam još malo pa skoro ista
vaši jezuiti doveli su adventiste pod skute rima
zamisli, danas adventisti rimokatoličku crkvu nazivaju kršćanskom

u americi, adventizam tj. moderni rimokatolicizam možda najbolje rečeno jezuitizam,
okuplja sve pale protestante pod zastavu rima - vatikana
užurbano rade na ekumeni, svih crkava da bi se zatim ujedinili sa državom i silom nametnutli učenja i praznike rimokatoličke crkve svim ljudima po svijetu

zaista nevidm razloga zašto ih toliko napadaš
pa ispada da pluješ i vrijeđaš svoju vlastitu braću
nije to lijepo od tebe

isti je duh u vama, koji vas nadahnjuje u silnu mržnju prema Bogu i Kristu
nemože tu biti blagoslova, dragi naš kolega
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
zaista neznam i nevidim
po čemu si ti kolega bolji od adventista - adventizma
jer
učenja su vam još malo pa skoro ista
vaši jezuiti doveli su adventiste pod skute rima
zamisli, danas adventisti rimokatoličku crkvu nazivaju kršćanskom

I ja ih opominjem. Stalno ih pokušavam vratiti proročici u skute.

u americi, adventizam tj. moderni rimokatolicizam možda najbolje rečeno jezuitizam,
okuplja sve pale protestante pod zastavu rima - vatikana
užurbano rade na ekumeni, svih crkava da bi se zatim ujedinili sa državom i silom nametnutli učenja i praznike rimokatoličke crkve svim ljudima po svijetu

Čuo sam i ja nešto o tome. Imaš li kakve informacije dokle su stigli s nedjeljnim zakonom?

zaista nevidm razloga zašto ih toliko napadaš
pa ispada da pluješ i vrijeđaš svoju vlastitu braću
nije to lijepo od tebe

Ja braću korim, ali zašto ti polubraću napadaš?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
zaista nevidim kako to radiš jer u tebi nema Kristovog duha
jer
da ima imalo, nebi u javnosti još k tome pred svijetom blatio i ovako ružno pisao

ne napadam ja nikoga
polubraću nemam, niti sam ikada imao

znaš
nije lijepo svoja vlastita ružna djela pripisivati drugome

čuo si
da je sotona u Nebu krivio Krista za pobunu na "JEHOVU" i Njegov Zakon
a
sam je bio kriv za to
ali
ipak je odlučio svoj vlastiti grijeh pripisati Spasitelju

zašto?
pa da prikrije svoja đavolska djela

vidiš
i njegova djeca u ovome svijetu to isto rade sljedeći ga
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
zaista nevidim kako to radiš jer u tebi nema Kristovog duha
jer
da ima imalo, nebi u javnosti još k tome pred svijetom blatio i ovako ružno pisao

Ne pišeš baš prelijepo ni ti. Pročitaj što si napisao i vidjet ćeš što si sve polubraći izgovorio.

ne napadam ja nikoga
polubraću nemam, niti sam ikada imao

Što oni onda vama dođu? Ili vi njima? Jeste li vi njihova pastorčad?

znaš
nije lijepo svoja vlastita ružna djela pripisivati drugome

Zato sam ti i rekao, nemoj tako o polubraći.

čuo si
da je sotona u Nebu krivio Krista za pobunu na "JEHOVU" i Njegov Zakon
a
sam je bio kriv za to
ali
ipak je odlučio svoj vlastiti grijeh pripisati Spasitelju

Nisi valjda u ovome našao uzor za napad na polubraću?

zašto?
pa da prikrije svoja đavolska djela

vidiš
i njegova djeca u ovome svijetu to isto rade sljedeći ga

Pa zašto, što bi ti imao skrivati? Činiš mi se potpuno iskren i otvoren.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
istina boli
znam ja to kolega
vjeruj nije nas kršćane Bog podigao da bi se ulagivali svijetu

vidječemo uskoro, tko je napadao, lagao ljudima u lice i sakrivao Put spasenja
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Apostoli ništa ne opraštaju. Samo Bog oprašta grijehe.

Ako nekome oprostite grehe, oprošteno mu je, a ako ih nekome ne oprostite, nije im oprošteno.” Jovan 20,23

Meni te reči znače baš to što piše da kome oni oproste oprošteno im je u onom vremenu.Tu vlast su oni dobili i njima je rečeno da će oni sedeti na 12 prestola i po njima su 12 temelja.

