Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Greska, biblija je autoritet istine kojom se sve proverava pa cak i spisi Elen Vajt.

Možeš ti sebe praviti ludim, ali nemoj mene. Nije Biblija ampermetar, laserski daljinomjer ili nešto slično. Da bih Biblijom bilo što provjerio, moram sebi (svom razumu) protumačiti, pazi protumačiti, ono što u Bibliji piše. Kako? Pa tumačem, po mogućnosti nepogrešivim tumačem biblijskih principa. Gdje su oni? Nisu oni, samo je jedan nepogrešivi tumač biblijskih principa, a to su spisi Ellen White.

Da bi se biblija razumela nisu potrebni spisi Elen Vajt i ako izmedju biblije i spisa Elen Vajt nema neke razlike jer je i to rec Bozja koja je data preko proroka njegove crkve i isti duh je autor i nadahnuce je isto.

Kako nisu!? Ponovo se vraćam na priču o automobilu i ključu kojim se automobil pali. Što ću s automobilom bez ključa? Ne mogu ni za rezervnim posegnuti, postoji jedan jedini.

Dar prorostva je dat crkvi sa odredjenim razlogom ali ne umesto biblije, jer biblija je autoritet istine a spisi Elen Vajt je manje svetlo.
Ako je neko citajuci knjige Elen Vajt upoznao istinu - ja kazem Amin, jer spisi Elen Vajt sadrze biblijsku istinu i vode coveka ka bibliji i ka Bogu.

Kako će to čovjeka voditi Bogu? Čovjek je između ostalog i zlopamtilo. Što će čovjek učiniti kada u njenim spisima pročita da je Bog grešnike odbacio još 22.10.1844. Ima samo dvije mogućnosti - zamrziti Boga ili zamrziti Ellen White. Koliko vidim, ti Ellen White voliš.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je neistina na koju sam ja vec odgovorio a sada cu je ponoviti da je svi jasno vide.

Elen Vajt nije pisala da je Bog odbacio gresnike, vec da je odredjena grupa ljudi u to vreme odbacili tadasnju svetlost istine i Elen Vajt je pokazano da ih je Bog napustio a da je tada nastupio sotona koji ih je prevario da misle da su oni i dalje sa Bogom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Списи Елен Вајт тумаче Библију и дају јасне догме. Ти ниси сам дошао до закључка, већ си све прихватио у пакету. Јер Вајтова која тврди да никада није изговорила јерес, заправо пре измене јасно оспорава божанску природу Исуса Христа (као Јеховисти).

Друго, ако узмемо за аксиом да су њене тврдње од Бога и да она једина може да интерпретира Библију (јер је апсолутно од Бога ауторитет - "дух пророштва"), онда смо у великом проблему. Она никако није изнад Библије, а ви је држите као да јесте. Позивате се наводно искључиво на Библију, а истинито је да се позивате на њену интепретацију. Увек се позивате на њене речи, те тако тумачите Библију. Све што није по њеном, није исправно.

Зато се главни представник "руководећег тела" презнојава у ТВ дуелу, јер ту не може да муља као ви на форуму. Ту не може да се игра замлаћивања и скретања теме, већ мора јасно да одговори.





Пастор Џонсон јасно каже да ОНА НИЈЕ НЕПОГРЕШИВИ ИНТЕРПРЕТАТОР БИБЛИЈЕ (од 17:20), јер ако јесте, онда је она папа изнад Библије и нико не може да суди о истинитости њених речи (о њој).

Али тај исти пастор је раније изјавио да она јесте непогрешиви интерпретатор Писма. Значи да он самог себе оспорава, што није чудо за адвентисте. То смо видели и овде.


Ово је жива борба између тзв. "духа пророштва" и Светог Духа Божијег.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno, u ovom svetu se ne postuje sloboda govora i uvek se laz vise slusa i postuje od istine.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
1.Kažeš upućivali su ih na Mojsija a onda bi trebao prvo čitati Bibliju i znati da se Mojsijeve knjige zovu ZAKON i tamo nalazimo hiljade tačaka koje su naložene da se drže. Sad ti meni pokaži kao Adv. gde se vidi da su im rekli da selektivno biraju šta da drže znači subotu može obrezanje ne....post može a kamenovanje ne...kojim metodom su birali šta može a šta ne?Gde rekoše uzmite nešto od Mojsija?

