Čuda koja se dešavaju su od Boga ili demona?

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja se nebih tako olako upustao u te izjave šta je đavolje a šta ne,čovek može pogrešiti i eto mu zla zbog razuma.
Kad sam pitao ranije ko je oživeo mrtvaca bačenog na Jelisijevo mrtvo telo ćutalo se i na pitanje kako sena apostolska isceljuje bolesne?
Ako pristupimo oprezno onda ćemo se zapitati znamo li mi da odeća sveštenika-prvosveštenika osvećuje narod pa šta je u toj odeći koja sila kad isceljuje....?
Mislim da osoba koja je nosilac Duha Svetoga da Duh Sveti potvrđuje za života ali i POSLE to telo.
Zna li neko sigurno da mošti nisu u životu bile hram Duha Svetoga kao i Jelisije?

Zamislimo ribar ulovi ribu i u ustima ribe zlatnik ili jošveće čudo evro u moru.
Ili da vam neko kaže da magarac može govoriti šta bi vi rekli?
Znamo li da životinje nisu izgubile duhovni vid i da vide duhove?
Koliko mi sem suđenja zaista znamo o duhovnosti?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja se nebih tako olako upustao u te izjave šta je đavolje a šta ne

To je zato što želiš da imaš kompromis sa svima, duh ekumenizma. I dokaz da ne poznaješ kako djeluje Bog, a kako demoni. I šta je istina, a šta je laž. Isus j rekao da je došao da donese mač (razdor). Kod tebe pravi duh ekumenizma "hodite da se skupimo, nije bitno šta ko vjeruje". Politika New Age.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
To je zato što želiš da imaš kompromis sa svima, duh ekumenizma. I dokaz da ne poznaješ kako djeluje Bog, a kako demoni. I šta je istina, a šta je laž. Isus j rekao da je došao da donese mač (razdor). Kod tebe pravi duh ekumenizma "hodite da se skupimo, nije bitno šta ko vjeruje". Politika New Age.

Hajde malo smiri strasti.
Ti kao da si Adventista odmah sve znaš i opunomoćen si da sudiš kao i ona metlica Jeca što huli na darove Duha Svetoga.
Koji dokaz...kakav ekumenizam....kakvu ti istinu poznaješ čoveče....koji novi pokret...šta je sa tobom?
To što ja uvek istinu potvrđujem bez obzira ko je izrekao tebi je ekumenizam....vi imate isuviše straha i od svoje senke.
Nemam ja problem uvek istinu potvrditi ni među Adv.mene reakcije NE ZANIMAJU.

Jedino što mi je važno šta Bog na sve to govori.
Budi i ti čovek pa gledaj da ti Božja bude iznad vešticine i onda ćeš imati drugi pogled na svet i ljude.
Nisu samo tzv.Js zarobljenog uma ima toga i u drugim zajednicama gde su žene starešine i propovednici to je pred Bogom ZLO-GAD kako to nesudiš niti vidiš?
Ako te zaista interesuje nešto o ekumeni onda ćeš tvoju zajednicu naći na spisku ekumenskih crkvi u Vatikanu i videti da to nije odjuče učinjen pristup već odavno kako to nisi sudio i video?
Uvek je dobro pre nego se nekome drugom nešto osuđivački pošalje videti na kojoj ti grani sediš a koju sečeš pa će biti čovek tad mudriji nego smejati se drugima a seći granu na kojoj sedi kao što ti gore učini a to baš i nije neka mudrost.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Hajde malo smiri strasti.

Što bi govorenje istine bio dokaz uznmirene strasti?

Ti kao da si Adventista odmah sve znaš i opunomoćen si da sudiš

Zar nisu apostoli bili subotari, kao i Isus i Marija.

ao i ona metlica Jeca što huli na darove Duha Svetoga.

Besmislene tvrdnje ničim dokazani samo svjedoče koji je u tebi duh. Ovaj kojeg si spomenuo nije.

Koji dokaz...kakav ekumenizam....kakvu ti istinu poznaješ čoveče....koji novi pokret...šta je sa tobom?

U emisiji na početku ove teme j dokazano da su to čuda od demona, svako drugo negiranje tih dokaza je ekumnizam i nauka New age.

Nemam ja problem uvek istinu potvrditi ni među Adv.mene reakcije NE ZANIMAJU.

Pa kada te ne zanima što onda reaguješ na ovo što sam dao?

