Da li je isus mesija

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Uopšte ne treba mnogo dokaza i videti da je Isus Mesija i jedini put do Boga. Pored niza proročanstava iz starog zaveta koja su se ispunila na Isusu od vremena njegovog dolaska i propratnih događaja obično se zaboravi na prepoznavanju prave Božanske ljubavi. Načela koja je postavio Isus poput ovih : Volite neprijatelje svoje. Blagosiljajte one koji vas kunu. Ako te neko udari po levom obrazu okreni mu i desni. Za ova načela rekli bi da su nepraktična u današnje vreme pa čak i Jehovini Svedoci pored svih ostalih tvrde da je to u izvesnom smislu simbolično. Međutim u tim načelima se vidi čista Božanska ljubav bez i malo zla. Zaista nam se čini nerazumljivo ali treba da shvatimo da smo svi generalno bez ljubavi, to je naš problem jer veća ljubav od ove ne može da postoji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Kuran je ipak kontradiktoran, ili ga vi ne shvatate na pravi nacin, i ne znate uopste o cemu je Muhamed pisao.
Dragi Laodikeja kada nesto ovako napises onda navedes sta je to kontradiktorno i gdje se moze naci. Inace ne lici ni na sta nego na lakomislene rijeci koje nisu istinite.

Isus Hristos jedini kroz koga mozemo doci Bogu.
Recimo, da. Ja vjerujem da je Hristos od Boga, bez ljudskog oca rodjen, i da je Mesija. Da ne vjerujem ne znam kako bih bio vjernik, odan Bogu?

Biblija Sveto pismo je ziva rec Bozja kroz koju....
Dleimicno, inace ne bi sadrzavala kontradikcije. Da nevedem bar jednu? OK, rodoslovlja Hristosova. Ima jos.
Ili; sudice vam Mojsije, ne ja. - Jevandjelje
sudice vam vase rijeci i djela. - Jevandjelje
Onaj ko voli svom snagom, pamecu i srcem Boga. Ko voli bliznjega kao sebe samoga - uci ce u Raj. - Jevadjelje.
rece li u ovom zadnjem, sto je kontradiktornoonome sto ti izjavljujes, da neko treba biti clan bilo koje religije? Ne! Rece li da ce krscani, pomenu li ih? Ne! O cemu onda Loadikeja?
Ako covek propagira laz, on mora to prepoznati, jer Duh Hristov ne moze praviti kompromis sa Duhom neprijatelja, savest ne dopusta takve ustupke, takav covek koji je u potpunosti u Duhu, odnosno u kome prebiva Sveti Duh, prepoznaje sta je od Boga a sta ne, jer ga sam Duh u to osvedocava.
Ako mi ispises jedno rodoslovlje Hristosovo, a zatim i drugo ja necu prepoznati da to govori Duh Bozji koji je Istina, ili Duha istine (sto je nesto drugo). Mislicu da me neko obmanjuje. ako k tome doda, uz ova dva rodoslovlja da je Hristos Bozji sin, tek cu onda vidjeti kakv je duh koji mi tumaci neistine i mentalne akrobacije.

Ko su ti braca? Koga smatras bliznjim?

Lijepi pozdrav Laodikeja

Uopšte ne treba mnogo dokaza i videti da je Isus Mesija i jedini put do Boga.
Tako ti kazues peko 71.
Ko su oni sto zive i cuda cine propagriju bozanstvo Hristosa i revno sluze u Hristosovo ime, a kojima ce Hristos u Onaj dan reci: Odlazite zlotvori?

Samo mi nemoj reci da to ne cine revno, jer tamo ne pise! I te kako su revni, samo procitaj pazljivo.
Jedino sto je pogreseno jeste sto to sto cine cine u Hristivi, a ne Bozje Ime.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Hari, najveći nevernik i zločinac se mogu spasiti naravno ne svojim delima jer su njihova dela poznata.
Ti nisi osvedočen da si grešan a to govori da Duh Sveti ne prebiva u tebi jer je Bog poslao svog Duha da OSVEDOČI LJUDE O GREHU i SUDU i DA ih UTEŠI i ZASTUPA kad PRIHVATE ŽRTVU POMIRNICU a to je ISUS MESIJA.
Isusov Duh prebiva u SVAKOM koji priznaje Isusa za Hrista i odbacuje stari put uviđajući svoju grešnost.
Ako ne vidiš svoj greh to ne znači da ga nemaš a ako ga stvarno nemaš onda si Hari kao Bog jer On nema greha i ni ti nemožeš umreti.