A gde su rekli da uzmu sve od Mojsija?
Ne oni su jedino rekli da se ljudi uce tom zakonu i da to nije uopste pogresno.
Pa onda ukljucujemo tu i subotu..
A zasto onda apostoli naglasavaju da mi trebamo slusati Mojsija, ima li tu logike po tvom objasnjenju?
Ocigledno neke stvari iz Mojsijevog zakona su potrebne, inace bi im zabranili da ga slusaju, i naredili bi da slusaju samo Hrista i njih.
I apostol Pavle kaze ''Hvalim zakon da je dobar'' i naglasava pojedine zapovesti Mojsijeve kao dobre, pa sad ti kazes da su one nesto sto je ukinuto..

Ne moze subota biti 'senka' , ne moze biti simbol u okviru moralnog zakona, jer ti onda moras uzeti i ostalih 9 i alegorizovati ih , pripisati im znacenje senke, moras to uraditi i sa ostalim Mojsijevim zakonom, sa svim zapovestima da bi ih mogao ukinuti. A kako ces alegorizovati zapovesti: ne ubij, ne cini preljube , ne kradi, ne svedoci lazno itd??...
Kako su one ukazivale na Hrista da bi ih mogao ukinuti?
Znaci, neke zapovesti ostaju, a ukidaju se samo one koje su 'senka' , to apostol veoma lepo objasnjava, da ja zaista ne bi trebao o tome ni da pricam.
A zasto subota ne moze biti 'sen' zato sto nije data poradi greha.
Nego je uspostavljena u raju kao secanje na stvaranje.
A sve senke su uvedene 'nakon pada u greh'.

Ti meni moras objasniti kako je to subota senka da bi mogla biti ukinuta?
Ako subotu Bog posvecuje pre pada u greh, kako onda moze biti data zbog greha, kao tip(senka) koja ukazuje na Hrista?
Kad ovo objasnis resices sve i dokazaces da subotu ne treba drzati..

*I molim te zasto te insinuacije tipa: ''sada ti meni pokazi kao adv.'' , ja ne znam hoces li ti prestati?
Mogao bih i ja tebe da nazovem, ''sledbenik Miće Guslara''...
Jel to lepo?

2.Jesam odgovorio samo eterična memorija neda da ostane ispod kačketa nešto zato tamo svake subote isto ponavljaju kako bi bar p inerciji nešto ostalo. Isus je tad govorio o HRAMU i Jerusalimu i razorenju koje se desilo 70-te godine i nema veze sa budućim događajima.Isus se obraća JEVREJIMA a ne tebi. Kad čitaš da će sesti i suditi na 12 plemena ti tamo sebe vdiš kao i u upozorenju o suboti i zimi a veze sa tobom nema ni pod tačkom razno.
Tako Jelena uči svoje đake da sve što je dato Jevrejima ide paganima jer je predhodno izjavila kako su Jevreji prokockali priliku i otpali.
Postoji ona narodna gde je žaba videla kako konje potkivaju pa i ona digla nogu.

Pa da isprali su mi mozak, i napunili svacim, pa vise nista ne moze da stane.
Bolje da si mi rekao da sam glup, nego sto zaobilazis i ulepsavas.

To o 70. godini n.e. -u drugim slucajevima tumacis bukvalno tekst, a ovde neces.
Lepo kaze tekst: ''jer ce tada biti NEVOLJA VELIKA KAKVE NIJE BILO OD POSTANJA SVETA I NECE VISE BITI''.
Da li je 70. n.e. bila za njih najveca nevolja i vise je nece biti?

Списи Елен Вајт тумаче Библију и дају јасне догме. Ти ниси сам дошао до закључка, већ си све прихватио у пакету. Јер Вајтова која тврди да никада није изговорила јерес, заправо пре измене јасно оспорава божанску природу Исуса Христа (као Јеховисти).