Jedino što mi je važno šta Bog na sve to govori.

Pa Bog i govori da su to čuda od demona. Znači da ti nije stalo o tome šta Bog govori.

Budi i ti čovek pa gledaj da ti Božja bude iznad vešticine i onda ćeš imati drugi pogled na svet i ljude.

Pa njihova čuda su demonska. A da za EGW si naravno siguran da je od demona (njena nauka) a za ovo nisi. Iako naravno nmaš nijednog dokaza da su njene izjave protivne Bibliji.

Nisu samo tzv.Js zarobljenog uma ima toga i u drugim zajednicama gde su žene starešine i propovednici to je pred Bogom ZLO-GAD kako to nesudiš niti vidiš?

A ti si kao otvorenog uma. Pa zar nije Ana propovijedala o Isusu po Jerusalimu?

Ako te zaista interesuje nešto o ekumeni onda ćeš tvoju zajednicu naći na spisku ekumenskih crkvi u Vatikanu i videti da to nije odjuče učinjen pristup već odavno kako to nisi sudio i video?

Božja Crkva s ocjenjuje po nauci, a ne po papiru. Čim nmaš dokaza da HAC uči laž onda svi mašu nekim papirom.

Uvek je dobro pre nego se nekome drugom nešto osuđivački pošalje videti na kojoj ti grani sediš

Pa dokaži da nauka HAC je lažna. Niti znaš šta je kriterijum vidljive Božje Crkve, ni nevidljive.

na kojoj ti grani sediš a koju sečeš pa će biti čovek tad mudriji nego smejati se drugima a seći granu na kojoj sedi kao što ti gore učini a to baš i nije neka mudrost.

A na kojoj ti grani sjediš? Ekumenskoj ili New age, ili na obje. Na grani lažne nauke sigurno sjediš. A ko se ovdje smijao, ovo je žalosno što ljude sluđuju čudima. Vjerovatno bi tebi bilo smiješno, pa kroz ono što govoriš meni u stvari ti govoriš o sebi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja se ne bi usudio(i nikad nisam) reci da je ''nesto od demona''.
Prvenstveno zato sto time dolazim u opasnost da pohulim na Duha Svetoga.
A vama je to uobicajeno, reci za nekog ''da je od djavola'' ili da su ''njegova cuda od djavola''.
Bojim se za vas, da zbog toga i ne mozete razumeti ono sto mi ovde pisemo, jer Duh Sveti ste oterali, a razumom sve sagledavate...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja se ne bi usudio(i nikad nisam) reci da je ''nesto od demona''.
Prvenstveno zato sto time dolazim u opasnost da pohulim na Duha Svetoga.
A vama je to uobicajeno, reci za nekog ''da je od djavola'' ili da su ''njegova cuda od djavola''.
Bojim se za vas, da zbog toga i ne mozete razumeti ono sto mi ovde pisemo, jer Duh Sveti ste oterali, a razumom sve sagledavate...

E ja bih i bez straha. Ajd reci šta je hula na Duha Svetog? Objasni nam. Čuda u PC (ikone plaču, oganj, lažna iscijeljenja, pojavljivanje mrtvih) su od demona.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
E ja bih i bez straha. Ajd reci šta je hula na Duha Svetog? Objasni nam. Čuda u PC (ikone plaču, oganj, lažna iscijeljenja, pojavljivanje mrtvih) su od demona.

Ja sam vec objasnio, necu trositi vreme na tebe da ponavljam..
Tebi ocigledno nista nije hula pa hulis na sve i svasta...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija govori o odredjenoj vrsti cuda koja ce verni ciniti u novozavetnom perioodu, a to su:

1. PROROSTVO
2. GOVORENJE JEZIKA
3.ISCELJENJA PUTEM LICNE ILI POSREDNICKE MOLITVE

Sva ostala cuda koja se desavaju a koja ne postoje u bibliji - a za koja bilo proroci, Hristos ili apostoli nisu govorili da ce verni ciniti niti da ce se desavati kao deo duhovnih darova datih crkvi, ta cuda nisu od Bogam jer nisu najavljena biblijomm vec su proizvod Sotonem kojima on najavljuje dolazak Antihrista.

"Majstor Bendžamina Krema kasnije je dodao: "Vremenu čuda nema kraja."
Čuda? Kakva čuda? I zašto su nam potrebna?