A ako imaš greh onda umireš Hari, umireš prijatelju i neko te treba oživeti a to je DUH onoga koji Hrista podiže i svaki koji Isusov Duh u životu u sebi ima upisan je u knjigu života NE PO ZASLUZI već po VERI Hari prijatelju.
Ja sam samo prah i molim Boga da ti otvori razum da shvatiš reč Božiju i spasiš se od večne smrti jer obličje pobožnosti nije plata za otkup od smrti niti novac niti Kurban .bajram niti bilo šta jer je SVE grešno. Isus nije grešan jer nije od ČOVEKA već od BOGA a što je po čoveku je čovek a što je po Bogu je ....ko je to Hari prijatelju, nije li to sin kojemu je ime Bog silni i Otac večni (Isaija 9. 6).

Ljudska mudrost NIKAD ne može dokučiti ništa ali VERA može jer da je Avraam mudrovao nikad nebi hteo zaklati jedinca svog jer bi razmišljao: ,,Zašto da činim glupost, šta će Bogu moj zaklan sin? Ako umre više nemam sina...NEDAM!,, To bi razum učinio a šta čini VERA? Vera nije logika!
Pokušaj prijatelju gledati drugim očima i onda ćeš videti da li imamo ljubavi prema tebi i kako hrišćani postupaju sa Muslimanima a kako Muslimani postupaju sa Hrišćanima u Arapskim zemljama...gde je ljubav? Bog kaže da bez LJUBAVI NIKO NE MOŽE kod NJEGA.

Bog te blagoslovio i pomogao da razumeš poruku i delo Božije. Amin.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Bog govori da je Njegova osveta i sud i to čovek nesme činiti u Božije ime.
Muslimani Hari ubijaju hrišćane zbog drugačijeg verovanja...pa zašto ne prepuste Bogu da to reši jer je On sudija?
Da li je to po Božijoj volji kad čovek čini Božiji posao ,,neobično delo,, naravno da nije jer Isus kae da ako te neko udari po jednom obrazu okreni mu i drugi a Islam UBIJA one što ih ne diraju već okreću drugi obraz znajući za koga daju ivot i kome veruju.

NEMA svetog rata i nikad rat nije bio svet već Bog koji daje mir.
Bog kaže da će se Njegovi po rodovima poznati (delima i veri) da li Muslimani okreću drugi obraz hrišćanima u Arapskoj iako ih hrićšćani ne diraju već ispovedaju svoju veru koju Bog dade preko SVIH Božijih proroka.
Jo š jednom da ponovim da bez vere ljudskim razumom se NIKAD ne može dokučiti istina jer da je moglo Grci bi je prvi imali.

Hari pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,Dleimicno, inace ne bi sadrzavala kontradikcije. Da nevedem bar jednu? OK, rodoslovlja Hristosova. Ima jos.
Ili; sudice vam Mojsije, ne ja. - Jevandjelje
sudice vam vase rijeci i djela. - Jevandjelje
Onaj ko voli svom snagom, pamecu i srcem Boga. Ko voli bliznjega kao sebe samoga - uci ce u Raj. - Jevadjelje.
,,

1. Rodoslovlje Hristovo je navedeno zbog Jevreja da poznaju iz kog plemana je došao Isus jer piše da će doći iz Judinog kao što i jeste.
Hari prijatelju ako se neko rodi u tvom domu a nije tvoje dete da li ja mogu reći da se kod tebe rodio?

2. Mojsije će suditi ONIMA koji se uzdaju u ZAKON i opravdanje kroz zakon jer kroz zakon stiže poznaja greha a ne spasenje. Oni ( Jevrejski vrh) je čekao kroz zakon spasenje pozivajući se na Mojsija a KRŠILI su isti zato nisu pod blagodaću već pod osudom i Mojsije će suditi jer piše da će i apostoli suditi i anđelima.

3. Isus kaže da je još tad bio sud...kako? Tako što se SVAKO ko je odbacio VIDELO Isusa taj hoda po tami i pašće u jamu jer je sam sebe osudio svojim postupkom.

Daj još ,,kontradikcija,,.
Pozdrav Hari.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dragi Laodikeja kada nesto ovako napises onda navedes sta je to kontradiktorno i gdje se moze naci. Inace ne lici ni na sta nego na lakomislene rijeci koje nisu istinite.


Recimo, da. Ja vjerujem da je Hristos od Boga, bez ljudskog oca rodjen, i da je Mesija. Da ne vjerujem ne znam kako bih bio vjernik, odan Bogu?


Dleimicno, inace ne bi sadrzavala kontradikcije. Da nevedem bar jednu? OK, rodoslovlja Hristosova. Ima jos.
Ili; sudice vam Mojsije, ne ja. - Jevandjelje
sudice vam vase rijeci i djela. - Jevandjelje
Onaj ko voli svom snagom, pamecu i srcem Boga. Ko voli bliznjega kao sebe samoga - uci ce u Raj. - Jevadjelje.
rece li u ovom zadnjem, sto je kontradiktornoonome sto ti izjavljujes, da neko treba biti clan bilo koje religije? Ne! Rece li da ce krscani, pomenu li ih? Ne! O cemu onda Loadikeja?