-Naravno ovdje se ne misli da apostoli bukvalno opraštaju grijehe jer u Isaiji jasno stoji da Bog samo može da oprašta grijehe Isaija 43,25--------------------------------------------Pogledajmo stihove Matej 16,19 i 18,18 da se radi o tome da ono što apostoli svežu to će biti svezano na Nebu. To znači ko primi ono što oni propovijedaju (što im je dao Isus) to će biti svezano na Nebu. Biće spaseni, a ne da bukvalno oni spasavaju ili opraštaju grijehe. Isto tako i stih Jovan 20,23 ne misli se da oni bukvalno opraštaju grijehe, nego ko primi njih njemu je oprošteno, ko ih ne primi onda mu nije. Apostoli su sve činili u ime Isusa Hrista. Isus je sam rekao da bez Njega ne mogu ništa činiti. Što znači kada apostoli opraštaju grijeh to u stvari oprašta Isus.

Nije reč o tome ko prihvati jevanđelje a ko ne već kome oprosate i kome ne oproste tako piše i ja ne mogu menjati reči Božje.
Pa piše da Bog vaskrsava a mi vidimo da i oni što primiše kroz dar Duha silu i vlast da i oni vaskrsavaju. Od Isusa su i primili vlast da to ONI ČINE u Isusovo ime.

Ovo je lako oboriti i sa stihom kojeg koriste katolici da bi dokazali da je na Petru sagrađena crkva. Zapazite da je Isus rekao apostolima da prime Duha Svetog. 22To rekavši, dahne u njih i kaže im: Primite Duha Svetoga. Jovan 20,22Ko prima Duha Svetog prima Isusa. Dakle kada je to rekao Isus onda je rekao ono što piše u stihu Jovan 20,23 što znači da ne opraštaju apostoli grijehe nego Isus. Ovo je poseban način izražavanja u jevrejskom. Ko prima njih prima Isusa, ko ne prima njih ne prima Isusa. Zato stoji "kojima oprostite, oprošteno im je, kojima ne oprostite nije im oprošteno"


Ja nisam rekao da je na Petru sagrađena crkva zašto mi to stavljaš da sam rekao?
Znači kako piše jer se Isus obraća apostolima i njima kaže KOME OPROSTITE BIĆE MU OPROŠTENO.

-A apostoli su sve činili u ime Isusa Hrista. Mi imamo stihove gdje apostoli navodno dižu mrtve i liječe, ali oni su jasno rekli U IME ISUSA HRISTA ustani.

Tako je ONI su to činili jer im je dato a naravno sve što čine ide u Isusovo IME počev od krštenja pa preko vlasti i sila kroz darove Duha.Eno, onaj skakač kaže da su sile i vlasti sile tame a ne pominje da Bog ima silu i vlast a njihova sila i vlast doseže samo dotle dokle im Bog odredi.

Tema je o danima i samim tim o zakonu i zapovestima kao i uredbama.
Kao prilog da je pre Mojsija postojalo sve to ali kao usmeno predanje nalazimo u I Mojsijevoj 6glava 9 stih.
6:9 Ovo su događaji Nojevi: Noje beše čovek pravedan i bezazlen svog veka; po volji Božjoj svagda življaše Noje.
A koja je to volja:
26:5 Zato što je Avram slušao glas moj i čuvao naredbu moju, zapovesti moje i pravila moja i zakone moje.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Meni te reči znače baš to što piše da kome oni oproste oprošteno im je u onom vremenu.Tu vlast su oni dobili i njima je rečeno da će oni sedeti na 12 prestola i po njima su 12 temelja.
---------------------------------------------------------------------

Odg. Pa sud će biti predat svetima, ali to ne znači da oni na Zemlji opraštaju grijehe, tačnije peru ih. To samo Bog radi. To je Isus rekao da ima vlast na zemlji da oprašta grijehe, Isaija je napisao da samo Bog oprašta grijehe. Jer se pokajanje nalazi u Bogu i samo On može da opere grijehe. zato i jste napisano da je Njegova krv prečista. I bez prolijevanja krvi nema oproštenja grijeha.

-------------------------------------------------------------------------

Nije reč o tome ko prihvati jevanđelje a ko ne već kome oprosate i kome ne oproste tako piše i ja ne mogu menjati reči Božje.
Pa piše da Bog vaskrsava a mi vidimo da i oni što primiše kroz dar Duha silu i vlast da i oni vaskrsavaju. Od Isusa su i primili vlast da to ONI ČINE u Isusovo ime.
----------------------------------------------------------
Odg. Kako da nije "Ko prima vas (apostole) prima mene (Isusa), ko prima mene prima Boga (Oca).