Друго, ако узмемо за аксиом да су њене тврдње од Бога и да она једина може да интерпретира Библију (јер је апсолутно од Бога ауторитет - "дух пророштва"), онда смо у великом проблему. Она никако није изнад Библије, а ви је држите као да јесте. Позивате се наводно искључиво на Библију, а истинито је да се позивате на њену интепретацију. Увек се позивате на њене речи, те тако тумачите Библију. Све што није по њеном, није исправно.

Зато се главни представник "руководећег тела" презнојава у ТВ дуелу, јер ту не може да муља као ви на форуму. Ту не може да се игра замлаћивања и скретања теме, већ мора јасно да одговори.




Gledao sam ovaj duel, nisu nista dokazali. A nema ni to da je E.G.White ucila protiv Trojstva, ja to nigde nisam nasao a voleo bih da nadjem stvarno, to bi je diskreditovalo u potpunosti, ali nema...

I covek lepo kaze ono sto sam ja i tvrdio, Adventisti ne uzimaju spise E.G.White iznad Biblije, vec se njeni spisi ocenjuju po tome da li su u skladu sa Biblijom..
Ako nisu, to onda ne rusi ni Adventisticko ucenje, vec samo nju kao proroka.
Imamo i mi Svetitelje, i Katolici, pa ako se ispostavi da je neko neopravdano proglasen svecem i pricao svasta, ne pada crkva zbog toga...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ti meni moras objasniti kako je to subota senka da bi mogla biti ukinuta?

Ne mora baš nitko ništa nikom drugom objašnjavati. Ne moraš ni ti meni, ali ja te molim objasni ti meni kako onda sveti Pavao u Kol 2,16 subotu (tjednu subotu) svrstava zajedno s jelom, pićem, blagdanima i mlađacma? I za sve to zajedno kaže da je sjena.

I covek lepo kaze ono sto sam ja i tvrdio, Adventisti ne uzimaju spise E.G.White iznad Biblije, vec se njeni spisi ocenjuju po tome da li su u skladu sa Biblijom..
Ako nisu, to onda ne rusi ni Adventisticko ucenje, vec samo nju kao proroka.
Imamo i mi Svetitelje, i Katolici, pa ako se ispostavi da je neko neopravdano proglasen svecem i pricao svasta, ne pada crkva zbog toga...

Zašto si neiskren??? Ili si bolesno zaboravan? Misliš prošlo je nekoliko tjedana pa se nitko više ničega ne sjeća. Prije nekoliko tjedana (na ovom forumu), valjda ti je tada tako trebalo, tvrdio si kako se "sva teologija adventista temelji na učenjima Elen White", a sada deklariraš: Ako spisi Ellen White nisu u skladu s Biblijom, to onda ne rusi ni Adventisticko ucenje, vec samo nju kao proroka.

Najiskrenije, posljednjih dana čitajući što pišeš učinilo mi se da si čovjek koji iskreno traga za istinom. Sada, nakon ovoga, jasno mi je da si "zalutali čovjek". Nažalost, zalutali u najgorim bespućima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Naravno, u ovom svetu se ne postuje sloboda govora i uvek se laz vise slusa i postuje od istine.

Pozdrav!


Слобода говора? Човек јасно каже једно, а онда му се прочита да је рекао друго (супротно). И, наравно, онда се "заледи" и након пар секунди почне да прича безвезе. Нешто што нема везе са темом, само да скрене пажњу.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ne mora baš nitko ništa nikom drugom objašnjavati. Ne moraš ni ti meni, ali ja te molim objasni ti meni kako onda sveti Pavao u Kol 2,16 subotu (tjednu subotu) svrstava zajedno s jelom, pićem, blagdanima i mlađacma? I za sve to zajedno kaže da je sjena.



Zašto si neiskren??? Ili si bolesno zaboravan? Misliš prošlo je nekoliko tjedana pa se nitko više ničega ne sjeća. Prije nekoliko tjedana (na ovom forumu), valjda ti je tada tako trebalo, tvrdio si kako se "sva teologija adventista temelji na učenjima Elen White", a sada deklariraš: Ako spisi Ellen White nisu u skladu s Biblijom, to onda ne rusi ni Adventisticko ucenje, vec samo nju kao proroka.