Ako mi ispises jedno rodoslovlje Hristosovo, a zatim i drugo ja necu prepoznati da to govori Duh Bozji koji je Istina, ili Duha istine (sto je nesto drugo). Mislicu da me neko obmanjuje. ako k tome doda, uz ova dva rodoslovlja da je Hristos Bozji sin, tek cu onda vidjeti kakv je duh koji mi tumaci neistine i mentalne akrobacije.

Ko su ti braca? Koga smatras bliznjim?

Lijepi pozdrav Laodikeja


Tako ti kazues peko 71.
Ko su oni sto zive i cuda cine propagriju bozanstvo Hristosa i revno sluze u Hristosovo ime, a kojima ce Hristos u Onaj dan reci: Odlazite zlotvori?

Samo mi nemoj reci da to ne cine revno, jer tamo ne pise! I te kako su revni, samo procitaj pazljivo.
Jedino sto je pogreseno jeste sto to sto cine cine u Hristivi, a ne Bozje Ime.


Upravo sam naveo jednu kontradiktornost, a to je, da Kur`an ima neke biblijske elemente, da pominje Mesih Isa, i njegovu snrt, a sa druge strane ne priznaje da je sustina Isusove Misije bila da polozi zivot za nase grehe, i da jedino prihvatajuci tu zrtvu mozemo biti spaseni, i da jedino kroz njega mozemo doci Bogu, i nase molitve biti uslisene jedino u njegovo ime.

Ima tu i drugih kontradiktornosti sa samom biblijom i njenim ucenjem..

Sto se tice prividne kontradiktornosti u vezi razlicitih rodoslova koje spominju razliciti Apostoli, o tome sam cini mi se pisao na ovom mestu, ali evo.

U bibliji se spominju nekoliko rodoslova koja pominju Apostoli u svojim jevandjeljima, a koja srazmerno svojoj formi, pokazuju da Isus koliko je i covek rodjen od zene Marije, toliko isto i nema ovozemaljsko poreklo, vec da je on dosao od Boga, odnosno kao sto potvrdjuju i Jevandjelja, da je on Bog koji je oduvek bio sa ocem, ali da je u jednom istorijskom trenutku odlucio da se spusti na ovaj svet, uzme ljudsko telo, i umre za coveka da bi ga spasio od greha i vecne propasti.
Na jednom mestu u jevandjelja se kaze da je Isus bio iz Judinog plemena, od koga potice i David, a jedan od rodoslova upravo ide do Davida, dok drugi rodoslov ide do Adama, praoca ljudskog roda. sto je jasna simbolika da Isus ima dvostruko poreklo, odnosno dve prirode svog bica, on je covek, a sa druge strane on je Bog koji se spustio sa neba.
Na nekim mestima u Jevandjeljima u Grckom tekstu, Isus je nazvan `MONOGENESTEOS. sto prevedeno na nas jezik bukvalno znaci `BOG JEDINI TAKVE VRSTE, odnosno Isus je jedino bice takve vrste koje je ikada rodjeno na ovoj zemlji, koje je ujedno i covek i Bog, BOGOCOVEK.

Prema tome, u ovim rodoslovima nema nikakvih kontradikrornosti, vec su ona napisana sa namerom da bi se pokazalo Isusovo dvostruko poreklo, zemaljsko i nebesko.

Prva grupa vernika u Jerusalimu koji su poverovali u Hrista, su nazvani Hriscanima, to jasno pise u Delima Apostolskim.

Znaci oni ne mogu imati nikakva druga obelezja niti ime, ni Muhamedanci, ni Muslimani, vec ime po svom spasitelju i Gospodu Isusu Hristu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Laodikeja, jesam grijesnik, ali nsiam zlocinac. Jesam grijesnik ali nisam lazljivac, nisam ni alkoholicar(iako popijem povremeno pivo ili vino) ni narkoman. ali jesam grijesnik.
Znam da cu odgovarati za ono sto cinim i govorim, ako i ostali ljudi. Vjerujem i nadam se da ce mi Allah oprostiti, jer je Milost Njegoba beskrajna.
On ce odvesti koga hoce tamo gdje pozeli, ja to vjkerujem, i da ce mnogi moci biti zapanjeni: zar on tamo?
Abraham je imao vjeru, ali zar je Bog uzalud slao poslanike s Porukama? Pa i Abraham je Poslanik!