Zašto?
Zato što se Maitreja nada da će ovim ‘čudima’ osnažiti atmosferu nade i iščekivanja, u kojoj može da se pojavi kao Učitelj čitavom čovečanstvu.
I zaista, svet ih je tokom poslednjih par godina video na hiljade. Zapravo ih je bilo toliko mnogo da je urednik časopisa Life, Peter Boventre napisao u svom članku: "Počeo sam da istražujem i izgleda da postoji istinska poplava duhovnih pojava koje se dešavaju posvuda po svetu."

Ali čuda? Prava čuda? Da, u izvesnoj meri. Nazivamo ih 'čudima' zato što ne razumemo njihovu istinsku prirodu. Ali za Maitreju i majstora ona uopšte nisu 'natprirodna', nego su to događaji koji se pokreću zakonima prirode koje, za sada, ne poznajemo"

Izvor: share international

Pomenuo bih samo jedno cudo za koje biblija kaze da je od Sotone, a to je cudo spustanja takozvanog "svetog ognja u crkvi vaskrsenja Hristovog u Jerusalimu"

Biblija napominje:

"I videh drugu zver gde izlazi iz zemlje, i imaše dva roga kao u jagnjeta; i govoraše kao aždaha.
I svu vlast prve zveri činjaše pred njom; i učini da zemlja i koji žive na njoj pokloni se prvoj zveri kojoj se isceli rana smrtna.
I učini čudesa velika,
i učini da i oganj silazi s neba na zemlju pred ljudima.
I vara one koji žive na zemlji znacima, koji joj biše dani da čini pred zveri, govoreći onima što žive na zemlji da načine ikonu zveri koja imade ranu smrtnu i osta živa.
I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina, i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj"
( otkrivenje 13. 12 - 15 )

Ako pogledamo kontekst ovog teksta iz otkrivenja - mozemo videti da je ono sto ce proizvesti ovo cudo biti poziv ljudima da načine ikonu ili sliku zveri.

Ovde se radi o čudu koje ima za cilj poziv da se svet i druge crkve pripreme ili pozovu da se ujedine sa Rimom u Ekumenskom savezu, i time postanu njegova slika - identični njemu.

Ovaj oganj se spušta u crkvi svetog groba u Jerusalimu iz ruku Pravoslavnog sveštenika, i ovo upravo predstavlja poziv Pravoslavnima - ali i svim ostalima - da se ujedine sa Rimom, a pozato je - da je novi papa Franja u nekoliko navrata uputio Pravoslavnima, ali i svima drugima na ujedinjenje sa Rimom.

Ljudi ne mogu činiti ništa sami od sebe - pa će ovaj oganj biti proizvod sotone.

Oni koji ne poznaju bibliju - bice prevareni svojom lakomislenoscu da prihvate cudo kao dokaz ispoljavanja Bozje sile i autoriteta - ne ispitujuci prirodu i cilj ovog cuda, niti poznajuci bibliju koja otkriva da to cudo, kao i sva druga slicna - nisu od Boga, vec od sotone koji tim cudima priprema svet za dolazak antihrista.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Biblija govori o odredjenoj vrsti cuda koja ce verni ciniti u novozavetnom perioodu, a to su:

1. PROROSTVO
2. GOVORENJE JEZIKA
3.ISCELJENJA PUTEM LICNE ILI POSREDNICKE MOLITVE

Eto,veštica ti lepo rekla da to ,,mrmljanje,,nije od Boga i da su Pentakostne crkve satanin teren. Za nju jezici svi sem razumljivog su od satane pa zašto naruži učenje vece-metlice kad njoj to Bog lično preko crvenog telefona javio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postoji dve vrste govorenja jezika, takozvane "GLASOLALIJA, i KSENOGLOSIA" odosno - govorenja stranih jezika drugih naroda koje covek nije ucio i nema predznanje o njima, i cudni nerazunljivi jezici.

Apostoli su na pedesetnici dobili od Boga ovaj dar da govore strane jezike okolnih naroda.

Ovaj dar govorenja stranih jezika je dati - da bi se jevandjeljeobjavilo drugim narodima.

Ono sto se desava u pentakostalizmu - govorenje cudnih jezika je od sotone, jer takva vrsta darova nema nikakvu duhovnu svrhu, vec samo teatralizam, kojim sotona pokusava prevariti one koji ne poznaju pismo, vecistinu jedne crkve mere po spoljasnjim manifestacijama.
 
Natrag
Top