Da li slaviti subotu ili nedelju

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Smrt Hristova na krstu stoji kao večni dokaz da je Božji zakon nepromenljiv!

TAČNO!
Zakon je i dat baš zato da OSUDI I UBIJE.
Sad se zapitaj zašto ti onda u zakonu tražiš spasenje?
Kad PRAVDA ubi Boga U TELU ubiće i tebe.
Vidiš li sad kako farizej Savle lepo objasni da onaj zakon na kamenu ispisan oni držaše misleći da im je to za spasenje kad mu Duh Sveti otkri da se zakonom neće opravdati već doći pod smrt zato Paja reče da je služba zakonu na kamenu SLUŽBA SMRTI.
Vidiš li sad o nesretni čoveče gde te dovede veštica?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
To pravi Biblija, inače bi sada za grijehe prinosili žrtve u hramovima. To ne radite ni vi ni bilo ko. Dakle nešto je ukinuto?

Šta je ukinuto? Pa sve što je ukazivalo na Isusa. Jer Isus je Pasha.

Nije UKINUTO već je našlo svoje ispunjenje za Hrišćanea Jevreji dok god je Hram postojao prinosiše žrtve.
SAV ZAKON STOJI.
Zakon je mera ZA SUD a ne sredstvo za opravdanje.
Ko u zakonu gleda pečat za život jadna mu majka.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije zakon dat da osudi i ubije onoga ko drži zapovesti, već zakon osuđuje one koji ga krše.

Zato je Isus došao da nas oslobodi ove osude a ne od poslušnosti zapovestima, jer je on primio ovu osudu na sebe, i dao nam silu da više ne kršimo ni jednu zapovest kroz prihvatanje njegove pravednosti.

Koj paradoks.
Taramana govori da je zakon dat da osudi i ubije, a sam propagira kršenje zapovesti "ne ubi" time što govori da su ta zapovest, pa i sve druge ukinute..?!?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nije zakon dat da osudi i ubije onoga ko drži zapovesti, već zakon osuđuje one koji ga krše.

,,3:10Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano: Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.
Kažeš Isus je došao da ti pomogne da održiš zakon kako te prokletetvo nebi stiglo....ti ništa o spasenju neznaš.

Gal.3.10-11 ,, Jerkojisugododdelazakonapodkletvomsu, jerjepisano: Prokletsvakikojineostaneusvemu štojenapisanouknjizizakonskojda čini.AdasezakonomnikoneopravdavapredBogom, poznatoje: jerpravednikodvere živeće.

Ne kaže onaj što održi zakon živeće niti jeIsus došao dati pomogne da vučeš zakon prokletstva...o koliko je veliko tvoje neverstvo a neznanje još veće.

Rim.3.19-21 ,, Aznamodaono štozakongovori, govorionimakojisuuzakonu, dasesvakaustazatisnu, isavsvetdabudekrivBogu;JersedelimazakonanijednotelonećeopravdatipredNjim; jerkrozzakondolazipoznanjegreha.AsadsebezzakonajavipravdaBožija, posvedočenaodzakonaiodproroka,,

Rim.7.13 ,, Dobrolidaklebimenismrt? Božesačuvaj! Negogreh, dasepokažegrehdobrom činećimismrt, dabudegrehodvišegrešanzapovešću.,, Gal. 3.19 ,,Šta ćedaklezakon? Radigrehadodadesedokledođesemekojemuseobeća, ipostavilisugaanđelirukomposrednika.,,

Isus jesvršetak zakona
A TI KAŽEŠ ON NAM POMAŽE U JARMU PROKLETSTVA...ti neznaš kako sespasava.
Nije ni čudo jer ko vidi leteće konje i repate Turke i zna datume takvog Bog ne može voditi niti poučiti.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pa to gledaš ti, zato ga i ne bi držao. Ko ima ljubav prema Bogu ne gleda to.

Vidi Trile,moja malenkost drži subotu bolje od sve i jednog subotara i to mi ništa ne znači jer ako bi pomislio da sam zbog toga malo bolji nego Mire ja bih bio na mestu farizeja koji gleda sebe opravdanim zbog nekog svog držanja i podpao bih pod kletvu zakonsku kao Galaćani i svi čekaoci subote.
Moja hvala je ISUS a sve ostalo je smeće.
Daješ li desetak onda si uzeo iz iste knjige gde stoji i obrezanje i kamenovanje pa si dužan SAV ZAKON držati i eto te pod prokletstvom tako i Galaćani uzeli samo obrezanje a Paja kaže sad nerazumni Jelenaši morateSAV ZAKON DRŽATI zašto ste NERAZUMNI pa uđoste POD ZAKON da vas prevari i ubije?????

Trčite za masonkom plagjatorom i okultistom koja kao padavičarka lagala narod zarad novca jer tako rade srebroljubci bez srama i krotosti...jasno sam videla....Gospod mi pokazao...i jeste joj Džemo pokazao a njega je Gospodom oslovljavala. Podiže nad Džemom njenu žensku maštu da prkosi vremenu ostavivši dug neisplaćen.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Isus jesvršetak zakona A TI KAŽEŠ ON NAM POMAŽE U JARMU PROKLETSTVA..

Ko je rekao. Na vrlo pokvaren način podmećeš da je to neko rekao.

Ne kaže onaj što održi zakon živeće niti jeIsus došao dati pomogne da vučeš zakon prokletstva...o koliko je veliko tvoje neverstvo a neznanje još veće.

Pa ko je rekao da je Isus došao da propov. proklestvo zakona.
" (Matej 5,17-20)

Fariseji i knjizevnici su bili poznati po strogom i slepom drzanju Bozjeg zakona, pa opet, Isus im kaze:

" (Jovan 7,19; Luka 16,15)

,,3:10Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano: Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.

Naravno da je pod kletvom ko misli da se spasi zakonom.


Kažeš Isus je došao da ti pomogne da održiš zakon kako te prokletetvo nebi stiglo....ti ništa o spasenju neznaš.

Vidiš da jeste.


.Jovan 14,21 Ko ima zapovijesti moje i drži ih on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.

Jovan 15,10 Ako zapovijesti moje uzdižete ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovijesti oca svojega i ostajem u ljubavi njegovoj.

Marko 7,8Jer ostaviste zapovijesti Božije, a držite običaje ljudske, pranje žbanova i čaša; i druga mnoga takova činite.

Matej 19,17A on reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.

Kako misliš da se spasiš ako ne držiš zapov.

1. Jovanova 2,4 Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema;

,,3:10Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano: Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.

Pa naravno, na šta je Pavao mislio?



1. Korincanima 7,19Obrezanje je ništa, i neobrezanje je ništa; nego držanje zapovijesti Božijeh.

Na pokvaren način moraš da se prebacuješ na sve vrste zakona pošto ne možeš da dokažš da je ukinuta subota.

Dakle lupaš gluposti, ispada po tebi d aje Bog dao 613 zapov. koje ne može niko da održi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Opet bacih bisere . Neći više. Niti ću da čitam tvoje koment. niti da rasp. sa tobom.

I drugima ću da poručim da te ignorišu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top