Naravno da se ne moze kod Njega ako ga ne volis! Ta kako bi? Ali ko Ga istinski voli i bliznjega kao sebe samoga? Covjek sâm odprilike zna gdje ce.
Pozdrav tebi!
Molim Boga da nas uputi da ne lutamo. Amin!

Baumaster
Muslimani Hari ubijaju hrišćane zbog drugačijeg verovanja...pa zašto ne prepuste Bogu da to reši jer je On sudija?
Bolje bi bilo da nisi ovako napisao jer je lista hriscanskih zlocina mnogo duza. Australija, Azija, obje Amerike, afrika, Europa... i onda bi se moglo postaviti pitanje o licemjerju ili o samoj vjeri.
Ja licno prepustam sud Bogu.

Da li je to po Božijoj volji kad čovek čini Božiji posao ,,neobično delo,, naravno da nije jer Isus kae da ako te neko udari po jednom obrazu okreni mu i drugi a Islam UBIJA one što ih ne diraju već okreću drugi obraz znajući za koga daju ivot i kome veruju.
Ja imam sasvim suprotne dokaze, i mislim da bi trebalo ostaviti po strani prebrojavanje zlocina ako nemas protiv. Tebi bi takva prebrojavanja bila teza.

Bog kaže da će se Njegovi po rodovima poznati (delima i veri) da li Muslimani okreću drugi obraz hrišćanima u Arapskoj iako ih hrićšćani ne diraju već ispovedaju svoju veru koju Bog dade preko SVIH Božijih proroka.
Ako mislis na kopte? da produzim, nema vecih licemjera na Planeti! Imao sam sustret u zivo s njima, s tim sto oni nisu znali moju vjeru, mislili su da sam protestant. iako ne odobravam nasilje nad bilo kim, pa ni nad njima. Ali ljudi su ljudi, svi su iskupljeni kroz Hrista, pa i kada ubijaju jedni druge?

Jo š jednom da ponovim da bez vere ljudskim razumom se NIKAD ne može dokučiti istina jer da je moglo Grci bi je prvi imali.
Ako cvrsto vjerujes u Allaha, onda nije problem, sve ti se otvara.

1. Rodoslovlje Hristovo je navedeno zbog Jevreja da poznaju iz kog plemana je došao Isus jer piše da će doći iz Judinog kao što i jeste.
Hari prijatelju ako se neko rodi u tvom domu a nije tvoje dete da li ja mogu reći da se kod tebe rodio?
Da, ali ne mozes napisati da je bijelo dijete rodio crnac. Mozes napisati da s ekod njega rodilo.
A posto se racuna da je Biblija nadahnuta riojec, a sâm Isus se smatra bogom (po nekim vjerovanjima) kako to da nema ispravno rodoslovlje? Ako se vodi racuna o rodoslovlju rasnog konja, kako to da se ne vodi o svecevom?
Hoces reci da Bog pojma nema, jer ne zna napisati dva jednaka i ispracna rodoslovlja? Ili je nesto drugo u pitanju?
Mojsije će suditi ONIMA koji se uzdaju u ZAKON i
Ne rece li Hristos licno: Nisam dosao da ukinem Zakon nego da ga potvrdim? Ne rece li tako?
neko je rekao drugacije?
Ko?
Zar taj vise vrijedi od Isusa?

Daj još ,,kontradikcija,,.
Upozoravam te da postoji cijela knjiga koja iznosi provjerene biblijske kontradikcije i derogacije.
Jedino bih mogao biti suzdrzaniji jer vidim cijelu opoplavu raznih biblija sa raznim "ispravnim" prevodima. Koji je ispravan? Ko to garantuje?

Pozdrav i tebi Baumasteru. Hvala sto zadrzavas kulturan ton u dijalogu. Ne moramo se slagati, ali mozemo biti kulturni.


Laodikeja,
a pominje Mesih Isa, i njegovu snrt, a sa druge strane ne priznaje da je sustina Isusove Misije bila da polozi zivot za nase grehe, i da

Kur'an kaze da Isus nije ni razaopet ni umru, ljudima se pricinilo. sto se tice otkupa grijeha i zrtve, Kur'an se ne bavi tim, pa ima Tora i Jevandjelje, ali kaze sto i isus: svako ce odgovarati za sebe. To je vaznije.

U bibliji se spominju nekoliko rodoslova
Netacno! U bibliji su dva rodoslovlja, i ta su pisali Matej i Luka.
Razlikuju se medjusobno u 17 koljena i u imenima Jospipovih predaka, pa se moze zakljuciti da su obadva netacna., jer se ne slazu ni sa SZ. Pominjati IOsusa u bilo cijoj lozi je grijeh i nevjerovanje u Isusovo bezgrijesno rodjenje.
Bajke o tome kako je to Marijino rodoslovlje ili poocimovo ili slicno nisam niakad shvatio ozbiljno osim kao izgovore.

