Da li Isus sve zna ili ne?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
malo preterujete sa tom biblojom i kuranom, ni jedna knjiga kao sto je kuran biblija tora ili neka slicna sveta knjige ne moze da bude od lucifera, to budi siguran, mnogo druga prica bi bila da je bibliju pisao isus, ja iskreno ne mislim da je bog govorio u tom smislu kroz pisce biblije ili kroz apostole ili koga vec, ja mislim da bog govori i sad isto kao sto je govorio i onda ali sad je malo drugacije vreme i ljudi nisu toliko podvodljivi, onda si mogao da prikupis velike narodne mase na nekoj prici bog rekao ovo ili ono, ali sad su ljudi postali mnogo inteligentniji sto se tice toga


djavo i te kako moze da nadahne ljude i da ih pokrene da misle da je nesto od Boga i da to zapisu.
Upravo su tako nastale neke svete knjige uz kojih je Kuran na prvom mestu, pa Mormonova knjiga, Ovo je moja rec Gabrijele iz virburga, Bhagavadgita, itd.

Princip jednog Hriscanina je taj da sve treba proveravati biblijom i u molitvi, jer djavo je vrlo aktivan u borbi protiv istine.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
znaci sad ja kad bih napisao neku knjigu znaci li to da je djavo pisao kroz mene? ni jedna knjiga koja propoeda mir ljubav dobrobit ne moze da bude knjiga djavola, nju samo ljudi mogu da zloupotrebe losi ljudi kao sto su zloupotrebljavali bibliju ili kuran, zato sto svako ima svoje tumacenje i ne razume sta je dobro a sta je lose, odnosno ne vidi tu granicu
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
znaci sad ja kad bih napisao neku knjigu znaci li to da je djavo pisao kroz mene? ni jedna knjiga koja propoeda mir ljubav dobrobit ne moze da bude knjiga djavola, nju samo ljudi mogu da zloupotrebe losi ljudi kao sto su zloupotrebljavali bibliju ili kuran, zato sto svako ima svoje tumacenje i ne razume sta je dobro a sta je lose, odnosno ne vidi tu granicu

Pisati u ime Boga je vrlo ozbiljna i opasna stvar, jer covek moze biti prevaren ako to cini samoinicijativno, bez da je pitao Boga da li je to njegova volja.
Da bi neko pisao nesto on mora biti pokrenut od Boga da to ucini, jer u suprotnom to moze biti odraz njegove subjektivnosti, i to djavo moze da iskoristi i da ga nadahne da pise nesto sto nije u skladu sa Bozanskom istinom.
To je na primer slucaj sa Mormonovom knjigom, gde je Djozef Smit sam inicirao da bude kusan od strane Sotone jer nije poslusao istinu koja mu je vec ponudjena, vec je trazio neku svoju istinu.
To je uglavnom slucaj sa pisanjem svih svetih knjiga, osim nekih koje su nastale na osnovu cisto subjektivne ljudske mudrosti, i to se odmah otkrije nedostatkom nadahnuca..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
u tom slucaju niko nije dobio odobrenje boga, zato sto nikad ga niko nije ni pitao, ili je taj sto je pisao umislio da je dobio odobrenje od boga posto ga nikad licno nije sreo, znaci on moze samo da umislja u mozgu da mu je bog dao odobrenje da pise nesto ili da bog prica kroz njega, odnos sa bogom ne postoji u tom smislu, zato sto je on ne moguc, kao sto sam rekao vec, to i taj odnos sto ljudi pricaju je vise umisljan u mozgu nego sto on zaista postoji u tom smislu, to je duboka psihologija i ljudi tako prihvataju samo ono sto oni zele i sto im se svidja, tako ti ne mozes da prihvatis ovog muslimana i on ne moze da prihvati tebe, zato sto vam ne odgovaraju vase price, svako tvrdi da je od boga samo ono sto se njemu svidja u tome je veliki problem, tako je u stvari i nastala danasnja biblija, ona nije celokupna zato sto su ljudi prihvatili samo ono sto njima odgovara i sto im se svidja, a ono sto im ne odgovara i ne svidja onda su spalili ili zakopalu sa izgovorom da je djavolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Strasno Laodikeja!

Pises stvari kako ti pada na pamet, bez ikakvog smisla.

Na koje od cetiri "jevandjelja" lukavi pisac poslanice misli?

Logicno je da ce umjesto istine plasirati lazi, podmjestice sebe tebi na citiranje umjesto Isusa!

strasno!


