Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Sveti Duh?! On bas i nije tako vidljiv nekim culom koliko ja znam. Pa kako onda da znamo ko ga ima da mi mogli takvoj osobi da poverimo tumacenje?
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Neistinu? Tesko da cu to naci. Brdo podataka je iz proslosti pa ne znam kako da znam tacno da li je istina ili neistina, brdo podataka je vezano za buducnost pa posto se jos nije dogodila opet ne bih znao da li je istina ili neistina. Ono sto je vezano za danasnjicu se svodi na moral i savete kako bi covek bio blizi Bogu a u tome nema neistine - znaci, nema neistine ;)
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Sve svete knjige (bibliju ,kuran, toru,kabalu itd.)pisali su ljudi tokom vekova i prilagodjavali ih svojim potrebama ,tako da su sanse 50:50 u odnosu istina-laz.Ako malo bolje pogledate 2013 u Nisu ce se odrzati enakumenski sabor u kome ce "pokusati" da pomire zapadnu i istocnu crkvu i daih stave pod jednu kapu.Ako iko moze to bilo koje vere bio da shvati to je promena u nacinu bogosluzenja i drugacijem postavljanju same vere(na drugacije osnove od onih koje smo ucili kroz vekove).Tako da ako to menjaju ,a promenice sigurno onda je sve promenljivo, pa i svete knjige .Nazalost malo mi tu mozemo kao vernici promeniti jer sve se ovo desava na visim nivoima vlasti svetovne i crkvene ,a nama se samo plasira zavijeno u oblandu da to samo sazvacemo i progutamo pognute glave kao smerni vernici.
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Sveti Duh?! On bas i nije tako vidljiv nekim culom koliko ja znam. Pa kako onda da znamo ko ga ima da mi mogli takvoj osobi da poverimo tumacenje?

Za nekog ko slavi dve slave prilično ismevaš svoju veru i druge podržavaš u tome.

Najveća hula je huliti na Duha Svetoga, sve drugo Bog oprašta, sem hule na Duha Svetoga!!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
11
Hriscanstvo je religija koja ima istinu,samo ako je utemeljena na Bibliji!
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Za nekog ko slavi dve slave prilično ismevaš svoju veru i druge podržavaš u tome.

Najveća hula je huliti na Duha Svetoga, sve drugo Bog oprašta, sem hule na Duha Svetoga!!!!

Cao Erika. Mislim da do sada nismo menjali postove :) Vidim da pratis i druge teme i ko je i sta napisao na njima. Lepo je biti informisan :) U vezi onoga sto si napisala: nije u pitanju ismejavanje. Nemam razloga da ismejavam ni svoju, ni tudju veru. Od nedavno vise i ne zalazim u privatnost vere. Neka veruje svako u sta zeli jer svako bira svoju veru po nekoj svojoj mogucnosti. Kada ti se neka vera ucini punom istine, to znaci da u njoj stoji nesto sto odgovara tvom mentalnom sklopu. Nesto slicno upoznavanju sa nekom osobom. Neke osobe ti se svidjaju a neke ne a prema nekima si ravnodusna. Uglavnom smo ravnodusni prema drugima. Ali ako zagledas neku osobu koja ti se ne svidja zbog nekih karakternih crta i pogledas njene prijatelje, moci ces da primetis da postoje osobe kojima se ta osoba bas svidja. Znaci, ne radi se o samoj osobi, vec o tome kakvi su ti kriterijumi za izbor dobrog od loseg. Isto je i sa verom. Biras veru prema svom mentalnom sklopu.
A sada o mojoj veri :) Ako bi rekao da ja nemam veru, to bi zvucalo nekako.....ne znam kako. Nije da nemam veru ali bolje receno, ne oslanjam se na veru. Vise tezim duhovnoj potrazi. Kada duhovno tragas, vise ne postoji podela izmedju moje vere i tvoje vere. Ne postoji hriscanstvo i budizam i hinduizam i islam itd da ne redjam ostale religije. U duhovnoj potrazi postoji samo ONO STO JESTE. U njoj nema ni jedne podele.
Zasto onda slavim dve slave? Za sada slave moji baka i deka, ja jos uvek ne ali cu verovatno preuzeti. Slavljenje slave je samo jedna forma. Forma koja pripada konceptu pravoslavlja. Za mene je to jedan lep dogadjaj gde se okupi rodbina (posto se ovako malo vidjamo zbog obaveza na poslu) i lepo se ismejemo, ispricamo itd. Ono sto zameram, to je kada se tokom slave vode razgovori koji se sastoje u praznim naklapanjima poput ogovoranja, sirenja mrznje itd ali na to ne mogu da uticem jer su to samo ljudi koji imaju puno muka u zivotu a ne znaju kako to da prebrode.
Oprostaj greha? Hula na svetog duha? Hmm, zanimljive su te stvari. Treba dobro preispitati to. Da li znas sta je pravi oprostaj? Isto sto i pravo pokajanje. Kada shvatis sta nije dobro u tvojim postupcima, pomiris se sama sa sobom da si to uradila i da to sada ne mozes da popravis a onda vise nikada ne ponovis istu stvar.
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Мислим да ко тражи ИСТИНУ, мора мало више да се потруди, а не да чека да га неко убеђује, јер ви већ унапред имате неке своје аргументе који су у ствари само филозофирање без краја... Господ Исус Христос је дошао на земљу и безбројним чудима доказао да је ИТИНИТИ БОГ који је дошао да нас избави од зла и људи су га распели...

Тако и ви поново распињете ИСТИНУ... Морате се потрудити, а не вечито у лењости исмејавати православље и мешати га са другим религијама... Ако сте себе убедили да нема Бога нико вам неће то гурати у главу... Нећете да сазнате не морате, али од сваког ће се на Другом Христовом доласку тражити одговор, а све што нас може оправдати су наша добра дела, ако их имамо...

Морате сами да нађете Истину... Сами, а не да тражите истину од неких секташа и такође неупућених људи...

Надам се да ћете успети... Крените од православне вере, да се разочарани у другим религијама не би одрекли Истине... Ако је не нађете у православљу нећете је ни наћи...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top