Prema tome, u ovim rodoslovima nema nikakvih kontradikrornosti, vec su ona napisana sa namerom da bi se pokazalo Isusovo dvostruko poreklo, zemaljsko i nebesko.
Gle kako Kur'an precizno kaze: svi su ljudi Adamovi sinovi, samo je Isus Marijin sin! I nema izmotavanja, sve je jasno.


Prva grupa vernika u Jerusalimu koji su poverovali u Hrista, su nazvani Hriscanima, to jasno pise u Delima Apostolskim.

Znaci oni ne mogu imati nikakva druga obelezja niti ime, ni Muhamedanci, ni Muslimani, vec ime po svom spasitelju i Gospodu Isusu Hristu.

Hriscani jer povjerovase u Hrista. OK. i Muslimani vjeruju u Hrista.

Kako su se nazvali ti hriscani kasnije kada su priznali da je Muhammed a.s. Poslanik?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja, jesam grijesnik, ali nsiam zlocinac. Jesam grijesnik ali nisam lazljivac, nisam ni alkoholicar(iako popijem povremeno pivo ili vino) ni narkoman. ali jesam grijesnik.
Znam da cu odgovarati za ono sto cinim i govorim, ako i ostali ljudi. Vjerujem i nadam se da ce mi Allah oprostiti, jer je Milost Njegoba beskrajna.
On ce odvesti koga hoce tamo gdje pozeli, ja to vjkerujem, i da ce mnogi moci biti zapanjeni: zar on tamo?
Abraham je imao vjeru, ali zar je Bog uzalud slao poslanike s Porukama? Pa i Abraham je Poslanik!

Naravno da se ne moze kod Njega ako ga ne volis! Ta kako bi? Ali ko Ga istinski voli i bliznjega kao sebe samoga? Covjek sâm odprilike zna gdje ce.
Pozdrav tebi!
Molim Boga da nas uputi da ne lutamo. Amin!

Baumaster
Bolje bi bilo da nisi ovako napisao jer je lista hriscanskih zlocina mnogo duza. Australija, Azija, obje Amerike, afrika, Europa... i onda bi se moglo postaviti pitanje o licemjerju ili o samoj vjeri.
Ja licno prepustam sud Bogu.


Ja imam sasvim suprotne dokaze, i mislim da bi trebalo ostaviti po strani prebrojavanje zlocina ako nemas protiv. Tebi bi takva prebrojavanja bila teza.


Ako mislis na kopte? da produzim, nema vecih licemjera na Planeti! Imao sam sustret u zivo s njima, s tim sto oni nisu znali moju vjeru, mislili su da sam protestant. iako ne odobravam nasilje nad bilo kim, pa ni nad njima. Ali ljudi su ljudi, svi su iskupljeni kroz Hrista, pa i kada ubijaju jedni druge?

Ako cvrsto vjerujes u Allaha, onda nije problem, sve ti se otvara.


Da, ali ne mozes napisati da je bijelo dijete rodio crnac. Mozes napisati da s ekod njega rodilo.
A posto se racuna da je Biblija nadahnuta riojec, a sâm Isus se smatra bogom (po nekim vjerovanjima) kako to da nema ispravno rodoslovlje? Ako se vodi racuna o rodoslovlju rasnog konja, kako to da se ne vodi o svecevom?
Hoces reci da Bog pojma nema, jer ne zna napisati dva jednaka i ispracna rodoslovlja? Ili je nesto drugo u pitanju?

Ne rece li Hristos licno: Nisam dosao da ukinem Zakon nego da ga potvrdim? Ne rece li tako?
neko je rekao drugacije?
Ko?
Zar taj vise vrijedi od Isusa?


Upozoravam te da postoji cijela knjiga koja iznosi provjerene biblijske kontradikcije i derogacije.
Jedino bih mogao biti suzdrzaniji jer vidim cijelu opoplavu raznih biblija sa raznim "ispravnim" prevodima. Koji je ispravan? Ko to garantuje?

Pozdrav i tebi Baumasteru. Hvala sto zadrzavas kulturan ton u dijalogu. Ne moramo se slagati, ali mozemo biti kulturni.


Laodikeja,


Kur'an kaze da Isus nije ni razaopet ni umru, ljudima se pricinilo. sto se tice otkupa grijeha i zrtve, Kur'an se ne bavi tim, pa ima Tora i Jevandjelje, ali kaze sto i isus: svako ce odgovarati za sebe. To je vaznije.