Jasno ti je kmoliko si inferioran u svojoj "svetackoj" glumi? jadno.... maskenbal

`Ајде, бивши Србине, не вређај више апостоле које је твој прадеда признавао и крстио се у име Оца, Сина и Духа Светога. Лепо ти је Драган поставио текст:

6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом, 7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.

8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!

9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде! (Галатима 1)

Мухамед, тј. муслимани се појављују после 6-7 векова. Шта вређаш Павла и остале апостоле толико? Ако кажем да није мислио на Мухамеда и "Џибрила" онда ћу ја лагати, овако остаје да је веома тачно и прецизно описао ко ће и како доносити лажна сотонска јеванђеља. Знам ја да вас то боли и да смета, зато толико и вређате апостоле. Зато су они који су теби донели ову јерес набијали хришћане на колац и таманили редом. А сироти народ је прихватао ту изокренуту јерес под присилом и да би преживео.

И ти сада убеђујеш нас како су наши апостоли лукави? Само провоцираш безвезе, уопште се не ради о истом богу, мој Бог није исто што и твој бог, тако да причаш о потпуно другим људима од оних који су у Библији. Гледај своје мухамеданство и остави се наших апостола, а Бог нека ти да здравља, памети и да се Христу обратиш, а не да сејеш жеравице на форуму не би ли некога испровоцирао. И ко је лицемер и лукави човек?

Замисли да неко од нас оде на форум где су муслимани и почне да им вређа "пророка" повремено или Куран. Да ли је то поштено? Ту се види ко је лукав. Већ смо се ми лепо издописивали, зато те и није било дуго. Сад си се опет допунио воље када си видео да ови атеисти пљују по Библији и Христу. Срами се.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Moj je Bog Onaj Koji je stvorio nebesa i zemlju, Kome sve pripada i Kome se sve vraca!

On je Allah! (Bog). On je Milostivi! ali ma kako Ga mi zvali On je visoko iznad toga!

Ne postoji drugi bog!

Ako ti iko kaze drugacije, ako ti iko kaze da On nije, znaj da te laze:
objavio se kao Jedan: Ja Sam Koji Jesam!

Bez sumnje!

Objavio se kao Zivi Bog!

Ako sada neko uvede sumnje, taj nije u vjeri!

Isus nije utemeljitelj crkve!
Isus nije zidov!
Isus nije Davidov sin!
Isus nije Svemoguci Vladar nego Bozji Polanik!

Citiraj Isusove rijeci, ono sto je on govorio, i vidjeces gdje grijesis!

Ako iko izvrce Jevandjelje koje je Bog poslao ljudima preko Isusa, to su prerevni, lukavi poslenici u crkvama. Da bi privukli stada pisu stvari koje nemaju veze sa Jevandjeljem!

Da li ljube druge ljude kao sebe same? Ne! Ljube samo svoje stado dog god mu donosi korist.
Da li okrenu obraz kada ih neko udari po jednom? Ne!
Nego se naoruzavaju i udaraju sijuci nered a govoreci da donose red!
Odakle im oruzje?
Ko im je dozvolio nakon sto je Isus zabranio?
To je vjera?
Ne, to je nevjera!
Jer oni ne mogu vjerovati da ih stiti Bog dokle god slusaju Njegove Zapovijedi (Jevandjelje) i da im oruzje zaista ne treba!
Njima treba krsenje Bozjih Zapovijedi (Deset Bozjih zapovijedi), zato ih odbacuju!
To su ucinili apostoli izvrcuci Jevandjelje!

Isus je potvrdio, apostoli su odbacili!

Jos nije jasno?

OK, ako neko vise voli aposotole nego Isusa, OK, ja nemam s tim nista, to je vase pravo.

Ali osjecam duznost da vas upozorim da ucenje apostola nije jednako ucenju Hrista!


Nije me bilo dugo jer mi se preko foruma uvukao virus u kompjuter.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
u tom slucaju niko nije dobio odobrenje boga, zato sto nikad ga niko nije ni pitao, ili je taj sto je pisao umislio da je dobio odobrenje od boga posto ga nikad licno nije sreo, znaci on moze samo da umislja u mozgu da mu je bog dao odobrenje da pise nesto ili da bog prica kroz njega, odnos sa bogom ne postoji u tom smislu, zato sto je on ne moguc, kao sto sam rekao vec, to i taj odnos sto ljudi pricaju je vise umisljan u mozgu nego sto on zaista postoji u tom smislu, to je duboka psihologija i ljudi tako prihvataju samo ono sto oni zele i sto im se svidja, tako ti ne mozes da prihvatis ovog muslimana i on ne moze da prihvati tebe, zato sto vam ne odgovaraju vase price, svako tvrdi da je od boga samo ono sto se njemu svidja u tome je veliki problem, tako je u stvari i nastala danasnja biblija, ona nije celokupna zato sto su ljudi prihvatili samo ono sto njima odgovara i sto im se svidja, a ono sto im ne odgovara i ne svidja onda su spalili ili zakopalu sa izgovorom da je djavolje

Ja ne mislim da je u pitanju umisljenje u odnosu na stvarno iskustvo, odnosno da djavo stvarno moze da se objavi coveku i da mu govori, ili pak da ga nadahne da pise nesto misleci da mu se objavio sam Bog.
Dakle radi se o stvarnom iskustvu gde covek dobija zapovest, ali ne od Boga vec od druge strane.

