Da li je Hrist Jehova

Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Ja rekoh, da ne bismo mnogo filozofirali, citiraj Bibliju gdje si pronašao Jehovu, a pogledaj što ti napravi!?
Probaj ponovo naći citat u Bibliji sa Jehovom.
Evo, Hrist uci da je njegov Otac Jehova!

Jovan 8:54
Isus odgovori(Jevrejima) ......otac je moj koji me slavi, za kojega vi govorite da je vaš Bog.
......Nego ga znam, i riječ njegovu držim.

Dobro otvori usi i slusaj sta ti Isus govori, jer ovo su njegove reci a ne moje... da ne bi bilo posle zabune.

Jevrejskog Boga Jehovu Isus naziva svojim Ocem!

Isus drzi reci Jevrejskog Boga Jehove!

Ovi stihovi nisu ni malo dvosmisleni pa i nema potrebe da se tumace! Mozemo da verujemo Hristu a mozemo i da ne verujemo. Stvar izbora i svraba u usima.
Ja celim srcem verujem, samo Hristu i nikom drugom. Sve sto je iz njegovih usta izaslo je nebeska istina a druge istine nema! Zato, kada citas NZ i gde god ti stoji Otac, znaj da ga je Isus indentifikovao kao Jehovu.

Ugledaj se ti konačno na apostole, pa i Boga oslovljavaj kako su ga oslovljavali apostoli. Ili, nađi samo jedno mjesto u Bibliji gdje su apostoli Boga oslovili sa "Jehova", i ja ga odmah počinjem tako zvati.
Ja se na apostole ugledah i pokazah ti njihove reci gde Isusovog Oca zovu Jehova!

Dela 3:13a
Bog Avraamov i Isakov i Jakovljev, Bog otaca našijeh, proslavi sina svojega Isusa,

Jasno da jasnije ne moze biti! Apostoli govore da je Jehova proslavio Isusa. Malo dalje kazu da su oni svedoci da je Jehova vaskrsao Isusa!

Toliko je ocigledno da Isus nije Jehova!

Gde je Jehove pitas!
Je li negiras da je Bog Avramov i Isakov i Jakovljev Jehova?
Apostoli uce u Jehovino ime i njega nazivaju Bogom, za razliku od Isusa!

U to ko je Jehovino ime izbrisao iz njegove svete knjige, necu ulaziti niti dokazivati.
Meni je od svega najbitnija cinjenica da Isus Jehuvu naziva svojim Ocem, da apostoli Jehovu nazivaju Hristovim Ocem!

Evo ti jos neki nedvosmisleni primeri.

Dela 5:30
Bog otaca našijeh podiže Isusa, kojega vi ubiste objesivši na drvo.

Dela 22:14
A on mi reče: Bog otaca našijeh(Jehova) izabra te da poznaš volju njegovu, i da vidiš pravednika(Isusa), i da čuješ glas iz usta njegovijeh:

Dela 24:14
Ovo ti pak priznajem da u putu, koji ovi nazivaju jeres, tako služim Bogu otačkome, vjerujući sve što je napisano u zakonu i u prorocima,
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Za taktičara , Piramidu , i ostale Muslimane preporučila bi da pogledaju ovaj video , možda im malo pomogne da svate daje samo Bog mogao da otkupi grjehe ,a svi znamo daje Krist otkupitelj greha , znači daje Krist Bog. Ako nevolite gledat cjeli video za nevjernike je dovoljno od 18 minute pa do 20:45

Zašto je Isus umro?
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
"Ја тебе прославих на земљи; посао сврших који си ми дао да радим.
И сад прослави ти мене, оче, у тебе самога славом коју имадох у тебе прије него свијет постаде.
Ја јавих име твоје људима које си ми дао од свијета; твоји бијаху па си их мени дао, и твоју ријеч одржаше" ( Jovan 17. 6 )

Ovde se govori o tome da je Isus proslavio Boga i javio njegovo ime ljudima.
U potpunosti se slazem sa tobom.

'Ја тебе прославих на земљи; посао сврших који си ми дао да радим'.

Gore sam pokazao da Isus kaze da je njegov Otaca Jehova, u nastavku je rekao da Jehovine reci drzi! Zato je ovde u potpunosti jasno ko je Isusu dao posao.

Pitanje koje se može postaviti onima koji uče da je Isus isključivo objavio Božje ime JHWH ( koje je samo jedno ime koje se koristi za Boga u starom zavetu ) - je sledeće "zar Jevreji nisu imali teološko predznanje da je JHWH ili Jahve jedno od Božjih imena, pa je Isus došao sa ciljem da im to objavi"?
Prvo
U Bibliji postoji samo jedno ime za Boga i ono je Jehova. Sve drugo sto si ti naveo su titule ili osobine, koje se u datim okolnostima koriste za Boga. Tako da se sve te titule u prevodu na bilo koji jezik prevode recima tog jezika. Dok to kod licnih imena nije slucaj. Mojsije je Mojsije, neces prevesti znacenje njegovog imena na nas jezik, jer se to ne radi. Isti slucaj je sa imenom Jehova! Dok sve titule se naravno prevode.

