Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sta sad to ima veze kad sam vec odgovorio. Da su zaista drzali srcem i duhom, ne bi Bog rekao da ce napisati svoj zakon u njihovo srce kasnije..

Pa to važi i za tada, ko je držao držao je srcem i duhom. Znači po tebi avram bezakonik itd.

Tacno je da su pojedini drzali duhom, ali vecina nisu.

I kako to dokazuje da kasnije treba držati duhom, a prije nije moralo.

Ja nisam nista lupio.

Braniš se ko klinac, "Nisam ja majke mi".

Bitnije je da ljudi vide koliki si ti cirkusant ovde.

To je tebi bitnije od istine.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Pa to važi i za tada, ko je držao držao je srcem i duhom. Znači po tebi avram bezakonik itd.

Nisam to rekao.

I kako to dokazuje da kasnije treba držati duhom, a prije nije moralo.

Nisam to rekao.
Izvrces moje reci.

Braniš se ko klinac, "Nisam ja majke mi".

Ti upravo gledas ljude kao malu decu, pa kao ti treba da ih ucis. To je ponos.

To je tebi bitnije od istine.

Istina je bitnija.

Ali ti govoris od svog ponositog srca, tako da se s tobom ne moze normalno razgovarati.
Ti cenis samo "svoju istinu", umisljen si , verujes kako niko nema istinu samo ti.

Zato se i bavim tobom, jer zelim da promenis svoj stav i umisljenost da bi mogao sa tobom normalno razgovarati.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisam to rekao.

Jesi i naću to i pokazati.

Nisam to rekao.
Izvrces moje reci.

Vidjećemo to.

Ti upravo gledas ljude kao malu decu, pa kao ti treba da ih ucis. To je ponos.

Ko pokaže takvo razmišljanje onda ga gledam.

Istina je bitnija.

To kažu i džihadisti prije nego što povuku ručku za aktiviranje bombi.

Ali ti govoris od svog ponositog srca, tako da se s tobom ne moze normalno razgovarati.
Ti cenis samo "svoju istinu", umisljen si , verujes kako niko nema istinu samo ti.

Vidiš da imaš potrebu da zagadiš raspravu bavljenjem mojom ličnošću.

Zato se i bavim tobom, jer zelim da promenis svoj stav i umisljenost da bi mogao sa tobom normalno razgovarati.

Ma da svi da se mijenjaju samo ne ti.

Pa vidiš da ti ne možeš normalno razgovarati. A da ja sam ti kriv, ne bi ti bio takav da nisam ja tako nastupio.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ti upravo gledas ljude kao malu decu, pa kao ti treba da ih ucis. To je ponos.

Да учи неког? Замисли да је он уместо Павла дошао Грцима и осуо паљбу како су пагани и сл. Грци би га шутнули да иде одакле је дошао, а Господ би га тако поноситог разрешио. Рекли би му остали апостоли исто што и Симону Магу: "није твоје срце право за то". Код поноситих људи је проблем што мисле да се са паганизмом и сујеверјем бори нападом и осуђивањем. Сами људи одбацују сујеверје када им скрушено срце дође. А када је поносито, онда су још тврдоглавији.

Бити смеран, мудар, скроман, понизан, али достојанствен, чврст у вери, јак карактер и човек од речи, па ће онда резултати сами доћи.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
.
Pa vidiš da ti ne možeš normalno razgovarati. A da ja sam ti kriv, ne bi ti bio takav da nisam ja tako nastupio.

Kako ja mogu sa Jovanom i ostalima normalno razgovarati a sa tobom ne mogu?

Zapitaj se malo da li je do tebe?

Ti svima pristupas sa visine, i to je ono sto najvise iritira i odbija ljude.

Nikakvi tvoji dokazi nisu ovde problem, kao sto si ti umislio da ti imas neke dokaze, pa mi kao moramo tvoju licnost da dovodimo u pitanje da bi izbegli dokaze.

Problem je upravo tvoj stav, gde se ti ljudima obracas kao manje vrednima ''kao deci" , koju ti treba da ucis, kao da ti jedini imas znanje i kao da si ti "intelektualno nadmocniji"!

Sto kaze Adrian, da si se tako obratio Grcima poslali bi te odakle si dosao, i ne bi imao nikakvog uspeha, a Bog bi te razresio!

Bozji sluga govori blago, mirno, i nikoga ne vredja, govori sa postovanjem!

Tako sam se i ja tebi obratio u pocetku!

I nemoj tu izmisljati kako sam ja tebe prvi vredjao, jel nisam!

Prestani vise sa tim!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako ja mogu sa Jovanom i ostalima normalno razgovarati a sa tobom ne mogu?