To je slucaj upravo sa Jozefom Smitom osnivacem Mormonove crkve, za koga se tvrdi da su mu se javili Andjeo po imenu Moroni, Isus Hristos i Jovan krstitelj, i rukopolozili ga za svestenika po redu Melxisedekovom.

Onaj ko ne poznaje bibliju moze lako da bude prevaren i da poveruje u ovo, ali onaj ko zna sta biblija govori po ovom pitanju ne moze biti prevaren, a biblija kaze ''DA SE I SAM DJAVO PRETVARA U ANDJELA SVETLA'' i da je starozavetno svestenstvo ukinuto Hristovim dolaskom a da je Isus postao ''NAS PRVOSVESTENIK PO REDU MELXISEDEKOVOM''

U drugom slucaju, covek moze samoinicijativno da odluci da napise nesto o Bogu, kao sto znamo danas ima na stotine knjiga napisane na biblijske teme, tu covekovu subjektivnost moze da iskoristi djavo da nadahne coveka, ali i ne mora da bude slucaj.
U svakom slucaju, stav Hriscana treba da bude da za sve treba pitati Boga, jer iotkud znamo da je nesto Bozja volja ako nam to on ne otkrije.

U slucaju bibllije, postoje mnogi pokazatelji da je ona pismo od Boga, prvenstveno najveci dokaz je njeno nadahnuce, odnosno sila Duha Svetoga koja deluje kroz reci biblije i menja coveka u pozitivnu licnost, tu je takodje ispunjenje mnogih biblijskih prorocanstava, itd.

Biblija sama svedoci o ovome

''Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,
Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде!
Зар ја сад људе наговарам или Бога? Или тражим људима да угађам? Јер кад бих ја још људима угађао, онда не бих био слуга Христов.
Али вам дајем на знање, браћо, да оно јеванђеље које сам ја јавио, није по човеку.
Јер га ја не примих од човека, нити научих, него откривењем Исуса Христа.
[ GALATIMA 1. 6 - 12 ]

Centralna licnost jevandjelja je Isus Hristos i tema celokupne biblije je Bozji plan spasenja coveka.

Hary tvrdi da je Alah jedini Boog stvoritelj, ali mislim da su Muslimani zavedeni da veruju u nesto sto ne stoji na cvrstim temeljima.
Naime, Alah nije Bog koga su Jevreji slavili u starom zavetu i koga Hriscani slave u novom, i ako Islam propoveda da je Bog Muslimana i Hriscana jedan te isti Bog, i ako je istina sasvim drugacija.
Muslimani su pre pojave Islama bili mnogobozacki narod i Alah je staropaganski Bog sunca, on je izrodio dve kceri po imenu AL LAT i Al UZ Boginje meseca, ovo se moze pronaci u razlicitoj literaturi.
Samo obelezje na muslimanskim hramovima ili djamijama takozvani minareti ili kupole, ustvari predstavljaju obelezje Boga sunca Ozirisa, odnosno njegov genitalni organ.
Po ovoj paganskoj filozofiji Ozirisa je ubilo protivnicko Bozanstvo i iseklo ga na cetrnaest delova i razbacalo te delove po reci Nilu.
Izida njegova zena je pronasla sve ove delove osim jednog - genitalnog organa.
Od tog trenutka ona je stvorila kult obozavanja Ozirisovog genitalnog organa, poznatiji kao Falusni kult Bogova plodnosti.
Obelezja ovog kulta su upravo bila karakteristicni hramovi sa kupolama i tornjevima, i stubovi.
Obozavaoci Boga sunca su gradili ovakve hramove u cast Ozirisa, i oni danas postoje u Islamu, kao i u Rimokatolicizmu i pravoslavju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Isus nije utemeljitelj crkve!
Isus nije zidov!
Isus nije Davidov sin!
Isus nije Svemoguci Vladar nego Bozji Polanik!"

