Da li slaviti subotu ili nedelju

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Svaki čovek je dužan da voli Boga i ljude. Zato postoji Božji zakon.

10 Božjih zapovesti obavezuju svakoga čoveka na planeti.

Svakoga!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Svaki čovek je dužan da voli Boga i ljude. Zato postoji Božji zakon.

10 Božjih zapovesti obavezuju svakoga čoveka na planeti.

Svakoga!

Nije zakon dat da po zakonu ljubiš Boga O SUDIJO!
Ljubav ne stiže po zakonu VEĆ OSUDA...O SUDIJO!
A šta ćemo sa stotinama drugih zapovesti koje Bog dade preko Mojsija?
Ko je ukinuo sve ostale zapovesti...šta ćemo sa kamenovanjem...obrezanjem?
Paja u tamnici kaže stražaru VERUJ ISUSA HRISTOSA ISPASIĆEŠ SE TI I SAV DOM TVOJ reci mi jel Paja prevario rimskog stražara?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Evo šta je Isus rekao svojim učenicima...

Joh 15:17 Ovo vam zapovedam da imate ljubav među sobom.
Joh 15:18 Ako svet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu pre vas.
Joh 15:19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.
Joh 15:20 Opominjite se reči koju vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara svog. Ako mene izgnaše, i vas će izgnati; ako moju reč održaše, i vašu će održati.
Joh 15:21 Ali sve će vam ovo činiti za ime moje, jer ne poznaju Onog koji me posla.
Joh 15:22 Da nisam bio došao i govorio im ne bi greha imali; a sad izgovora neće imati za greh svoj.
Joh 15:23 Koji mrzi na mene i na Oca mog mrzi.
Joh 15:24 Da nisam bio i dela tvorio među njima kojih niko drugi ne tvori, ne bi greha imali; a sad i videše, i omrznuše na mene i na Oca mog.
Joh 15:25 Ali da se zbude reč napisana u zakonu njihovom: Omrznuše na me nizašta.
Joh 15:26 A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
Joh 15:27 A i vi ćete svedočiti, jer ste od početka sa mnom.

Joh 16:1 Ovo vam kazah da se ne sablaznite.
Joh 16:2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.
Joh 16:3 I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene.

I kao što možemo da vidimo postojala je, postoji i postojaće mržnja prema pravim Isusovim učenicima.

Ko su pravi Isusovi učenici? Oni koji vole svoga Tvorca i Spasitelja i koji iz ljubavi drže sve Njegove zapovesti. Uključujući i IV Božju zapovest.

Joh 14:15 Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite.
Joh 14:16 I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja da bude s vama vavek:
Joh 14:17 Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti.
Joh 14:18 Neću vas ostaviti sirotne; doći ću k vama.
Joh 14:19 Još malo i svet mene više neće videti; a vi ćete me videti; jer ja živim, i vi ćete živeti.
Joh 14:20 U onaj ćete vi dan doznati da sam ja u Ocu svom, i vi u meni, i ja u vama.
Joh 14:21 Ko ima zapovesti moje i drži ih, on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav Otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.
Joh 14:22 I reče Mu Juda, ne Iskariotski: Gospode! Šta je to da ćeš se nama javiti a ne svetu?
Joh 14:23 Isus odgovori i reče mu: Ko ima ljubav k meni, držaće reč moju; i Otac moj imaće ljubav k njemu; i k njemu ćemo doći, i u njega ćemo se staniti.
Joh 14:24 Koji nema ljubavi k meni ne drži moje reči; a reč što čujete nije moja nego Oca koji me posla.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Rom 13:9 Jer ovo: Ne čini preljube, ne ubij, ne ukradi, ne svedoči lažno, ne zaželi, i ako ima još kakva druga zapovest, u ovoj se reči izvršuje, to jest: Ljubi bližnjeg svog kao samog sebe.
Rom 13:10 Ljubav ne čini zla bližnjemu; dakle je ljubav izvršenje zakona.

Ljubav ne čini zla bližnjemu; dakle je ljubav izvršenje zakona.

Kojeg zakona?

U kojem zakonu stoje zapovesti:

Ne ubij.
Ne čini preljube.
Ne kradi.
Ne svedoči lažno...
Ne zaželi...


To je zapisano gospodo u Božjem zakonu!

Eto kako Bog kao naš Tvorac definiše ljubav.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Nije zakon dat da po zakonu ljubiš Boga O SUDIJO!

