Da li je bog pravedan i nepogrešiv? Ili je sve to ''ludilo i zezanje''

Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
HA HA HA HA,dobar komentar.Neznam koliko imas godina i koliko si video zla u poslednjih 20 god..Mislis li da ispastamo neke grehe kroz svu ovu patnju? Prosetaj malo po bolnicama (vidi decu boziju-mislim bas decu)pa ce ti biti jasno o cemu pricam,cemu su ona kriva sto se BOG ne smiluje na ta nevina stvorenja ako je pravedan i ako deli pravdu po pravdi.Toliko ubijanja i zla u tako kratkom vremenu u ime Boga(BILO KOGA)i vere dali je vredno toga.Neko rece u prethodnim postovima da je sam put vere u Boga put rata i patnji.Pa kome treba to da gledas kako oko tebe umiru oni koje volis(molis se bogu da pomogne a ODGOVORA nema).Mislim da je ostalo suvisno reci....Svako ko misli drugacije neka ode na Onkologiju u Tirsovu u Institut Majka i dete da vidi onu malu decu kako se bore za svoji zivot i njihove roditelje koji mole Boga da im dodje spas(ali spasa uglavnom nema).

Peco dragi,ne znam ni ja koliko ti imaš godina.:)
Da ti bude lakše,mogu da ti kažem da sam bio Titov pionir i da sam ga više puta dočekivao sa zastavicom u rukama.

Koliko sam zla video? I previše,nažalost i doživeo.

Nemoj mi zameriti što ću koristiti citate iz Biblije.


Матеј, глава 18
14. Тако није воља Оца вашег небеског да погине један од ових малих.

Nadam se da ti je jasno i da ne treba da dajem dodatni komentar.

Матеј, глава 25
34. Тада ће рећи цар онима што Му стоје с десне стране: ходите благословени Оца мог; примите царство које вам је приправљено од постања света.
35. Јер огладнех, и дасте ми да једем; ожеднех, и напојисте ме; гост бејах, и примисте ме;
36. Го бејах, и оденусте ме; болестан бејах, и обиђосте ме; у тамници бејах, и дођосте к мени.
37. Тада ће Му одговорити праведници говорећи: Господе! Кад Те видесмо гладна, и нахранисмо? Или жедна, и напојисмо?
38. Кад ли Те видесмо госта, и примисмо? Или гола, и оденусмо?
39. Кад ли Те видесмо болесна или у тамници, и дођосмо к Теби?
40. И одговарајући цар рећи ће им: Заиста вам кажем: кад учинисте једном од ове моје најмање браће, мени учинисте.
Razmisli o ovome,zar nismo svi pozvani ?

molis se bogu da pomogne a ODGOVORA nema
Obrati pažnju i razmisli.
Матеј, глава 7
21. Неће сваки који ми говори: Господе! Господе! Ући у царство небеско; но који чини по вољи Оца мог који је на небесима.
23. И тада ћу им ја казати: Никад вас нисам знао; идите од мене који чините безакоње.
24. Сваки дакле који слуша ове моје речи и извршује их, казаћу да је као мудар човек који сазида кућу своју на камену:

Kako misliš da treba Bog da sasluša tvoju molitvu?
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Matej, glava 18, ''Nije volja Oca našeg da pogine jedan od ovih mali''...Pa što onda poginu, što ih ne zaštiti ''Otac naš''....
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Matej, glava 18, ''Nije volja Oca našeg da pogine jedan od ovih mali''...Pa što onda poginu, što ih ne zaštiti ''Otac naš''....

E vidiš prijatelju u tome se razlikujete vi ateisti od nas vernika.

Pošto si upoznat znaćeš šta je ovo
Verujem u jednoga Boga Oca, Svedržitelja, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog.I u jednoga Gospoda Isusa Hrista, Sina Božijeg, Jedinorodnog, od Oca rođenog pre svih vekova; Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog; rođenog, a ne stvorenog, jednosuštnog Ocu, kroz Koga je sve postalo;Koji je radi nas ljudi i radi našeg spasenja sišao s nebesa, i ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve, i postao čovek;I Koji je raspet za nas u vreme Pontija Pilata, i stradao i bio pogreben;I Koji je vaskrsao u treći dan, po Pismu;I Koji se vazneo na nebesa i sedi sa desne strane Oca;I Koji će opet doći sa slavom, da sudi živima i mrtvima, Njegovom carstvu neće biti kraja.I u Duha Svetoga, Gospoda, Životvornoga, Koji od Oca ishodi, Koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi, Koji je govorio kroz proroke.U jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu.Ispovedam jedno Krštenje za oproštenje grehova.Čekam vaskrsenje mrtvih.I život budućega veka.Amin.

