Cudan problem?

Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Htedoh da dignem sistem, ubacim disk od Windowsa 10 nece da digne sistem, nista se ne desava.Ulazim normalno sve na desktop.Probam jedan DVD,drugi DVD i nece.Onda ubacim disk Cd od muzike,vidi sve normalno,ubacim disk Cd od igrice vidi igricu.Znali mozda neko u cemu je fora,pre sam na taj disk normalno dizao sistem,sve je bilo ok odjednom nece.Cuje se neko skripanje iz Cd roma.Evo probah i Windows 7 DVD ne vidi i to.Zakljucih da cd vidi a dvd ne vidi..u cemu je problem?Evo i nekih slika ..slika 1 kad je ubacen dvd od windows7 i 10 ne pokazuje nista,a ovo drugo slika 2 i 3 je obican cd od muzike i igrice...
 

Prilozi

  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    24,6 KB · Pregleda: 11
  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    27,3 KB · Pregleda: 9
  • slika3.jpg
    slika3.jpg
    28,7 KB · Pregleda: 11
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Nista cudno, desava se to cesto. Mozda moze pomoci fizicko ciscenje, ali za sadasnju cenu DVD romova ne vredi muke :) Sistem mozete instalirati preko USB flash memorije. Skinite ISO, zatim koristite program Rufus(vrlo jednostavan za upotrebu, samo nadjete putanju do iso fajla)...
 
Član
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruka
244
Skinuh program i nesto ne mrda uopste ,nista se ne desava ni posle 15 min...mozda treba vise, koliko traje kad se ubaci iso fajl na poziciju jedan da ubaci i da napravi butabilnu flesku..da li ide isto podesavanje u biosu, da stavim usb da ocita prvo..i kad ubacim flesku restart kompa i stiskam bilo koje dugme za dizanje sistema isto kao na cd..neko rece da moram da izvadim flesku kad pocne da dize sistem ili kad?Ima li jos koja podesavanja u rufusu il da ne diram nista nego kako je na ovoj slici..
 

Prilozi

  • Screenshot_14.jpg
    Screenshot_14.jpg
    45 KB · Pregleda: 3
Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
138
Isprati ovaj video to je isto sto je i @HyperSnap postavio gore jedino sto jos u biosu trebas da podesis opciju da ti se sistem podize sa usb.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruka
265
ne reče li ti nama da ti je oštećen HDD?skini hd tune i vidi imaš li bad sektora,možda je dosk za penzije.i ja sam radio sa Rufusom i mnogo bolje mi je posao odradio WinSetupfromUSB
 
Natrag
Top