И о чему ми можемо да причамо онда? Ја мислим да ту нема апсолутно ни једне заједничке ставке. Ако кажеш да је Бог један, имам одговор:

19. Ти верујеш да је један Бог; добро чиниш; и ђаволи верују, и дрхћу. (Јаковљева 2)


Довека се можемо препуцавати, ја да цитирам Библију, ти да говориш да је кривотворена и сл. То смисла нема, а циљ ти је да провоцираш хришћане, ништа друго. Знаш ли ко се тиме бави од стварања света до данас? Гледаш твоје и нек те Бог (мој) поживи, а то што хулиш (по библијским учењима) то је на твоју душу, тако да не можеш много да постигнеш са таквим речима.

Тако и атеисти могу да изнесу реченицу две да не верују у ово или оно и то је то. Зато се лепо и слажеш са њима. И када кажу у шта не верују, шта им преостаје? Само да нападају Библију и хуле, да се ругају и провоцирају вернике са неким коментарима. Ниске су то гране, а нешто тера човека да стално хули на Исуса који је Христ, на Сина Божијег који вам ништа није скривио, али ипак силно желите да Га унизите. Зна се чије је то масло.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
"Isus nije utemeljitelj crkve!
Isus nije zidov!
Isus nije Davidov sin!
Isus nije Svemoguci Vladar nego Bozji Polanik!"

Imas li cime bibvlijskim osporiti?
Ili ces ovdje plasirati svoje nepotrebne osjecaje?



19. Ти верујеш да је један Бог; добро чиниш; и ђаволи верују, и дрхћу. (Јаковљева 2)

Vidis kako znas da je Jedan (a ne trojica)! Da je Bog Bog, a ne sin!
I trebas drhtati.


Само да нападају Библију и хуле, да се ругају и провоцирају вернике

Neko je tamo postavio Mudrosti Solomona, pa ste i od toga nacinili lakrdiju!
Vidis da ste mocni samo u obmani, i ne mozete razumom nista pravdati!

Isus se borio protiv hramskih svecenika i zanesenjaka!

Kako slabo razmisljate!
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ja ne mislim da je u pitanju umisljenje u odnosu na stvarno iskustvo, odnosno da djavo stvarno moze da se objavi coveku i da mu govori, ili pak da ga nadahne da pise nesto misleci da mu se objavio sam Bog.
Dakle radi se o stvarnom iskustvu gde covek dobija zapovest, ali ne od Boga vec od druge strane.
jedino ako je taj neko sreo licno boga to je iskustvo, sve ostalo je umisljanje i osecaj, da se razumemo nije to nista lose sto neko umislja i oseca ako zna granicu dobrog i loseg, to je sasvim ok i na mestu
pa djavo obmanjuje ljude koji citaju bibliju a isto tako je uradio i onima sto su sastavili bibliju kakva je danas
te sto tvrde da su im se javili ovi ili oni to je za mene glupost, isto kao sto se konstantinu javio krst na nebu i on onda otisao i u ime tog istog krsta pobio onoliko ljudi, te ljude sto im se javlja neko imamo svuda, i muslimanima se javlja muhamer ili alah ili sta ti ja znam ko vec, hriscanima se javlja isus ili neki drugi sveci, to su za mene price za malu decu ne kazem da je nemoguce ali ti sto pricaju to njima sigurno se nije nista javilo nego su oni umislili.
ja licno mislim da je jedan bog svih nas, da li ga muslimani zvali alah hriscani ovako jevreji onako, to je sasvim ne bitno za mene, a sto se tice tog alah paganski bog, postoji jedna stara indiska religija pre hrista preslikana kao hriscanska, isto se taj neko rodio od majke device i veoma je slicna prica, nije ista ali je slicna, tako da ako ti smatras da je to glupost onda prihvati i da je glupost da je alah paganski bog
pa ljudi koji su vladali crkvom su samoinicijativno sklopili bibliju i ono sto im se nije svidelo spalili ili zakopali sa izgovorom jeres ili sotona, biblija je samo jedna strana price a postoji i druga koja je veoma slicna ali je mnogo znacajnija po meni zato sto je konkretnija u ucenju

Vidis kako znas da je Jedan (a ne trojica)! Da je Bog Bog, a ne sin!
I trebas drhtati.
otac sin i sveti duh su tri razlicite stvari ali u jednoj celini, to troje predstavlja sinbol nekog vecnog zivota, da nije oca sina i svetoga duha ne bi bilo ni zivota posle smrti
po meni bog nije otac sin i sveti duh, po meni bog je otac sin je nesto drugo a sveti duh nesto trece, ali samo spojeno u jednu celinu daju tu kljucnu stvar a to je vecni zivot
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top