A kako Vi pokazujete da volite Boga? Tako što uzimate uzalud Njegovo ime? Tako što se klanjate idolima i ikonama? Tako što namerno kršite IV zapovest u kojoj biste trebali da pokažate odanost svome Tvorcu.

To li je ljubav prema Bogu?


Ljubav ne stiže po zakonu VEĆ OSUDA...O SUDIJO!

Osuda stiže samo za neposlušne namerne prestupnike! Nema osude za neznanje.

Vi znate Božje zapovesti ali nećete da poštujete svoga Tvorca onako kako je On zapovedio.

I ne samo što ne marite da poštujete svoga kako je zapovedio. Već se trudite da Božju decu odvučete od poslušnosti.

Sarađujete sa neprijateljem ljudi na njihovom uništenju!

Bog je sudija i Bog neka sudi pravedno!

Opomenite se Hristovih reči pre nego bude prekasno.

Mat 12:30 Koji nije sa mnom, protiv mene je; i koji ne sabira sa mnom, prosipa.
Mat 12:31 Zato vam kažem: svaki greh i hula oprostiće se ljudima; a na Duha Svetog hula neće se oprostiti ljudima.
Mat 12:32 I ako ko reče reč na Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a koji reče reč na Duha Svetog, neće mu se oprostiti ni na ovom svetu ni na onom.
Mat 12:33 Ili usadite drvo dobro, i rod njegov biće dobar; ili usadite drvo zlo, i rod njegov zao biće; jer se po rodu drvo poznaje.
Mat 12:34 Porodi aspidini! Kako možete dobro govoriti, kad ste zli? Jer usta govore od suviška srca.
Mat 12:35 Dobar čovek iz dobre kleti iznosi dobro; a zao čovek iz zle kleti iznosi zlo.
Mat 12:36 A ja vam kažem da će za svaku praznu reč koju kažu ljudi dati odgovor u dan strašnog suda.
Mat 12:37 Jer ćeš se svojim rečima opravdati, i svojim ćeš se rečima osuditi.


A šta ćemo sa stotinama drugih zapovesti koje Bog dade preko Mojsija?

Da li ste Vi odlučili da učinite zavet sa svojim Tvorcem i Spasiteljem da više nikada ne kršite Njegove zapovesti?

1Pe 3:21 Za spomen toga i nas sad spasava krštenje, ali ne pranje telesne nečistote, nego obećanje dobre savesti Bogu vaskrsenjem Isusa Hrista.

Ako se niste zavetovali Bogu da ćete poštovati sve Njegove zapovesti, onda niste nikada ni odlučili da budete u zavetnom odnosu sa svojim Tvorcem i Spasiteljem.

A šta ćemo sa stotinama drugih zapovesti koje Bog dade preko Mojsija?
Ko je ukinuo sve ostale zapovesti...šta ćemo sa kamenovanjem...obrezanjem?

Gospodine. Razlikujete li vi građanski zakon od moralnog zakona?

Građanski zakon je predviđao kazne za prekršaj moralnog zakona i to u Teokratskoj državi Izrael.

Kada je Izrael izgubio nezavisnost, što se desilo okupacijom Rima u Isusovo vreme, oni su izgubili mogućnost da izvrše građanske kazne za prekršaj moralnog zakona. Da li je to nejasno? Nije nejasno.

Ali morate nešto da napišete. Morate nekako da pokušate da navedete druge da odbace Božje zapovesti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Paja u tamnici kaže stražaru VERUJ ISUSA HRISTOSA ISPASIĆEŠ SE TI I SAV DOM TVOJ reci mi jel Paja prevario rimskog stražara?

Zar Isus Hrist nije bio jasan?

Mat 28:18 I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.
Mat 28:19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
Mat 28:20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

Naravno da su učenici objasnili svim ljudima da moraju da poštuju 10 Božjih zapovesti.

Pa upravo zato je Isus morao da strada zbog nas! Mi smo kršili Njegov zakon! 10 Božjih zapovesti smo kršili.

Čovek lepo pita:

Act 16:30 I izvedavši ih napolje reče: Gospodo! Šta mi treba činiti da se spasem?

I apostoli odgovaraju onako kako ih je Isus učio:

Act 16:31 A oni rekoše: Veruj Gospoda Isusa Hrista i spašćeš se ti i sav dom tvoj.
Act 16:32 I kazaše mu reč Gospodnju, i svima koji su u domu njegovom.