Drugo
Veoma se dobro znalo koliku moc nosi ime Jehova. Mojsije odlazi pred faraona i kaze ovako veli Jehova... faraon nije obracao paznju na to sve dok nije licno iz prve ruke video moc Jehovinu. I onda prpa za sve okolne narode. Tako je i u slucaju Danila, Darije ga pita moze li te Bog kome sluzis izbaviti od celjusti lavovskih... sta se desilo posle znas i sam. Na hiljade primera imas.
Svi narodi su drhtali pred Izrailjem, jer su dobro znali ko je njihov Bog Jehova i kakva je cuda cinio.

Isti slucaj je i sa Isusom. On pokazuje da je njegov Otac Jehova... govori da sve sto cini cini silom Jehovinom. Jesu li apostoli rekli da je Bog cinijo cuda preko Isusa. Jesu li i apostoli Isusovog Oca indentifikovali kao Jehovu... jasno pokazah!
Je li Isus gore kaze tvoji bejahu pa si ih meni dao! Ciji smo bili?
Hrist pokazuje da je njemu Jehova dao sve i moc i vlast i sud, Hrist pokazuje da sve cini po volji svoga Oca Jehove. Tako nam Isus iz prve ruke kao prvorodjenac pokazuje mudrost, moc, ljubav i pravdu Jehovinu, zato i kaze ja tebe proslavih na zemlji! Koga Hrist proslavlja? To se jasno mora znati i zna se Jehovu. Ko je slavan kao jedan jedini Svevisnji Bog Jehova.
U NOVOM ZAVETU SPASENJE U IME ISUSOVO:

"A Petar pogledavši na nj s Jovanom, reče: Pogledaj na nas.
A on gledaše u njih misleći da će mu oni šta dati.
A Petar reče: Srebra i zlata nema u mene, nego šta imam ovo ti dajem:
u ime Isusa Hrista Nazarećanina ustani i hodi.
I uze ga za desnicu i podiže. I odmah se utvrdiše njegova stopala i gležnji"
( dela apostolska 3. 4 - 7 )

"Da je na znanje svima vama i svemu narodu Izrailjevom da u ime Isusa Hrista Nazarećanina, kog vi raspeste, kog Bog podiže iz mrtvih, stoji ovaj pred vama zdrav.
Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednom drugom spasenja;

Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti" ( dela apostolska 4. 10 - 12 )
U potpunosti se slazem, jasno tako pise.
I nema drugog imana koje je Jehova dao ljudima preko koga bi smo se mogli spasiti. Petar lepo kaze Bog je Isusa podigao iz mrtvih, pokazah da su ucili da je to Jehova Bog otaca njihovih, Jehova je podigao Isusa koji sada sedi pored Jehove i moli za nas! Tako apostoli uce u potpunosti se slazem.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Gdje piše da je Isus stvorenje? Citiraj Bibliju.
Sam Isus ti to kaze i to iz svoje nebeske slave!

Otkrivenje 3:14
I anđelu Laodikijske crkve napiši: tako govori Amin, svjedok vjerni i istiniti, početak stvorenja Božijega:

Evo i Pavla.

Kolosani 1:15
Koji je obličje Boga što se ne vidi,
koji je rođen prije svake tvari.

Kolosanima 1:18
I on je glava tijelu crkve, koji je početak....

Bog nema pocetak ako se slazes.

Jovan 1:2
Ona(Isus) bješe u početku u Boga.

Štoje tebi potvome Isus je bijo zidar ,pamu otac Jahve dade posao da sazida kulu stražara Jehovnim svedocima. SVAŠTA.:roll:
Hrist tako kaze a tebi smesne njegove reci.

Jovan 17:4
Ja tebe proslavih na zemlji;
posao svrših koji si mi dao da radim.

Koji je to posao draga antonija, da li znas?