Netacno! U bibliji su dva rodoslovlja, i ta su pisali Matej i Luka.
Razlikuju se medjusobno u 17 koljena i u imenima Jospipovih predaka, pa se moze zakljuciti da su obadva netacna., jer se ne slazu ni sa SZ. Pominjati IOsusa u bilo cijoj lozi je grijeh i nevjerovanje u Isusovo bezgrijesno rodjenje.
Bajke o tome kako je to Marijino rodoslovlje ili poocimovo ili slicno nisam niakad shvatio ozbiljno osim kao izgovore.


Gle kako Kur'an precizno kaze: svi su ljudi Adamovi sinovi, samo je Isus Marijin sin! I nema izmotavanja, sve je jasno.




Hriscani jer povjerovase u Hrista. OK. i Muslimani vjeruju u Hrista.

Kako su se nazvali ti hriscani kasnije kada su priznali da je Muhammed a.s. Poslanik?


Bog ce suditi ljudima po svetlosti istine koju su primili, i da li su ziveli po toj svetlosti.
Ipak Bog ne moze spasiti one koji su svesno odbacili istinu, jer nisu bili voljni da ispostuju kriterijume jevandjelja, vec biraju neki laksi put.

Osnovni kriterijum jevandjelja je prihvatanje Isusa Hrista kao svog licnog spasitelja, i njegove zrtvu na krstu kao otkup za svoje grehe, i izgradnja karaktera po nacelima Bozje pravde.

Muslimani Muhameda nazivaju `Poslanik, ali on nije Mesija, on je obican covek kome je bilo potrebno spasenje kao svakom drugom coveku, i njemu je kao i svima postavljen kriterijum da prihvati Isusa za svog licnog spasitelja.

za razliku od toga Isus je Mesija koji je najavljen u prorocanstvima starog zaveta kao onaj koji ce prineti sebe na zrtvu da bi spasio covecanstvo od greha, jos vise, on je Bozansko bice, jedan od clanova Bozanskog saveta, on sam to kaze za sebe obracajuci se svestenicima onoga vremena ``JA DODJOH SA NEBA...JA SAM OD VISIJEH, VI STE OD NIZIJEH...AKO NE POVERUJETE DA SAM JA ZAISTA CE TE IZGINUTI U GRESIMA SVOJIM.

U jednom od svojih poslednjih obracanja svoji ucenicima neposredno pre svoje smrti, Isus kaze ``JA DODJOH OD OCA SVOJEGA, I SAD OSTAVLJAM SVET I OPET ODLAZIM k OCU...
A u svojoj molitvi ocu Isus kaze ``SAD PROSLAVI TI MENE OCE, SLAVOM KOJU IMADOH U TEBI PRE NEGO STO SVET POSTADE,

Kao sto sam naveo, prvi vernici koji su prihvatili Hrista za svog spasitelja su Nazvani Hriscanima. i imali veru zasnovanu na onome sto su govorili i ucili Hristos i Apostoli.
A odgovor na tvoje pitanje koje glasi: ``Kako su se nazvali ti Hriscani kasnije kada su priznali da je Muhammed a.s. Poslanik? je sadrzan u recima Apostola Pavla koje glase: ``JA ZNAM DA CE PO ODLASKU MOME UCI U VAS TESKI VUCI KOJI NECE STEDETI STADA, I IZMEDJU VAS SAMIH POSTACE ONI KOJI CE GOVORITI IZVRNUTU NAUKU DA ODVRACAJU UCENIKE ZA SOBOM...

Ti Hriscani koji su prihvatili Muhameda, ili bilo koga drugog koji je objavljivao neku novu istinu koju je navodno primio od Boga, su otpadnici, a ovo upravo isti Apostol navodi u jednom drugom tekstu: ``JA ZNAM DA CE NEKI OD VAS OTPASTI OD VERE, SLUSAJUCI ZAVODLJIVE DUHOVE I NAUKE DJAVOLSKE.

``AKO VAM KO JAVI DRUGACIJE JEVANDJELJE OPD OVOGA KOJE VAM MI JAVISMO PROKLET DA BUDE, I OPET VAM VELIM, AKO VAM MI, ILI ANDJEO SA NEBA, JAVI DRUGACIJE JEVANDJELJE OD OVOGA KOGA VAM MI JAVISMO, PROKLET DA BUDE..

Prema tome, Muhamed je imao svu istinu koja mu je bila potrebna za svoje licno spasenje, ali je napravio kompromis i Djavo ga je prevario.

Kada covek odbaci istinu koja mu je ponudjena, i bira neke svoje puteve, on u tom trenutku sirom otvara vrata Djavolu da ga kusa, i da mu u um ubacuje svoje ideje suprotne istini.
To je slucaj sa svim takozvanim uciteljima i prorocima koji su se pojavljivali u proslosti, Muhamedom, Budom, Zaratustrom, Konfucijem, Josefom Smitom ( osnivacem Mormonske crkve ), itd...