Mi verujemo u Boga i primamo sve što nam daje.U to spadaju i iskušenja u raznim vidovima.U svakom slučaju prolazimo bolje od Jova :)

E sad da ja tebe pitam,u šta ti veruješ?
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
''Ne moram da vjerujem u postojanje vila i patuljaka u dnu vrta da bih uživao u njemu.'' Louis Caroll. Ne bih ti mogao tačno odgovoriti u šta vjerujem. Možda bih mogao reći da vjerujem u svoju moć rasuđivanja.
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Interesuje me koliko je se puta pomolio bogu za pomoc i da je istu dobio(ne u duhovnom smislu nego u fizickom).Uostalom nije mi odgovoreno zasto bog kaznjava svoju jagnjad(mislim na decu)ako smo mi stariji gresni svojim delima zasto oni,nemoj mi citirati bibliju znam je dobro procitao sam i stari i novi zavet i kuran i talmund ali ni jedni ne daju odgovor na ovo pitanje .Molim te razjasni mi svojim recima mozda mi je nesto promaklo u citanju.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
O, jevrejine!
Najlakše je reći da su ''meni demoni isprali mozak'' i onda je sve objašnjeno i dokazano, kao čarobnim štapićem! Eto, ja sam zombi, šetam gradom ispranog mozga, ustajem svako jutro u 6, radim, podižem dijete, pravim kuću, imam prijatelje, na žalost imam i svoje kritičko mišljenje.....nakon godina školovanja na egzaktnim naukama nije ni čudo što baš i nemam neko ''povoljno'' mišljenje...ali ne, lakše je reći da su mi demoni popili mozak i slično....
Nisi jedini....pogledaj oko sebe. Bas zahvaljujuci tvojim istomisljenicima danas imamo milione dece koja gladuju, koja nemaju roditelje, koja nemaju adekvatan nacin odrastanja! Bas zahvaljujuci takvim slicnim tebi, koji sebi daju za pravo da govore sta je ispravnoa sta ne. Pa druze pogledaj malo oko sebe, pa pogledaj u kakvom svetu zivis. Ja tebe pitam da li se postuju Biblijski principi!!?? Ne postuju se!!! ...da li je Biblija kriva za sve sto se desava!!?? Nije!!! Prema tome, red bi bio da ne progovarate!

To je problem sa svim ''vjernicima'', čim nema nekog prihvatljivog objašnjenja, ubaci demone u igru i sve je riješeno. Sreća pa nemamo inkviziciju, barem onu poput španaca nekada...Ja bih, kad bi se ti pitao, zog mojih ''demona'' završio na lomači odavno, zar ne? To je baš milosrdno i tolerantno, hahaha....Ali eto, nema inkvizicije, nema ni demona, nema ni boga...ima samo arbajt, porezi, životni ciklusi, izbori, godišnja doba, prirodna selekcija i još mnogo toga što ovaj život čini onim što jeste...
Da postoji teokratska drzava, u kojoj se Bog pita, takvi kao ti bi davno bili pocisceni!
Što se tiče djece pobijene u Egiptu za vreme egzodusa jevreja, pa baš su se načekali rajskih vrata... a gdje to oni čekaju da uđu u raj? Po pravoslvlju nema Limba, čistilišta, ima samo raj i pakao...Katolici su malo inventivniji, da bi zaradili koji dukat, izmislili su čistilište gdje manje grešni čekaju rajski ausvajz.....Meni samo nije jasno kako narod vjeruje u te gluposti...pa to nije ravno ni Hari Poteru ili Gospodarima prstena....više smisla ima ''Autostoperski vodič kroz galaksiju'' nego Biblija....
Ta deca ce biti vaskrsnuta kada za to dodje vreme, posto za njih trenutno ne postoji vremenski period, to ce za njih predstavljati trenutak, bas kao san. I pakao ne postoji...to Biblija ne opravdava. Ja govorim u ime Biblije, ne u ime savremenog ''pravoslavlja'' koje se ne drzi Biblije.