Bog je obećao i tako čini a to je rađanje čovekovog duha Božjim DUHOM i zato kaže: KO SE NE RODI VODOM I DUHOM neće u carstvo. Roditi se Božjim Duhom (SVETIM DUHOM) ne znači druge crte lica ili veća visina ili manje uši već se rađa naš duh. Zato čitamo da BOŽJI DUH SVEDOČI NAŠEM DUHU jer oni nemaju mobilni već duh duhu svedoči lično a to čini kad dođe u vernika o onog starog našeg duha pretopi-promeni-restartuje i kao nov je i onda može biti čista savest i voditi se novi živcot poslušnosti.
Slazem se.
Ali bih te pitao sta je po tebi pravo krstenje(nacin) i u kojoj crkvi?
Koja je crkva danas na planeti, Hristova crkva?
Jer samo u toj crkvi mozes imati cistu duhovnu Hranu.
Isus je bio ČOVEK i imao duha kao svaki čovek ali u tom telu je bio i BOG jer piše da je BOG DUH i po tom Duhu stiže telo i u telu prebiva Duh.
Ako nije problem da ovo podupres apostolskom naukom, kao jedinom merodavnom.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Onaj koji izjednačuje
Isusa stvorenje sa JAHVOM STVORITELJEM
radi isto što je i Lucifer probao.

ISUS - NIJE = JAHVE


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Psalam 2,2

Ustaju kraljevi zemaljski, knezovi se rote protiv Jahve i Pomazanika njegova:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ma ja ne mogu da verujem, sve iste tvrdnje se ovde iznose otkad sam ja na forumu i sve su vec oborene.
Pa da vi uopste trazite istinu procitali bi svaku temu od pocetka do kraja, a ne bi ovde pisali.
Mene bi bilo sramota da pisem ono sto je vec toliko puta dokazano kao lazno.
Stvarno, ja ne znam ima li iko strpljenja da odgovara na jedno isto?

Te Isus se naziva ''pocetak'' pa zato ''ima pocetak''. Te ovo te ono, oboreno 1001. put.
Uhhhhh...........
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Evo, Hrist uci da je njegov Otac Jehova!

Jovan 8:54
Isus odgovori(Jevrejima) ......otac je moj koji me slavi, za kojega vi govorite da je vaš Bog.
......Nego ga znam, i riječ njegovu držim.

Dobro otvori usi i slusaj sta ti Isus govori, jer ovo su njegove reci a ne moje... da ne bi bilo posle zabune.

Jevrejskog Boga Jehovu Isus naziva svojim Ocem!

Isus drzi reci Jevrejskog Boga Jehove!

Ovi stihovi nisu ni malo dvosmisleni pa i nema potrebe da se tumace! Mozemo da verujemo Hristu a mozemo i da ne verujemo. Stvar izbora i svraba u usima.
Ja celim srcem verujem, samo Hristu i nikom drugom. Sve sto je iz njegovih usta izaslo je nebeska istina a druge istine nema! Zato, kada citas NZ i gde god ti stoji Otac, znaj da ga je Isus indentifikovao kao Jehovu.
Dakle, nisi u Bibliji pronašao "Jehovu" pa opet mudruješ. Što će mi tvoje mudrovanje? Ako ne nađeš citat, ne nađeš Jehovu u biblijskom tekstu, nemoj mi više odgovarati, nekom drugom "soli pamet".

Ja se na apostole ugledah i pokazah ti njihove reci gde Isusovog Oca zovu Jehova!

Dela 3:13a
Bog Avraamov i Isakov i Jakovljev, Bog otaca našijeh, proslavi sina svojega Isusa,

Jasno da jasnije ne moze biti! Apostoli govore da je Jehova proslavio Isusa. Malo dalje kazu da su oni svedoci da je Jehova vaskrsao Isusa!

Toliko je ocigledno da Isus nije Jehova!

Gde je Jehove pitas!
Je li negiras da je Bog Avramov i Isakov i Jakovljev Jehova?
Apostoli uce u Jehovino ime i njega nazivaju Bogom, za razliku od Isusa!

U to ko je Jehovino ime izbrisao iz njegove svete knjige, necu ulaziti niti dokazivati.
Meni je od svega najbitnija cinjenica da Isus Jehuvu naziva svojim Ocem, da apostoli Jehovu nazivaju Hristovim Ocem!

Evo ti jos neki nedvosmisleni primeri.

Dela 5:30
Bog otaca našijeh podiže Isusa, kojega vi ubiste objesivši na drvo.

Dela 22:14
A on mi reče: Bog otaca našijeh(Jehova) izabra te da poznaš volju njegovu, i da vidiš pravednika(Isusa), i da čuješ glas iz usta njegovijeh:

Dela 24:14
Ovo ti pak priznajem da u putu, koji ovi nazivaju jeres, tako služim Bogu otačkome, vjerujući sve što je napisano u zakonu i u prorocima,
Opet, nigdje imena Jehova u riječima apostola.

Sam Isus ti to kaze i to iz svoje nebeske slave!

Otkrivenje 3:14
I anđelu Laodikijske crkve napiši: tako govori Amin, svjedok vjerni i istiniti, početak stvorenja Božijega:

Evo i Pavla.