Najiskrenije, posljednjih dana čitajući što pišeš učinilo mi se da si čovjek koji iskreno traga za istinom. Sada, nakon ovoga, jasno mi je da si "zalutali čovjek". Nažalost, zalutali u najgorim bespućima.


Vidi Onaj prethodni post sto si napisao, da sad ne citiram.
Apostoli se sastaju i odlucuju ne nametati na pagane nikakvog tereta sem: ''Da se uzdrzavaju od bluda, od udavljenoga i od idola'' , ako ti mislis da je ovo sva nauka koja je potrebna onda si otisao u mnogobosce.
Jer ovde nema niti spomena da oni moraju biti pravedni, da moraju drzati zapovesti: ne ubij, ne svedoci lazno, ne kradi itd..
Zasto to ne spominju???
Zato sto se to podrazumeva, a koncentrisu su se samo na one stvari koje su bile problem u to vreme, a to su ove naglasene.
Stoga ako cemo posteno ti ovde njima ne mozes zameriti sto subotu nisu spomenuli, jer vidimo da se mnoge stvari i ne spominju, vec se podrazumevaju, pa se tako i subota podrazumeva..
To vidimo po zakljucku na kraju, da oni ipak treba da slusaju Mojsija u odredjenim pitanjima:
''Jer Mojsije ima od davnih vremena u svim gradovima one koji ga propovedaju, pošto se u sinagogama čita svake subote.''.
Ne samo da su oni trebali slusati Mojsija i da se neke stvari iz tog zakona podrazumevaju.. Nego su posecivali i sinagogu subotom, pa su to mogli cuti...

Ovo drugo:

-Jos nisi dokazao da su u kolosanima 2:16 sedmicne subote..

-Sto se tice E.G.White, ja nisam neiskren , nego ti volis da izvrces , sva teologija se temelji na njenim ucenjima jer je ona osnivac, ali to ne znaci da danas Adventisti treba da odbace svoju veru, zato sto se ona recimo pokazala kao ''lazni prorok'' , njihova teologija se temelji na bibliji, i oni ovu zenu njom ispituju, to su radili i prvih dana, a to rade i danas..
To sto jos nisu nasli nista sto je protivno bibliji u njenom ucenju, ne znaci da ce pasti njihova vera ako se to dokaze, to je tvrdio i ovaj covek inace Adventista.
Dakle ja nista ne izmisljam..
Kod njih ide prvo ucenje o ''nepogresivosti Biblije'' pa tek onda ucenje o ''duhu prorostva'' a ovo drugo se ispituje ovim prvim tj. Biblijom.
Biblija je kod njih iznad svega i sve se njom meri pa i ucenje E.G.White, ja stvarno ne znam sta tebi tu nije jasno da moras da se postavljas ovako...
Ajde da uzmem nekog Katolickog sveca i onda ja dokazem da je on lagao, pada li Katolicka vera tada?
Smesno je o tome i govoriti...

*I molim te ajde da se drzimo teme, a ne opet o toj zeni, o tome pisite tamo na drugoj temi...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Najiskrenije, posljednjih dana čitajući što pišeš učinilo mi se da si čovjek koji iskreno traga za istinom. Sada, nakon ovoga, jasno mi je da si "zalutali čovjek". Nažalost, zalutali u najgorim bespućima.


Мире има савест и дубоко верујем да ће се ослободити адвентизма. Није једини који је успео, јер има отворен ум и користи га.

*I molim te ajde da se drzimo teme, a ne opet o toj zeni, o tome pisite tamo na drugoj temi...

Ух, ту "жену" гледају као непогрешивог интерпретатора Библије. Све што је она рекла/записала, за адвентисте је светиња. Тако и суботарење. Доласком једне Јеврејке у адвентисте, напрасно Хелен добија "визију" да треба суботарити и да је то "Печат Божији", а да је недеља "жиг звери". Све се врти око истинитости тзв. "духа пророштва" који је водио ту индивидуу да испише преко 25 000 000 речи.



Biblija je kod njih iznad svega i sve se njom meri pa i ucenje E.G.White, ja stvarno ne znam sta tebi tu nije jasno da moras da se postavljas ovako...

То ти верујеш јер си частан човек. Али у реалности, код адвентиста је управо супротно.


 
Poslednja izmena:
Natrag
Top