Ti kazes sledece: ``Kur'an kaze da Isus nije ni razaopet ni umro, ljudima se pricinilo. sto se tice otkupa grijeha i zrtve, Kur'an se ne bavi tim, pa ima Tora i Jevandjelje, ali kaze sto i isus: svako ce odgovarati za sebe. To je vaznije.

Ova konstatacija onda sve govori, ako Isus nije umro na krstu onda nema spasitelja, pa time ni vecnog spasenja, jer upravo to kaze i rec Bozja ``AKO HRISTOS NE VASKRSE, ONDA JE UZALUD VERA VASA, JOS STE U GRESIMA SVOJIM..

Ako nije postojala smrt Hristova, iz cega je on vaskrsao, a Kur`an upravo govori o tome da je Bog uzeo Isusa k sebi.

To je kontradikcija Kur`ana, i zato sam napomenuo, da je pitanje da li Muslimani uopste danas razumeju ono o cemu je Muhamed pisao, i moguce da su izvrnuli Kur`an-ski tekst po ovom pitanju.

U rodoslovima nema nikakve kontradiktornosti, i objasnjenje koje sam gore dao, je istinito.
Ali u jednom od narednih komentara, citiracu ova dva pomenuta rodoslova, i videces da ona sacinjavaju neverovatnu preciznost, sto je jos jedan od dokaza da je Bog vodio u njihovom pisanju..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
JA SAM OD VISIJEH, VI STE OD NIZIJEH, VI STE OD OVOGA SVIJETA JA NISAM OD OVOGA SVIJETA...AKO NE POVERUJETE DA SAM JA ZAISTA CE TE IZGINUTI U GRESIMA SVOJIM.


``Blago onome koji čita i onima koji slušaju reči proroštva, i drže šta je napisano u njemu; jer je vreme blizu.
Od Jovana na sedam crkava koje su u Aziji: blagodat vam i mir od Onog koji jeste, koji bese, i koji ce doci; i od sedam duhova koji su pred prestolom Njegovim;
I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i PRVENAC IZ MRTVIJEH, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i UMI NAS OD GREHA NASIH KRVLJU SVOJOM;
I učini nas careve i sveštenike Bogu i Ocu svom; tome slava i država va vek veka. Amin.
1:7 ENO IDE S OBLACIMA, I UGLEDACE GA SVAKO OKO, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj. JA SAM ALFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, GOVORI GOSPOD, KOJI JESTE, I KOJI BESE, I KOJI CE DOCI, SVEDRZITELJ.
Ja Jovan, koji sam i brat vaš i drug u nevolji, i u carstvu i trpljenju Isusa Hrista, bijah na ostrvu koje se zove Patam, za reč Božiju i za svedočanstvo Isusa Hrista.
Bijah u duhu u dan nedeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koji govoraše: JA SAM ALFA I OMEGA, PRVI I POSLEDNJI.
I šta vidiš napiši u knjigu, i pošlji crkvama koje su u Aziji: u Efes, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatir, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodikiju.
I obazreh se da vidim glas koji govoraše sa mnom; i obazrevši se videh sedam svećnjaka zlatnih,
I usred sedam svećnjaka kao SINA COVECIJEGA, obučenog u dugačku haljinu, i opasanog po prsima pojasom zlatnim.
A glava Njegova i kosa beše bela kao bela vuna, kao sneg; i oči Njegove kao plamen ognjeni;
I noge Njegove kao bronza kad se rastopi u peći; i glas Njegov kao huka voda mnogih;
I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvezda, i iz usta Njegovih izlažaše mač oštar s obe strane, i lice Njegovo beše kao što sunce sija u sili svojoj.
I kad Ga videh, padoh k nogama Njegovim kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: NE BOJ SE, JA SAM PRVI I POSLEDNJI.
I Živi: i bijah mrtav i evo sam živ va vek veka, amin.I ZIVI, I BIJAH MRTAV I EVO SAM ZIV VA VIJEK VIJEKA AMIN. ( Otkrivenje Jovanovo 1 poglavlje ).
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Laodikeja: Bog ce suditi ljudima po svetlosti istine koju su primili, i da li su ziveli po toj svetlosti.
Svjetlo istine je svuda oko nas, primi ga ko hoce i zivi po toj svjetlosti ako hoce, osim onih koje je Bog opravdano kaznio pa ne cuju i ne vide.
Ipak Bog ne moze spasiti one koji su svesno odbacili istinu
Bog moze spasiti koga hoce, ali ljudima je dao izbor i toliko slobodne volje da se mogu slobodno opredijeliti. Ljudi ne dozvoljavaju slobodui opredjeljivanja, i cesto velike grupa u medjusobnom protisku jer vise slusaju "zov grupe" nego Boga, postaju otpadnici. Pojedinac je duzan da se odupre i okrene samo Bogu ako hoce spas.