To znači da je tvoja pobožnost i duhovnost uslovna. Pa i ja sa Laodik. i Jovanom tako razg.

Да учи неког? Замисли да је он уместо Павла дошао Грцима и осуо паљбу како су пагани и сл. Грци би га шутнули да иде одакле је дошао, а Господ би га тако поноситог разрешио.

Grci pravosl. a rod pun korupcije i pljačke sopstveen države, pola bi ih trebalo biti iza rešetaka.

Eto roda prave vjere. Kod mene se kaže "Samo da te Rus ne brani i Grk ne hrani".

Moj ujak radio za Grke, tanker, nisu htjeli dati pola godine platu.

Na jedvite jade izvukoše pare i više nikada nisu išli na njihove kompanije.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
4. Božja Zapovjest - SUBOTA

=================================


IZLAZAK 20,8

Sjeti se da svetkuješ dan subotni.

IZLAZAK 20,9

Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.

IZLAZAK 20,10

A sedmoga je dana subota, počinak posvećen JHVH, BOGU tvojemu.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
SUBOTA JE POSVEĆENA JHVH BOGU OCU - NE ISUSU
----------------------------------------------------------------------------
IZLAZAK 20,10

Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.

IZLAZAK 20,11

Ta i JHVH je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima,

a sedmoga je dana počinuo.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BOG OTAC JHVH JE STVORITELJ - NE ISUS

----------------------------------------------------------------------------
IZLAZAK 20,11

Stoga je JHVH blagoslovio i posvetio dan subotni.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

BOG OTAC JHVH JE BLAGOSLOVIO I POSVETIO SUBOTU - NE ISUS

--------------------------------------------------------------------
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
4. Božja Zapovjest - SUBOTA

=================================


IZLAZAK 20,8

Sjeti se da svetkuješ dan subotni.

IZLAZAK 20,9

Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.

Ništa to ne znači što kažeš da je subo. dan odmora jer ti sve shvataš formalno i bez smisla. Ovo si prihvatio samo jer tako piše, a ne po smislu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zakon ukinut na temelju Isusove smrti--- ..... Efežanima 2:15;-----------------------------------------------------------------------------------------------------------Zakon je skup odredbi, kako onda važi 1. 2. zapov. ako je ukinut zakon, a po JS ovo samo važi za 4. zapov. Efescima 2,15 Zakon zapovijesti naukama ukinuvši; da iz oboga načini sobom jednoga novog čovjeka, čineći mir;---------------------- I nije ukinut moralni nego ceremonijalni zakon.

Kako znamo da je ceremonijalni? Pa Isus je Pasha, nije Isus nazvan subotom.

1. Korincanima 5,7 Očistite dakle stari kvasac, da budete novo tijesto, kao što ste prijesni; jer i pasha naša zakla se za nas, Hristos.

Šta je Isus ukinuo?


Pavle, dakle, govori isključivo o Starozavetnim obredima, čija je simbolična vrednost ispunjena osnovnim događajima Hristove Službe otkupljenja tako da od vremena Njegovog raspeća prestaju da važe (Kološanima 2,14). Po takozvanom Mojsijevom zakonu, za vreme mladina i sedmičnih Subota, prinošene su posebne žrtve, kao simbol neuporedivo važnije - Hristove žrtve:

“To je Subotna žrtva paljenica , svake Subote osim svagdašnje žrtve paljenice i naliva njenog. I u početak meseca svojih prinosite Gospodu žrtvu paljenicu…” (4. Mojsijeva 28,10.11)

“Jer po poslednjoj naredbi Davidovoj biše izbrojeni sinovi Levijevi… jer određeni behu da pomažu sinovima Aronovim u službi u domu Gospodnjem… oko hlebova postavljenih i oko beloga brašna za dar i oko kolača presnih i oko tavica, i oko svega što se prži… i da stoje jutrom i hvale i slave Gospoda, i tako večerom. I kad se god prinose žrtve paljenice Gospodu, u Subote, i na mladine i na praznike…” (1. Dnevnika 23,27-31)

“A Jezekija opet uredi redove svešteničke i levitske… za žrtve zahvalne… I odredi deo carski od blaga svojega za žrtve paljenice, što se prinose jutrom i večerom i za žrtve paljenice što se prinose u Subote i na mladine i na praznike, kako je napisano u zakonu Gospodnjem.” (2. Dnevnika 31,3)

To su “jela i pića”, “praznici, mladine i Subote” koje su “sen onoga što šćaše da dođe, a telo je Hristovo”, dok je sama Subota, kao uspomena na Stvaranje, Dan Gospodnji i u Novozavetnom periodu.
 
Natrag
Top