Evo konteksta.

Act 16:1 Dođe pak u Dervu i u Listru, i gle, onde beše neki učenik, po imenu Timotije, sin neke žene Jevrejke koja verovaše, a oca Grka;
Act 16:2 Za njega dobro svedočahu braća koja behu u Listri i u Ikoniji.
Act 16:3 Ovog namisli Pavle da uzme sa sobom; i uze ga, i obreza Jevreja radi koji behu u onim mestima: jer svi znahu oca njegovog da beše Grk.
Act 16:4 I kad prolažahu po gradovima, predavaše im da drže uredbe koje urediše apostoli i starešine u Jerusalimu.
Act 16:5 A crkve se utvrđivahu u veri, i svaki dan bivaše ih više.
Act 16:6 A kad prođoše Frigiju i galatijsku zemlju, zabrani im Duh Sveti govoriti reč u Aziji.
Act 16:7 A kad dođoše u Misiju hteše da idu u Vitiniju, i Duh ne dade.
Act 16:8 A kad prođoše Misiju, siđoše u Troadu.
Act 16:9 I Pavlu se javi utvara noću: beše jedan čovek iz Makedonije, i stajaše moleći ga i govoreći: Dođi u Makedoniju i pomozi nam.
Act 16:10 A kad vide utvaru, odmah gledasmo da iziđemo u Makedoniju, doznavši da nas Gospod pozva da im propovedamo jevanđelje.
Act 16:11 A kad se odvezosmo iz Troade, dođosmo u Samotrak, i sutradan u Neapolj,
Act 16:12 A odande u Filibu, koje je prvi grad zemlje Makedonije, naselje rimsko; i u onom gradu ostasmo nekoliko dana.
Act 16:13 A u dan subotni iziđosmo iz grada k vodi gde beše bogomolja; i sedavši govorismo k ženama koje se behu sabrale.
Act 16:14 I jedna bogobojazna žena, po imenu Lidija, iz grada tijatirskog, koja prodavaše skerlet, slušaše: i Gospod otvori srce njeno da pazi na reči Pavlove.
Act 16:15 A kad se krsti ona i kuća njena, moljaše nas govoreći: Ako mislite da ja verujem Gospoda, uđite u moju kuću i živite. I natera nas.
Act 16:16 A dogodi se kad iđasmo na molitvu da nas srete jedna robinja koja imaše duh pogađački i vračajući donošaše veliki dobitak svojim gospodarima.
Act 16:17 Ova pođe za Pavlom i za nama, i vikaše govoreći: Ovi su ljudi sluge Boga Najvišeg, koji javljaju nama put spasenja.
Act 16:18 I ovako činjaše mnogo dana. A kad se Pavlu dosadi, okrenu se i reče duhu: Zapovedam ti imenom Isusa Hrista, iziđi iz nje. I iziđe u taj čas.
Act 16:19 A kad videše njeni gospodari da iziđe nada njihovog dobitka, uzeše Pavla i Silu i odvukoše ih na pazar ka knezovima.
Act 16:20 I dovedavši ih k vojvodama, rekoše: Ovi su ljudi Jevreji, i mute po našem gradu,
Act 16:21 I propovedaju običaje koje nama ne valja primati ni tvoriti, jer smo Rimljani.
Act 16:22 I sleže se narod na njih, i vojvode izdreše im haljine, i zapovediše da ih šibaju.
Act 16:23 I pošto ih zdravo izbiše baciše ih u tamnicu, i zapovediše tamničaru da ih dobro čuva.
Act 16:24 Primivši takvu zapovest on ih baci u najdonju tamnicu i noge im metnu u klade.
Act 16:25 A u ponoći behu Pavle i Sila na molitvi i hvaljahu Boga; a sužnji ih slušahu.
Act 16:26 A ujedanput tako se vrlo zatrese zemlja da se pomesti temelj tamnički; i odmah se otvoriše sva vrata i svima spadoše okovi.
Act 16:27 A kad se probudi tamničar i vide otvorena vrata tamnička, izvadi nož i htede da se ubije, misleći da su pobegli sužnji.
Act 16:28 A Pavle povika zdravo govoreći: Ne čini sebi zlo nikakvo, jer smo mi svi ovde.
Act 16:29 A on zaiskavši sveću ulete i drhćući pripade k Pavlu i Sili;
Act 16:30 I izvedavši ih napolje reče: Gospodo! Šta mi treba činiti da se spasem?
Act 16:31 A oni rekoše: Veruj Gospoda Isusa Hrista i spašćeš se ti i sav dom tvoj.
Act 16:32 I kazaše mu reč Gospodnju, i svima koji su u domu njegovom.
Act 16:33 I uze ih u onaj sat noći i opra im rane; i krsti se on i svi njegovi odmah.
Act 16:34 I uvedavši ih u svoj dom postavi trpezu, i radovaše se sa svim domom svojim što verova Boga.
Act 16:35 A kad bi dan, poslaše vojvode pandure govoreći: Pustite ova dva čoveka.
Act 16:36 A tamničar kaza reči ove Pavlu: Poslaše vojvode da se pustite; sad dakle iziđite i idite s mirom.
Act 16:37 A Pavle reče njima: Izbivši nas pred narodom bez suda, ljude Rimljane, baciše u tamnicu: i sad hoće da nas puste? Nije tako, nego sami neka dođu i izvedu nas.
Act 16:38 A panduri kazaše vojvodama ove reči; i uplašiše se kad čuše da su Rimljani;
Act 16:39 I došavši umoliše ih, i izvedoše moleći da iziđu iz grada.
Act 16:40 A kad iziđoše iz tamnice, dođoše k Lidiji, i videvši braću utešiše ih, i otidoše.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
1Co 6:9 Ili ne znate da nepravednici neće naslediti carstvo Božije? Ne varajte se: ni kurvari, ni idolopoklonici, ni preljubočinci, ni adžuvani, ni muželožnici,
1Co 6:10 Ni lupeži, ni lakomci, ni pijanice, ni kavgadžije, ni hajduci, carstvo Božije neće naslediti.
1Co 6:11 I ovakvi bejaste neki; nego se opraste i posvetiste i opravdaste imenom Gospoda našeg Isusa Hrista i Duhom Boga našeg.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Da li Vi mislite da ćete ući u carstvo Božje sa klevetama protiv IV Božje zapovesti?