Pa niko i ne mijenja riječ, nego se ti hvataš za slovo, a ne za duh slova. Kako ne shvataš? Pa Isus je dao ljudima da u Njegovo ima podižu mrtve, liječe itd. Niko nije apostolima pripisao to. U Njegovo ime znači da On to radi, a ne bukvalno apostoli. Bog je Mojsija opomenuo kada je sebi pripisao puštanje vode iz kamena. Pa ne možeš sebi ništa dobro pripisati. Za svo dobro, znanje, blagostanje itd. što je pravedno i dobro Bog je rekao da se Njemu zahvaljujemo. Aposlutno za sve dobro. Kada su apostolima Pavli i Varnavi donijeli junce za žtrvu oni su razderali haljine jer su ljudi njima pripisali čuda i proglasili ih bogovima. Tako isto i praštanje nije u apostolima nego u Bogu.
---------------------------------------------------------------------------------------

Ja nisam rekao da je na Petru sagrađena crkva zašto mi to stavljaš da sam rekao?
Znači kako piše jer se Isus obraća apostolima i njima kaže KOME OPROSTITE BIĆE MU OPROŠTENO.
---------------------------------------------------------------------------------

Odg. Pa to sam ti dao jer u stihu izgleda kao da piše da je na Petru sagrađena crkva, što je RKC debelo zloupotrebila. Isto kao i za liječenje i dizanje iz mrtvih, opet niko nije apostolima to pripisao, nego Bogu. Imati vlast ne znači da ta osoba bukvalno to radi. U IME ISUSA Hrista ustani i hodaj, dakle Isus preko apostola to radi. Bog preko ljudi oprašta grijehe, a ne da oni opraštaju. Opet se kod Boga nalazi oprost.

------------------------------------------------------------------------------------------

Tako je ONI su to činili jer im je dato a naravno sve što čine ide u Isusovo IME počev od krštenja pa preko vlasti i sila kroz darove Duha.Eno, onaj skakač kaže da su sile i vlasti sile tame a ne pominje da Bog ima silu i vlast a njihova sila i vlast doseže samo dotle dokle im Bog odredi.

Tema je o danima i samim tim o zakonu i zapovestima kao i uredbama.
Kao prilog da je pre Mojsija postojalo sve to ali kao usmeno predanje nalazimo u I Mojsijevoj 6glava 9 stih.
6:9 Ovo su događaji Nojevi: Noje beše čovek pravedan i bezazlen svog veka; po volji Božjoj svagda življaše Noje.
A koja je to volja:
26:5 Zato što je Avram slušao glas moj i čuvao naredbu moju, zapovesti moje i pravila moja i zakone moje.

Pozdrav.
--------------------------------------------------------------------

odg. Pa jeste postojalo to sve i prije Mojsija, ali današnje crkveno predanje nema veze sa tim, jer je u suprotnosti sa Biblijom u najvećem dijelu. da ne kažem sve.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Odg. Pa sud će biti predat svetima, ali to ne znači da oni na Zemlji opraštaju grijehe, tačnije peru ih. To samo Bog radi. To je Isus rekao da ima vlast na zemlji da oprašta grijehe, Isaija je napisao da samo Bog oprašta grijehe. Jer se pokajanje nalazi u Bogu i samo On može da opere grijehe. zato i jste napisano da je Njegova krv prečista. I bez prolijevanja krvi nema oproštenja grijeha.

Ponavljamo se ali još jednom ću reći da ono što piše da je data VLAST apostolima da ONI kome SVEŽU to je svezano na zemlji i na nebu i kome odreše odrešeno je na zemlji i na nebu.
Naravno da samo Bog može oprostiti i samo Bog može vaskrsnuti mrtvo telo jer ON ima život i vlast nad smrću ALI ponavljam ALI, Bog DAJE VLAST tako mu bilo milo da ljudima da vlast koju ON ima da OPRAŠTAJU i ne svako već samo apostoli.

I još je nešto dao a to je SUD da oni isti SUDE a opet to je Božji posao i bilo mu milo da i to da ljudima ODREĐENIM da mogu to činiti jer su oni ztemelj svetog grada. Sve što si gore naveo je AMIN ali sve to Bog DAJE i apostolima sa silom preko Duha Svetoga. Tako tvoja tvrdnja stoji da to sve Bog radi ali i moja ponuda citata stoji da je Bog DAO TU VLAST i moć apostolima.
Ja nisam negirao Bogu ta prava i vlast niti ti možeš negirati da je Bog preneo tu vlast na apostole.
Da ne kvarimo temu dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Uzmi malo komentare sa sajta Biblos za taj stih. Samo Bog može da oprašta grijehe. Ovaj stih su zloupotrebili današnji sveštenici.
 
Natrag
Top