Muslimani Muhameda nazivaju `Poslanik, ali on nije Mesija, on je obican covek kome je bilo potrebno spasenje kao svakom drugom coveku, i njemu je kao i svima postavljen kriterijum da prihvati Isusa za svog licnog spasitelja.
U pravu si, Muhammed a.s. nije za sebe nikada rekao da je ista drugo osim ibican covjek, Poslanik i Bozji Rob. Zato je nazvan Duhom istine. Muhammed a.s. je potvrdio da je Isus Mesija i Pomazanik.

``JA ZNAM DA CE PO ODLASKU MOME UCI U VAS TESKI VUCI KOJI NECE STEDETI STADA, I IZMEDJU VAS SAMIH POSTACE ONI KOJI CE GOVORITI IZVRNUTU NAUKU DA ODVRACAJU UCENIKE ZA SOBOM...
Odlicno! To se odnosi na one kojima ce Isus u Onaj dan reci: Odlazite zlotvori, nikada vas nisam pozavao!
Muslimani nista ne cine u Isusovo ime, samo u Bozje Ime.
Da li je Isus ikada pomenuo hriscane? Da li je Isus bio hriscanin (pokusaj se skoncentrisati prije nego odogovoris da ne pogrijesis).

AKO VAM KO JAVI DRUGACIJE JEVANDJELJE OPD OVOGA KOJE VAM MI JAVISMO PROKLET DA BUDE, I OPET VAM VELIM, AKO VAM MI, ILI ANDJEO SA NEBA, JAVI DRUGACIJE JEVANDJELJE OD OVOGA KOGA VAM MI JAVISMO, PROKLET DA BUDE..
I ja kazem: neka je proklet!
Mozemo li sada nesto zakljuciti iskreno, istinito?
Jvandjelje je samo jedno, i rijec je Bozja. Da? Da.
Odakle cetiri u Bibliji, a vidjesmo da se razlikuju?
Mislis li da je Isusu saputao djavo jer Isus pricao o Starom zavjetu? Jer je ispravljao hramska tumacenja zalutalih?
Nije, naravno! Ko bi se usudio i pomisliti.
Muhammed a.s. nije donio novo Jevandjelje nego Kur'an. I objavio ono sto je Isus najavio da ce objaviti Duh istine, shvacas?

To je slucaj sa svim takozvanim uciteljima i prorocima koji su se pojavljivali u proslosti, Muhamedom, Budom, Zaratustrom, Konfucijem, Josefom Smitom ( osnivacem Mormonske crkve ), itd...
Ja mislim da neke ljudi koji su moguce takodje poslanici Bozji, nepravedno postavljas u taj nivo, a najvecu gresku sto pripsujes Muhammedu a.s. da je zaveden!
Da ponovim: svaka sura(poglavlje) u Kur'anu pocinje sa: U Ime Boga Milostivog Samilosnog!
Ako bi Bog Jedini dozvolio Muhammedu a.s. da prezivi (lazni da se ubije!) i da se u takav tekst ubacuju lazi, onda bi se covjek zaista trebao upitati kakav je to bog, ma zvao ga Isusom samim ili bilo kako drugacije?

Nisi procitao Konfucija, Sokrata, nisi shvatio Budino ucenje, Zaratustru....... zelis li ih procitati pa da komentarisemo?
Ali ih prvo procitaj, inace ces ostati u zabludi.

``AKO HRISTOS NE VASKRSE, ONDA JE UZALUD VERA VASA, JOS STE U GRESIMA SVOJIM..
Moze vaskrsnuti na Sudnjem danu, pa sta? Imam osjecaj da se vise bavis apostolskim pricama nego svojom licnom vjerom u Boga.
Isprazno je to.


Ako nije postojala smrt Hristova, iz cega je on vaskrsao, a Kur`an upravo govori o tome da je Bog uzeo Isusa k sebi.
Bog ga je uzeo sebi. Nije umro. Nije ni vaskrasao (kako ce kad nije umro?). Muslimani vjeruju bez ikakvih sumnji i tacno znaju Ko je Bog, ko je Isus.

U rodoslovima nema nikakve kontradiktornosti,
Ja te pozivam, napisi obadva onako kako su napisana u Bibliji, pocinjuci jedno sprijeda, drugo straga (da se uopste mogu uporediti!, da budu paralelna i jednako orijentisana) i vidjces da se razlikuju u 17 koljena! I jos vise imena predaka!
I shvatices da Isus nije iz Davidove loze!

Ko ih je vodio gdje mozda bi najbolje odgovorio car Konstantin da je ziv.
 
Natrag
Top