Savremeni srpski prevod
1Co 6:9 Ili zar ne znate da nepravedni neće naslediti Božije carstvo? Ne zavaravajte se! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni pohotnici, ni pederasti,
1Co 6:10 ni kradljivci, ni pohlepni, ni pijanice, ni klevetnici, ni razbojnici neće naslediti Božije carstvo.
1Co 6:11 A neki od vas su bili takvi. Ali, oprali ste se i posvetili ste se i opravdali ste se imenom Gospoda Isusa Hrista i Duhom našega Boga.


Klevećete na sve moguće načine Božji narod koji je odlučio da poštuje sve Božje zapovesti.

Vi ste izabrali da ratujete protiv Božjeg naroda i u ratnom ste odnosu sa Tvorcem neba i zemlje. Bog će ratovati za svoj narod i odbraniće ga. A šta će biti sa neprijateljima? Razmislite malo!

Svesno ste se predali Sotoni da kroz Vas ratuje protiv uticaja Božjih opomena koje prenose adventisti Sedmog dana! Ratujete kao i Sotona namerno protiv Božjih opomena! Vi odvraćete grešnike od poslušnosti svome Tvorcu i zavodite neuke da izgube svoje spasenje.

Vi svesno ratujete protiv spasenja drugih ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Mat 12:30 Koji nije sa mnom, protiv mene je; i koji ne sabira sa mnom, prosipa.
Mat 12:31 Zato vam kažem: svaki greh i hula oprostiće se ljudima; a na Duha Svetog hula neće se oprostiti ljudima.
Mat 12:32 I ako ko reče reč na Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a koji reče reč na Duha Svetog, neće mu se oprostiti ni na ovom svetu ni na onom.
Mat 12:33 Ili usadite drvo dobro, i rod njegov biće dobar; ili usadite drvo zlo, i rod njegov zao biće; jer se po rodu drvo poznaje.
Mat 12:34 Porodi aspidini! Kako možete dobro govoriti, kad ste zli? Jer usta govore od suviška srca.
Mat 12:35 Dobar čovek iz dobre kleti iznosi dobro; a zao čovek iz zle kleti iznosi zlo.
Mat 12:36 A ja vam kažem da će za svaku praznu reč koju kažu ljudi dati odgovor u dan strašnog suda.
Mat 12:37 Jer ćeš se svojim rečima opravdati, i svojim ćeš se rečima osuditi.

Isus Hrist
 
Natrag
Top