Cudno ponasanje modema

Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
Pozdrav svima! :)
Evo ovako, koristim Vipov mobilni internet, pomocu modema ZTE MF667. Nedavno mi se pojavio jedan problem sa ovim modemom, a problem je u tome sto je virtuelni cd-drive koji ovaj modem poseduje, na kome se nalazi dashboard softver, drajveri uredjaja i sl., nekako nestao i uopste vise ne funkcionise, niti ga ima u Computer-u a ni u Device manager-u. Inace, sam modem za internet konekciju funkcionise normalno, osim tog virtuelnog drajva. Da li se nekome nesto ovako desilo nekada i sta bi moglo da se sa tim uradi, ako je moguce bez nosenja na popravku, mozda sa nekim programom? Hvala! :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Probaj iskljuci komp i raskaci modem,pa posle upali komp i prikljuci ga.Trebalo bi da ga dole u task manageru prijavi kao novi drajver.Klikni na balon i sacekaj da se uraidi pretraga i kad zavrsi obavestice te da je zavrsio i onda probaj.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
@jolemisa, i to pokusao pre par dana, ali bez uspeha. :) Takodje, probao sam i ovako: kada se modem sasvim deinstalira, i nakon ukljucivanja u racunar, kada Windows kaze da je pronadjen novi uredjaj, da kliknem na taj baloncic, ali tada mi napise nesto ovako, da nijedan drajver koji odgovara tom uredjaju ne moze biti pronadjen. Rekao bih da se modem nesto zaglupio, posto se isto desava na nekoliko racunara.
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Na donjoj strani modema imaš jednu sitnu rupicu pokraj koje piše reset. Uzmi čačkalicu, uguraj ga u nju dok ne čuješ klik. Uključi modem i pusti ga da povuče.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
Hvala svima, uspeo sam da sredim, ipak je bilo do modema i internog softvera u njemu, nesto se zaglupio oko otkljucavanja. Vratio sam backup kljuceva koji sam ranije napravio sa ZTE Qualcom Writer, taj program mi je pomogao da vratim backup. Posle toga je cd-rom proradio i sada je OK! :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2012
Poruka
58
ti modemi se mng kvare, skoro sam prodao svoj. dok sam ga koristio bio je na servisu na svaka 2-3 meseca.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
58
@bojan1995, mislis bas na MF667? Meni za sad OK radi, nisam imao problema sa njim osim onog cd-drajva sto sam vec pisao, ali to je sredjeno sad. :)
 
Natrag
Top