Opet, nisi mi odgovorio na pitanje da li je bog(ako ga ima, naravno) zaista tako ''pravedan'' i ''nepogrešiv''
Ja sam ti odgovorio da je pravedan i da je nepogresiv. Ti ako si dovoljno razuman mozes lako uvideti zasto je Bog dopustio zlo na onoga koji trazi zlo.
I zasto ti meni ne odgovoris na postavljena pitanja?
....pobi onolike ljude, pobi familiju onom Jovu(izvinjavam se ako sam pogrešio ime) samo radi opklade sa vragom, potopi zemlju...
Da pojasnim da ne ispadne da si ovde u pravu, iako za takve kao sto si ti ne vredi ista objasnjavati.
Znamo da je cilj sotone, da u coveku ubaci sliku o Bogu kao najvecem razbojniku, siledziji, zlozincu (ti si lep primer)....I sotona je tvrdio da je Jov pobozan samo zato sto mu Bog cini dobro, a ne zato sto Jov to zasluzuje svojim poboznim zivotom. I Bog dopusta sotoni da cini najstrasnija zla na Jova, ali je Jov i dalje ostao pobozan, i pokazao celom Univerzumu da je sotona veliki lazov, i da covekova poboznost ne proistice iz sebicnih materijalnih zelja koje dobija onaj koji je pobozan, nego iz duhovnog bogatstva kojem pobozan covek tezi.
ma čudo jedno šta je sve uradio, a mi i dalje k'o omađijani ''on je pravedan, samo smo mi haglu-paglu pa ne kontamo''....ma meni su demoni isprali mozak, vidi se...a jesu li demoni naši, mislim pričaju srpski, ili su možda uvezeni jer nam je domaća proizvodnja jadna i vjerovatno ne može postići proizvodnju dovoljnog broja demona...
Pa zar te ne kopka to sto ti smeta Bog? Zasto ti smeta Bog a siguran si da ne postoji? Pa zar izmisljeni bog u koga veruju ''naivni'' moze da ti privuce paznju? Zar je to vredno paznje? Zar ne vidis koliko sotona pokazuje svoj karakter preko tebe? Za nekog ko gleda po strani i to je dovoljno.

Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Interesuje me koliko je se puta pomolio bogu za pomoc i da je istu dobio(ne u duhovnom smislu nego u fizickom).Uostalom nije mi odgovoreno zasto bog kaznjava svoju jagnjad(mislim na decu)ako smo mi stariji gresni svojim delima zasto oni,nemoj mi citirati bibliju znam je dobro procitao sam i stari i novi zavet i kuran i talmund ali ni jedni ne daju odgovor na ovo pitanje .Molim te razjasni mi svojim recima mozda mi je nesto promaklo u citanju.
Odgovor ti je dat, i to vrlo jasan: ljudi imaju slobodnu volju!
Ti ocigledno nemas pojma koliko je greh lancan. Ako roditelji ne vode dovoljno brige o svom zdravlju, normalno je da ce roditi retardirano dete koje ce ispastati zbog svojih roditelja. Ti se nemoj slucajno zapitati i reci: ''pa kakvi su roditelji tiranini i sebicnjaci'', nego odmah to svali na Boga, i nazovi ga siledzijom koji dopusta da ljudi biraju svojevoljno sta zele.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Naravno za ateiste kako god "Bog je kriv"...
Pa decko zapitaj se malo je li holokaust delo Bozije ili onih koji su se odrekli Boga i umislili se kao i sotona pre nego sto je zavrsio u paklu... Jevreji su za prvorodjene bili obavesteni to sto su zaboravili na Boga je drugo. Isto tako zemlja im je postala to sto jeste zato sto su se od Boga odrekli. Svima po zasluzi...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Interesuje me koliko je se puta pomolio bogu za pomoc i da je istu dobio(ne u duhovnom smislu nego u fizickom).Uostalom nije mi odgovoreno zasto bog kaznjava svoju jagnjad(mislim na decu)ako smo mi stariji gresni svojim delima zasto oni,nemoj mi citirati bibliju znam je dobro procitao sam i stari i novi zavet i kuran i talmund ali ni jedni ne daju odgovor na ovo pitanje .Molim te razjasni mi svojim recima mozda mi je nesto promaklo u citanju.

Dragi Peco
važi,neću ti citirati Bibliju iako mi je najdraže i najlakše .

Zanimljiva je tvoja tvrdnja"znam je dobro,pročitao sam i stari i novi zavet i kuran i talmud"

Promaklo ti je ponešto,recimo poenta.
Svrha našeg života je oboženje.Naš učitelj nam je pokazao put i još uvek to čini.
Na nama je samima da odlučimo da li ćemo da ga sledimo ili ne.

"koliko je se puta pomolio bogu za pomoc i da je istu dobio(ne u duhovnom smislu nego u fizickom)"

Jel si ti stvarno čitao Bibliju?
Vidiš prijatelju,ja se molim Bogu da mi da snage,strpljenja i svega ostalog što će mi pomoći da savladam životne teškoće.
Ne molim ga nikada za nešto materijalno nego mu se zahvaljujem za sve što mi pruža.

"nije mi odgovoreno zasto bog kaznjava svoju jagnjad(mislim na decu)ako smo mi stariji gresni svojim delima zasto oni"
O čemu ti pričaš? O izvornom grehu? O tvojim gresima?
Odakle ti da Bog kažnjava decu?
Bog nam je dao svet i da u njemu radimo šta hoćemo.
Ta deca o kojoj govoriš nisu nastradala Božijom voljom nego ljudskom voljom.
Kakvi su to ljudi ?To ti je forumaš koji je iznutra jevrejin već rekao :)
 
Natrag
Top