Kolosanima 1:18
I on je glava tijelu crkve, koji je početak....

I Bog je početak svega. Nije Isus prvo stvorenje, nego početak stvorenja, jednako kao što je to i Bog.

Kolosani 1:15
Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen prije svake tvari.
I onda? Jeli Isus stvoren pa je stvorenje, ili je rođen?

Bog nema pocetak ako se slazes.
Točno, Bog nema početak, Bog je odvijeka. Ali, Bog je odvijeka i Otac. Može li se bez Sina biti Otac? Poznaš li nekoga tko je postao otac prije nego što mu se rodilo dijete? Dakle, Da bi Bog bio Otac odvijeka on mora imati Sina koji je također Sin odvijeka, bez početka kao i njegov Otac.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919

Nemam ja nista protiv tebe i svi ste vi meni ovde dragi na neki nacin. Boga molim svaki dan za sve ljude na planeti da ima mnogo milosti u danu suda, jer mnogo je mraka danas kao i uvek na planeti. Nas neprijatelj i krvnik ljudski od pocetka sveta ne miruje ni malo i kako se dan priblizava sve je aktivniji. On vreba jos od vremena Hrista u zemaljskom obliku i baca tamu na njegovo jevandjelje. Zato mi je tesko kada vidim da se Hristova istina tokom vekova sve vise krivila, kada se i danas pred nasim ocima, vise pridaje znacaja ljudskim obicajima i tradiciji, nego Bozijem zakonu! Danas ljudi ne znaju koliko ima Bozijih zapovesti a kamo li koje su! Sve me to mnogo boli, kada neko svoje dete uci od malih nogu nekim ljudskim vrednostima vise nego Bozijem zakonu. I to kada se ukoreni u njegov zivot je tesko menjati. Zato se svaki dan i molim Bogu da ima mnogo milosti u dan suda.
Ponavljam jos jednom! Nemam ja nista protiv tebe ili protiv bilo koga ovde. Ako hoces veruj mi na rec da te i ako te neznam i pored tvojih sarkasticnih reci volim kao brata. I takav odnos imam prema svim ljudima. Ja ne mrzim ljude, vec njihove lose postupke. Bog jos uvek sve tolerise, ko sam onda ja da bih nekom sudio. Slobodno ti veruj onako kako ti srca i osecaj kazuje. Ali isto tako moras shvatiti da i ja kao nezavisna i umno slobodna Bozija jedinka mogu verovati onako kako mislim da je ispravno!
Ja po ko zna koji put trazim da mi pokazete samo jedno mesto gde iznosim i naglasavam svoje misljenje i stavljam ga iznad Biblijskog! Ako ima takvog mesta pokazi mi ga.
Zato ako Matej kaze da je raspet sin Boziji, za mene je samo tako i nikako drugacije! Jer drugacije nigde ne pise! Da pise Bog Sin je raspet, ponovo bih celim srcem verovao! Ali tako nigde ne pise!
Tako ja verujem i nikako drugacije, mislim da na takav nacin ne mogu napraviti gresku!


То пише у прерађеној библији Куле стражара. Зато ћу ја узети у обзир само ове добронамерне речи, без обзира што немамо исто исповедање вере, не исповедамо истог Христоса. Твој је анђео (син Божији, како кажеш), мој је Син Божији, Бог који поста тело (унизи себе). Јесу ли анђели и људи савршени? Никако, једино је Бог савршен и дошавши као савршен Човек (Оно што се роди зове се Син Божији), помири све и испуни правду вечну.

Немам ја проблем да свако верује како хоће. На мени је да пробам да помогнем. Ако не иде, онда ту не вреди бесомучно понављање и убеђивање. Није узалуд апостол Павле рекао да се после другог саветовања оканемо понављања. Не могу ја убедити преко милијарду верника да верују у лажно јеванђеље.

Апостол Павле је најбољи пример. Он није убеђивао Грке да су њихови богови лажни. Он није говорио да су идолопоклоници и сличне ствари које би сигурно увредиле и одбиле људе. Уместо тога је исповедао распетог Христоса, Сина Божијег, а сам Свети Дух (Бог) је учинио чуда да људи одбаце лажи. Није Павле поново родио људе, већ Дух. У Духу су многи поново рођени и витешки сачували своју веру под прогонима и убијањима.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Onaj koji izjednačuje
Isusa stvorenje sa JAHVOM STVORITELJEM
radi isto što je i Lucifer probao.

ISUS - NIJE = JAHVE


Djela apostolska 4,26

Ustaju kraljevi zemaljski,
Knezovi se rote protiv Gospodina i protiv Pomazanika njegova.
 
Natrag
Top